Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość futuremother
mycha251988 Odnośnie tego że Twój maluszek denerwuje sie po 5 min stania to pamietaj że chrzciny macie za 2,5 miesiaca i to będzie zupełnie inny dzieciaczek :D Moja ma już prawie 4 miesiące i jestem w szoku jak się zmienia z każdym tygodniem Takie 5-6 miesięczne dzieci są już takie swiadome i ciekawe wszystkiego. A ten czas tak leci szybko- jak nie miałam dziecka to nie mialam takiego poczucia Ot takie przemyslenia moje :D A z innych tematów To czy Wasze dzieci ślinią się ? Moja Lilka tak strasznie , że co chwila zmieniam sliniaki - normalnie leci jej strumieniami. Wkłada lapki do buzi, i wszystkie zabawki, które chwyci albo pieluszkę. Do tego robi bąbelki. A drugie pytanie dotyczy gazów :/ Mała strasznie duzo ich produkuje. Karmię piersią i nie wiem czy to przez coś ja jem odstawilam na parę dni produkty mleczne- żadnych zmian, nie jem typowo wzdymających produktów, podawalam też Bobotic (trochę ulatwia oddawanie gazów), Dicoflor (nie widzialam róznicy), Delicol (myslalam, ze to problem z trawieniem latozy ale nie bylo poprawy) Mala nie miala i nie ma typowych kolek. Te gazy męczą ją szczególnie w nocy Co 2-3 godziny pręzy się ,wygina, podkurcza nozki,macha rączkami. Powinna już przesypiac po 5 godzin a przez te gazy ciągle się męczy. ktos ma jakies pomysły? Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
futuremother mój mały ślini się na potęgę. Podobnie jak Twoja mała pakuje wszystko do buźki, robi bańki ze śliny itp. Odnośnie bączków, to moje obserwacje: jak zjem coś niewłaściwie to niestety jest nieciekawie.. A że po wielu rzeczach jest problem przestałam już próbować. Nie wiem, bo znam dziewczyny, które karmią i jedzą wszystko.Piję herbatkę Lactosan systematycznie, a podobno koper powoduje wzdęcia. Ile osób tyle teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam My mamy chrzciny w poniedziałek Wielkanocny zaczynam powoli się stresować ilością pracy. Ale trzeba zrobić i tyle. Ja chyba będę trzymała małego na rękach bo nie chce go podnosić na sam chrzest bo może być głośno :) Do tej pory mały przeważnie spał w kościele tylko dzwonki go wybudzają. Ubrania już mam dla małego i siebie. Wczoraj zjadłam świeżego ogórka i małemu się to nie spodobało bolał go brzuch i męczyliśmy się w nocy. +++ ewka42 Antoś spał na poduszce ale na rękach ?? +++ futuremother Tobiasz też się ślini zwłaszcza jak trzyma rączki w buzi. Staram się dawać smoczka zamiast raczek bo uważam że łatwiej oduczyć ssania smoczka niż paluszka. My też mamy problem z bączkami, strasznie dużo ich produkuje i czasami go "zablokuje" i nie może poszczać ich. Powodu niestety nie znam My jesteśmy na espumisanie ale staram się dawać coraz mniej i mniej. Tobiasz jak prześpi 3 godziny to ja jestem zadowolona, Czy któraś z was karmiąca piersią daje kaszkę czy kleik z własnym mlekiem. Lekarka proponowała mi aby mały dużej pospał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewdz mały był na rękach. A z ta poduchą musiałam ulec, bo moja mama powiedziała, że jak to bez poduszki, ze ładniej itp.I oczywiście została poparta przez teściową.To była stara koronka po mojej babci. Cudna! . Ale teraz wiem, że to było dobre, bo mały przespał wszystko.. Do samego chrztu zdjęłam mu kaszkiet. Nawet nie zareagował.Antek tak ma, że jak się dużo dzieje koło niego to po porostu śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha251988 ja wybralam sobie strój w sklepie Abrakadabra na necie ale stwierdziłam że chyba nie będę męczyć małej takimi sukniami i kupiłam sukieneczkę białą z bolerkiem w h&m;) i do tego opaseczka- wyglada w tym ślicznie i nie będę jej musiała przebierać po kościele bo mięciutka jest. A mamy przyjęcie w restauracji także nie muszę się pakować dodatkowo. --- futuremother u nas na gazy bardzo pomaga sporo leżenia na brzuszku --- Domisia1 sprawdzałam właśnie po Twoim poście ale niestety nie wejdą na mnie te sukienki w biuście a nie chce takiej opiętej jakby mi miała pęknąć;/ kurczę mam spory problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wczoraj widziałam śliczna sukienkę z bolerkiem na chrzest w cocodrillo za 89 zł. Taka elegancka jeżeli którąś z Was jest zainteresowana to można zerknac pisze z tel i przepraszam za błędy mamaAnisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamaAnisi dzięki za informacje. Przeglądałam już te rzeczy. Podobają mi się tam góry dla chłopców tzn np. kamizelki, sweterki, mucha i koszula tylko gorzej z dołem ....no nic do czerwca jeszcze troszkę czasu mam to może cos znajde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, szczepiła któraś z Was szczepionką PENTAXIM seria K4 120-1 data ważności kwiecień 2015. Wycofali tą szczepionkę 20 marca a moje dziecko było nią szczepione właśnie w ten dzień i to w przychodni była ta szczepionka nie ja ją kupowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzias a dlaczego ją wycofali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Szczepionka-przeciw-gruzlicy-wycofana-z-obrotu,wid,16510410,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgputicaid=6128f6 tutaj jest opisane, to znaczy wstrzymali ta szczepionke a nie wycofali, wycofali przeciw gruźlicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Hania tez nia byla zaszczepiona, od wczoraj spac nie moge tak sie denerwuje. Napisalam do urzedu o wyjasnienie ciekawe co mi odpisza. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeciw gruźlicy Antek był szczepiony inną, Pentaxim nie mam terminu przydatności, bo mam wpisaną tylko serię, a szczepiony był 20 lutego. Dziewczyny przecież można oszaleć!!! Ja już sama nie wiem co robić z tymi szczepieniami. Tak chwalą tę szczepionkę. Nie wiem czy nie zaszczepię go teraz tymi zwykłymi, jak my dawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ....jak widać zawsze cos. :( mój Julek akurat nie był szczepiony tą szczepionka). ale mamy inny problem. od wczoraj ma biegunke. a dzisiaj tylko jak cos zje albo wypije to leci z niego:( była pani doktor i przepisała mu probiotyki to zobaczymy:( teraz spi sobie a ja się martwię:( a co do tych szczepionek to słyszałam ze sa wstrzymane ale żeby się nie martwic bo niby to nic złego....ale już sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do przychodni i mały też nie był nią szczepiony. Pielęgniarka powiedziała, że u nich tej serii wadliwej nie było, a i tak by nie szczepili, bo ona się źle mieszała proszek i ten płyn, nie dawał jednolitej substancji i to widać od razu. Tak więc spokojnie kochane!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny pewnie jesteście już zaganiane przed świętami ale chciałam Wam i Waszym rodzinom życzyć spokojnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie, smacznego jajeczka i mokrego dyngusika;))) trzymajcie się cieplutko!!! mamaAnisi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosnych i rodzinnych Świąt z nowymi domownikami, którzy dają tle radości. Udanych uroczystości z okazji chrztu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!! jak tam po świętach dziewczyny? no i oczywiście czekamy na relacje tych które miały chrzty swoich pociech! Jak to wszystko przeszło? Mam pytanie do tych dziewczyn, które robiły przyjęcie w restauracji- dzidziusie bez problemu wytrzymały tyle czasu poza domem? u nas piękna pogoda- już od rana spacerowałyśmy teraz na jedzonko do domu i znowu na dworek korzystamy z uroków wiosny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam My już po chrzcinach. Wszystko poszło super tylko Tobiasz przepłakał całe chrzciny :) U nas chrzest jest po Mszy Świętej więc było bardzo kameralnie. Pogoda dopisała i śmigus - dyngus też :) Tylko oczywiście za dużo jedzenia zrobiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Nie było mnie jakiś czas, bo zepsuł nam się laptop, a teraz tyle wydatków, że nie bardzo mamy kasę na wymianę lub naprawę, więc mam ograniczony dostęp niestety. U nas Wielkanoc minęła super, najpierw byliśmy u jednych dziadków, potem u drugich, Przemek był bardzo grzeczny i wszyscy się nim zachwycali, że taki aniołek (hahaha :P). Udało się też wyjść na spacer po lesie, więc jestem zadowolona, że się nawdychał świeżego powietrza w końcu! Dziś z kolei mieliśmy kolejne szczepienie. Miałam dać znać co do plasterków, ale nie mam jeszcze zdania, bo mój szanowny Syn odstawił taką histerię po zdjęciu plasterka, że nie wiem, czy go cokolwiek bolało :( Ale wydaje mi się, że jednak trochę to pomogło, bo płakał sporo króćej niż ostatnio. Strasznie Wam fajnie, że macie już chrzty za sobą! Ja się zaczynam mocno denerwować, jak to będzie, jak się Mały będzie trzymał itp... Byłam też na zakupach dla siebie i powiem Wam, że mam depresję jakąś, bo w ogóle nie mogę zżucić kilogramów. Mam ogromny apetyt i mimo aerobików i codziennych spacerów nic się nie rusza :( Ale kupiłam w końcu 2 zestawy, które ukryły kilogramy i jestem względnie zadowolona, zobaczymy jak się sprawdzą :) A i mam też kryzys laktacyjny, tzn. Przemek się nie najada :( Piję herbatki laktacyjne i inne cuda, ale szczerze mówiąc już wypatruję tego 4. miesiąca, po którym zacznę wprowadzać powoli słoiczki i kaszki. Wtedy będę miała pewność, że je tyle, ile powinien ;) Pozdrawiam Was cieplutko! Piszcie Dziewczyny co u Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny a my dalej walczymy z jakims wirusem u Julka:( byłam juz u dwóch lekarzy i każdy każe jeszcze poczekac i żadnych poważnych leków nie wprowadzac...możliwe że to jakis rotawirus ..no na szczescie był szczepiony...dostałam tez recepte na bebilon pepti jakby do środy nie pzreszło . a teraz cos milszego :) na chrzciny kupiam sobie kiecke i buty:) taki obcas że hej:):):):) ale jakos miałam ochote tak sie wystroić tym bardziej że ostatnio nie miałam jakos do tego okazji a ostatnie 2 miesiące ciąży musiałam leżec przez cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska93
Witam , moglabym sie dolaczyc do grona styczniowym mamusiek?:) urodzilam 16 stycznia 2014 roku o godzinie 1.53 moja coreczke Lilke , waga 5260;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biedny Julian :( mam nadzieje, ze szybko poczuje sie lepiej! A jaka kiecke kupilas? Bo ja zdecydowalam sie na tunike, a potem na przebranie taka bluzka krotka, zeby latwo bylo karmic. Szpilki tez mam, ale biore tenisowki i baletki na zmiane ;) U nas po szczepieniu juz ok, ciesze sie, ze mamy z glowy! Za 6 tygodni kolejne dawki. Bylismy tez u neurologa i z Przemkiem wszystko dobrze, dostalismy skierowanie na usg przezciemiaczkowe, wiec przebadany bedzie na wszystkie strony :) Mamuska witaj! Napisz cos o sobie i o coreczce :) mieliscie juz chrzest? Bo to teraz temat na topie ;) LisaPanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska93
Mam 20 lat i to moje pierwsze dziecko:) Lilcia jest tak cudnym dzieckiem ze lepszego nie moglam sobie wymarzyc:)ominely nas kolki:) ale za to przez miesiac mala musiala nosic szelki pavlika bo miala problem z bioderkami heh. Ale juz jest wszystko dobrze:) chrzciny? My je mielismy jak mala skonczyla miesiac:) robilismy je w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ładna pogoda to pewnie wszystkie na spacerku. my już wróciliśmy ale potem znowu na spacerek:) No Julianek niestety dostał na recepte bebilon pepti i zobaczymy jak to zadziała...starsznie śmierdzi to mleczko i Juliankowi ciężko się przyzwyczaic.... LisaPanda kupiłam sukienke taką cytrynową do kolana z krótkim rękawkiem lekko rozkloszowana. Do tego beżowe buty ze złotą wstawką (paskiem na czubku) no i tak jak Ty biore ze sobą jakies wygodniejsze buty:) baleriny:) bo raczej nie dam rady tak na obcasie mamuska93 witamy w gronie styczniówek:) a ile cm miała Twoja malutka?:) bo waga widze ze nie zła:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej mamuska93 witaj! Fajnie, że dołączyłaś do nas;) faktycznie Lilka spora się urodziła i też jestem ciekawa ile cm miała... --- Mycha251988 jak podejrzewali u mojej Ani skazę białkową to lekarka mi kazała pić po szklance tego mleka bebilon pepti dziennie- niestety nie przyjął mi się nawet łyk tego wynalazku w żołądku- smak ma wstrętny;/ a mały jak? lepiej troszkę już? --- my już po chrzcie;) Ania była jak aniołek w kościele i na przyjęciu- od 14 od mszy do 20 wytrzymała poza domem później muaiałyśmy wrócić. Ja kupiłam w końcu elastyczną na piersiach sukienkę taką marszczoną na brzuchu i założyłam pierwszy raz od wielu miesięcy szpilki 12cm w których wytrzymałam 1,5 godziny;))) ale ogólnie wszystko się udało i było ok. --- co tam u Was dziewczyny piszcie piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska93
Kochane miala 62 cm:) takze kobietka spora:) teraz wazy juz 8kg ile mierzy dokladnie nie wiem ale zaczynamy nosic ubranka 74...:) A wasze maluszki? Kiedy zaczynacie wprowadzac pokarmy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Dziewczyny jak kładziecie spać na noc maluchy. Mój w dzień śpi na plecach ale cały czas przy nim jestem a w nocy do tej pory kładę go na boku w rożku, z tym że on już jest taki silny że ostatnio razem z rożkiem przewrócił się na brzuch, na szczęście to było wieczorem jak jeszcze nie spałam. teraz przed rożek kłade pieluchę żeby nie mógł się przewrócić. Na plecach boje się go kłaść bo produkuje dużo śliny i zdarza się że się nią krztusi. często też wraca trochę pokarmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuska93 to ładna kobietka;) moja jak się urodziła miała 3050g i mierzyła 52 cm a teraz też już 8 kg wskoczyło;) właśnie też się zastanawiam nad pokarmami dla małej kiedy jakieś jabłuszko np można dać jeżeli karmię piersią?! --- madzias21 ja moją małą kładę już od miesiąca na plecki i tak śpi- aby główkę sobie na bok przekręca. Inaczej nie chce spać. a dziewczyny wasze maluchy lubią leżeć na brzuszku? bo moja to takie płacze rozkłada, że aż się serce kroi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska93
Madzias21 moja w dzien spi na poku albo sama sie na plecy przekreci..a na noc klade ja na pleckach tylko ta glowke ma troche wyzej i glowke na boki przekreca sobie:) MamaAnisi nie wiem jak to jest jesli sie karmi piersia, moja jest na mm juz i od 4msc moge , ja myslalam najpierw dacmarchewke :) moja wlasnie lubi na brzuszku lezec ale klade ja tak po 1 do 2h po posilku bo jak objedzona to nie chce lezec;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mala ma skonczone 4 miesiace i kar mie piersia, ale zamierzam niedlugo wrocic do pracy wiec wprowadzam pokarmy, bo to jednak troche czasu zajmuje. Ja zaczelam od gotowanej marchewki, potem brokul, a po 2 ttygodniach od wprowadzenia warzyw wprowadze jablko i banana oraz kaszke jaglana holle bez glutenu. Mnie polozna powiedziala, ze lepiej zaczac wprowadzac jedzenie od warzyw bo sa mniej slodkie i szybciej dzieci je pollubiaa niz po wprowadzeniu owoc/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×