Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

gościu jeśli nie masz żadnych objawów i od 3 miesięcy masz wynik testu negatywny to czemu uważasz że jesteś w ciąży? Duphaston podtrzymuję ciążę, nie wywoła krwawienia w ciąży. są laski co pół roku nie mają okresu z powodu zaburzeń hormonalnych Ale każda kobieta jest inna, a my nie jesteśmy lekarzami, by stawiać diagnozę, musisz iść do lekarza a nie szukać info w necie. Od stycznia już byś się dostała pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do rozka mowilam nie moge isc do lekarza a okresu dostalam po duphastonie. Dopiero po nim bo luteina nie wywola i nie 3 miesiace a dwa bo od 31 stycznia to caly luty no i caly marzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My już po spacerze :) bardzo ciepło i wiosennie, tylko jak jest taka pogoda to nie wiem jak ubierać synka, bo boję się żeby się nie zaziębił. Jest mały i leży w łóżeczku dlatego mus być cieplej ubrany z drugiej strony przegrzewanie jest jeszcze gorsze. Dzisiaj nałożyłam kombinezon ten co miał na zimę i przykryłam cienkim kocem, ale wydawało mi się że jest mu za gorąco (oczywiście bawełniana czapeczka body z krótkim rękawem i pajacyk). A Wy jak ubieracie swoje maluchy? Jakie ubranka kupujecie na rozmiar 74 czy nadal śpioszki i pajacyki czy już spodenki i bluzeczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja nie mam problemów z kupkami, a mały nie ma wzdęć więc jestem spokojna. Te problemyy mogą mieć różne podłoże. Mi przy bliźniakach, których nie karmiłam piersia bardzo pomogły czopki glicerolowe. Kupuje się w aptece w wersji dla dzieci. Jak było źle, np. nie było kilka dni kupki to stosowałam i po 10-15 min. było po problemie.To było parę lat temu więc może teraz nie wolno???? @ Gościu z 11.58 ten temat jest mi obcy więc nie pomogę, ale to chyba leki na receptę, więc byłaś u lekarza? ni robiłaś usg?? Zrób sobie test BETA z krwi. @ U mnie noce też są super, bo nawet na cycu mały pierwsze karmienie ma ok.3. @ Mam podobnie z ubieraniem małego , bo ciągle myślę, że przesadzam. Ze go przegrzewam na spacerach. Moja mama mówi, że trzeba zakładać maluszkowi więcej o jeden ciuszek niż nam. Mój Antoś ma obecnie rozm.68, ale mam juz dresy, spodenki i osobne bluzy.Ale najbardziej go uwielbiam w pajacykach. @ Odnośnie szczepień, to mamy takie jak Wy, tylko ja mam przerwę po 5w1 na pneumokoki 3 tygodnie,bo tak kazała lekarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też już po spacerze, jest super pogoda, choć jak wiatr zawieje to naprawdę chłodny. Dominisia poruszyłaś jeden z największych moich życiowych problemów, pt. "jak ubrać dziecko na spacer" ;) My dzisiaj mieliśmy tak: body z krótkim rękawem, kaftanik i półśpioszki, na to tygrysowy kombinezon, taki ciepły i puchaty i przykryty grubszą kołderką (mam taką dość grubą jeszcze, jakoś wolę na spód lżej ubrać, a przykryć mocniej). Ale po jakimś czasie ręce wystawił skubaniec za kocyk i 10 razy przykrywałam, ale gucio, jechaliśmy z łapkami na wierzchu :) -- Noc u nas ok, Przemek śpi od 21.30 do 9, przerwy równo co 2 godziny. W ogóle to mam problem, bo wczoraj odmówił jedzenia wieczorem, to znaczy od około 15 w ogóle nie chciał cyca, złościł się, ryczał i wił. Po kąpieli też nie chciał, dopiero pierwsza pobudka i jadł jak szalony. Dzisiaj po spacerze też już cyrk odstawił. Nie podejrzewam zapalenia ucha czy gardła, bo nie widzę objawów żadnych, ale kurde martwię się, bo już nie przybiera tak pięknie jak na początku i nie rozumiem, dlaczego nie chce. Butli też odmawia. Czy któraś z Was tak ma? Czy to ten cały skok rozwojowy? -- Kupę też dziś robiliśmy kilka godzin, i dopiero po espumisanie wyszła, po raz pierwszy śmierdząca, że fuuuuj!!! -- Dominisia, ja jeszcze nie kupuję na 74, ale prezenty, które dostajemy to głównie spodenki i bluzeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my także po spacerze:) dzisiaj byliśmy dwa razy:) ja ubieram młodemu bawełniana czapeczke (taka niewiązaną), kurteczke taka wiosenna z kapturem. a Pod kurtką jest bluza z kapturem, spodnie dresowe i body z długim rękawem. A no i raczej grubszy kocyk:) Wczoraj żaliłam się ze mój Julianek mało pije herbatek..a dzisiaj pije jak szalony:d coś mu się odmieniło:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LisaPanda u nas było podobnie przez trzy dni,albo Tomek rezygnował z jedzenia albo jadł 3-5 minut a później płacz.tez robiłam mu sztuczne i też nie chciał jeść.dzisiaj lepiej je co prawda co 3-3,5 godziny nie co 2,5-3.no i krócej bo nie 14-16 minut tylko 10-12,ale i tak zastanawiam się co się stało i dlaczego tak się stało.co do kupy to u nad 3-4 na dobę. Co do ubierania to ja też mam z tym problem bo jestem ciepłolubna i wietrznie każdy mówi ze ile to warstw mam na sobie,wiec To.ka ubieram patrząc na M. Dzisiaj miał body i polspiochy do tego polarowy kombinezon z podpinka czapka bawełniana ale cieńsza.do tego koc też cieńszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z pieskiem
LisaPanda u nas kryzys laktacyjny polegal na karmieniu 10-12 razy na dobe i krotkich drzemkach pomiedzy . X Ja na spacer czasem w cieple dni bralam mala w body i pajacyku , ale wrzucalam na spiworka i przykrywalam grubszym kocykiem , ale spiworek jest puchowy . X Ostatnio moja panna potrafi przez godzine zajac sie soba i zabawkami - starsza miala problem z 15 minutami ;) , wiec komfort , od kilku dni znow sprzatam i gotuje ;) A jak wasze maluchy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni tu nie zaglądałam a tu proszę jak się forum rozkręciło. Bardzo fajnie dziewczyny że się ujawniłyście. Na pewno my też tu będziemy zaglądać choć w większośc***iszemy na priv. Ja też mam synka z 7 stycznia. Karmię mm i używam zwykłej przygotowanej wody. Mały nie ma problemów z brzuszkiem a kupki są co 1 lub 2dni. Pozdrawiam i piszcie często bo każda rada jest potrzebna. Na pewno jeszcze wiele mam tu nas czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To już trójka dzieciaczków z 7 stycznia :) --- Mój synuś raczej za długo nie wytrzyma bez poświęcenia mu uwagi (chyba go tak przyzwyczaiłam). Góra może to być 20 min, ale musi być najedzony i wyspany. Dlatego tej godziny zazdroszczę. Może się to zmieni z czasem jak zabawki będą go bardziej interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji zapytam Was Majaa2014 i Markag czy w numerze pesel dzieci macie zamiast miesiąca 01 (styczeń) 21 tj. 142107.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotka14
Domisia moja córka ma własnie 21 zamiast 01 jesli chodzi o ubiór to ja zakładam kaftanik półśpiochy lub spiochy do tego skarpetki spodenki i kurteczke do tego wiosenną czapkę i apaszkę a na to cieńszy kocyk zobaczcie sobie te filmiki tam tez jest o ubiorze i innych rzeczach http://www.happytv.pl/zobacz/dziecko (trzeba zjechac myszką na dół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domisia1 mój syn też ma 21 w peselu, teraz to już chyba tak będzie żeby nie powtarzać numerów, które były komuś już nadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzien dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już 10lat temu moja córka miała inną kolejność niż my. Dziewczyny wszystkie karmicie piersią? Ja już niestety mm. Jeśli Wy także to ile mm wypijają Wasze maluszki i co jaki czas? Od 2dni zmieniałm mleko i jak narazie jest dobrze. Wydaje mi się że Oskarek nawet lepiej się najada. Dziś spał od 21 do 4 rano. A wcześniej budził się ok 1 lub 2 na pierwsze karmienie. W dzień na spacerze też dłużej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też dwójka w PESELu się przypałętała :) Byłam zdziwiona, ale tutaj jest wszystko wyjaśnione: http://parenting.pl/portal/pesel-dziecka Noc ok, znowu pobudki co 2 godziny, raz przespał 3, a rano obudziła nas znowu kupa i do tej pory nie może jej zrobić biedaczek :( Wczoraj już było ok, nie dałam Espumisanu i oto efekt, ech, zamęczymy się. Teraz ma drzemkę, a co chwila wybudzają go bąki. Dzisiaj ładna pogoda, więc pewnie dłuższy spacer się szykuje! Ubieram tak, jak wczoraj, bo w sumie podobnie dzisiaj. A jak Wy dzisiaj ubieracie? Maja, ja karmię tylko piersią, choć nie wiem, jak to będzie, bo mamy ostatnio kłopot z przybieraniem :( Udanej soboty! A Dziewczyny, które dołączają - dopisujcie się do tabelki, będzie łatwiej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kmama
Witam i ja bym chciala dolaczyc :) Mama Krzysia 08.01.2014 sn, mam nadzieje,ze mnie przyjmiecie,bedzie mi bardzo milo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) my już po pierwszym spacerku:) pogoda jest dzisiaj cudowna:) dzisiaj Julianek nie dal pospać mamusi. zasnął o 21 i spał do 1:( zjadł i już niestety potem nie miał ochoty spac:( niby nie płakał ale wiercił się stękał bo te bączki też go męczą. Dlatego dałam mu dzisiaj 2 razy ten espumisan i zobaczymy. W ogóle zauważyłam że teraz ma jakąs dziwną fazę na wkładanie sobie paluszków do buzi zamiast smoka...oczywiście staram się z tym jakoś walczyć ale on i tak robi swoje.... Majaa mój Julianek zjada średnio 120 ml co 3 h (rzadko jest sytuacja ze coś zostawi. No taki mały głodomorek:) ale jeżeli chodzi o przybieranie na wadze to wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa tylko dodam że w nocy ma dłuższe przerwy:) i jak np. zaśnie o 21 to go nie budze dopóki sam się nie obudzi:) to nawet bywa do 3 rano:) a raz do 5 się zdarzyło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mycha dziecko poznaje świat poprzez wkładanie dłoni do buzi, z czasem będzie pakował to buźki wszystko co łapnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mycha to tak jak mój synek. Raz tylko zdarzyło się że zjadł 150ml. A na wadze też dobrze przybiera. Teraz taki fajny już się zrobił lekko zaokrąglony. Bo choć duży się urodził to był chudy i długi -59cm. A jakie mm dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, daje może któraś z Was żelozo dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaa2014 dlaczego zmienilas mleko?Bo ja tez karmie mm . Diana je co 3-4godz.150ml.-180l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha mój synek też od tygodnia wkłada bardzo często wręcz cała piąstkę do buzi i więcej się ślini. Moja mama mówi że to jest wstęp do zębów. Gryzaczka nie chce bo nie umie go złapać i świadomie włożyć do buzi, smoczka też nie, a rączki swoje już dobrze zna. --- My dzisiaj byliśmy na pierwszych zakupach i kupiliśmy ubranko na chrzest rozmiar 68 bo tak poradziła sprzedawczyni, że nawet za miesiąc (chrzciny 27 kwietnia) będą na niego dobre. Mam nadzieję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani z pieskiem
Mycho to chyba wlasnie ten czas na mamlanie malych lapek , moja tez uwielbia , ostatnio tez probuje wkladac do buzki zabawki :) , gorzej , ze tez strasznie sie slini , wiec po trochu wszyscy chodzimy opluci ;) . Moja starsza tez tak miala , a piierwszy zab dopiero po 9 miesiacu. X U mnie tylko cycek , nawet nie mam w domu butelki ;) , wiec nie wiem ile kluska je , ale na niedozywiona ;) nie wyglada , a wazy juz ponad 6,5 kg :) :) :) X U nas bylo bajecznie cieplo , prawie caly czas bylysmy na dworze , tylko body sweterek i na wierzch rozpinany cienki z dzianinki , bez kocykow .....kupilam wczoraj pierwsze cieniutkie skarpetki , bo w tych frotkowych nozki sie poca :) X Mamy karmiace piersia , zdaza wam sie karmic poza domem? W miejscach publicznych albo na dworze , bo moja panna dzis tak sie rozryczala grubo przed planowanym karmieniem , ze szybko szukalam ustronnej laweczki ;) , na szczescie zawsze mam przy sobie duza chustke , zeby nas zakryc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) pewnie wszystkie poszłyście ze swoimi pociechami na spacerek:) my też zaraz wybieramy się nad morze:) Majaaa ja daje Juliankowi Bebiko:) takie dostawał w szpitalu i tak już kontynuuje:) póki wszystko jest ok to nie zmieniam. a Ty jakie podajesz?? No tak teraz te nasze pociechy coraz okrąglejsze się robia:) ostatnio na badaniu pani doktor jak go oglądała to powiedziała ze musi obejrzec jeszcze jego fałdki:pp i faktycznie jak oglądałam zdjęcia z pierwszych dni to te nóżki miał takie chudzinki:p jak się na co dzień przebywa z nim to nawet tak tego człowiek nie zauważa:) a i dzięki dziewczyny za odp z tymi łapkami u dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pani z pieskiem ja nie karmie piersią ale zdarzyło mi się karmic małego butelką w samochodzie....i powiem szczerze ze nie było łatwo:) najgorzej było ze zmianą pampersa...:p bo troszkę niewygodnie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×