Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

No Mały misiu - trochę powyżej normy te twoje wyniki, zarówno na czczo jak i po 2h. Przypuszczam, że gin albo zaleci tobie dietkę, albo skieruje do diabetologa. Głowa do góry będzie dobrze, dasz radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodze do dr Dębskiego. Nad polozna myslalam, ale raczej zrezygnuje, bo ogolnie slyszalam, ze nasze polozne sa w porzadku. W razie jakich kolwiek pytan albo prosb musza pomoc bo od tego sa. Wiec raczej bezstresowo podchodze. Zreszta nie dam sobie w kasze dmuchac. A szkoda mi pieniedzy na polozna. W sumie moze wiekszy komfort psychiczny, ale moze tez wyrzucanie kasy w bloto? Moj lekarz odradzal mi szkole rodzenie. Tzn mowil, ze dla niego to smieszne. Ale mi tez sie wydaje ze mozna sie wiecej dowiedziec. A ty chodzisz do szkoly rodzenia z partnerem? Gdzie tam sa jakies zapisy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarze nie lubią szkoły rodzenia, bo wtedy dowiadujemy się więcej o swoich prawach, a tym bardziej w naszym szpitalu lekarze byli całkowicie przeciwni założeniu szkoły rodzenia.:-) Ja już mam zaliczoną szkołę rodzenia:-) i nie żaluje w ogóle nawet poszłabym drugi raz:-) tym badziej, że to moja pierwsza ciąża i szkoła rozwiała sporo moich wątpliwości:-) przestałam panicznie bać się porodu, a zaczęlam wierzyć, że napewno dam sobie radę- a mam niski próg bólowy i mdleje na widok krwi:-) Jakbyś chciała to można się zapisać pod tym nr 500287182 I do końca roku są darmowe zajęcia:-) Nie myślałaś nad porodem w Łodzi, gdzieś gdzie mają lepsze oddziały noworodkowe? Ja porodu w Głownie się nie boję tym bardziej ze dobrze się tam zajmują rodzącą, bardziej boję sie o maleństwo....bo w razie jakichkolwiek komplikacji czu coś będą musieli i tak przewieść ją do Łodzi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Róźka
Fajnie Wam z tymi położnymi, w Wawie chcą od 1500 do 3000! Tys zł. Jakiś absurd. Póki co jestem zdania, że płacić za położną się nie powinno i to śmieszne żeby płacić za coś co mają wpisane w obowiązkach i za co dostają pensję. Mi nikt nie płaci podwójnie za to samo i jakoś rzetelnie pracuje. Kiedyś to łapówki się dawało, z prezentami latało, do ręki wciskało, a teraz to już jest legalna opłata! I położne jak nie dostaną to w ogóle nie chcą się pacjentkami zajmować. Chyba je pogieło! Oczywiście w większosci dotyczy to starych raszpl, bo młodsze są uczone innej szkoły i są miłe dla swoich pacjentek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie. Kilka dni miałam problem z internetem ale już wszystko opanowane i jestem z Wami. Bardzo dziękuję za Wasze opinie na temat wózków. Myślę że zdecyduję się właśnie na ten pierwszy, choć x-landery bardzo mi się podobają to faktycznie są dość ciężkie a ja nie raz bedę musiała sobie sama poradzić. Ten drugi miał fajny desing ale jakoś ten wzór w te kółeczka mnie nie przekonuje i faktycznie macie rację że te koła przednie w śniegu mogą się blokować. xxxx Jeśli chodzi o wanienkę to ja bardziej nastawiam się na komodę kąpielową ze względu na małą łazienkę i możliwość trzymania wszystkiego pod ręką na takiej komodzie. Ja już kiedyś wstawiałam zdjęcie. xxxxxxxxx Z ręczniczków kąpielowych z biedronki zrezygnowałam ale pieluszki tetrowe kupiłam bo cena dobra. Najtańsze widziałam po 3zł a tu wyszło taniej. Myślę że ok 20szt takich pieluszek mi starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i poruszałyście temat obwodu brzuszków, ale ja ze względu na to że najwięcej z Was przytyłam to bardzo bałam się zmierzyć. Ale ciekawość wzięła górę i mam 105cm. Myślałam że będzie gorzej. Widać dodatkowe kg nie tylko poszły w brzuszek. Najgorzej biodra i uda, masakra normalnie. Od monstrualnego wyglądu ratuje mnie tylko fakt że jestem w miarę wysoka i aż tak to sadło się nie rzuca w oczy. Ale będzie co gubić po porodzie he he...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w sobotni wieczor! Maż szykuje sie do pracy a ja z synkiem ogladam kucyki pony :) ...Na poczatek karmienia mialam trzy biustonosze czarny i dwa biale zwykle bawelniane od poczatku mialam duzo mleka wrecz sie nim zalewalam wiec szkoda mi bylo kupowac drogich bo szybko je zniszczylam. Dopiero jak sie wszystko ustablilizowalo i mialam tylko tyle mleka ile syn mogl wypic kupilam sobie koronkowe czarne i biale mam je do tej pory tamte bawelniane wywalilam. Dlatego uwazam ze bez sensu jest kupowac po 60/90 zl przynajmniej na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny, jeśli jesteście przed zakupami dla swoich szczęść malutkich - zapraszam na www.miluszkowo.pl i trzymajcie się...teraz to już z górki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
bylam przed chwila zwiedzic porodowke. Szpital mam 300m od domu, wiec nie bede sie musiala martwic ze nie dotre na czas :) oddział super, wszystko piekne nowiutkie. Sa 4 sale porodowe oczywiscie 1-osobowe, nowoczesny sprzet+pilki, drabinki i inne nieznane mi sprzety. Sale poporodowe 1,2,3osobowe. Polozne bardzo sympatyczne, akurat wiezli obiad i szczrze wygladal niezle :) Pytalam o znieczulenie i powiedzieli ze daja bezplatnie (pewnie wszedzie tak mowia). Ogólnie pozory porodówka sprawia świetne, oby pozory nie mylily :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach weekend i cisza na forum, ja też na chwilkę. Karla to bliziutko masz szpital, fajnie i w dodatku dobrze wyposażony. Ja w środę będę zwiedzać mój, bo zaczynam szkołę rodzenia, ciekawe czy też będę miała tak jak ty pozytywną opinię o moim szpitalu, bo te krążą różne, ach zobaczymy i już niedługo przekonamy się na własnej skórze. ................... A ja mam od wczoraj doła, normalnie cukry mi tak skaczą, że już nie wiem co jeść!!! Martwię się, żeby malutkiej nie szkodzić, a głodna też nie mogę chodzić. Muszę skonsultować się z moją diabetolog, może coś poradzi, albo chociaż pocieszy, że nie jest tak źle :( Zobaczę jeszcze parę dni, jak się nie zmniejszą, to dzwonię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po weekendzie:) x Dziękuję za Wasze odpowiedzi odnośnie moich wyników. Dziś idę do lekarza, zobaczymy co powie. Hanja mam nadzieję, że cukry Ci się ustabilizowały. Że też musiało się przyplątać takie cholerstwo.:( x Co do staników do karmienia to nie wiem kiedy mogę kupić, żeby rozmiar był dobry. Czy dopiero po porodzie? Na razie nic mi nie leci z piersi, ale nie wiem, czy już coś jest, czy jeszcze pustka. x Odezwijcie się dziewczynki, jak tak u Was po weekendzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę do dziewczyn, które chodzą do szkoły rodzenia. Podzielcie się ciekawymi informacjami, jakie pozyskacie, bo nie każda z nas będzie chodzić. Szczególnie interesuje mnie uporządkowanie informacji odnośnie całej papierologii po porodzie : kiedy do urzędu, do przychodni i co po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Misiu, co do papierologi to u mnie na szkole mówili tylko tyle, że na rejestrację dziecka w urzędzie jest 14 dni od urodzenia, czasem zgłasza szpital czasem daje papierki tatusiowi, żeby sobie pojechał i pozałatwiał. i wtedy zgłaszasz w urzędzie żeby dziecku nadano PESEL. Gdy masz PESEL dopiero wtedy możesz strać się o ewentualne becikowe. poza tym dostajesz papiery, które musisz zanieść do poradni w rejonie, żeby umówić się z położną środowiskową. Podobno przysługuje nam po porodzie 4 takie wizyty, ale w np. w Wawie jest ich tak mało że z reguły przychodzą na pierwszą i proszą żeby wszystko podpisać i więcej ich nie widzisz. Więc uczulali żeby z tego tak łatwo nie rezygnować skoro można z tego skorzystać, np. mogą pojawić się jakieś pytania jeszcze czy problemy to lepiej zostawić sobie furtkę z kolejnymi wizytami. poza tym dostaje się książeczkę zdrowia gdzie napisane jest kiedy wizyta u ortopedy z bioderkami, czy badanie słuchu należy powtórzyć i kiedy zrobić badanie z piętki dziecka na fenyloketorurie, mukowiscydoze i jeszcze coś. to badanie robi się w któreś dobie po urodzeniu samemu i płytkę z krwią z piętki wysyła do Wawy do Instytutu Matki i Dziecka. jeśli by coś wyszło nie tak w wynikach, to odzywają się z instytutu jeśli wszystko ok to należy zapomnieć o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały Misiu jeśli o coś chcesz, żebym zapytała to pisz śmiało mam jeszcze dwa zajęcia na szkole jutro i w środę więc jest mało czasu. Mogę popisać np. o tym, że na szkole dowiedziałam się iż warto mieć przy małym dziecku dywan bo wtedy uczy się raczkować a to wpływa dobrze później na jego rozwój. Ze nie warto kupować leżaczków-bujaczków bo to źle wypływa na rozwój kręgosłupa dziecka i dwóch rehabilitantów wręcz wybijało nam to z głowy tak samo jak te modne chusty do noszenia. Ze warto masować maluszki od urodzenia bo to dobrze wpływa na ich rozwój, że warto samemu cwiczyć w ciąży do ostatnich dni szczególne nogi, bodra, oddech i mięsnie macicy. Naprawdę dziwczyny piszcie o co chcecie wiedzieć jestem teraz całe dnie w domu to mogę pisać czy na wspólnym e-mailu zostawiać info na dany temat. Bo tu boje się że zostanę spamerem, albo znowu jakiś gość napisze że się mądruje, jak to miało miejsce jakiś czas temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam do sprzedani uzywana a posciel do lozeczka z ochraniaczem do lozeczka dla dziewczynki. Posciel jest z firmy feretti i jest bardzo dobra gatunkowo. Kupilam ja za 170zl. Kolor rozowo-zielony z napisem princess. Sprzedam ja za 35zl. Dla zainteresowanych moge wyslac zdjecia. Mozna sprawdzic model i cene na stronie internetowej producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamuśki! Mnie dopadł jakiś pierwszy mały kryzys... Zauważyłam na udzie pierwsze rozstępy, powróciły problemy z cerą a "czarę goryczy" przepełniły nieumalowane włosy... Hormony wzięły górę i troszkę popłakałam po czym zamówiłam na allegro sukienkę, odgrzebałam maseczki i postanowiłam, że o siebie wyjątkowo mocno teraz zadbam;) troszkę pomogło... --- miskapyska80 super, że dzielisz się takimi informacjami bo ja chyba nie pójdę do szkoły rodzenia bo po 1. jest płatna prawie 400 zł a do tego muszę dojeżdżać po 20 km w jedną stronę na zajęcia 2x w tygodniu. Byłoby ok, gdyby mój M chciał jeździć ze mną, a on twierdzi że to nie jest miejsce dla niego;/ wścieknięta o to byłam przez długi czas. --- u mnie nadal trwa batalia o imię dla naszej córeczki;) mój M nic nie proponuje a co ja wymyślę to się krzywi- eh faceci nieraz są gorsi od bab jeśli chodzi o niezdecydowanie;) A już chciałabym jakoś się zwracać po imieniu do malutkiej a nie jak do tej pory "moja mała dziewczynka";) --- abyssa88 dzięki za polecenie biustonoszy z happy mum, obejrzałam na stronce i są naprawdę ładne. Ja raczej muszę mieć usztywniane chociaż troszkę, bo mam duży biust i jak stanik dobrze nie trzyma to wyglądam karykaturalnie;) --- dziewczyny a u Was też ta siara zmienia kolor z przezroczystego na żółty?! Ciekawa jestem czy będzie już to tak trwało do samego porodu i zamieni się na mleko czy ustąpi na trochę jeszcze, bo u mnie jak nie mam wkładek laktacyjnych to wszystko jest zaraz mokre;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Hej Mamy! Kasiek a jakie imiona Ci się podobają? U mnie to samo, jak mi się coś jako tako podoba to mąż krzywo patrzy, jak urodzę czuję że córka bedzie bezimienna:) Oj co za mąż, ja tez nie wiem czy mój powinien ze mną do szkoły chodzić ale wiesz, w końcu to też jego dziecko, ja sobie sama go nie zrobiłam! U nas szkoła rodzenia jest bezpłatna, a jak to jest w ogóle? Płaci się za nią? Mały misiu ja będę od czwartku chodziła do szkoły to mogę wrzucać newsy:) Mało tego moze od weekendu uda mi się na wykłady z rozwojówki wbijać to uzupełniłabym wiedzę jak maleństwa się rozwijają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka ja bym chciała dać córci na imię Iga. Mamy dość długie nazwisko i tak by fajnie było. Zawsze mi się to imię podobało. Podoba mi się też Wiktoria. Taka mała Wikusia. Ale cóż mój M twierdzi, że w razie czego nadamy jej numer porządkowy jak nie dojdziemy do porozumienia;/ A Ty o jakich imionach myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Mi się bardzo podoba Roksanka i myśle tak o naszej małej, mój przyjaciel ma Roksankę i znajomi z Łodzi też;) Na drugim miejscu jest Alicja, na trzecim Wiktoria. Problem polega na tym że nie chce by dziecko miało na imię tak jak wszyscy, w pracy i otoczeniu tylko Julki, Lenki i jak jestem u lek to to samo, każda matka do swojej córki mówi Lenka idziemy o_O To stronka gdzie koleś opisuje imiona i statystyki prowadzi: gorny.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Iga jest fajne, tak jak Alicja jakbym musiała ją szybko zawołać to Ala! Alka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja po weekendzie u mnie już 29tc. Rano byłam na wizycie, USG nie było tylko posłuchałam tętna maluszka. Niby wszystko jest ok,glukoza w porządku, choć jak powiedziałam mojej gin że ciągnie mnie i pobolewa podbrzusze to zapobiegawczo dała mi luteinę. Nie wiem czy ja do stycznia wytrzymam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiekKasiek ja mialam z moim mezem podobny problem:-) i zwielam go pod włos, któregos pieknego wieczoru posadzialam go przed kompem, pokazalam imienniki zenskie i nie pozwolilam odejsc dopoki nie wybral jakis. I tak z mnostwa imion wybral trzy: Maja Nadia i Hania- czyli jednak potrafil sie zdecydowac:-) no i tak oficjalnie moja mala coreczka zostala Hania i juz moge sie do niej zwracac po imieniu:-) Jesli chodzi o rozwoj motoryczny dzidzi, to ja skonczylam fizjoterapie i mielismy zajecia z pediatrii, i tak mila Pani zostawiła nam świetna broszurke jak dbac o odpowiedni rozwoj motoryczny malca, jak nosic zeby stymulowac a nie zatrzymywac, jak najlepiej karmic itp, jakby ktoras z Was byla zaiteresowana moge wyslac kan na maila:-) dziewczyna w szkole rodzenia zostawilam i byly bardzo zadowolone:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Hania ładnie;) Koleżanka ma Helenę, bardzo mądra dziewczyna z niej! Majaa ciągnie i pobolewa bo macica ciągle rośnie, ja teraz chora, nakaszlalam sie i tez zaczal mnie brzuch bolec jak przy okresie ale zaraz przestal. Moje Panie teraz dopiero wystrzelimy! Rozumiem że my juz w 7 miesiącu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiek u nas identyczny problem z imieniem dla synka. Jeszcze córka chciałaby mieć swój udział w nadaniu imienia i weź tu wszystkim przypasuj. A hormonami się nie martw, ja też często mam takie nastroje. Nawet jakaś melodia w filmie mnie wzrusza i w ogóle łatwo wyprowadzić mnie z równowagi. Iga i Alicja bardzo ładne imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Pytam bo w tych książkach i innych różnie piszą, w jednej zaczynam 7 miesiąc, w drugim już go kończę. W innym termin porodu 11.01 w innym 28.01!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Różka
Alicja trochę tak jak z czarów, tyle że każdy będzie na nią Alka! Wołał:/ albo Alko od alkoholu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka ja wiem kochana że rośniemy ale ten ból był taki dziwny i nie chciał szybko ustąpić więc wolałam zapytać. Ja sama podejrzewam że to bardziej od wysiłku i ciągłego chodzenia, bo nieraz lubię ,,polatać,, sobie po sklepach tylko zapominam że aż tyle już mi nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w końcu 7 m-c. I wiecie co wam powiem coraz bardziej zaczyna do mnie dochodzić ze jestem w ciąży po jak na razie to przechodziłam ja bezobjawowo. Brzuszek już spory wieczorami już pobolewa kręgosłup, ciężko wstać z łóżka, obrócić sie na drugi bok, nawet schylić sie żeby głupie skarpetki ubrać jak czekałam żebyw końcu widać było ten brzuch to teraz mi już przeszkadza a do stycznia jeszcze czasu zostało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×