Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

ja nie podaję dziecku kopru tylko sama pije 3 razy dziennie herbatkę Lactosan z Herbapolu,mały nie ma wzdęć, a kupkę robi raz dziennie. Nie wiem czy ta herbata pomaga, ale naprawde nie mam z małym problemów trawiennych. Piję ją od samego początku. Jutro Antoś skończy trzy miesiące. Niektórzy mówią,że nie powinno się trzymac diety, ale ja bardzo uważam na to co jem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domimisia1 ja rownież mialam cesarkę z powodu ułożenia miednicowego. Widzę, że masz to szczęście i karmisz piersią, ja niestety mm bo mialam bardzo mało pokarmu i Mały się nie najadał i nie przybierał na wadze. Teraz już się z tym pogodziłam ale wylałam morze łez i potarzalam sobie co ze mnie za matka co nie może zaspokoić podstawowej potrzeby dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnisi Ania ur. 4.01.2014r. cc Domisia1 Dominik ur. 7.01.2014 r. cc Markag Szymon ur. 7.01.2014 r. cc LisaPanda Przemek ur. 23.01.2014 r sn Mycha251988 Julian ur. 23.01.2014 cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markag karmię, ale początki nie były łatwe. Mam wklęsłe brodawki i musiałam je wyciągać strzykawką obciętą z jednej strony, mały miał też skrócone wędzidełko w języku bo nie mógł chwycić piersi. Teraz zdarza się że mam mało pokarmu, ale herbatka laktacyjna pomaga. ----- Nie masz co się przejmować że nie karmisz piersią, pewnych rzeczy się nie przeskoczy i nie ma co się zamartwiać i obwiniać -- Ewka42 to dobry pomysł sama wypiję koper i zobaczymy co będzie, a i jeszcze wymyśliłam że zjem więcej jabłek może pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje herbatke z hipp z cukrem wczesniej dawalam z szaszetek ale rozcienczoną .Ja takze wyżucałam sobie ze nie moge karmic piersia ale...robiłam wzystko co mogłam pilam litrami bawarke,herbatki na pobudzenie laktacji itd...meczylam sie tak przez miesiac ale potem sie pogodziłam ze tak ma być. Mogłybyscie mnie dopisać do tabelki bo naprawde nie potrafie ja i komputer to inny świat. Diana ur.30.01.2014 c.c Dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje herbatke z hipp z cukrem wczesniej dawalam z szaszetek ale rozcienczoną .Ja takze wyżucałam sobie ze nie moge karmic piersia ale...robiłam wzystko co mogłam pilam litrami bawarke,herbatki na pobudzenie laktacji itd...meczylam sie tak przez miesiac ale potem sie pogodziłam ze tak ma być. Mogłybyscie mnie dopisać do tabelki bo naprawde nie potrafie ja i komputer to inny świat. Diana ur.30.01.2014 c.c Dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnisi Ania ur. 4.01.2014r. cc Domisia1 Dominik ur. 7.01.2014 r. cc Markag Szymon ur. 7.01.2014 r. cc LisaPanda Przemek ur. 23.01.2014 r sn Mycha251988 Julian ur. 23.01.2014 cc mamaAnusi Diana ur.30.01.2014 c.c proszę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja też kiedyś pisałam na tym forum i postanowiłam wrócić :) Jestem mamą od 9 stycznia 2014 roku przez cc urodziłam synka Tobiasza My też walczymy z kupą nie zrobił mi od niedzieli i nie wiem co mam z tym zrobić? Jesteśmy tylko na piersi. We wtorek byliśmy na spóźnionym szczepieniu i mały miał silną reakcję na wzw. Udo było strasznie czerwone, spuchnięte i bardzo go bolało. Wylądowaliśmy z powrotem u lekarza ale przeciwbólowe i maść pomogła Dziś piękna pogoda u nas więc wybieramy się na kolejny spacer miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
LisaPanda a co to za plasterki?? my mamy 25 kolejne szczepienie. Tylko 5 w 1 i rotawirusy a pneumokoki to tydzień później. (Pani doktor tak kazała rozdzielić) dziewczyny a próbowałyście espumisan na problemy z wypróżnianiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ewka42 Antoni 28.12.2013r. sn mamaAnisi Ania ur. 4.01.2014r. cc Domisia1 Dominik ur. 7.01.2014 r. cc Markag Szymon ur. 7.01.2014 r. cc LisaPanda Przemek ur. 23.01.2014 r sn Mycha251988 Julian ur. 23.01.2014 cc mamaAnusi Diana ur.30.01.2014 c.c n

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha te plasterki nazywają się Emla, zapłaciłam w aptece 20 zł z groszami. Przykleja się to przed szczepieniem i to czasowo znieczula to miejsce, podobno bardzo skuteczne - ja jeszcze nie wiem, bo dopiero kupiłam na następne, ale pani w aptece też zachwalała :) Espumisanu używamy i bardzo sobie chwalę, pomaga nam i w kolkach, i w zaparciach, poza tym Przemek bardzo go lubi i zlizuje sobie, taki mały lekoman ;) Ewdz, witaj! - my na problemy z wypróżnianiem używamy właśnie Espumisanu lub Delicolu, choć ten drugi bardzo mocno go przeczyszcza i wtedy jest bardzo głodny. Generalnie nam pomaga. Próbowaliśmy to całe windi, te rurki, które wkłada się w tyłeczek, ale nas zawiodły zupełnie, tylko się Młody nacierpiał. Po szczepieniu z kolei polecono nam Altacet Junior w żelu i od razu po szczepieniu smarowałam i nic nie było widać, może spróbuj? Słyszałam też bardzo dobre opinie o okładach z sody :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Lisa Panda to Ty masz dzień wcześniej to szczepienie to daj znac jak te plasterki zadziałały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewka42 Antoni 28.12.2013r. sn mamaAnisi Ania ur. 4.01.2014r. cc Domisia1 Dominik ur. 7.01.2014 r. cc Markag Szymon ur. 7.01.2014 r. cc Ewdz Tobiasz ur. 9.01.2014r. cc LisaPanda Przemek ur. 23.01.2014 r sn Mycha251988 Julian ur. 23.01.2014 cc mamaAnusi Diana ur.30.01.2014 c.c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo nas tutaj po cc Espumisan zażywamy już długo i jest super na wzdęcia. Delicol na mojego syna nie działał. Podejrzewam ze u nas to problem samego wypchnięcia tej kupy. Zwykły Altacet też jest dobry dla dzieci dla nas super zadziałał. Też jestem ciekawa tych plastrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
a dziewczyny jak długo można podawać espumisan??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
faktycznie przewaga cesarek:) a jak się czujecie po cesarce?? smarujecie jakąś specjalną maścią te rany? bo ja mam olejek Bio oil i używam go od około miesiąca i jak na razie jestem zadowolona. :) Mama Anisi ja my na pleśniawki dostaliśmy Nystatyne niestety:( Julek miał kilka i trzeba było tylko w ten sposób wytępić:( a to było na samym początku. Tak dbałam o sterylność. Butelki wyparzałam po każdym karmieniu. Dopiero potem dałam sobie spokój i robie to tylko raz dziennie:) i póki co to jest dobrze:) Niektórzy właśnie mowia ze zbytnia czystość może zaszkodzić:pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
Domisia1 ja Julkowi daje akurat teraz herbatke rumiankową z Hippa (niby nie bardzo polecana ale on tylko to pije w miare) po samej wodzie miał (dziwne to trochę) ale rzadkie kupki. Probowalam dawac herbatke z kopru też z hippa ale w ogóle nie chciał tego ruszyć:( mówie wam dziewczyny jak ja się gimnastykowałam żeby cokolwiek mu posmakowało. Ile butelek zakupiłam bo myślałam ze to może właśnie wina butelek była. Próbowałam tez wode z glukoza ( tez nie polecane) i tak wyszło że najlepiej smakuje mu ta herbatka rumiankowa. Z dnia na dzień ma większa potrzebe picia wiec może spróbuje jeszcze z tym koprem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
aaaa i jeszcze herbatke z koprem tez próbowałam dosładzać glukoza i nic to nie dawało:) ok dziewczyny miłego wieczorku życze:) i przespanej nocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotka14
hej Dziewczyny ja tez z tych czytających i to od samego początku czyli od pierwszego forum. moze krotko o nas urodziłam 14.01 przez cc córeczkę jesli chodzi o koper nie słodzony polecam hippa organic fennel tea polecam tez herbatkę humana na brzuszek moja ją uwielbia a co do butelek polecam dr brown's z szeroką szyjką jest tez na kolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotka14
a co do pleśniawek pediatra na pierwszej wizycie przestrzegła przed sterylnym chowaniem dziecka pytałam o butelki to powiedziała ze wystarczy raz wyparzyć a dalej tylko myć i rzeczywiście tak jest moja jest prawie od poczatku na mm wiec co chwila a to mleczko a to herbatka i narazie odpukać żadnych pleśniawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, jak tu dzisiaj cichutko, śpicie jeszcze? Nam nocka minęła spokojnie, Szymek spał od 21 do 4 także jestem bardzo wyspana. Nam na kupkę bardzo pomogły rurki wendi, użyliśmy ich zaledwie kilka razy i kupki zaczęły się pojawiać raz dziennie co było sukcesem bo wcześniej pojawiały się średnio co trzeci dzień i co się z tym wiązało był wrzask bo Młodego strasznie bolał brzuszek. Teraz jest już ok. Oprócz mm do picia daję mu na zmianę zwykłą herbatkę z kopru taką którą się zaparza, przegotowaną wodę i taką specjalną herbatką z różnymi ziołami, którą kupiłam w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten kolejny ładny dzień:) U nas noc ciężka bo brzuch bolał. Mój mały od wczoraj strasznie kicha i co jakiś czas pokaszluję. Czy to mogą być początki przeziębienia?? Mycha251988 my espumisan zażywamy od początku drugiego miesiąca.Powoli staramy się zmniejszać dawkę do 2razy na dobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mycha251988
hej :) my też w zasadzie wyspani bo Julek spał od 10 do 2.30. Potem zjadł i od razu zasnął aż do 6 rano:):) 1)Markag a co to za rurki? 2)ewdz właśnie ja tez miałam espumisan ale podalam tylko raz a tak to bałam się żeby młody się za bardzo do tego nie przyzwyczaił:( 3)dotka14 może i racja...może lepiej już nie wyparzac butelek . Ja chyba na początku to przesadzałam żeby po każdym jedzeniu... A dziewczyny (które karmia mm) jakiej wody używacie? bo ja jadę na "żywcu" i tak się zastanawiam jak to wygląda u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotka14
Mycha to są rurki windi ja tez jadę na żywcu albo na primaverze i tak zastanawiam sie od jakiegos czasu czy dobrze zrobiłam wprowadzając taką wodę bo moze od tego moja mała ma wzdęcia U mnie nocka tez ok jedzonko o 20 potem o 1.30 i o 7 mała obudziła sie o 6.30 ale po jedzonku drzemała do 10. pozdrawiam i życzę miłego dzionka ale swietna pogoda chyba niedługo wyjdę na spacer. Nie wiem jak wasze maluszki ale moja uwielbia karuzelę mamy z tiny love teraz zastanawiam sie od tyg jaką wybrać matę moze macie jakies sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha251988 to są rurki, które wkładasz do o***tu. Wiem jak to brzmi ale nam pomogło. Wkładasz weższą część do o***tu na jakąś chwilę i dzięki tej rurce uwalniają się gazy. My powtarzalismy tą czynność trzy razy pod rząd i potem po kilkunastu minutach Młody robił pieknie kupkę. Ulga zarówno dla niego jak i dla nas że się nie męczy. To tak w wielkim skrócie, dokładniej poczytaj sobie w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam poprosze o pomoc mam pco i nigdy nie regularnie miesiaczkowalam w grudniu odstawilam tab.anty. 31 st ycznia mialam stosunek do konca byla by to wpadka zycia zrobilam 8 testow kazdy negatywny w lutym bralalam luteine nie wywolala mi okresu dopiero tydzien temu okres wywolal mi duphaston i znow biore anty zeby miec z glowy mowie z gory nie mam jak isc do lekarza czy bete moje pytanie brzmi czy mimo to ze niby to krwawienie bylo moge byc w ciazy bo jakby nie patrzec luteina nie zadziala tylko dopiero duph. Nie mam zadnych objawow prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udało się z kupą :) Dominik dzisiaj rano zrobił po 5 dniach ale stękał przy tym strasznie. Podkurczał nóżki, a w nocy przekręcił się wzdłuż łóżeczka. Nie dawałam mu lekarstw, ale na wieczór wypiłam koper włoski i to chyba pomogło. Dzięki za rady:) -- Dominik śpi dość długo, zwykle zasypia ok. 20 i śpi do 2.30 później godzinę karmienia i budzi się 5.30-6.00 -- Idziemy na spacer korzystają z pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaa to cos na zasadzie termometru:p kurcze tylko ze ja chyba bym nie umiała tego zrobić:p a co do wody to my na początku dawaliśmy przegotowana z kranu i kupki faktycznie były bardzo bardzo często . Zmieniliśmy na żywca pod presją innych...i tak wyszło ze teraz sa co 2 dni. ale myslalam ze to tak jest bo Julek jest starszy.. zresztą położna mówiła ze kupek będzie coraz mniej. no u nas tez już się rozjaśnia wiec można isc na spacer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy moj post jest nie widzialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×