Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dla noworodka

ile i jakie ubranka dla noworodka?

Polecane posty

Gość dla noworodka

w sierpniu zostanę po raz pierwszy mamą. Zastanawiam sie ile kupowac ubranek i jakie. Bo nie chcę kupować ich zbyt dużo. Ile body, kaftaników itp itd i czy kupowac dużo na 56 cm czy jednak trochę większe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
Na 56 tylko kilka, bo dzidzia szybciutko wyrasta. Raczej 68, najwięcej 74. Raczej nie body, bo można skrzywdzić malucha, najlepsze są pajace odpinane na całej długości, półśpiochy, śpiochy itd, najlepiej z guziczkami. Oczywiście kaftaniki w ilości ok 6 sztuk, najlepsze takie zwykłe, białe, wiązane, na większe rozmiary z guziczkami. WYbierając pajace uważaj, aby nie były zapinane na pupie- dziecko leży krzywo i jest mu niewygodnie. Pomyśl o chusteczkach nawilżających i pieluchach, bo tego trzeba najwięcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
No i cieniutkie, bawełniane czapeczki, żeby zakrywały uszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=5492521 hej. Całkiem niedawno zaczęłam taki wątek. dziewczyny sporo mi pomogły, ale myślę, że i tak wszystko wyjdzie w praniu:) Na razie zdecydowałam już co zabieram dla małego na wyjście ze szpitala. Na szczęście jest mąż, rodzice którzy zawsze mogą coś dokupić, czy zając się dzieckiem, abym sama wyskoczyła do sklepu. A w sklepach wszystkiego pełno więc nie ma co się martwić, że czegoś zabraknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijgf
ja dlugo uzywalam na 52 i 56, bo moja coreczka urodzial sie wczesniej i byla malutka... - uzywalam glownie body z krotkim i dlugim rekawem - sa bardzo wygodne i nie rozumiem jak body moze skrzywdzic dziecko hahahaha ;D - pajace i polspiochy - nie przydaly mi sie spiochy i kaftaniki (zwijaja sie i dziecku jest niewygodnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
Ja już prawie zapomniałam co kupować, jak się zajmować maleństwem...;) ale pamiętam praktyczne ubranka :D i te najwygodniejsze dla maluszka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
ijgf, zakładając body dziecku przez główkę możesz ją wygiąć i nieodwracalnie uszkodzić delikatny karczek i mięciutki kręgosłup dziecka. kaftaniki polegają na tym,że zakładasz jeden rękawek i kulasz dziecko do drugiego, przez co nie ma opcji jego skrzywdzenia, ktoś słabo cię przygotował pod względem bezpieczeństwa i umiejętności zakładania BEZPIECZNYCH ubranek ;) Ale jak kto woli, body dla maluszka nie są zalecane zupełnie. Musisz bardzo rączkę wygiąć żeby założyć rękawek,a przy mieciutkiej chrząstce, gdy nie ma jeszcze choć trochę utwardzonych kości, jet to bardzo ryzykowne i można wybić bark, z resztą znam taki przypadek- dziewczynka teraz ma 4 latka i lewą rączkę może podnieść tylko na wysokość ramienia- tak, właśnie przez body. Długotrwała rehabilitacja przynosi słabe rezultaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
Dorośnij do roli matki i porozmawiaj z położną. NIe mówię o bodach kopertowych, te śa dobre. Mówię o standardowych, które nie są bezpieczne do ok. 3 miesiąca życia dzieciątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki lajf
Body sa super. Ale jeżeli boisz sie zakładac takiemu maleństwu przez głowę, to sa przecież body rozpinane na całej długosci - bardzo praktyczne :) Jaki rozmiar to oczywiscie zalezy od dziecka, niektóre juz po urodzeniu sa za duże na 56 ;) Ale takie średniej wielkości dziecko w 56-62 wchodzi przez kilka tygodni spokojnie. Z doswiadczenia powiem, że przydaje sie tych pierwszych ciuszków jednak troszke więcej - jak nie chcesz kupowac, bo to faktycznie szkoda, to bierz uzywane jak dają ;) Taki maluch przez pierwsze tygodnie robi kupe kilka razy dziennie, i zwykle niewiele z nich kończy tylko w pieluszce ;) Moje dzieci przebierałam czasami 3-4 razy dziennie, i gdybym miała tylko po kilka sztuk ciuchów to musiałabym codziennie robic pranie z trzema bodziakami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na 56 to po ok 3-4 sztuki, na 62 możesz już po więcej 5-6 sztuk. My nie kupowaliśmy dużo na 56 ale mniej więcej od 27 tygodnia wiemy, że nasze dzieciątko będzie drobniutkie ale nie wiedzieliśmy jak z długością więc woleliśmy kupić na 62 (np.w Auchan są body kopertowe są dość wąskie czyli na drobne dziecko) no ale teraz okazało się, że mam rozpakować się na dniach i Mała nie przekroczy na pewno 3 kg, więc dobrze, że przed wizytą wstąpiliśmy do komisów i dokupiliśmy 3 pajace na r.56 Tak to 2-3 sztuki czapeczek bawełnianych, dobrze żeby chociaż jedna miała taki material zakrywający uszka. 1-2 pary niedrapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"zakładając body dziecku przez główkę możesz ją wygiąć i nieodwracalnie uszkodzić delikatny karczek i mięciutki kręgosłup dziecka" ty chyba żartujesz :D albo nie widziałaś szpitalnej kąpieli dziecka, gdzie myją noworodki w umywalce przerzucając w rękach jak kurczaki :D BTW kaftaniki są do dupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla noworodka (do 6 tygodnia zycia) uzywalam wylacznie body z krotkim rekawem i pajacyki. Pajacykow mialam 3 sztuki na 56 cm i 6 sztuk na 62 cm. Do tego body 6 sztuk na 62 cm - mniejszych nie polecam, bo ciezko wlozyc, zreszta nie przeszkadza jak body jest troche luzniejsze. Polecam pajacyki z odwijanymi rekawiczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaRAZYdwa
meaa, widziałam,ale te kobiety mają wieloletnie doświadczenie przy tysiącach dzieci, a młoda, niewprawna matka może zrobić krzywdę, zapytaj położnej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijgf
mamusiaRAZYdwa - czy ty sie dobzre czujesz? ja zakladalam dziecku body i go nie uszkodzilam jakos, a byl to malutki wczesniak... poza ttym sa tez body zapinane kopertowo... wez dziewczyno idz na jakos terapie, o takich bzdur jeszcze nie slyszalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ijgf
poza tym nie zamierzam rozmawiac z zadna polozna, bo one nie sa wyrocznia i nie maja monopolu na wiedze... co wiecej wiekszosc z nich to dyletantki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla noworodka
dzieki dziewczyny. Ja własnie boje sie przebierania dziecka, bo to moje pierwsze dziecko i jak pomyśle, że jest takie malutkie, kruche to strach mnie ogarnia. Zajmowałam sie bratanicami, przewijałam je ale to gdy miały już jakieś 4 miesiące. Ubranka dla dziecka dostałam ale to już dla takiego troszke większego. Nie chcę dużo wydawać pieniędzy bo mielismy teraz dużo niespodziewanych wydatków niestety a wiadomo, że na wyprawkę i tak sporo pieniędzy pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
74 jak ktos napisall to przesada Twoje dziecko je zalozy najwczesniej po pol roku.56 kilka sztuk a najwiecej 62.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
body moga skrzywdzic malucha hehehhehehheheh ale sie usmialam.moja nosila i zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość racjonalna77
Pewnie, dzieci, które się wychowują na ulicy, też żyją i nie dzieje im się krzywda. mamusiaRAZYdwa ma rację- w ten sposób niedoświadczona matka może zrobić dziecku krzywdę a lepiej dmuchac na zimne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nawet samym
kąpaniem noworodka niedoświadczona matka może zrobić krzywdę dziecku więc pewnie waszym zdaniem za każdym razem gdy będzie kąpać dziecko powinna wołać do domu położną. Nie daj Bóg coś się stanie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szatyyyyyyynka27
Ja jakos bylam niedoswiadczona mama a bodyz zakladalam i jakos nie zrobilam dziecku krzywdy.najgorzej to byc przewrazliwiona mamusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama malutkiego synka
Ciężko powiedzieć!!! Zależy od: -wagi urodzeniowej dziecka -spadku wagi -przybierania na wadze -od tego czy ulewa czy nie (jak tak trzeba ciągle przebierać) Ja miałam mało 56 i potem szybko musiałam kupować.. mój synek ma 3,5m, waży teraz ok 5350.. urodzeniowa waga nie była wcale jakaś najmniejsza, bo 2800, ale był spadek, potem długo mały kiepsko przynierał na wadze.. Niektóre dzieci w jego wieku ważą i po 7 kg.. Mój mały nadal nosi większą część ubranek na 56!!! Ważne jest (o czym się przekonałam) nie tylko rozmiar, ale szerokośc ubranka... np. mam kilka sztuk body 62, które są bardzo wąskie (np. pepco), więc na synka są dobre.. ubranka określane jako 0-3 dopiero niedawno zrobiły się na niego dobre.. a niekótre 56 są jeszcze za duże, bo rozmiarówka rozmiarówce nie jest równa.. Więc nie powiem Ci ile czego masz kupować.. poczekaj jeszcze, na usg podadzą Ci wagę dziecka.. (oczywiście, że się trochę mylą.. ale cóż), ale możesz też urodzić wcześniej, później.. jaką wagę urodzeniową Wy mieliście, to też trochę może mieć znaczenie.. Kup na początek po 3 sztuki bodu z długim rękawem, może z 1 z krótkim.. jakieś półśpiochy lub bawełniane spodenki ze 2 sztuki. Później sobie dokupisz (jak nie będziesz mogła wyjść zamówisz sobei na allegro). Nie wiesz, jak dziecko będzie Ci przybierało,... mój mały ma spory brzuszek, ale zgrabniutką pupę, szczupłe rączki, nóżki.. Tak po prostu stopniowo przybiera i już.. widocznie wielki nie będzie (i dobrze, dlużej pojeździ w foteliku 0-13) Nie kupuj kaftaników, bo Ci się nie sprawdzą (okropnie się podwijają jak bierze się dziecko na ręce), a body na początek najlepsze zapinane z przodu lub kopertowo. Przy upale dasz krótki rękaw, a jak będzie chłodniej to body z długim i półspiochy wystarczą. Co do pajacyków.. na początku bardzo ciężko się je zakłada i walczy z guzikami między nogami, bo malouszek ma ciągle podkurczone nóżki.. Rodzisz w lato, więc zestaw body z krótkim i pajac, to moim zdaniem za dużo warstw będzie.. Zmykam, bo mały się budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwna mamusia razdwa
nie rozumiem tej kobiety (mamusiaRAZdwa) i jej podejścia do wychowywania dzieci.. tutaj gada, że maluszkowi można uszkodzić główkę zakładając body przez głowę (a to jest po prostu niezbyt wygodne, ale daje się radę, a im większy noworodek tym łatwiej).. straszy dziewczynę jakimiś bzdurami.. ale w wątku o foteliku samochodowym pisała, że jej dziecko jeździ na samej podstawce.. i ze 3-4 letnie dziecko na takiej podstawce może sobie jeździć.. To jest dopiero szybka droga do zrobienia dziecku krzywdu.. zły fotelik.. sama podstawka itp.. a nie body zakładane przez głowę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś Ci pomogłyśmy?
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama dwóch dziewczynek
Moja od początku była w body+pajac na wierzch i uważam, że tak jest najwygodniej. Starszą ubierałam w koszulkę+kaftanik i to dopiero było niewygodne... Jeżeli boisz się to na początek możesz kupić body całe zapinane na napki albo kopertowe, wybór duży. Co do rozmiarów to na pewno na początek musisz mieć 56/62, moje dzieci rodziły się średnie /ponad 3kg i wzrost mała 54, starsza 59cm/ i 68 nosiły dopiero po 3-4 m-cu. 74 mała nosiła jak miała pół roku i więcej... Na upały na lato przydadzą Ci się na pewno body, rampersiki, może śpioszki na body albo lekkie pajacyki. Czapeczki bawełniane, skarpetki, jakaś bluza/sweterek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kubusiowa mama
mój synek miał 52 cm jak się urodził i w ubrankach 56 się topił :O musiałam migiem dokupić mniejsze. Teraz ma 7 tygodni i jeszcze śmiga w 56. Dla mnie najwygodniejsze są pajacyki! kaftanik i śpiochy tylko jak wszystkie pajacyki są w pralce. Body na krótki rękaw mi się nie przydały...teraz będzie cieplej to może i z nich skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila warzecha
Na początek powinniście przede wszystkim kupować body i pajace, bo to ich będzie najwięcej potrzebne, a później, to już sami zobaczcie. Przykłady body masz tutaj - http://www.kolorowemarzenia.pl/body/1/269/ ale rozumiem, że to już wiedziałaś? ;-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na początk najważniejsze są ubranka, które można łatwo zakładać na leżąco, czyli własnie body niemowlęce, ale kopertowe, i pajacyki. Tutaj polecam ze 4 sztuki z każdego, żeby nie prać codziennie. Do tego mozna kupić jedne półśpioszki i ze dwie koszulki, jedne śpioszki. Reszta wedle uznania. Jest duzo artykułów na ten temat w sieci, wystarczy poszukać: https://escallante.pl/blog/news/wyprawka-dla-noworodka-czego-nie-powinno-w-niej-zabraknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania ania

Ja z fazymazy kupuję wszystko dla dziecka https://www.fazymazy.com/kategoria/body
Są też ciuszki handmade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×