Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Witajcie:) Angelusdominus - rozumiem Cię z tymi wyrzutami sumienia, IZA85 - Ciebie też. Ja też na stres i bezradność w pewnych sytuacjach reaguję właśnie krzykiem. Jeszcze nie krzyczałam na swoje dziecko, ale już wiem, że kiedyś tak się stanie - bo będę miała gorszy dzień, bo coś mi się nie uda, bo ktoś inny mnie zdenerwuje... Jesteśmy tylko ludźmi i też mamy prawo być czasem słabsi jako rodzice. Moi rodzice też na mnie dużo krzyczeli - kiedyś miałam do nich o to ogromny żal (jako dziecko), potem zdałam sobie sprawę, że to wynika z ich słabości i bezradności, a nie z tego, że są złymi rodzicami. Nieraz widziałam jak mama potem płacze. Zresztą sama mi o tym opowiadała - że czuła się wtedy jak najgorsza matka świata. Powiedziałam jej, że dziś to rozumiem i nie mam do niej absolutnie żadnego żalu. Jamiałam 6 lat, Natka 3, moja mama "tylko" 28. Tylko, bo mówiła mi, że bywało, że sama jeszcze potrzebowała matki. Rozumiem to. Do tego kłócili się z tatą, mieli duże kłopoty finansowe, dużo by pisać. I nic dziwnego, że czasem nie podołała (bo tata jakoś lepiej sobie radził). Kocham ją za to, że robiła co mogła i że po latach zdała sobie sprawę z tego wszystkiego. Myślę, że i nasze dzieci raczej docenią nasze wysiłki aniżeli będą miały do nas żal za krzyki;). _nessaja_ - trzymam kciuki:* A jeśli się nie uda to pamiętaj - jutro też jest dzień ❤️ Goscdarka - a normalnie łapiesz się już na urlop w wymiarze 26 dni czy może 20? i ile dni wybrałaś od września do sierpnia? tylko te 2? Karciaa - ja bym wysłała męża do lekarza na oględziny. Są schorzenia, które z widocznymi objawami przechodzi tylko jedno z partnerów, a drugie też choruje, ale bezobjawowo (i to jest niebezpieczne, bo później się stawia diagnozę, wdraża leczenie itp.). Albo jedno jest jedynie nosicielem (czyli właściwie nie ma dla niego większego zagrożenia), ale z kolei wciąż zaraża to drugie... Możliwości naprawdę jest wiele. Poza tym nie wolno lekceważyć żadnych schorzeń miejsc intymnych (w tym tak popularnej grzybicy), bo nie leczone albo leczone niewłaściwie lub niewystarczająco długo powodują bardzo poważne konsekwencje. Na przykład częste, nawracające grzybice mogą być jedną z przyczyn, dla których trudno jest zajść w ciążę. Żoneczko - bo napisałaś, że Clotrimazol stosujesz regularnie. W sensie, że jak Cię coś dopadnie czy tak prewencyjnie? Pytam, bo ja się nabawiłam swędzenia itp. w 28. tc i dzwoniłam do mojego lekarza, żeby spytać czy mogę to zastosować. Wtedy spytał jaka wysoka ciąża i jak usłyszał, że 28 tydzień to powiedział: "A to jak tak to spokojnie, możesz smarować." Bo wiem, że we wczesnej ciąży trzeba uważać, jak z każdym lekiem zresztą. To znaczy no jak trzeba to trzeba, ale wtedy dobro matki musi być uznane za ważniejsze od dobra płodu - taka mniej więcej formułka widnieje na każdej ulotce leku. Alaa - nie przejmuj się, to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanko smaruję jak coś zaswedzi lub zapiecze. Jednorazowo bo po jednym smarpwaniu juz odrazu mi przechodzi. Ale sama wiesz ze co lekarka to inna opinia. Moja mi mówi ze to mi nic Nir zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za zamieszanie z tabelką :) Już poprawiłam :) :) xx MAMUŚKI serduszko.gif Majowa************27********18.01.2014*********Marcelinka Fiona************** 25********07.03.2014******** Wiktoria Taka oto ja********24*********24.03.2014**********Dominik Giubelli **************27 ******25.06.2014********Antonina CIĘŻARÓWKI kwiatek.gif motynka ****24*********2cs****************** tp 23.07.2014 JovankaJo ***29 ******* 3cs******* 1dz ******* tp 21.07.2014 PauliśC**** 23 ********15cs********1 dz ******* tp 30.07.2014 Angelusdominus **24 ****3cs******* 4dz*******tp 08.08.2014 bejbe27 *******27 ****** 18cs****************** tp 16.08.2014 Goofcia****22********6cs*********1dz******** *tp 07.11.2014 Izulinka7****24*********13cs********1dz****** *tp 15.11.2014 goscdarka ****24******6cs*********2dz********tp 15.11.2014 kasiaa12******23**********?cs*****1dz******* *tp 18.12.2014 Kaasik89****25**********4cs******1dz******** *tp 24.12.2014 Stymulowana****28***18cs********1dz*********t p 12.01.2015 olala2013***24********5cs*********1dz******* *tp 15.01.2015 brzoskwinka14****21******14cs****1dz******** tp 21.01.2015 Eska 22********23******17cs********1dz********tp 27.01.2015 MaćkowaŻona*****27******16cs******1dz******tp 27.01.2015 karciaaa*******24******2cs*********1dz********tp 01.02.2015 ŻoneczkaKrk***26******1cs*********1dz****** *tp 06.02.2015 AKTUALNE STARACZKI - 2014 kwiatek.gif *marta86100______28______75cs_______2dz_____@13.05.2014 *87srem___________27______22cs_____1dz______@19.05.2014 *moonlight86_______28______2cs______2dz______@26.05.20 14 uaktualnić sieusmiech.gif Alaaa66__________28______14cs_______1dz_____@28.06.2014 nessaja___________21______3cs_______1dz_____@16.07.2014 Pita82___________32_______2cs______1dz______@23.07. 2014 Agniesi88_________26_______8cs_______1dz_____@31.07.2014kasik_85_________28______17cs_______2dz_____@01.08.2014 Paola1801_______22______10cs_______1dz_____@05.08.2014 IZA85___________28______1cs________2dz_____@05.08.2014 paulinka121989______25____13cs______1dz_____@07.08. 2014 Eweelka__________31______7cs________2dz____@10.08.2014 xx Cichutko tu w weekend ale każda z nas sobie odpoczywa :) :) Jutro od nowa do pracy :( Ale jeszcze 3 tygodnie i 2 dni i rozpoczynam urlop :) :) Moje dziecko się tak bardzo z tego nie cieszy jak ja :) :D xx Kasik85 no ja sali z kolei nie stroję, bo robią to właściciele :) Mają już swoje ozdoby itd a i dla mnie to lepiej :) Jeden problem z głowy :) Szkoda że nie będziesz stroiła auta itd :( Co z tego ze to cywilny? To też ślub i również ważny :) Może spróbuj przekonać swojego!! Może uda Ci się znaleźć jakiś dobry argument :) No i jeśli masz możliwość to kupuj powoli wszystko :) Ja stwierdziłam że na spokojnie po kolei będziemy kupować wszystko i tak żebyśmy nie zostawili wszystkiego na ostatnią chwilę :) I jestem zadowolona że tak to robimy, bo mamy już duuzzoo kupionego i załatwionego (suknia, buty, dodatki, garnitury, buty do nich, bizuteria, podwiązka, bukiet itd) i nie wiele zostaje nam do załatwienia w Polsce :) I wiem że na pewno ze wszystkich zdążymy :) xx Maćkowa kochana a Ty już powiedziałaś mamie że babcią zostanie?? :) Bo z tego co kojarzę to póki co siostra wiedziała :) xx A jak u reszty młodych ciężarówek?? Powiedzieliście już rodzinie? Opiszcie jak zareagowali?? :) xx Jovanka :* I reszta dziewczyn oczywiście dla Was też po :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kur.... zaś coś nie tak z tą tabelką :( xx MAMUŚKI serduszko.gif Majowa************27********18.01.2014*********Marcelinka Fiona************** 25********07.03.2014******** Wiktoria Taka oto ja********24*********24.03.2014**********Dominik Giubelli **************27 ******25.06.2014********Antonina CIĘŻARÓWKI kwiatek.gif motynka ****24*********2cs****************** tp 23.07.2014 JovankaJo ***29 ******* 3cs******* 1dz ******* tp 21.07.2014 PauliśC**** 23 ********15cs********1 dz ******* tp 30.07.2014 Angelusdominus **24 ****3cs******* 4dz*******tp 08.08.2014 bejbe27 *******27 ****** 18cs****************** tp 16.08.2014 Goofcia****22********6cs*********1dz******** *tp 07.11.2014 Izulinka7****24*********13cs********1dz****** *tp 15.11.2014 goscdarka ****24******6cs*********2dz********tp 15.11.2014 kasiaa12******23**********?cs*****1dz******* *tp 18.12.2014 Kaasik89****25**********4cs******1dz******** *tp 24.12.2014 Stymulowana****28***18cs********1dz*********t p 12.01.2015 olala2013***24********5cs*********1dz******* *tp 15.01.2015 brzoskwinka14****21******14cs****1dz******** tp 21.01.2015 Eska 22********23******17cs********1dz********tp 27.01.2015 MaćkowaŻona*****27******16cs******1dz******tp 27.01.2015 karciaaa*******24******2cs*********1dz********tp 01.02.2015 ŻoneczkaKrk***26******1cs*********1dz****** *tp 06.02.2015 AKTUALNE STARACZKI - 2014 kwiatek.gif *marta86100______28______75cs_______2dz_____@13.05.2014 *87srem___________27______22cs_____1dz______@19.05.2014 *moonlight86_______28______2cs______2dz______@26.05.20 14 uaktualnić sieusmiech.gif Alaaa66__________28______14cs_______1dz_____@28.06.2014 nessaja___________21______3cs_______1dz_____@16.07.2014 Pita82___________32_______2cs______1dz______@23.07. 2014 Agniesi88_________26_______8cs_______1dz_____@31.07.2014 kasik_85_________28______17cs_______2dz_____@01.08.2014 Paola1801_______22______10cs_______1dz_____@05.08.2014 IZA85___________28______1cs________2dz_____@05.08.2014 paulinka121989______25____13cs______1dz_____@07.08. 2014 Eweelka__________31______7cs________2dz____@10.08.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie mam juz zludzen. Przyszla malpa w pracy. Jutro pewnie sie rozkreci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nessaja ale to jeszcze 3 dni do @!! A moze to zagniezdzenie?? Nie smutaj tylko :) :* Jestesmy z Toba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paola1801
Witam;* mialam trochw problemow rodzinnych ale juz wszystko okej. Wczoraj bylismy w Sopocie w Aquaparku a teraz mam pelno siniakow. Bylo supeeer;-) w pracy juz od 6. Byle do soboty do 14 i urlop hehe ;-) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgłaszam, że żyję:-) ale co to za życie marne! Dziewczyny, gdybym nie to że tydzień temu miałam @, to bym podejrzewała, że zaszłam:-D od kilku dni czuję się dziwacznie, mdłości okropne, ból głowy nie odpuszcza, w brzuchu czuję jakieś dziwne skręty i w ogóle to najchętniej bym z łóżka nie wstawała. Chyba jakiś wirus się do mnie przyplątał i nie chce sobie pójść! Maćkowa no właśnie, czy wszyscy już wiedzą, że zostaniesz mamusią?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza dziekuje ze jeszcze w to wierzysz :* jak narazie tylko to takie plamienie/brudzenie, brazowe a nieraz wrecz prawie ze czarne az. Pewnie dzis sie rozkreci, no trudno. Pokorzystam ile sie da jeszcze z wakacji przez ten cykl ;) & Agniesia to nie wychodz z lozka, zadzwon do pracy ze bierzesz wolne i lezakuj :) ja to bym chetnie tak zrobila, juz mam dosc tych drugich zmian wiecznie, dluza mi sie te drugie zmiany i wogole nie lubie :P i zamiast do pracy poszla gdzies na sloneczku polezec :) & Jovanko jakies znaki zblizajacego sie porodu? Motynka a Ty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
jovanka mam te 20dni urlopu a od września wybralam 5 dni. i nie wiem czy dobrze mi powiedzieli ale niby przysluguja mi dodatkowe 2 dni na dziecko & dziewczyny trzymajcie kciuki bo na 12 mam dentyste :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nessaja tak mi przykro. Tak w to wierzylas.. jak juz jest plamienie to pewnie okres. Ah to czekamy w następnym cyklu. Iza ja powiedziałam tylko rodzicom jednym i drugim, oni mają nikomu nie mówić. I wie jeszcze tylko moja siostra. A tak to w rodzinie nikomu nic nie mówiliśmy. I jak ja sie tylko dowiem ze tesciowa potajemnie wypaplala komus to Nie będzie juz ze mną miała tak kolorowo. Przysięgam nienawidze kłamców, i zdrajców. Tydzień temu mi prosto w oczy powiedziała ze nikomu Noe mowila. Bo jak teraz nie uszanuje naszej woli, to potem na milion procent Noe usZANIJE. I NP JAK ja nie będę chciała jakis czas dawać słodkiego dziecku to ona potejemnie będzie dawała . A ja uwazam ze młodych rodziców sie szanuje. O jejciu ale mam dzis bojowe nastawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloł:) _nessaja_ - kochana, bardzo, ale to bardzo trzymam za Ciebie kciuki, ale nie nakręcaj się tak, bo w razie jak się nie uda w tym cyklu to będzie Ci tylko niepotrzebnie przykro:(. A te gargamele nasze forumowe też Cię nakręcają! Tyłki przetrzepać!!! Każdej z osobna i wszystkim razem! 🌻 Paola - to ile masz urlopu?:) Goscdarka - hm..., czyli wiem tylko tyle, że zostało Ci 15 dni, za które pracodawca musi Ci zapłacić w pełnym wymiarze. Czyli po macierzyńskim idziesz na 15 dni wypoczynkowego. (Pamiętaj, że musisz to w pracy złożyć na piśmie, bo inaczej nici. I nie dawaj tego tej swojej o dupę rozbić szefowej, bo ona powie jak ostatnio - że nic nie dostała. A powie tak na bank, bo już za wypoczynkowy po macierzyńskim płaci w całości pracodawca, nie ZUS.) No i teraz nie wiem co z tymi 2 dniami na dziecko (że niby to są te dwa dni dodatkowego urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka?) no i, niestety, nie mam pojęcia czy jak będziesz miała przedłużoną umowę do dnia porodu (od momentu jej wygaśnięcia teraz) to czy w tym czasie (tym przedłużonym) naliczają Ci się kolejne dni urlopu... Powinny, bo w świetle prawa nadal będziesz pracownikiem, ale nie mam pewności. I tu znów odsyłam do PIP-u, bo więcej nie pomogę.:* P.S. Aleś mnie zaciekawiła tymi dwoma dniami na dziecko... Do tej pory wiedziałam, że dostaje je ojciec dziecka, a nawet przez myśl mi nie przeszło, że i matka może z tego skorzystać! A chyba może, no bo to ona przecież rodzi, nie?:) Tak jak okolicznościówkę na ślub też dostaje oboje ludzi. Logiczne. Aż zaraz napiszę do mojego księgowego.:) Żoneczka - masz bardzo podobny charakter do mojego:). Jak pisałaś o tym słodkim, że nie będziesz chciała dawać tego przez jakiś czas dziecku, a boisz się, że teściowa tego nie uszanuje to aż się we mnie zagotowało, bo mam te same obawy. Niby ona jest naprawdę spoko i szanuje moje decyzje bez żadnej krytyki czy pytań, ale wiadomo czy jej się coś nie zmieni jak pojawi się mały? Już widzę oczyma wyobraźni taką scenę: nas z M. nie ma, Kacperek u teściów, przyjeżdża do nich jeszcze ktoś z rodziny, każdy tiutu - tiutu do dziecka, wiadomo no i na przykład dają mu odrobinkę ciasta. Na paluszku, żeby spróbowało. Bo "dziecko musi wszystkiego spróbować". Chyba bym zabiła, przysięgam. Jeśliby mi się ktoś oczywiście przyznał!. Wychodzę z założenia, że to ja (my) będę decydować kiedy wprowadzać dziecku cukier - nawet w minimalnej ilości. Bo panuje takie idiotyczne przekonanie, że jak dziecku nie dasz tego cukiereczka czy ciasteczka to je krzywdzisz, jest mu przykro i wogóle ma zniszczone dzieciństwo. Nieprawda. Dopóki nie pozna tego smaku to nie jest mu przykro, że nie dostało słodkiego tylko ewentualnie że nie dostało tego co tam szamią inni. Mógłby być to równie dobrze styropian i też by darło ryjek. Podobnie z piciem - nie będę uczyła małego picia słodzonych herbatek (zauważcie, że dziecko, które po raz pierwszy dostaje herbatkę nie wie, że jak by ją jeszcze dosłodzić to będzie lepsza w smaku - matki same dosładzają, chyba nie wiem, dla siebie bardziej, a w większości przypadków wystarczyłoby dać bez cukru i małe, które nie zna tego smaku na bank nie pomyśli "co mi takie nieposłodzone dajesz"?). Dziecku wystarczy woda (nie smakowa), rumianek, dopiero potem soczki, ale najlepiej naturalne i początkowo rozcieńczane wodą. A na samiuśkim początku wystarczy tylko pierś, nawet wody podawać nie trzeba, bo pokarm ma takie cudowne właściwości, że najpierw służy zaspokojeniu pragnienia (pierwsze minuty ssania) - ma inny skład i konsystencję, a dopiero potem jest treściwym "jedzonkiem". I dlatego też nie zaleca się zmieniać piersi na drugą po 2-3 minutach, bo znów z tej drugiej będzie najpierw piło, a na jedzonko już mu możenie nie starczyć w brzuszku miejsca no i potem jest wielkie zdziwienie, że po 15 minutach znów woła jeść i w efekcie cały dzień wisi na cycku. No. To się wyżaliłam teraz. A co! Objawów porodowych niet. Co 2-3 dni znajduję na majtach przezroczystą, mleczno-przezroczystą lub żółtawo-przezroczystą galaretowatą substancję, która po dotknięciu papierem się nie rozmazuje tylko nadal zachowuje swój kształt. I niestety - to nie jest czop śluzowy, choć za każdym razem mam nadzieję. Poza tym skurcze w normie, może trochę cześciej i bardziej boleśnie twardnieje mi brzuch. No i prawie codziennie odczuwam mdłości, które też mogą oznaczać zbliżający się poród, ale u mnie oznaczają jedynie...mdłości.;) Czekam, dziewczynki. Cóż mi pozostało? Jak nic się nie wydarzy to dokładnie za dwa tygodnie będę już leżała pod kropłówką:). A Żoneczka właśnie wejdzie na prenatalne.:) Motynka - no właśnie, jak u Ciebie? Jest jakiś postęp czy lipa jak u mnie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Hej laseczki :-) Powrocilam ja juz z badan prenatalnych. Stresu bylo co nie miara bo mialam wizyte na 8.20. Po 8.40 pytam sie poloznej czy lekarz juz jest, ona na to ze powinien byc ale zaraz zadzwoni jeszcze. Okazalo sie ze sie spoznil prawie godzine, 8 dzien z rzedu na rano do pracy mial, przeprosil i stwierdzil ze juz ledwo wstal z rana. Poszlismy do gabinetu, wgramolilam sie na lezanke i sie zaczelo... Lzy mi sie laly ciurkiem jak doktorek mierzyl maluszka. Przy sluchaniu serduszka stwierdzilam ze wody w gabinecie jest juz chyba po kostki :-) Bylam tak przejeta i zafascynowana tym co widze ze nie moglam oderwac wzroku i sprawdzic miny meza chociaz bylam szalenie ciekawa :-) Moje dzieciatko, w 60% chlopczyk, nie bardzo chcialo wspolpracowac z lekarzem, to fikalo, to sie odwracalo :-) Po calej sersji fotograficznej udalo sie wybrac kilka zdjec :-) Moj maluszek ma wedlug usg termin porodu na 24 stycznia Dlugosc CRL 62,5 mm Przeziernosc karku 1.7 mm Kosc nosowa obecna Dwie raczki, dwie nozki. Żołądek, pecherz moczowy, serduszko czterojamowe symetryczne - wszystko to ma :-) Chyba ze 40 minut lekarz robil mi to usg bo Żabek to nosek zakrywal rąsią, to doktorek nie mogl zrobic dobrego zdjecia karku ze wzgledu na ruchy dziecka i jakis cien w moim brzuchu a ten cien to chyba ma zwiazek ze szwem po operacji wyrostka. No ale sie udalo :-) Rany jaki to piekny widok!!! :-) Odetchnelam z ulga bo caly czas mialam zle przeczucia. Dopiero jak zobaczylam kruszynke, nosek, serduszko to mi przeszlo :-) &&& Iza wie juz prawie cala rodzina :-) rodzicom powiedzielismy juz jakis czas temu, na Boze Cialo to bylo albo i wczesniej troche :-) a pozniej stopniowo, pomalu to babci jednej to drugiej, to ciociom, wujkom i tak sie rozeszlo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka oto ja
hej dziewczyny wieki mnie tutaj nie bylo ale musialam zajrzec tak z ciekawości giubelli gratulacje jak zobaczyłam maluśką to aż się poryczałam jak głupi osioł.......kiedy to bylo takie maleńskie fiona a gzie wikusia włoski zgubila haha sliczna panienka:-) u nas czarna czupryna się trzyma malutki juz ma 3i pół mc a ja ju ż marze o córeczce no ale nie dajmy sie zwariowac jeszcze troszkie poczekam... a i nessaja dzieki za zjecia byly w roboczym bo blad wyskakiwal.. pozdrowienia dla wszystkich:-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maćkowa:* Toś się nawzruszała, kochana!:) I mówisz, że szala przechyla się bardziej w kierunku płci męskiej?:) Ja tak od początku u Ciebie obstawiałam, no ale zobaczymy dalej;). Gratuluję wyników badań i cieszę się, że teraz już będziesz spokojniejsza:). A który masz teraz tydzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki:) w sobote bylam u gin wyniki wszystkie książkowe:) nie musze juz brac luteiny ani nospy chyba ze by mnie brzuszek bolal ale narazie nie sa potrzebne table tki:) Jutro tez jade na usg prenatalne mam stresa niesamowitego a jak wszystko bedzie dobrze to wizyta za miesiac:) I dzis zaczelismy 13 tydzien:) Zoneczka czekamy na wiesci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaćkowaŻona
Jovanko wedlug poprzedniego usg jest to 11 tydzien i 6 dzien i do dnia dzisiejszego sie tego trzymalam. Wedlug om jest to 12 tydzien i 2 dzien a sredni wiek ciazy wedlug usg wynosi 12 tygodni i 6 dni. I ktorej wersji sie trzymac?! ;) hehe generalnie rzecz biorac tydzien 13. Oby nie pechowy. Ile u Twojego Kacperka wyniosla przeziernosc karkowa i w ktorym tc robilas badania? :-) &&& Eska to sciskam kciuki zeby bylo z malenstwem wszystko dobrze!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane:) Maćkowa cieszę się, że jest oki:) wyślij Nam fotkę:) ogólnie to nie mam Wam co pisać, ale czytam regularnie:) spędziliśmy z mym mężem weekend za miastem, grill, słoneczko, leżaczek, krówki, gęsi, kury:) wiejskie życie:) w sobotę nie mogłam zasnąć bo ogarną mnie straszliwy lęk przed porodem! nie wiem co mi odbiło;) mam taka zdrapkę......jaki strój kąpielowy kupić bo hmmm....wydaje mi się że dwuczęściowy odpada, jednoczęściowy czy nie za bardzo będzie ściskał brzuch? tankini...nie wiem, a za miesiąc chcemy jechać na wakacje no to chyba tyle:) :classic_cool: buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka 10 dni;-) liczac z weekendami to 15dni. Ale zab mnie boli... jutro mam wizyte w miedzy czasie w pracy u denstysty. :/ Mackowa ciesze sie Twoim szczesciem ;-) ;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
jovanka mi tłumaczyli ze te dwa dni mi sie należą na rok jczyli eden na pol roku lecz na kacpra niby to jest cos jak okolicznościowy na zdrowe czy tam chore dziecko.. . tak mi mówiła mama z ciotka i znajome bo przecież nie ksiegowa ani szefowa :-) a ten wniosek o urlop mam złożyc przed końcem urlopu macierzynskiego? & maćkowa i eska super ze z malenstwami wszystko dobrze oj i takie wzruszenia :-) :-* ja mam wizyte w czwartek juz nie moge sie doczekac ale i tez sie boje bo bedzie usg połowkowe :-( a i przetrwałam dentyste bez znieczulenia i kolejna wizyta w środę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaasik89
Hej laseczki ;) Mackowa super ze dzieciątko rośnie zdrowo ;) Wiecie co ... Ja chyba czuje juz swojego smyka ;) Czulam juz cos w 15tc ale myslalam ze to jakieś wzdęcie czy co ... Od konca 16tc juz codziennie regularnie i coraz mocniej a teraz od paru dni czuje juz pod ręka ;) wizyta 28 dopiero i to juz będzie jakiś 20 TC i mam nadzieje ze się do wiem kto tam puka :) tylko jakoś nie mogę w to uwierzyć ze juz czuje ruchy ale dziewczyny mowie wam magia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejkuuuu Maćkowa, ale super:-) A ja moje drogie koleżanki zobaczyłam dziś swoje pierwsze dwie kreski.... Na teście owulacyjnym:-P hihi i tak się uśmiałam z tego, że mi choroba przeszła:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eska - no to jutro za Ciebie trzymamy kciuki:) Maćkowa - no zapewne w karcie ciąży masz wpisaną datę porodu wg OM, prawda? Tak standartowo się robi. Nawet jak Cię przyjmują do szpitala to piszą w karcie pacjenta PTP (przewidywany termin porodu) i data z karty ciąży. Ale tylko 5% kobiet rodzi w tym właśnie dniu - jest to metoda obciążona największym błędem, ale jakąś trzeba przyjąć na początku ciąży. Datę porodu z największym prawdopodobieństwem można określić z USG właśnie w 13. tc, więc - teraz:). To też oczywiście nie daje żadnej pewności co do dnia, ale zawsze większą niż z OM. Jeśli chodzi o prenatalne to ja nie miałam robionych. Ale koło 12-13. tc miałam sprawdzaną tę przezierność - nie wiem gdzie to jest zapisane, nie mogę znaleźć. Nabazgrane jest w tej karcie jak nie wiem. Goscdarka - tak, wniosek o urlop musisz złożyć bodajże najpóźniej 2 tygodnie przed zakończeniem macierzyńskiego, ale jak złożysz miesiąc przed to przecież nic się nie stanie. No bo i tak będziesz z tego korzystała, prawda? Zresztą, ja się będę dowiadywać kiedy dokładnie mam złożyć swój wniosek, więc dam Ci znać. Kaasik89 - super, nie?:) Dopiero jak poczułam wyraźne ruchy poczułam się mamą:) Wcześniej nie mogłam uwierzyć, że we mnie jest maleńki człowiek:) Agniesia88 - wariacie Ty:):):) A mnie już serducho zaczęło mocniej bić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomyślałam sobie " o! Są moje upragnione dwie kreski":-D w sumie ten test owu nie jest mi potrzebny, bo gołym okiem widać, że dziś u mnie zaczęły się płodne:-P no ale zobaczyłam jak to działa, no i dwie kreski widziałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyn :) taka oto ja fajnie że u Ciebie i chłopaków wszystko ok. Niedługo może i o dziewczynkę się postaracie :) Iza ja też powoli wszystko kupuję:) Moje kochane siostry stwierdziły, że zapłacą mi DJ-a żeby prowadził wesele, a my już uzgodniliśmy, że będziemy sami puszczać muzykę, i prawdopodobnie będziemy mieć ubrany samochód :) A przy ubieraniu jest trochę roboty, ale też zabawy ;) Dziewczyny cieszę się, że was mam :-* buziaczki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mackowa ! Super! Bardzo sie cieszę. Też mi sie marża takie dobre wiadomości z usg. Teraz to tylko sie ciesz. :-) gratuluję. Bardzoo bardzoo. Aż przeczytałam parametry twojego maleństwa mężowi. Skomentował dwoma slowami: bardzo dobre. :-) Eska jutro czekam na twoje cudne wiadomości z usg. Masz nie zniknąć tak jak po ostatnim usg ! :-) Ja dla przypomnienia w zle rozwijającej sie ciazy miałam przeziernosc 2.9 mm w 12 tyg. Tak ze nikomu nie zycze takich wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sobie dałam w dupe... Zjadłam 3 garstki wiśni. I 2 brzoskwinie. I mam takie wzdęcia.... Ze chyba odlece. Ogólnie czuje sie dobrze. A mdlosci czuje ze sa lekko mniejsze ale oczywiscie jeszcze są. Rano juz Noe wymiotuje. Tylko raz dwa wieczorem. Ale to nic bo potem odrazu dobrze sie czuje. Aż znowu mnie nie zamdli. Jutro eska ma prenatalne a która nastepnna. Muszę tabelę odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem dzisiaj tak zmęczona że masakra. Praca dala mi w dupe mocno. Od 6leze i właściwie prawie śpię. Jedno oko na Maroko. Mam tez kaca jak nie wiem tzn pić mi się chce cały czas nie mogę ugasic pragnienia. Tak to póki co oprcz piersi nie czuje nic z objawów ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanko kochana moja, wiem wiem, nie nakrecam sie juz :) bylam troche przybita w pracy jak poszlam do kibelka i zobaczylam plamienie ale teraz juz mysle tak ze poszaleje jeszcze na rowerze, poopalam sie i pokorzystam z pogody :) & Mackowa alez Ci zazdroszcze :) super wrazenia, napewno :) ciesze sie razem z Toba :* & Agniesia to teraz musisz zobaczyc dwie kreseczki na tescie ale ciazowym :) & Eska jutro czekamy na wiesci od Ciebie :) & Zoneczka a Ty kiedy masz prenatalne?? dobrze kojarze ze kolo 18? A @ jak narazie sie nie rozkrecila, plamie na ciemny braz, nic mnie nie boli, na jednej wkladce przelecialam dzis od 12 bo o tej godz wkoncu sie ubralam :P Ale dam jej troche czasu, jutro juz pewnie sie zjawi. & Jeju ale mialam dzis przezycia w pracy.. przyszla kobieta ze nie odliczylo jej kuponow pomimo ze je nabila, przy okazji poprosila o chusteczke bo ktos jej najechal wozkiem na piete i krew jej leciala. Ochroniarz jej to przemyl woda utleniona, kobieta usiadla sobie w miejscu gdzie butelki zwracaja. I mowie cos do niej i widze ze nie kontatuje ze swiatem, wogole nie reagowala co do niej mowilam i nagle fik stracila przytomnosc. Jak rabnela glowa na kafelki, prawie ze zaraz odzyskala swiadomosc i jak zaczela sie drzec, plakac i panikowac i nie moglismy zrozumiec o co jej chodzi. Wkoncu zobaczylam jej noge i az mi przeszly ciary. Upadajac jakos stanela na nia i zlamala ja tak w piszczeli chyba ze pod skora bylo to wszystko widac.. a jeszcze wiecej ryku bylo jak panowie z pogotowi ja na nosze przekladali. Pomimo ze dostala cos na znieczulenie darla sie jakby ze skory ja obdzierali.. masakra. Musialam sie wygadac bo jestem tym roztrzesiona. Nienawidze patrzec na czyjas krzywde i bol. A najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze zapytali gdzie chce jechac do szpitala, tu czy tu, do obu okolo 15-20 km, bo u nas zlikwidowali izbe przyjec.. i wez tu czlowieku w naglej potrzebie mysl gdzie sie wybrac na pogotowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×