Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Glukoza nie jest aż tak straszna, mi się tylko po niej bardzo chciało spać, ale jakoś przetrzymałam, głowa do góry dasz radę. Brzuszka jeszcze nie mierzyłam, muszę to zrobić, bo ostatnio trochę mi się powiększył, a i przy okazji muszę go sfotografować, bo tak co miesiąc to robię, będzie pamiątka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla dzięki za radę co do tej Medeli, sama pewnie bym nie zwróciła uwagi na skład. Naprawdę to forum to skarbnica wiedzy.:) A teraz głupie pytanie. Mam poprosić w aptece o lanolinę, jest ona sprzedawana pod taką nazwą?Zaczęłam szukać w necie, to gdzieś znalazłam, ale pojemność litr, a nie gramy, więc to chyba nie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już sobie doczytałam, i teraz wiem, że lanolina różni się "czystością", więc może lepiej nie eksperymentować tylko kupić gotową maść na brodawki. Znalazłam w necie jakąś (Lansinoh) za19 zł za 10 g. To i tak dużo taniej niż Medela. Podobno też maść z Ziajki jest dobra i tania.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
w sprawie lanoliny, to są 3 opcje albo uwodniona, albo czysta albo farmaceutyczna. I tak ta czysta jest najbardziej naturalna żółta,lepka i pachnie owcą, super na rozstępy, ale zapach trochę straszny:) a farmaceutyczna jest też żółtawa i prawie bezwonna.Najlepiej kupić właśnie tą farmacetuczną i o taką pytaj w aptece. Co do innych opcji to ja polecam Alantal plus lub Ziajkę na sutki (też nie trzeba spłukiwać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o maść na brodawki, znajome polecają mi maltan i smarowanie brodawek jeszcze przed rozwiązaniem, żeby skóra się "zahartowała" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co juz kupowac masc na sutki? Ja wcale nie uzywalam, za to na odpazenia to polecam tylko i wylacznie termentiol. W szpitalu tylko tej masci uzywali i naprawde swietnie sie sprawdza. Tylko trzeba uwaza bo strasznie brudzi i trudno z niej doprac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje kolezanki mamusie pllecaja smarowanie sutkow wlasnym mlekiem, szybko sie goi i nie trzeba zmywac, no i w miare mozliwosci przewietrzac. A co do masci to mowia ze linomag jest tak dobry jak tormentiol i nie brudzi pieluszek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Vaiola spokojnie dasz radę przeżyć do 10, bo najczęsciej jak się źle czujemy na głodnego (mi jest słabo, niedobrze i kręci mi się w głowie) to właśnie z powodu spadku cukru, a tu właśnie dostaniesz glukozę. Ja kompletnie nie byłam głodna. Weź ze sobą cytrynę i jak stwierdzisz że nie dasz rady wypić takiej skoncentrowanej w 1 kubku poproś o rozcieńczenie na 2. Mi na szczęście wyszły dobre wyniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie urok to s....... znow mnie podbrzusze boli :( do tego msm jakies klucia w pochwie i w dole brxucha :( ja chce juz zeby byl styczen....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Dziekuje za mile slowa :) co do usg 3d lub 4d to jak najbardziej mozna robic i po 20 tyg ja mam na kazdej wizycie. Wszystko zalezy od specjalisty czy bedzie potrafil zlapac odpowiedni kadr ;) te ktore umiescilam jest z 23 tyg a aktulane mam z 26 tyg i tez super widac jak kciuka trzyma w buzi :) dzisiaj i ja bylam w ciuchu ale nie potrafie nic szukac podziwiamze znajdujecie takie sliczne ciuszki :) a jesli chodzi o termometr to ja polecam medisana mamy juz dwa lata i sprawdza sie super kupilam w sklepie medycznym i wlasnie najlepiej kupowac w tego typu sklepach bo znajomi kupili w babyfancie i takie badziewie ze wcale nie uzywaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
tak Mały Misiu pracuję :) ..... ja mam obwód brzuchola 94cm, przytyłam 10kg, ale lekarka mówi ze nie mam jakoś za dużo wód płodowych :/ nie jest ich jeszcze za mało, ale lepiej żeby było więcej . Mam dużo pić, jakoś nie wierzę, że to coś da :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyniki glukozy były w ten sam dzień. Jak pamiętam to mnie zbiło z nóg i poszłam spać po badaniu na prawie 4 godziny. ... Ja brzuch mierzę na wysokości pępka centymetrem krawieckim, a fotki brzuszka mąż mi robi co tydzień, największy skok zauważyłam przy 24 tyg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mam jeszcze pytanie ktoras z was pisala ze ma skurcze przepowiadajsce jak one wygladaja czy sa bolesne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena ja pisałam o skurczach i mam je co kilka dni. Moje są trochę nieprzyjemne ale na razie jeszcze nie bolesne. Tylko jak mnie złapie to muszę stanąć i oddychać bo mam wrażenie że samo nie przejdzie. Dodatkowo w dole brzucha czuję takie ciągnięcie i ból podobny do miesiączkowego. Modlę się żeby dotrwać do stycznia bo coś się obawiam że może to być wcześniej. Oby tylko to moje ciśnienie było w normie bo jak czytam jakie to zagrożenie to mi włosy dęba stają. xxxxxxxxxxxxxxxx Dziewczyny który wózek wam się najbardziej podoba? http://pokazywarka.pl/udc7j5/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kupiony ten trzeci, to xlander ax, prawda? Dla mnie jest świetny i gondolke ma rewelke, no i fakt ze fotelik mozna zainstalowac na stelazu ulatwia to toche zycie:-) a i spacerowke sie fajnie montuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja w brzuchu mam...100 cm, a już myślałam ze będzie dużo większy bo po mnie bardzo widać ciąże. Co do tormentiolu to nie jest on polecany dla dzieci. W składzie ma kwas borowy, który u dzieci szybko się wchłania i przedostaje do organizmy, powodując działanie toksyczne dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,hej;) rena611 szpital dlatego, że zaczęłam krwawić i skraca mi się szyjka;/ ale już jest lepiej, chociaż szczerze mówiąc również wolałabym żeby już był styczeń i Malutka cała i zdrowa była z nami w domku. ---- Majaaa2014 mi też się najbardziej podoba ten pierwszy wózek. Dodatkowym plusem jest większy ten koszyk pod spodem. Co do tego drugiego to bałabym się, że zimą śnieg będzie wchodził między te przednie kółka bo są blisko siebie i będzie go ciężko prowadzić. Ale może to tylko takie odczucie albo przekonanie z tego powodu, że u mnie nigdy nikt się nie kwapi do odśnieżania chodników;) ---- miłego dnia z taką piękną pogodą jaką widzę za oknem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny :) Maja wozek ten ostatni to xlander xa z tego co widze to z wczesniejszych kolekcji obstawiam ze ok 2009 ja mam nowszy model kolejny po tym na zdjeciu kupowalam dla synka. Do niego pasuje tez fotelik maxicosi. Identyczny wzor i kolor jak ten na zdjeciu mial moj szwagier dlatego moge cos wiecej powiedziec. Poszczegolne kolekcje xlandera mimo ze podobne roznia sie szczegolami np ten na zdjeciu ma krotsza bude przeciwsloneczna i mniejsze okienko w ktorym widzisz malucha w spacerowce niz z moj. Minusami obu jest to ze wkladka splycajaca do spacerowki strasznie sie sciaga i jest to dosc denerwujace ciagle musialam ja naciagac poza tym siedziska nie mozna postawic zupelnie na wprost. Mam go juz troszke i ciagle gdzies nim jezdzimy byl z nami w gorach i nad morzem i mimo kilku mankamentow jest naprawde fajny mysle ze nie kupila bym innego. Ostatnio tez blokuja mi sie same kola tzn do jazdy tylko na wprost musze odblokowywac co jakis czas. Wozek jest tez ciezki i duzy ale dzieki temu wygodny dla dziecka napewno nie polecam do bloku bez windy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja, bardzo ładne wózki, mnie też podoba najbardziej podoba się pierwszy wózek, ale dużo pozytywnych opinii słyszałam również o tym trzecim x-landerze. Co do drugiego to też bym się zastanowiła nad tymi kołami, zima, śnieg, kurcze może być ciężko. Taka ładna pogoda dzisiaj na dworze, ach fajnie byłoby mieć już malutką przy sobie i w taki piękny jesienny dzień na spacerek wyjść. Ale pocieszam się, że zimą też bywa pięknie i słonecznie, no i ja sama z końca grudnia jestem, ale byłyby jaja jakby się moja Hania w ten sam dzień urodziła, chyba najlepszy prezent urodzinowy bym dostała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz tak z innej beczki dziewczyny, kupiłyście już wanienkę? Co myślicie o tych anatomicznych, bo ostatnio zaczęłam się właśnie nad nią zastanawiać.... koleżanka ma i bardzo poleca, mówi że może sama kąpać maleństwo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) Ja już kupiłam wanienkę zwykłą, ale ta anatomiczna może okazać się fajna. Nie widziałam takiej w sklepie, na pewno bym rozważyła zakup takiej. x Życzę wszystkim pięknego słonecznego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulek0000
A teraz pora na relację po wizytową :) Dziecko sobie fajnie rośnie :) w opinii lekarza jest raczej długie i chude, w poniedziałek ważyło 847 g, nadal było dziewczynką :) z rzeczy mniej przyjemnych, będę musiała powtórzyć glukozę, bo badanie zrobiłam jak byłam przeziębiona i dodatkowo od 3 dni leczyłam się miodem, więc wyniki wyszły raczej w górnej granicy normy :/ Na razie dostałam przykazanie ograniczenia cukrów, wyzdrowienie i zrobienie krzywej jeszcze raz :/ Stąd mam pytanie do dziewczyn cukrzycowych, jaką dietę Wy stosujecie? Czy wystarczy jak nie będę przynajmniej teraz jadła słodyczy, słodziła herbaty, ograniczę owoce do jednej sztuki dziennie, a np warzywami i zupami mogę napychać się do woli? Pytam, bo w sumie to nie wiem jak się mam żywić, żeby było dobrze i żeby poziom cukru był w miarę ok. Niby dramatu jeszcze nie ma, ale nie chciałabym zaszkodzić dziecku, a póki nie mam stwierdzonej cukrzycy i nie odwiedziłam diabetologa, to nie wiem ile tak naprawdę mam z sobie cukru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulekooo mnie ginekolog odesłała na stronę www.slodkiemamy.edu.pl co prawda nie mam stwierdzonej cukrzycy, ale trochę szybko przybieram na wadze, więc pytałam się jak to ograniczyć:) Stronka fajna, fajnie wszystko opisane, mam nadzieję, że się przyda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, a mnie i mężowi wpadł w oko ten wózek TAKO CITY MOVE. Tu macie prezentacje po czesku usmiech.gif http://www.youtube.com/watch?v=FowjN6hcOx4 Ps.wybaczcie mi z uwagi iż mam ciężką przeszłość ciążową, a i w tej też jest ciężko, bo mam problem z szyjką to Was bardziej podczytuję niż piszę, bo się cholernie boję czy dotrwam do połowy stycznia. Za to pozdrawiam Was gorąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joleczka wozek bardzo fajny :) i rozumiem co czujesz tez poronilam w drugiej ciazy i mimo ze teraz jest wszystko dobrze to nadal mam obawy co bedzie dalej. Wanienke kupilismy zwykla jest nadal dobra wiec nie bedziemy kupowac nastepnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanienkę będę kupować z tegi, ale tę większą 102cm, żeby na dłużej starczyła. Anulek gratuluję wizyty, a jakie masz wyniki glukozy? Co do diety to ja słodyczy nie tykam, owoce mogę jeść do 2 dziennie porcja wielkości pięści, najlepiej jabłka, grejfrut, kiwi. Nie wolno banana, winogron i innych słodszych. chleb jem pełnoziarnisty, tak samo makaron i ryż, co do warzyw najlepiej niegotowane, wtedy można bez ograniczeń, z gotowanymi trzeba uważać, bo im dłużej się gotują tym bardziej rośnie w nich cukier. Ziemniaki też mogę jeść ale tylko 3 sztuki do obiadku. Surówki bez ograniczeń, a mięsa najlepiej chude i gotowane, nie smażone. Mleko też podnosi cukier, więc lepiej zjeść musli z jogurtem naturalnym. Ale jak miałaś podejrzenie, że wyniki zafałszowane wyszły, to wydaje mi się, że będzie dobrze jak ograniczysz tylko słodkie, napisz wyniki. Trzymam kciuki, żeby następne badanie wykluczyło cukrzycę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×