Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ktorego kupic mam proszę o rad

Shih tzu czy York? Który lepszy w wychowaniu?

Polecane posty

Gość gość
Kupcie sobie naken hund , lysego bez wlosoww sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaps
Mój Shih Tzu ma 4 miesiace...jest mądry,pieszchoch straszny z niego..nie leni się,a do dzieci wspaniały....z dwulatką trzyma sztamę...Fakt-kota i 3-letnią Goldenkę sobie podporządkował-ulegają mu na kazdym kroku-pełna miska jest najpierw jego :-)) w przeciwieństwie do Yorków to nie jest terier czyli łowczy, gończy pies..to typowy kanapowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościnnie tu jestem
Nie ma głupszego i brzydszego(znieksztalconego genetycznie) psa niż shiz tzu. Taki niby kanapowiec, a jak widzę jak wyprowadza rano moją sąsiadkę na spacer to mi jej żal, że babina nogi połamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szitsu
dziecko sobie zróbcie, a nie pieska wam czeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość detelinka
mam maltanczyka, madry, posluszny psiak, na poczatku wiadomo problemy z nauka czystości i gryzienie przedmiotow, ale jak to sie przetrwa to po prostu masz wiernego przyjaciela. Yorków nie lubie za szczekliwe wiec wiadomo jak nie maltanczyk to shi tzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam shih tsu, nie wiem, czemu wszyscy pisza, ze sie leni, bo moj jakos w ogole. Co jakis czas laduje u fryzjera, wiec nie ma mega dlugiej siersci ale nawet tej krotkiej nigdzie po domu nie widuje. Nie wiem, czy moj jest reprezentatywny dla tej rasy, bo jest strasznie bojazliwy. Bawi sie tylko sam i nie lubi towarzystwa innych psow. Ludzi, poza domownikami, boi sie wszystkich. Duzo spi i jest nieklopotliwy. Nie lubi nawet za bardzo chodzic na spacery. Ma juz 9 lat, ale zawsze taki byl. Jest spokojny i bardzo do mnie przywiazany. Jedyny mankament to oczy, ktore wymagaja sporo troski i opieki, moj akurat ma to nieszczescie, ze musi miec zakrapiane oczy dozywotnio, dwa razy dziennie, dwoma roznymi rodzajami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, jeszcze chcialam dodac, ze moj shih tsu nigdy niczego nie zniszczyl i nie pogryzl. Szybko nauczyl sie tez zalatwiac potrzeby na dworze. I to bez wpychania mu nosa w odchody, jak to niektorzy maja w zwyczaju robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękujemy za obszerne wypowiedzi, a teraz wrzuć link odnośnie twojej hodowli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również mam suczkę Shih Tzu i polecam .Jest śliczna, bardzo grzeczna, uwielbia dzieci nigdy niczego nie zniszczyła w domu.Najbardziej uwielbia siedzieć w oknie i wszystko obserwować co dzieje się na zewnątrz. Lubi chodzić na spacery ,obserwować.Spacery nie mogą być bardzo bardzo długie jak w przypadku innych ras, te pieski cenią sobie wygodę.Są prześliczne i są wspaniałym towarzyszem człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego niby maja sobie zrobic dziecko, skoro wola psy i koty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy dwa shih tzu suczkę 1rok i 8 m-cy i szczeniaczka 2 miesiące :) to kochane pieski bardzo mądre i czujne bardzo szybko się uczą uwielbiają się bawić ale jeśli nie masz czasu na zabawę wystarczy że dasz mu zabawkę uwierz mi że na kilka godzin będziesz miała psiaka z głowy :) są to bardzo mądre psy w przeciwieństwie do yorków nie pchają się pod samochody i akceptują dzieci i zasady panujące w domu. . . poza tym są przyjazne dla dzieci i innych zwierząt . Dzieciaki mogą się z nimi bawić jak chcą a te psiaki nic im nie zrobią:) Ważne żeby nie dopuścić do dominacji psiaka w domku ale to występuje przy każdej rasie i nie jest trudne psiak na początku sprawdza ile może z nami zrobić nie można się uginać jak go wychowamy tak będzie się zachowywał w przyszłości ;) co do włosków latających po mieszkaniu to fakt jeśli nie wyczesujesz psiaka ja czeszę suczkę raz dziennie i nie mam tego problemu :) do fryzjera nie chodzę wystarczy przerzedzenie wlosków w domu :) jest wiele sprzętu do tego stworzonego a piesek uwielbia zabiegi kosmetyczne w domu są mniej stresujące :) ważne żeby pilnować karmienia na początku czyli : karmy royal lub tak jak ja to robię pedigri junior + do tego witaminki w przeciwnym razie w późniejszym wieku mogą występować alergie u psiaka a tego nikt nie chce :) Gorąco polecam tą rasę to cudne aniołki które każdy chce przytulić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
yorki są głupie i hałaśliwe shih tzu są słodkie i kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie zdecydowanie jest lepszy york sama mam yorka i jest bardzo,miłym i sympatycznym pieskiem . Mojakoleżanka ma yorka i jak sie wchodzi do ich domu to strasznie od niego smierdzi i ma zeza, krzywe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie zdecydowanie jest lepszy york sama mam yorka i jest bardzo,miłym i sympatycznym pieskiem . Mojakoleżanka ma yorka i jak sie wchodzi do ich domu to strasznie od niego smierdzi i ma zeza, krzywe zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do ostatniej wypowiedzi: a Ty idz do lekarza razem z tym swoim yorkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takich informacji musisz szukać na specjalistycznych portalach, np. masz myzoo tam znajdziesz sporo informacji nt. wychowaniu obu ras, zajrzyj z pewnością dowiesz się więcej niż tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam shih tzu i jest taki kochany ma dopiero 6 miesięcy i nie jest trudny w wychowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawda jest też taka, że pies psu nierówny, nie będą do siebie podobne, bo każdy ma inny charakter i trzeba będzie je inaczej układać od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posiadam pieska shih-tzu i musze powiedziec ze bedziesz stale pod uwaga shih-tzu sa milymi psiakami i madrymi i tez szybko znajomosci nawiazuja. w wychowaniu lepszy shih-tzu jak dla mnie poniewaz sa mniej energiczne (polecam kupic szczeniaka) oraz sa slodsze niz york :) Mysle ze pomoglam i moze kupisz shih-tzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiele osób pisze o sierści shih tzu i o lnieniu . Te pieski mają włosy i nie lnieją. Jeżeli ktoś ma pieska tej rasy i wypadają mu włosy to ma miaszańca który nie ma włosów tylko sierść. Osobiście znajduje częściej swoje włosy niż mojego pieska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gingerbret
jak ktoś decyzuje się na zakup psa to powinien zacząć od tego, zeby trochę poczytać na temat danej rasy, sporo informacji możńa znaleźć na na myzoo ja tam zawsze szukam informajci nt wychowwania mojego zwierzaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość ALISA LUNA
mam yorka i shih tzu widzę różnicę na codzie to dwa różne psy obydwa są ruchliwe i wesołe za to ich charakter i zachwianie są zupełnie inne obydwa psy mają włosy nie sierść i jeden i drugi wymaga pielęgnacji codziennego czesania i innych zabiegów pielęgnacyjnych na które trzeba poświęcić masę czasu . moje suczki mają długie włosy są czesane codziennie raczej nie gubią włosów , shih tzu ma gąszczy włos muszę mu poświęcić więcej czasu na pielęgnację . jeśli chodzi o charakter i zachowanie shih tzu jest wesoły i zabawny uwielbia się przytulać jest dumny i uparty lubi stawiać na swoim jest na pewno dużo trudniej go czegoś nauczyć niż yorka yorki hoduję od 10 lat są one mniej uparte łatwiejsze w ułożeniu to mądre i wierne psy wszystko zależy od właściciela ile czasu poświęci szczeniakowi , czego go nauczy i na co mu pozwoli na pewno trzeba się uzbroić w cierpliwość bo każdy piesek czasem lubi nabroić !!!!!!!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak dla mnie i York i shih-tzu to świetne pieski . Ja mam tego pierwszego i to rady które mogę udzielić. Przede wszystkim jak chce się żeby był zadbany to trzeba mu poświęcić około 20 minut dziennie na pielęgnację. Jak mieszka się na wyższych piętrach to najlepiej go znosić. Ogólnie to wesołe i radosne pieski. Bardzo oddane i kochane. Ważne żeby znaleźć dla niego dobrego weterynarza który będzie go prowadził. Jak ktoś jest z Olsztyna polecam lecznicę As gdzie bardzo dobrze znają się na tej rasie. Moja sąsiadka ma za to shih tzu i jest przesłodki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepsze są yorki,i nie prawda że nie lubią dzieci uwielbiają dzieci i tak samo koty bawią się z nimi .yorki są bardziej energiczne to fakt ale zabawniejsze z nimi nie ma czasu na nudę i bawią się z psami jak również kotami i dziećmi i mniej im włosy wypadają niż shih tzu, yorki są też bardziej szczekliwe i mają swoje humorki ale jak już wspomniałam są tak zabawne *****iwe wszędzie ich pełno mojego psa dużego York tak wylizał na przywitanie nawet z moim królikiem się bawi i wcale krzywdy nie zrobi wręcz przeciwnie pilnował go chodził krok w krok i dawał buziaki yorki uwielbiają rozdawać buziaki nawet kotom no koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno polecam yoooorka Jest cudny, milutki, żywiołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ratlerek? pinczer? i ...czemu nie zwykły kundelek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćbkb
Jak czytam te bzdury to oczom nie wierzę jakie kaczki po s**tzu ?? Zarówno York jak i s**tzu mają włosy i ani jeden ani drugi się nie lini sama mam s**tzu jest to bardzo spokojny pies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ShiAga
Bardzo Polecam . Shih tzu to kochające pieski , idealne do małych mieszkań . Sama takiego posiadam . Jest to suczka .Wabi się Minnie . Natomiast Yorki , To rasa przypadkowo stworzona została ona stworzona , do łapania myszy,szczurów itp. Tańsze są shih tzu . Kosztują ok 500-1000 zależy jakiego chcesz z rodowodem czy bez Yorki ok 800 -1500 Ja polecam shih tzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Yorki to terriery, a wszystkie terriery to psy zywe, wymagajace duzo ruchu. Jesli mu tego nie zapewnicie to moze sie stac nadpobudliwy, nerwowy a nawet agresywny. X Profesjonalny komentarz. W tej rasie jest duzo odchylen, i mozna szybciej trafic na problematycznego osobnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×