Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość julaśka876

dom czy mieszkanie??? doradźcie

Polecane posty

Gość julaśka876

dostaliśmy od moich rodziców dom (130mkw) z ogrodem, rodzice wybudowali się i wyprowadzili. Teraz mamy z mężem dylemat, mieszkamy w dużym mieście, oboje tam pracujemy i wynajmujemy mieszkanie. Teraz nie wiemy co robić, czy sprzedać dom i kupić sobie mieszkanie w mieście (za tą cenę maksymalinie 50-60 mkw), czy zostawić dom, troszkę odświeżyć i zmieszkać w małej miejscowości, oddalonej 50 km od naszej pracy. Mąż bez problemu mógłby dostać pracę na miejscu, ja musiałabym dojeżdżać autostradą ok 40 min w jedną stronę. Myślimy o powiększeniu rodziny, tam babcia jest na miejscu. Stanęliśmy w miejscu z decyzją... co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
40 minut jazdy to do przełknięcia, gorzej z kosztami, to już się robi odczuwalna kwestia. No i co jeśli pracę stracisz? w małej miejscowości są o wiele mniejsze możliwości znalezienia czegoś innego, i za inne pieniądze zupełnie. Nie wiem co to za miejscowość, i jakie są warunki okoliczne. Ja lubię miasto, dostęp do sklepów, kin, teatrów, lekarza, nie byłabym w stanie mieszkać na prowincji. Ale 40 minut to jeżdżę do pracy w tym samym mieście, mimo że mam 8 km. A jakie możliwości będzie miało dziecko tam na miejscu? jakie są przedszkola, szkoły, czy będzie musiało kiedyś dojeżdżać do liceum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko dopiero w planach, a Ty już o liceum? bez przesady, za 15 lat to nie wiadomo, gdzie będą i co będą w życiu robić ja dojeżdżam do pracy 50 km i nie jest to wielki problem, trzeba się oczywiście liczyć z kosztami, ale to sobie łatwo policzyć dla mnie odpowiedź jest prosta - jeśli lubisz wieś - mieszkaj na wsi, jeśli lubisz miasto, mieszkaj w mieście ja bez wahania wybrałabym wieś, bo lubię przyrodę, kocham grzebać się w ziemi no, ale to jest indywidualny wybór i trudno, żebyś żyła tak, jak Ci kafeteriusz epowiedzą czy się mylę? 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem, jeśli się traci pracę to lepiej mieszkać w swoim domu. Nikt cię nie wyrzuci za niepłacenie czynszu. Ale musisz sobie sama odpowiedzieć czy jesteś dzieckiem wielkiego miasta? A w sumie dom zawsze możesz sprzedać jak ci nie będzie odpowiadało,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie dom !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julaśka876
dom jest położony w miasteczku, które ma 15 tyś mieszkańców, szkoły, przychodnie, markety są na miejscu. Sama się tam wychowałam i było super. Mąż może bez problemu dostać tu pracę za te same pieniądze. Tylko ja musiałabym dojeżdżać. Jeśli chodzi o utrzymanie mieszkania to wiadomo prąd, woda, gaz, a dużym polusem jest to , że w domu jest kominek z płaszczem wodnym, który bez poroblemu ogrzewa całą powierzchnię. Martwię się, że jeśli sprzedamy ten dom to będziemy męczyć się na 50 mkw, a co jak pojawi się dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dom, tylko i wylacznie dom!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co kto lubi, oprócz roboty w domu będzie jeszcze praca w ogrodzie- to mnie wystarczająco odstręcza, oboje macie pracę- sprzedajcie dom,weźcie kredyt i kupcie większe mieszkanie w mieście-mniej problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko idiotka może zadać takie pytanie i tylko takie same idiotki mogą odpowiedzieć żeby sprzedać i kupić małe mieszkanie... taka baba dla faceta to k***a jakaś zaraza nie żona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
że takie coś w ogóle żyje i łazi po ziemi :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te wyżej, sama jesteś problemem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOM i TYLKO DOM!
DOM! Własny ogród, zrobi się dziecku piaskownice, huśtawkę, nikt nie będzie tam szczać czy rozwalać butelek! Będzie miejsce i na psa, i na basen, na leżaki, no i na grilla! Nikt ci nie będzie tupał po suficie, żadnych upierdliwych imprezowiczów za sąsiadów! Poczytaj sobie jakie ludzie mają problemy z uciążliwymi sąsiadami w bloku! o tym jak miejskie place zabaw są oblegane przez chlejąca gówniarzerie! DOM i TYLKO DOM! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko i wylacznie wlasny dom. www.budowa-info.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętajmy o dojeździe do centrum miasta, jesli tam pracujemy, to jest dość duży problem i strata czasu, dlatego chyba mimo wszystko lepszym rozwiązaniem jest mieszkanie, jeśli lubimy spokój to z dobrym dojazdem jest chociażby północno wschodnia dzielnica miasta, czyli Białołęka (kilka ciekawych osiedli z gotowymi mieszkaniami na pewno tam znajdziemy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sto razy ten sam temat mieszkanie!!! bo dom za drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie 🙂 Wolę wydawać kasę na podróże niż na utrzymanie domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×