Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Kawusia1 dlaczego myslisz, że będziecie musieli płacić za operacje Piotrusia i to aż duże pieniądze?? co prawda nie jestem lekarzem, a co dopiero kardiochirurgiem, ale pracuje od kilku lat w ochronie zdrowia i zabiegi kardiologiczne i kariochirurgiczne finansowane są przez NFZ lub przez MZ, więc jeśli operacja okaże się niezbędna zostanie zrobiona. a może będzie taki jak pisze Kaem ze narazie obserwacja za pomoca echa serca i innych badań i dopiero jak pojawi się cos niepokojacego trzeba bedzie zrobic operację. Nie zadręczaj się czarnymi scenariuszami, bo to nie jest dobre ani dla ciebie ani dla maleństwa. wiem ze latwiej powiedziec niż zrobić ale postaraj sie. Gratuluje kolejnej mamusi i dzieciątku. Rózka widze ze nie odpuszczas i podziwiam cie za twoj intensywny tryb życia, dobrze ze sie odezwalas bo juz pocichu obstawialam ze przenioslas sie na porodowa. milego weekendu dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki, Byłam dzisiaj u lekarza, szyjka bez zmian, 2 cm i twarda, tak więc nadal obstawiam przy dłuższym przenoszeniu. Małej nie śpieszy się na ten świat ani troszkę. Skierowania do szpitala nie dostane, sama mam iść w dniu terminu, zwolnienie mi przedłuży dopiero po wizycie w szpitalu w dniu terminu. Tak więc mój lekarz to służbista jak widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężarna z wrocka
do dziewczyny, która urodziła dwa tyg temu na kamińskiego :) Po pierwsze winszuję :) a poza tym mam pytanko (a nawet trzy): 1. czy wszystkie położne są ok i obojętne którą wybiorę czy może masz jakąś godną polecenia? 2. ile kosztuje taka położna? 3. jak atmosfera panuje na sali poporodowej, czyli czy panie pielęgniarki w miarę dbają o pacjentki i są w minimalnym chociaż stopniu sympatyczne? :) Była bym baaaardzo wdzięczna za odpowiedzi, obojętne czy tu na forum, czy na mojego maila: siulkabet@gmail.com Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karla rodzisz?:) ciekawe co tam u dziewczyn na fejsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko jaka ja jestem zmeczona.Cały dzien przespałam i bym nadal spała.Tez tak macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena - ja pamiętam tak miałam przed porodem w niedzielę, cały dzień spałam, normalnie byłam nie przytomna, a w poniedziałek rano się zaczęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh hanja u mnie tez w poniedzialek ;) juz rano zadzwonilam po tate zeby przyjechal bo balam sie sama z synem zostac.. ale jeszcze caly dzien w kuchni cos robilam. Na siedzaco zeby wyciszyc te skurcze przepowiadajace ;) no. I przepowiedzialy :) O ktorej sie hania urodzila? Bo milus o 23.07 ;) zalapal sie chlopak na ostatnie przedwigilijne minuty :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Namdzieki poloznej szybko poszlo, Hania urodzila sie o 15:45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalijka27
Urodziłam:)po cewniku w sobotę o 3 w nocy odeszły mi wody.rozwarcia wciąż nie było.więc o 6 podlaczyli mi oksytocyne.i tak przez 13 godzin tak się meczylam ,ze szkoda słów.w końcu o 19 okazało się meczylam,ze glowka jest źle umiejscowiona i jadę na cesarke .o 19 30 na świat przyszedł franek.ważył 3810:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo ja takie regularne skurcze mialam od 19. Ale nie bolaly zbytnio. . Wtedy wiedzialam ze juz nie przejdą ;) . Natalijka gratulacje! Jak sie czujecie? Ty pewniie bardzo zmeczona. . Dochodz do siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10.01.2014 o godz 8:45 przez cc przyszla na swiat moja coreczka Maja :-) 3580 g, 52 cm, 10 apg :-) Teraz sobie wlasnie obok mnie postekuje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Gratuluję nowym mamusiom. Widzę, ze ostatecznie cesarki królują :) a jak nie cesarki to szybkie porody. Co nastraja mnie optymistycznie, ponieważ w moim otoczeniu chyba nikt nie wspomina swojego porodu jako lekki, raczej były to same horrory. Ja jeszcze nie urodziłam, czekam sobie w coraz większym stresie. Mam w ogóle takie poczucie, że narodziny to będzie tak wielki przełom w moim życiu, ze to stare się bezpowrotnie skończy. Zaczynam się tego bać szczerze mówiąc. Każdego dnia kładę się spać z myślami, ze może jeszcze nie chcę rodzić, ze jeszcze tą noć chciałabym mieć normalną. Ogólnie im bliżej tym ze mną gorzej :( Fizycznie za to czuję się w dalszym ciągu dobrze, no moze z wyjatkiem jakiegoś pobolewania pośladka i biodra i brzuch mnie tak lekko ćmi. Zmykam się najeść wszelkich słodko-tłustych rzeczy na jakie teraz mam straszliwą ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czesc dziewczyny postanowilam tu napisac bo zgupialam ostatnio. Otoz ostatnio trafilo mi sie chwilowe plamienie. Bylo to 6 dni po skonczonej @. Podczas dni plodnych zawsze mialam duzo plodnego sluzu a teraz jest go troche i taki przezroczysto mleczny. @ skoczyla sie 31grudnia a 1stycznia odbyl sie stosunek. Plamienie mialam 6 stycznia no i ten dziwny sluz co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nalalijka, polepiona GRATULACJE. No prosze rozkrecaja sie porody. Mamusie duzo zdrowiadla was i pociech. Pisze z telefonu bo karmie mala, a ona wlasnie na cycu usnela. ..... Strasznie duzo mi pokarmu leci, tak, ze mala nieraz sie nim zakrztusi i wczoraj poczytalam troche o pozycjach do karmienia i znalazlam idealnana noc - lezac na plecach klade mala na sobie, a onatak smiesznie zaczyna szukac piersi, sama lapie i pije, a co najwazniejsze to jest skierowana twarza w dol i juz sie nie krztusi, wiec polecam te pozycje dla mam ktore maja duzo pokarmu, u mnie sie sprawdza, a przy okazji malutka musi wlozyc wiecej wysilku w ssanie i potem szybko zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanja mnie ostatnio zdziwiło, że Piotrek niby ssie pierś ale tak naprawdę bez wysiłku , jakby objął tylko cycka ustami i tyle ,najpierw pomyślałam ,że może potrzebuje bliskości, ale później wyjęłam pierś z buzi, patrzę a tam fontanna leci mu prosto do buźki, więc nie musiał się wysilać. Muszę spróbować tej pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Nooo teraz ten etap laktacji ze lec***od niezłym ciśnieniem ;) Miluś też leży i za bardzo sie nie wysila.. gdyby nie telefon to wcale bym do was nie zagladala.. karmienie to jedyny czas kiedy moge posiedzieć.. . Gratulacje dla polepionej! . Czekamy na wiecej zdjec maluchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, serdeczne ratulacje dla swiezo upieczonych Mam :) cudownie jest miec swoj skarbek w ramionach prawda? :) ja tez tylko w telefonie czytam forum. Co do pokarmu to my mamy nawal mleczka za soba. teraz mam wrazenie produkuje tyle ile trzeba. Sluchajcie wczoraj zjadlam troszke ryzu i byla jazda w nocy. Natalka nie spala od 23 do 2 w nocy,ale jak juz zasnela wstalysmy ok 8mej. Ryz gdy mam w zupie nic jej nie jest,ale jak samo zjadlam bolal brzuszek. Wczoraj zjadlam 2 nalesniki z bialym serem. Zobaczymy co ona na to. Mleka w ciescie bylo malutko. Poolozna mowila,ze po 9 godzinach po dziecku widac czy zaszkodzilo cos czy nie. Karla oczywiscie ze zycie sie zmienia gdy sie rodzi dzieciątko,ale nie ma sie czego bac :) zobaczysz,ze wszystie obawy znikna,gdy zobaczsz swoje malenstwo :) sluchajcie tabelka jest pare stron do tylu. Ja nie jestem w stanie wkleic jej,bo wyswietla mi ze to spam. Wiec jak ktoras z Was da rade odswiezyc i wkleic bylo by cudnie :) pozdrawiam cieplo i zycze udanej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej tu ItA Gratuluje wszystkim świeżym mama! Ja nadal w dwupaku, we wt mam lekarza. Karla mam takie odczucia jak Ty :-), wieczorem zawsze sobie myśle po całym dniu z 17 miesięcznym synkiem, oby ten wieczór i nic były jeszcze po staremu. Zeby spokojnie polezec i w miarę przespac nocke. Kawusia przykro mi z powodu Twoich przejść z porodem :-( dobrze, ze juz po. A z ta wada to tez słyszałam, ze dzieci często maja wady serduszek a po 2 lub 4 roku życia samoistnie giną! Nie stresuj sie!!! Ja tez jak urodziłam synka, jak miał 3 tyg miał podejrzenie mózgowego porażenia dziecięcego lub/i wodoglowia. A wiadomo co to za choroby i jaka perspektywa. Najgorsze to, ze dopiero po skończonym roku mozna w 99% wykluczyć mpd. Także tez sie nastresowalam i przeryczalam, często nie ciesząc sie macierzynstwem. Rozczka masz racje, nic nie jest tak ważne jak zdrowie nasze, bliskich a szczególnie dzieci!!! Po moich przejściach uswiadomilam sobie to dogłębnie! I zawsze to sobie przypominam jak drecze sie jakimiś "blahostkami" :-) Miłej niedzieli Aaaa Izka jesteś juz w domu? Jak mała zareagowała na rodzeństwo? Wiem, ze mamy dzieci w podobnym wieku. Dziewczyny karmiace, bierzecie za każdym razem po posiłku do odbicia? Przewijacie przed czy po karmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram siee zawsze odbijac po karmieniu, podczas karmienia robie przerwy, zeby tez sie odbilo, a pieluche zmieniam przed karmieniem, lub w trakcie przerwy w karmieniu. .... My znowu nie mamy kupy od tygodnia, a mala cos dzis niespokojna i budzi sie co godzine, ach dzionek z glowy caly czas na cycu. Mam nadzieje, ze nocka bedzie lepsza. Robie jej masarze brzuszka, dalam tez troche herbatki rumiankowej, sama tez pije i nic, a ja cos ewidentnie meczy, baczki puszcza, kupy nie ma. Zastanawiam sie czy podac krople sab simplex, moze pomoga, jak myslicie? mala jutro konczy 3 tygodnie, ach jak ten czas leci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak odbijam po kazdym karmieniu. A nawet czasem dwa razy podczas karmienia. A pieluche zmieniam raczej po. Bo czesto w trakcie jedzenia jeszcze cos się w niej pojawia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaWL
Jeszcze raz zapraszam serdecznie do licytacji http ://allegro.pl/ubranka-dla-dziewczynki-hm-rozm-56-62-i3859742445.html Należy skopiować link i zlikwidować spację po słowie http Polecam gorąco Ostatnie godziny licytacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja sab simplexu bym nie dawala.. ona nie ma kolki. Ja bym raczej pomyslala o probiotyku. Np biogaia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak malutka się budzi jest okropnie głodna, więc najpierw karmię, potem podnoszę żeby wyszło powietrze potem przewijam pieluszkę, bo podczas karmienia czasami robi kupkę. Słuchajcie a u nas jest tak, ze gdy zaczynam karmić mała strasznie się rzuca i jest mega niespokojna. Popłakuje tak że musimy przerwać karmienie potem się uspakaja. Zastanawiam się czemu tak się zawsze zachowuje? . Kaem napisz proszę co daje ten probiotyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanja mi położna mówiła, ze dziecko na piersi może robić 1 kupkę na nawet tydzień, więc mam się nie stresować gdyby tak było, ale jak Natka nie zrobi kupki o swojej porze czyli podczas karmienia lub po ewidentnie widzę nie spokój no i ten płacz ;( Może kupię ten probiotyk, który poleca Kaem :) Kaem czy Wy używacie tego probiotyku? Ciekawi mnie to bo jak pisałaś Twoje dzieciątko nie ma problemów z brzuszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co wiem to probiotyki uzupełniają flore bakteryjna i usprawniaja prace jelit. Tez bym to podała jak nieregularne kupska są. Mama Pysia moze sie denerwuje bo za szybko pokarm jej leci, albo na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wyżej to ja Ita A jak w nocy po karmieniu bierzecie do odbicia to bez problemu odłożone wam zasypia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tańszym probiotykiem jest Lakcid albo Trilac, Biogaja jest najdroższy a działanie mają dentyczne. Warto zapytać w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×