Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MATKA 2012 i reszta

POSZKODOWANY ROCZNIK 2012

Polecane posty

Gość MATKA 2012 i reszta

Uwaga Czy oby na pewno rząd Tuska działa zgodnie z prawem? Czy uważacie , że matki rocznika 2012 również powinny dostać dluzsze urlopy macierzyńskie? Wg. nowej ustawy roczny urlop macierzyski będzie przyslugiwal rodzicom dzieci które urodzily się w 2013 roku, ale pamiętajmy o konstytucyjnej zasadzie rownosci! Dłuższy urlop macierzyński powinien należeć się wszystkim dzieciom które w 2013 roku nie ukończyły jeszcze roczku. Jest to wspolna okoliczność zarówno dla dzieci z 2012 jak i 2013 roku. I co wy na to? Gdzie są matki IV kwartalu i reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwa mac,,
A slyszalas cos takiego ze prawo nie dziala wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MATKA 2012 i reszta
To nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co z rocznikiem 2011? Nie będzie w tej sytuacji gorszym? Kobiety przecież nikt Wam nie broni zostać z dzieckiem rok, dwa a nawet 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To ta co byla
dzis w DDTVN? No bez przesady! Zaraz sie odezwą matki V kwartalu z 2012 r albo z początku 2012r ze tez chcą.musi być jakas granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile możesz zapłacić za
Rodziłam w 2005 i żądam 5 miesięcy zaległego urlopu!!!!!!!! :o:o:o:O:o 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysoka*studentka...
jak ktoś napisał, prawo nie działa wstecz. przykład: zabijasz człowieka w momencie kiedy za ten czyn nie idzie się do więzienia, za 3 lata zmienia się prawo i za zabicie człowieka idzie się siedzieć. więc osoby które zabiły przed zmianą prawa, nie idą siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ówolnić parufki z folji!
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niczka127
Urodziłam dziecko 18.12.12 i uważam, ze tez nalezy sie nam urlop macierzyński roczny!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eltraa
Ja urodziłam we wrześniu. Fajnie by było mieć roczny urlop macierzyński, ale biorąc pod uwagę całą sytuację, uważam, że jednak taki urlop nam się nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciaf
Dajcie już spokój z tymi urlopami.Zawsze ktoś bedzie poszkodowany w takiej sytuacji.Jakiekolwiek rozwiązanie bedzie nie takie jak trzeba,taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za to dostaniesz becikowe
a ja nie, bo mam za wysoki dochód :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o co kaman?
"niczka127 Urodziłam dziecko 18.12.12 i uważam, ze tez nalezy sie nam urlop macierzyński roczny!!!!" A z jakiej paki Ci się nalezy? Bo co? Bo zabrakło Ci 2 tygodni? Życie kochana! Zawsze komuś do czegos zabraknie paru dni, paru godzin, roku czy czegoś tam. Idąc Twoim tokiem rozumowania to mamom rocznika 90 tez powinni oddać pół roku macierzyńskiego, bo skoro w Twoim przypadku prawo ma działac wstecz to dlaczego w ich przypadku ma tak nie być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaasku
Ja pierdziele! Kiedys trzeba jakas ustawe wprowadzic, nie? To chyba jasne. Prawo nie dziala wstecz. Ciesz sie, ze to akurat zmienia sie na dobre i tyle. MYSLCIE, LUDZIE, MYSLCIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zle czy nie zlee
A co ma do tego tusk?? ja pierole co za baby:-D Czy wy nie rozumiecie ze trzeba wyznaćzyć jakąs datę, jakas granice??? zawsze wtedy ktos pozostaje poza tą granicą i trudno!! smiszne ejstescie z tymi waszymi pretensjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MÓJ GŁOŚ NaJWAŻNIEJSZY
JA URODZIŁEM SIĘ W LATACH 80 POPRZEDNIEGO WIEKU I UWAŻAM, ŻE MOJEJ MAMIE TEŻ POWINIEN PRZYSŁUGOWAĆ TAKI URLOP, WSZYSCY KIEDYŚ BYLIŚMY DZIEĆMI I NASZYM MAMOM SIĘ NALEŻY - Tusk jest niesprawiedliwy!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mi zrobisz
ja urodziłam w kwietniu 2012 a wcześniej w styczniu 2009 żądam dłuższego urlopu macierzyńskiego na oboje dzieci!!!!!!!!!! a tak na poważnie o ile idzie zrozumieć matki 1 kwartału 2013 tak tych z 2012 nie mogę zrozumieć:/ dziewczyny gdzieś musi byc granica! to może dajmy ten urlop również matkom 1 kwartału 2012, czemu nie?? poprzecie je gdyby złożyły taką petycję??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no takie sa matki w polsce
TEPE JAK BUT! Prawo nie dziala wstecz! Przyklad mojej mamy. Do zasilku emerytalnego brakowalo jej 10 dni. Urodzila sie za wczesnie ... no i ??? Mnóstwo jest osob, którym brakuje czegos by miec prawo skorzystac z jakiegos swiadczenia. Np. studenci starajacy sie o stypendia socjalne, przekracza dochod o 1 zł i juz go nie dostana! Idąc tokiem myslenia, matek z IV kwartału 2012, masa osob moglaby sie domagac pewnych swiadczen, przywilejów ... bo im coś tam brakło ... po to wymyslono zasade PRAWO NIE DZIALA WSTECZ, zeby nie dochodzilo do takich paranoi jakie opisuje autorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no właśnie a co z matkami,
które są już na emeryturze, jak wszystkim damy taki urlop to one co, zamienią emeryturę na urlop macierzyński. Niech toś poradzi jak to rozwiązać!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a skąd mops miał wiedzieć?
A w czym matki IV kwartału 2012 roku są lepsze od matek II kwartału 2012? Ja urodziłam w 2010 roku ale jestem obecnie na wychowawczym-to też chcę żeby mi zapłacili za rok. Ba czuję się poszkodowana bo miałam tylko 20tygodni macierzyńskiego plus 2 tygodnie dodatkowego, a mąż miał tylko 7 dni ojcowskiego. Poza tym nie mam zasiłku rodzinnego-bo za dużo zarabiamy. Ta co pisze o becikowym-przy starszym dziecku w 2000roku też nie dostałam becikowego-też jestem poszkodowana. I wtedy miałam coś koło 16 tygodni macierzyńskiego! Ty jestes za bogata na becikowe,ale za to wysokość jednej pensji pewnie Ci przekracza 1000zł więc i tak jesteś kilka tysięcy do przodu,bo dostaniesz 12 pensji po 80% a nie 5 tak jak ja... Zawsze ktoś będzie poszkodowany,a żeby była sprawiedliwość społeczna to rząd wycofa się całkiem z rocznego macierzyńskiego i dopiero będziecie miały zazdrosne i zawistne małpy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja tez sie upomne wraz
z kolezankami. Bo mamy dzieci z roku 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj to jak już mamy tak debetować to oprócz macierzyńskiego chcę becikowe bo kiedy rodziłam nie było tej ustawy :D Takie jest prawo i tyle. Trzeba się z tym pogodzić a nie lamentować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiadomo, ze jest duzo takich osob... Chciałabym dostac dłuzszy urlop, ale wiem ze to niewykonalne... juz i tak poszli "na reke" ze caly rok 2013 dostal wiec nie ma o czym nawet marzyć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiadomo, ze jest duzo takich osob... Chciałabym dostac dłuzszy urlop, ale wiem ze to niewykonalne... juz i tak poszli "na reke" ze caly rok 2013 dostal wiec nie ma o czym nawet marzyć ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale tu nie chodzi o działanie
prawa! tu chodzi o to, że nie jest przestrzegana konstytucja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynko to podumaj
co ma konstytucja do nowelizacji i ustaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×