Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Różka
Uleczka wiem o czym mówisz! Ja na połówkowym zrozumiałam że bede miala dziecko;) tez objawów 0. Właśnie zjadłam szarlotkę, zapodałam muzyczkę - klasyka i czuję jak mała kopie;) mało że objawów nie miałam to i zachcianek nie mam:) gdyby nie USG to myślałabym że uroiłam sobie tą ciążę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie. Lekarz skierował mnie do poradni diabetologicznej. Ciekawe ile będę czekała na termin. Mam nadzieję,że szybko mnie zapiszą, bo na razie działam po omacku. x Na szczęście z córeczką wszystko dobrze. Waży już 1360g.;) x Miskapyska bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Piszcie dziewczyny o wszystkim, co uznacie za ważne. Mogłybyście zapytać też o materac dla dziecka: lateksowy, czy piankowy? x Kasiekkasiek oj jak ja Cię rozumiem. Też momentami nachodzą mnie takie chwile beznadziejności. Czuję się stara, brzydka i gruba. Za chwilę przechodzi i znowu jestem zadowolona. ech ... zwariować można. A co do biustonosza, to wcale nie musi być usztywniany, ale koniecznie na fiszbinach. Biust się układa rewelacyjnie i co najważniejsze materiał nie powinien się zbyt mocno wyciągać, bo wtedy słabo trzyma, a tak to pięknie biust stoi. Mam na myśli codzienne staniki, o tych do karmienia niestety się nie wypowiem, bo nie mam doświadczenia.:) x Vaiiola ja jestem zainteresowana tymi informacjami. Później napisze adres. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja, widzę, że imię Hania stało się popularne :) U mnie nadal cukry wariują, eksperymentuję z jedzeniem, jak się nie ustabilizują to lecę do lekarza. Vaiiola - ja chętnie poproszę skan broszurki, możesz wysłać na nasz wspólny mail to zainteresowane dziewczyny sobie go ściągną. mamusiestyczen2014@tlen.pl Uleczka - czas leci, jeszcze 2 miesiące i będziemy tulić nasze maluszki. Co do ubierania skarpetek, to przyznam, że też zaczynam mieć z tym problem. Ja chętnie podzielę się informacjami ze szkoły rodzenia, więc jak tylko będę po zajęciach postaram się zdać relacje. Różka - ja również zachcianek nie mam i gdyby nie ruchy dzieciaczka, które są coraz mocniejsze to bym też śmiało mogła stwierdzić, że w ciąży nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały misiu - duża już ta twoja dziecinka, przypomnij mi który masz tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja w sobotę zaczął się 29tc według ostatniej @, ale od początku dziecię wyprzedzało termin ostatniej @ i USG zawsze wskazuje kilka dni, do tygodnia więcej. x Dziewczynki napisałam maila na nasz wspólny adres z prośbą o hasło, bo jakoś do tej pory mi zeszło. x Rzeczywiście imię Hania stało się ostatnimi laty bardzo popularne, dlatego odpuściłam je sobie, choć bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To idziemy prawie równo, ciekawe ile moja mała będzie ważyć wizytę mam dopiero pod koniec października. Hasło wysłane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór Mamusie :) Okazuje się, że ja na forum jestem największa w pasie :) jeśli dobrze pokazuje moja waga, to przytyłam w tym miesiącu 80dkg. Nie mam jakoś apetytu i w ogóle w sumie to się martwię. Czuję się bardzo osłabiona. Nie jestem chora, ale wystarczy, ze pochodzę 30 min już jestem zmęczona. Nie wspomnę o kręgosłupie. Postanowiłam, że po wizycie u lekarza w środę od czwartku zacznę chodzić na aqua aerobic, o ile lekarka mi nie zabroni w związku z tymi skurczami, które miewam. Zmieniam lekarza, więc nie wiem czego mogę się spodziewać. Napiszę co było na wizycie w środę. Nie mogę się doczekać USG w przyszłym tygodniu. Koleżanka mówiła mi, żeby zwrócić uwagę na hemoglobinę. Na początku ciąży miałam ponad 12, teraz mam 11,6. Słyszałam, że od 10 jest anemia, więc chyba jest ok. Miałam mieć malowanie mieszkania i w końcu nie miałam :( za dwa tyg mam mieć. Zobaczymy czy coś wyjdzie z tego. Po malowaniu wezmę od koleżanki łóżeczko i kupię resztę potrzebnych rzeczy. . Ja też nie wiem jaki rozmiar powinnam kupić stanika. Na razie nie mam siary i mam sucho. Czytałam gdzieś, że powinno się zmierzyć pod biustem i kupić stanik o 10cm mniejszym obwodem. Jakoś nie jestem przekonana do tej teorii, bo różnie jest z tym obwodem po porodzie. . Tak w ogóle to nie mogę się doczekać Świąt Bożego Narodzenia i tej atmosfery. Do tej pory non stop pracowałam i miałam dość tego okresu, ale teraz jakoś mnie wzięło na ten świąteczny czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Misiu jeśli chodzi o materac to fizjoterapeutka powiedziała, że najlepszy jest termoelatyczny tylko że ona wie że takie są bardzo drogie i nie każdego stać, więc jakiś dobry lateksowy żeby kupić. Mały Misiu pewna jesteś, że za szkołę rodzenia musisz płacić, jest wiele programów i podobno w wielu gminach szkoły są za darmo. to, że Mężowie/partnerzy nie chcą chodzić, to podobno norma, z resztą nie ma takiego musu wiele dziewczyn przychodzi na zajęcia same albo z koleżankami. trudno mi tak pisać, ogólne wolę jak są pytania. spróbuję zebrać wszystko w jakiś sensowny dokument i wrzucę na wspólny e-mail. Tylko jutro muszę do szpitala podjechać bo dzisiaj byłam na wizycie w Luxmedzie, chodzę tam bo dzieki tym wizytom mam za darmo badania wszelkie no i doktorkowi nie spodobało się bicie serduszka maleństwa więc szybkie usg no i jutro mam podjechać do poradni kardiologicznej bo jest podejrzenie arytmii u Maleństwa. mam nadzieje, że się to nie potwierdzi. ehh jak nie wód za dużo, to teraz serduszko. czasem już bym chciała ten styczeń, żeby móc przytulić synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaPysia mnie lekarz powiedział, że w ciąży hemoglobina może spaść do 11 i to jest wtedy tz. anemia ciążowa jeśli jest poniżej tej wartości z reguły przepisują żelazo do łykania choć moja koleżanka z Poznania ma hemoglobinę 7,5 i nadal nie dostała żadnych leków, więc co lekarz do decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jezeli chodzi o huśtawki nastroju to ja tez mam i to okropnie mnie męczy, jestem jakaś płaczliwa, nie wspomnę że ciagle wpatruje się w moj ogromny brzuch i już wiem jakie bede miała rozstępy po porodzie :(:( x kurde czuje się tez okropnie zmęczona, do tego często robią mi sie takie jakby korki w uszach, ostatnio prawie zasłabłam w kolejce do kASY W SKLEPIE, DZIŚ ŹLE SIĘ POCZUŁAM W SAMOCHODZIE (ups przepraszam za caps), do tego jakoś mi się cięzko oddycha, kurde a wizytę mamza tydzień dopiero, ale chyba wytrzymam. i odj utra 3 razy dziennie bede mierzyć sobie ciśnienie, żeby mieć obraz co u mnie z cisnieniem jest. dziś miałam 126/74 puls 81 to chyba normlanie co?? x co od tych staników do karmienia, to ja jeszcze raz polecę te z happy mum. normalnie mam biust 70F więc dość duży, staniki do karmienia miałam wieksze pod biustem, zresztą teraz też noszę 80 bo ciaśniejsze mnie uwierają i niestety mierzyłam 80G i była miseczka taka na styk :( kręosłup mnie boli od tych wielkich piersi i ogromneo brzucha już teraz starsznie. te staniki które ja mam są na fiszbinach i materia taki nieelastyczny więc piersi się ładnie układają. x liczycie już ruchy dziecka? x jak to jest teraz z becikowym? komu się należy? x a jak u was z urlopem macierzyńskiem, myślałyście już? idziecie na "normalny" 100% czy na ten roczny? bo on jest chyba 80% płatny tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
z becikowym jest tak, że zarobki na 1 osobe nie mogą przekroczyc cos koło 1900zł z tym, ze liczy się je na rok przed okresem rozliczeniowym, z tego co pamiętam my musimy brac pod uwagę zarobki od pazdziernika 2011 do listopada 2012, chyba jakoś tak to wypada ............. ja po macieżyńskim (płatnym 100%) wracam na pół etatu na pół roku, wówczas dostaję 50% pensji od pracodawcy i chyba 40czy 50% od zusu. U mnie to jedyna najrozsadniejsza opcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny dawno mnie tu nie było.. ... Jeśli chodzi o piersi to póki co mam jeszcze szczelne i nic się z nich nie wydobywa ;) ... Zastanawiam się, bo mam wrażenie, że moja dzidzia ma wiecznie czkawkę, szczególnie w nocy jak się przekręcam z jednej strony na drugą mam taki jednostajny ruch, coś takiego pulsującego. Nie daje mi to spać :p Miewacie coś takiego czasem? ... Na skarpetki to jest sposób ja sobie zakładam nogę na nogę i przekrzywiam bo inaczej się nie da. Gorzej z wiązaniem butów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, witam u mnie co do wyników z krwi- hemoglobina i żelazo- to mam dużo lepsze niż przed ciążą. Nawet lekarz mi powiedział, że mi służy oczekiwanie na dzidziusia;) zawsze miałam z tym problemy, bo nie przyswajam żelaza z pokarmów a tu proszę taka niespodzianka. Aby tarczycowe czasami podskakują ale tłamszę ich większą dawką leków i jest ok. --- abyssa88 ja planuję przez rok w domu z dzidzią zostać. Już takiego roczniaka to nie strach samego z kim zostawić (samego czytaj: bez mamy);))) a co do korków w uszach to ja mam to samo! Aż zaczyna mi to przeszkadzać bo podwójnie słyszę- najgorzej jak rozmawiam przez telefon;/ --- miskapyska80 odezwij się po wizycie w poradni! Trzymam kciuki, żeby to był tylko fałszywy alarm. --- dziewczyny ja znalazłam łóżeczko do którego jest w komplecie materac pianka-gryka-kokos. Może to być czy raczej nie kupować? Może coś podpowiedzą dziewczyny ze szkoły rodzenia albo bardziej doświadczone Mamusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
U mnie w piersiach też zero zmian. Zazdroszczę tym mamom letnim, czujecie ze pod koniec wkładały tylko klapki, balerinki czy inne lekkie i szybkie buciki? A my: skarpety, kozaki czy inne zimowe ciężkie buty które trzeba wciągnąć i zapiąć! Kurtki, kożuchy, swetry i weź tu wszystko kup, bo wiadomo że w normalnych w te mrozy się nie dopniemy:/ na śnieg trzeba uważać zeby się nie poślizgnąć bo można maluszkowi tym krzywdę zrobić albo nie daj Boze zacząć rodzić na chodniku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka ale można znaleźć też pozytywne strony tej sytuacji z porodem w zimę, np. to, że z ogromniastym brzuchem nie musimy znosić upałów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Oczywiście, niższe ciśnienie i to że w lato będziemy dysponowane codziennie;) Ale przyznasz że letnim mamusiom troszkę łatwiej na sam koniec, wspomnisz moje słowa w grudniu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się właściwie cieszę, że zimą przypada mi końcówka ciąży, oszalałabym z tym wielkim brzuchem w +30, i trzeba się latem codziennie golić żeby mozxna wciagnąć cieniutką sukienkę, a dla mnie to teraz nie ladqa problem i opuchnięte nogi.... ja sie fatalnie czułam latem i nie mogłam się odczekać niższych temperatur. fajnie było jak rodziłam na początku kwietnia. latem jeszcze nic nie było po mnie widać, póxniej jesien a końcówka przypadła już na wiosnę, i szybko z córką mołam wychodzić na spacerki, nie musiałam jej opatulać w kombinezony zimowe a jeszcze nie było upałów. ale teraz przynajmniej będziemy mieć troszke czasu, żebydo lata ogarnąc się po porodzie i ciąży i wskoczyć w sexi sukienusię :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki:) x Miskapyska dzięki za info o materacach, ale zaskoczyła mnie odpowiedź, bo przeważnie lateksowe są droższe od tych z pianki termoelastycznych, albo są w porównywalnych cenach. Czyli pianka termoelastyczna jest lepsza niż lateks? Niestety u mnie są tylko prywatne szkoły rodzenia. Obecnie żadna przyszpitalna nie funkcjonuje.:( Oczywiście trzymam kciuki, by arytmia się nie potwierdziła i bardzo współczuje Ci stresu. Czekamy na wieści, a póki co postaraj się nie denerwować. Ja też już bym chciała trzymać maleństwo w ramionach. Najlepiej, żeby już miała z miesiąc i żebyśmy obie juz doszły do siebie po porodzie. x Abyssa wydaje mi się, że ciśnienie w porządku. Trzymaj się i pamiętaj, że nie jesteś sama. Każda z nas miewa gorsze dni, a to przeważnie przez te hormony. Dzięki za polecenie staników, ale troche się obawiam kupowac bez przymierzania przez net. Zawsze wolalam przymierzyć. Na co dzień kupuje w Triumphie, ponieważ tez mam większy biust, a te staniki genialnie podkreślają piersi i świetnie trzymają. Biust pieknie stoi i wygląda naprawdę ponętnie. Nic nie ucieka, nic z nich się nie wylewa. Jestem z nich bardzo zadowolona. Ruchów nie liczę, lekarz nic na ten temat nie wspominał. Co do urlopu, to idę na roczny macierzyński (80%). Ten pierwszy rok jest niezwykle ważny i chciałabym spędzić ten czas z córeczką:) x Madzias ja tez czasami czuję takie pulsujące, g***towne ruchy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka z tymi ubraniami to masz rację, na pewno nas to będzie więcej kosztować. Jednak poród zimą ma też swoje plusy. Nie musimy w upale dźwigać wielkich brzuchów:), a na lato juz będą dzieciaczki ładnie odchowane. A śniegiem to bym się za bardzo jeszcze nie przejmowała, bo może być tak, że w grudniu będzie +15;) x Abyssa popieram z tym ogarnianiem się:)będzie motywacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki szkoda gadać, wizyta w poradni trwała 2 minuty, aparat, który robi echo serca jest zepsuty mam sobie szukać czegoś na mieście, ze wskazaniem na konkretną przychodnie. Ehh już się zapisałam na tą prywatną wizytę za tydzień, więc jeszcze tydzień stresu, o kosztach nie będę pisać, bo na dziecku nie chce oszczędzać. Czasem mnie tylko to wkurza, że całą ciąże do tej pory prowadzę prywatnie jedno badanie chciałam zrobić na NFZ, ale w tym chorym kraju z chorym systemem nie da się. sorry za ten post i moje żale. Co do ruchów to jedni mówią, żeby po 30 tygodniu zacząć dopiero liczyć. ja dopiero jestem w 26 więc za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyska niestety, ale masz rację. Ja całą ciąże chodzę prywatnie, za wszystkie badania musze płacić. Wydalam juz w granicach 2 tys. Teraz muszę się wybrać do endokrynologa, bo wyniki tarczycy coś nie bardzo:( Oczywiście prywatnie, bo na fundusz na ten rok już nie ma zapisów.:( Czeka mnie jeszcze konsultacja z okulistą, do którego tez chodzę prywatnie. Ech... szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miskapyska - kurde szkoda gadać o tym naszynm systemie opieki zdrowotnej, ale ja też większość badcań robię prywatnie i teraz ze sobą w ciąży i niestety z córką też jak coś chce na pilnie to trzeba prywatnie co do ruchów to ja jestem wg mnie w 27tyg a wg mojego ina w 29 więc chyba powoli powinnam zaczać liczyć za tydzień mam wizytę to mi pewnie powie. mały miś - a masz wadę wzroku jakąś? jaka wada wzroku jest przeciwskazaniem do naturalnego porodu? ja miałam całe życie -1 i byłam u okulisty 3 miesiące przed porodem i tez tak mi wyszło, a póxniej zauważyłam że jakos gorzej widzę i w końcu po pół roku wybrałam się znowu i.... wyszło - 4!! i zastanawiam się czy to nie przez poród, bo mi okropnie popęjkały białka w oczach i strasznie miałam zmęczone oczy z wysiłku. i nie wiem czy teraz przed porodem poinnam iść do okulisty :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abyssa88 ja też mam wadę wzroku -3,5, już pytałam lekarza, czy to jest wskazanie co cesarskiego cięcia,od kilku lat to NIE jest wskazanie. zmeniły się standardy teraz podobno nawet przy wadzie -9 jaką ma moja siostra trzeba rodzić naturalne. Wskazaniem jest tylko odklejająca się siatkówka i to nie zawsze od któregoś tam tygodnia ciąży, więc jak całą ciąże się odkleja to też nie ma wskazania. To sobie ponarzekałyśmy. OK ja lece na zajęcia w Szkole pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki, co do staniczków to ja zamówiłam na razie 2szt na allegro o rozmiar większy niż mam teraz, są bardzo elastyczne, bez usztywniania, zobaczymy może się sprawdzą, jak nie to zainwestuję w droższe. .......... Muszę wam się przyznać, że mnie też wkurza nasza służba, również wszystko prywatnie, ginekolog, endokrynolog, stomatolog, jedyne co mnie się udało to diabetolog na fundusz. ........ Co do ruchów to położna na ostatniej wizycie kazała mi liczyć od 30 tc, albo wieczorem np. po 9 położyć się w łóżku i liczyć ile pojawia się w przeciągu godziny i notować, albo od rana od godz. 9 liczyć przez cały dzień co dziesiąty ruch, żeby poznać aktywność dziecka w ciągu dnia. ............... A ja się cieszę, że rodzę zimą, fakt problemy z ubraniami i samym ubieraniem się, ale latem bym nie wytrzymała, jejku jak były te upały to nie wiedziałam co z sobą robić, 10x prysznic i nic nie pomagało, duszności okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się na szczęście udało do poradni diabetologicznej na fundusz. Wizytę mam za tydzień. x Wadę wzroku też mam -3,5. Niestety nie wiem jaka wada jest wskazaniem do cięcia cesarskiego, ale ja bym nie chciała cesarki. Idę tak profilaktycznie. Nie wiem, czy pani doktor sprawdzi mi stan siatkówki. Jedno, co wiem na pewno, to to, że w ciąży nie zmienia się szkieł, bo zmiany w widzeniu są przeważnie przejściowe. Boję się, co będzie z moimi oczami po porodzie. x Hanju jak Twoje cukry? Udało Ci się okiełznać byka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka niewykluczone;) nigdy nie byłam w ciąży więc teraz usiłuje sobie tłumaczyć, że nie jest tak źle co do terminu i że wygodniejszy będzie. --- Mały miś nie martw się na zapas tarczycą- w razie czego dostaniesz leki i wszystko wróci do normy tylko, że trzeba tego przypilnować. Niestety co do endo na NFZ to nie ma o czym marzyć- terminy tak odległe, że szok! --- A co do okulisty to ja też nie wiem czy powinnam pójść na jakąś konsultację teraz. W sumie moja wada to -3, ale jak przeczytałam co napisała abyssa88 to już sama nie wiem. Lepiej, żeby się nie pogłębiało;/ nie wiem czy zalecenie do cc jest związane z samą wadą czy ze stanem siatkówki;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi cukrami to u mnie różnie bywa, ale dzisiaj przełom, wszystkie pomiary w granicy 120, tylko na czczo było 95 :( Musiałam zmodyfikować posiłki, do wszystkiego robię sałatkę z surowych warzyw i może dzięki niej pomiary wychodzą lepsze. Co do wskazań do cc odnośnie oczu, to na pewno wtedy gdy może się siatkówka odkleić podczas wysiłku, lub wada może ulec pogorszeniu, ale jak to sprawdzają to czort wie. Znajdzie się lekarz, który podejdzie do sprawy poważnie i nie bedzie robił problemu, a i może być taki, który będzie kazał rodzić sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczór :) ja zamierzam skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego. Bardzo odczuję brak tych 20% wynagrodzenia, no ale coś za coś. Docelowo będę chciała dokładnie za rok znaleźć nową pracę. . Napiszcie mi wolicie cesarskie cięcie czy poród naturalny? Ja np wolę naturalny, bo brak rany po porodzie (ostatnio miałam 2 szwy i szybko się wszystko zagoiło, a po cc podobno długo się dochodzi do siebie) po drugie podobno to jest lepsze dla maluszka, choć nie wiem dlaczego, skoro nie musi się męczyć przy porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×