Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ślicznabuzia

Termin na luty 2014 :) Zapraszam świeżutkie ciężarówki

Polecane posty

Margot28 gratuluje! Chociaz na pewno sie strachu najadlas!a wcześniej caly czas liczylas na poród sn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja, Margot ogromne gratulacje!super, że Wasze dzieciaczki są już po drugiej stronie:) Póki co wszystkie nasze porody na forum jakieś problemowe;/ Ja w końcu po ponad 2 tygodniach wyszłam ze szpitala! Nadzieja rozumiem jak nikt co możesz czuć! ja dzień po porodzie praktycznie przepłakałam! serce mi się ściskało, kiedy dziewczyny z sali miały obok siebie swoje dzieciaczki, a moja Córka była sama w inkubatorku. I to jeszcze mniejsza z Niej odrobinka niż z Wojtusia, bo przecież 1700g i 43 cm (ale 10 Apgar była;D). I wcześniaczek.. Ale dzis jest już z nami w domku i własnie wydaje słodkie odgłosy ze swojego łóżeczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwian ma rację, musisz odciagać pokarm w trybie 7, 5, 3 min. na każdą pierś. Mi też pomógł ten sposób i faktycznie ok. 3 doby miałam pokarm. Tylko nie można sobie odpuszczać! ja pierwszego dnia miałam kilka kropelek, a przy kolejnych odciaganiach nic! ale się rozkręciło;) także bez laktatora się nie obędzie. Nie wiem jak u Was w szpitalach, ale u mnie były na stanie laktatory i to porządne, bo medela lactina electric plus. Dzięki temu i pomocy super położnej mogę dzisiaj karmić córcię moim mleczkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejo z moją głową też nie było dobrze. Oprócz nagłego porodu było milion obaw związanych z wcześniactwem naszego dziecka. Dalej obawy są.. przed nami kontrole okulistyczne, neurologiczne i kardiologiczne, ale jestem dobrej mysli! w szpitalu częściej nachodziły mnie doły.. Pisz jak się czujesz! na pewno mamy podobnie:) a jak się czujesz po cc? kiedy wstałaś? ja dopiero następnego dnia. Szwy ściągnięto mi w 10 dobie po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - ja tez nie wiem co to akcja porodowa, skurcze i bóle porodowe, bo podobnie jak u Ciebie cc przeprowadzili mi po odejsciu wód (9 h po) - Paulja - ja na Twoim miejscu nie broniłabym się z pozostaniem w szpitalu, nawet do porodu. U mnie cc została wykonana właśnie przez spadki tętna płodu.. A w szpitalu będziesz pod najlepszą opieką i jakby coś się działo, to od razu będzie akcja. Dziwię się, że juz nie chcą Ci zrobić cc. Przecież dziecko jest już donoszone.. Ale jeszcze troszke cierpliwości! - my się uczymy życia w 3:) i fajnie nam z tym:) choć poziom niewyspania jest już duuuży:) Mała co prawda nie budzi nas w nocy, to my musimy budzić ją co 3h na karmienie. Dalej ściągam pokarm, nie karmię piersią, więc spędzam dodatkowo czas przy laktatorze;/ jest to czasochłonne (choć lecę od razu na 2 piersi), ale potem jeszcze mycie, odparzanie tych sprzetów;/ ręce mam juz przesuszone na maksa od tego ciagłego taplania. Ale dla mojego Maleństwa wszystko:) - Trzymajcie się mocno Dziewczyny:) życzę szybkich, bezbolesnych i szczęśliwych porodów! Ściskam Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość S_K
hej dziewczyny :-) ja mam termin z ostatniej miesiączki na 07 marca, z usg ostatniego na 2 marca..., mój synek jest w pozycji pośladkowej, ciekawi mnie czy się przekręci, czy jednak będzie cesarka...chodzicie może do szkoły rodzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chodzilam do szkoly rodzenia. Przeczytalam za to książkę pt szkila rodzenia,jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - gratuluję i życzę samych dobrych myśli i sukcesów z maluszkiem. Wyglada na to, że połowa dzieciaczków z terminu 3.02 jest już na świecie:-) ciekawe, kiedy pozostała dwójka się pojawi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
Hej dziewczyny ;) czy podczas ciąży wyskoczyły Wam hemoroidy ? Co stosowałyście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
avenoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamama2
Nadziejo, margot serdeczne gratulacje. Ja od dzisiaj juz na oddziale, nadziejo gdzies niedaleko od Ciebie leze i trzymam za was kciuki, czekaja mnie podobne przezycia, po porodzie z dala od dzieciatka ale musimy byc silne dla naszych maluszkow. Ja jeszcze nie znam terminu swojej cesarki, ale to tylko kwestia czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje kolejnej mamusi :) duzo zdrowka dla Was obojga!! . . Agnieszko hemoroidy wyszly u mnie dopiero po pierwszym porodzie wiec zbytnio nie pomoge. Ale tym z nas ktore beda sie borykaly z tym problemem po ciazy polecam czopki hemorol z herbapolu. Niestety nie stosuje sie ich w okresie ciazy ani przy karmieniu piersia. . . Od 2 dni mam ogromna zgage i nudnosci :/ czuje jakby mi cos ciagle siedzialo w przelyku... Czuje sie fizycznie wyczerpana- nie mam pojecia dlaczego bo nie mecze sie w ciagu dnia... Moze dlatego ze to czekanie mnie przygnebia... Z tej racji ze o srodkach przeciwbolowych do porodu moge tylko pomarzyc od 4 dni pije herbate z lisci malin na "usprawnienie " porodu . Lekarka powiedziala ze ta herbata pomaga zmiekczyc, uelastycznic i rozluznic miesnie macicy co bardzo pomaga wielu kobietom przy porodzie SN. Oczywiscie powinna byc pita przez minimum 2 tyg przed porodem aby byly jakiekolwiek efekty. No coz... Termin na 10tego wiec zobaczymy jak to bedzie... Ostatnie 2 tygodnie ... Oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
mi dopiero teraz wyszły ehh... Na razie nic nie kombinuje, bo i tak do terminu nie mam już wizyty u lekarza. Termin na 8 lutego ciekawe kiedy mała zdecyduje się wyskoczyć czuję się jak na przysłowiowej 'bombie' nie wiadomo kiedy wybuchnę :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko ja miałam hemoroidy w II trymestrze i stosowałam maść procto- glyvenol, którą przepisała mi Pani doktor i robiłam jeszcze okłady z ciepłej herbaty, powiem szczerze, że troszkę się z tym męczyłam ale w końcu przeszło, jest jeszcze mały ale przynajmniej już nie dokucza :) Małamaja- czytałam o tej herbatce, rzeczywiście podobno pomaga jak i masaż szyjki. Zresztą wyślę Wam linka to jak któraś chce to niech sobie poczyta ;) http://www.netmama.pl/magazyn/porod/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
mnie te hemoroidy w ogóle ani nie bolą ani nic z tych rzeczy... Gdybym nie goliła się akurat w miejscach intymnych nie wiedziałabym pewnie do tej pory, że to tam jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to powiem Ci, że masz szczęście ;) Z tym, że po porodzie może być gorzej więc może udaj się do apteki i kup sobie maść żeby zapobiec chociaż troszkę, mnie Pani doktor powiedziałam, że przy porodzie sn to niestety ale na pewno się pojawią :( W zeszłym roku moja kuzynka miała i powiem Ci, że strasznie cierpiała, normalnie płakała z bólu, nie mogła siedzieć, chodzić nic, tak ją bolały....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
a to mogę teraz zacząć coś stosować ? To dobrze, że to 'odkryłam' w ogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszka2607
dziewczyny powiedzcie też jakiego kremu użyjecie na buźkę dla malucha przy wyjściu ze szpitala ? przy takiej pogodzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak możesz bo ja dostałam tą maść od mojej ginki ;) Co do kremu to też się właśnie zastanawiam. Spakowałam do torby Bambino bo taki mam akurat i jest tam napisane, że jest ochronny ale też się zastanawiam czy wystarczy czy nie kupić może jakiegoś takiego specjalnego na zimę dla niemowląt ;) Dobrze Aga, że poruszyłaś ten temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piekne uczucie kiedy 2tyg po porodzie miescisz sie w spodnie sprzed ciazy,szok :) Wlasnie kremy..My musimy siedziec jeszcze jakies 2-3tyg w domu ze wzgledu na te pluca,ale sama sie zastanawiam jaki krem bedzie najlepszy.. corke smarowalam wiosna zima jesien bambino,ale juz sama nie wiem..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodzilam dzis o 12:37 zdrowego duzego i silnego synka przez cc. 55cm 3380 g. Dostal 10 pkt i jest caly czas przy mnie. Jestem najszczesliwsza na świecie. Powodzenia dziewczyny. Z kazdym dniem bedzie nas mam przybywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urodzilam dzis 27.01. 2014r. o 12:37 zdrowego duzego i silnego synka przez cc. 55cm 3380 g. Dostal 10 pkt i jest caly czas przy mnie. Jestem najszczesliwsza na świecie. Powodzenia dziewczyny. Z kazdym dniem bedzie nas mam przybywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny na poranione brodawki polecam wkładki nasadzone aloesem firmy Canpol. To jest niesamowite ale on naprawdę lagodzi podrażnienia. Stosowałam je razem z najzwyklejsza lanolina i moje piersi zagoiły się raz dwa. Polecila mi je siostra i teraz ja bede je polecac kazdej mamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sara jest już na świecie. Urodziła się przez CC 24.01.2014. 2710 g, 52 cm. Jest idealna! Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Livvia86
To ja Livvia86. I moja Sara cudowna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livvia i paulja gratuluję i życzę zdrówka:-) niech się pociechy zdrowo chowaja, a wy dochodźcie szybciutko do pełni sił! Wyglada na to, że z terminu 3 luty zostałam sama;-) pókico nic się inaczej nie dzieje i czuję się normalnie, więc mały może jeszcze poczeka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze miałysmy byc mamuski lutowe a tu jeszcze styczen i tyle juz rozpakowanych :D Gratuluje Paulija !!! Szybkiego powrotu do formy i duzo zdrowka dla Was obojga! :)) Margot i Paulija jezeli to nie tajemnica to podajcie imiona waszych malenstw i uzupelnimy tabelke :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×