Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Hej dziewczyny. Justyna29 śliczna dzidzia:) takie 3d, 4d naprawdę jest świetne. Mój gin.w przychodni nie ma takiego sprzętu i tak się właśnie zastanawiam dziewczyny, jak myślicie czy moje usg będzie przez powłoki brzuszne czy dopochwowe?to będzie mój 12 tydz.i 5 dni od ostatniej miesiączki. Bo tak się zastanawiałam żeby mój partner ze mną poszedł na wizytę ale żeby było przez brzuch:P Chcę się również umówić z moim lekarzem na wizytę w takiej innej klinice w której tez przyjmuje i tam mają właśnie usg 4d, tylko, że to tak myślę dopiero miedzy 18 a 22 tygodniem ciąży. Kurcze czas mi się wlecze strasznie już bym chciała 15 lipca żeby zobaczyć co się dzieje w moim brzuchu:) Dzisiaj byłam u dentysty no i na szczęście tylko jeden ubytek - także z ząbkami już w porządku. A no i pod koniec sierpnia idę do koleżanki na wesele:))) kieckę będę musiała kupić chyba na ostatnią chwile bo nie wiem jak wtedy będę wyglądać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zapłacicie to na pewno zrobi :) Swoją drogą ceny za usg 3D/4D są kosmiczne... u mojego 1. lekarza genetyczne 2D kosztuje 150zł, u 2. 3D/4D 250zł... no ale za bajery się płaci :) Ja w ogóle to wpadłam palince podziękować za przypomnienie mi, że mam w lodówce 2 arbuzy :) nie ma nic lepszego w lecie niż słodki i soczysty arbuz prosto z lodówy - KOCHAM!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) ja dzisiaj caly dzien spędziłam na świeżym powietrzu :) byłam z babcią na działce pomoglam jej zrywać czarną porzeczkę i później robiłyśmy sok z niej - jest przepyszny! :) co do gorąca to dalo by rade wytrzymać tylko nad wodą ale mąż do pracy a po pracy nie ma siły więc trzeba czekać na weekend lub do wczasów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdlosci mnie wykoncza, dzis nasza pierwsza rocznica slubu a mi odebralo ochote na wszystko.Dodatkowo jeszcze boli mnie glowa. jesli chodzi o USG 3D to ceny sa naprawde wysokie, zarowno w Polsce jak i w innych krajach i nie wiem zupelnie dlaczego. Ja u mojego lekarza nie place za nic,i chodze na kase chorych dlatego naprawde bardzo sie ciesze ze teraz wkoncu trafilam na takiego fantastycznego doktorka :D najgorsze to jest to oczekiwanie od wizyty do wizyty, ja teraz az do 1.08 musze pozostac cierpliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Justyna długo :) mi moje 3 tygodnie się tak dłużą a Ty musisz czekać aż miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
Justyna 29 miałam dokładnie to samo, a wczoraj tez stresu mi się nazbierało więc na pewno to jest przyczyną, biegunka mnie odwodniła i problem gotowy. Na szczęście ja nie wiem co to mdłości i wymioty w ciąży, oprócz kręgosłupa ( który też w nocy bolał niemiłosiernie) nic mi nie dolega. Ale jak widać coś za coś ... Co do babci, to babcia męża - cudowna kobieta :) Za to teściowa tak mi dziś daje popalić, że mam ochotę w nią czymś rzucić :( Ogólnie to też super babeczka ale ma take swoje akcje dziwne. Daje mi tu wykłady jak to dziecko dużo kosztuje, że nigdy nic nie wiadomo z pracą, a jak nam zabraknie tego tamtego o bożeeee aaaaaaa jak mówie, że chce dziecku gotować i miksować jedzonko później to twierdzi, że nie dam rady się tak nim zajmować na pełen etat i w ogóle jakieś pieprzenie, bo jej synowa pierwsza to kupowała Gerberki i BoboFruty no i super ja nikomu nie zabraniam, każdy wybiera to co mu najbardziej odpowiada ale nie znaczy, że ja też muszę robić to samo. No nie wyobrażam sobie żywienia dziecka tylko i wyłącznie ze słoiczka ( oczywiście nie krytykuje osób, które to robią) po prostu mam inną wizję wychowania dziecka i tyle. Ja nie potrzebuje łóżeczka za 3 tys jak jej pierwsza synowa, bo kupie w Ikei za 300 zł i też będzie ekstra kurcze. Moja siostra chce oddać mi trochę ubranek dla maluszka używanych to teściowa tez to krytykuje ( a chwilę wcześniej krzyczała, że nowe tyle kosztują). Moja mama chowała nas w uzywanych ciuszkach i nie zeszłam jakoś na złą drogę przez to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
aizuz ja przepraszam wpadłam tu taka wkurzona na teściową i się użalam, a zapomniałam napisać żeby Wam poszło na zdrówko zajadanie się arbuzikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja..?
palinkaaa..Ty w ogóle się takim gadaniem nie przejmuj..jak ja byłam z bruszkiem z Mikołajem..i mi bardziej znajome, które już miały starsze dzieciaczki mówiły " oj , ja tez myślałam,ze sama bede miksować robić..ale zobaczysz,z e to bez sensu, nie bedzie CI się chciało..blablabla"..i co?..i do dnia dzisiejszego sama robię obiadki dla robala...a jak zawsze robiłam więcej tych papek różnego rodzaju...to mroziłam ...ale to każdy swój sposob jakiś musi wyrobić...jak kogoś stać i zeczywiscie brak czasu czy cokolwiek...to spoko..nikt nikomu nie bedzie się wtracał do czyjegoś macierzyństwa ani oceniać...wiadomo....ale jak masz swoje myślenie to trzymaj się Go.;p... Dziwne w sumie, ze teściowa ma tego typu myślenie odnośnie ciuszków, rzeczy używanych..bo starsze osoby zazwyczaj jednak chwalą rzeczy używane itp.... Ja tam od początku jak mały mis ię urodził a nawet jeszcze przed prawie wszsytkie ubranka zaczerpnęłam z ciuchbudy...a pzrede wszsytkim to moja teściowa je zdobywała..i uważam, ze moj synek ma przepięne ciuszki, porządne, piękne i w ogóle.:P...Nie musi coś kosztować dużo, zeby było pięne i porządne.. Daj spokój, w ogóle nie bierz do siebie zbędnych uwag..:) i Pamiętaj, jak urodzisz, to Ty jestes matką...i Ty decydujesz, czy dziecko trzeba przykryc, czy jest mu zimno, czy cokolwiek ...:) Justyna29:) ...zdjecie rewelacyjne..w którym dokładnie jestes tygodniu? 14??.....Nie no, fantastyczny obraz..ja na swoją wizytę nadal czekam...i aż do 31go lipca..;/....Ty na nastepnej wizycie już poznasz płeć..jak oczywiście dzidzia będzie chciała pokazać..;p.. A ja zaczynam naukę szwedzkeigo..przeraża mnie ten język..:( Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej dziewczyny wspolczuje biegunki i boli brzucha, oby wam szybko przeszlo. * Justynka super dzieciaczek, pieknie wyglada to zdjecie, moj lekarz niestety nie ma takiego usg. * Ja przed godzinka wrocilam od lekarza z dzieciaczkiem wszystko ok, nawet paluszki ma policzone, lekarz wspaniale mi pokazal i opisal wszystko co widac na usg-pecherz, nozki paliszki raczki, wszystko jest na swoim miejscu. Ale dostalam tez zla wiadomosc, ze pojawily sie bakterie w moczu i musze antybiotyk brac. Czy ktoras z was tez miala bakterie w moczu? Mam nadzieje ze szybko sie ich pozbede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słodka cytryna100, czy robiłaś posiew z moczu, czy tylko na podstawie zwykłego badania moczu lekarz powiedział, że masz bakterię?? bo mój powiedział, że mam bakterię i dał furagin, a jak zrobiłam posiew to wyszedł bez bakterii, więc nie wzięłam leków. A dziewczyny wiem, że pewnie wiekszość was to wie, ale może warto o tym przypomnieć, że przed oddaniem moczu, żeby dobrze się podmyć i że oddaje się środkowy strumień moczu do badania. U mnie z tym był problem, bo wstaje 3 - 4 razy w nocy na siusiu, do tego biorę luteinę dopochowo, a na dokładke od razu rano nie chciało mi się siku, więc wyszły zanieczyszczenia, które lekarz zinterpretował jako bakterie. Internista poradził mi, że po wstaniu rano jak nie chce mi sie siku to żebym wypiła dwie szklaniki wody i dopiero jak mi się bardzo zachce to mycie i środkowy strumień i jak sie tego posłuchałam to wszystko wyszło ok. A na bakterie podobno dobra jest też żurawina, chyba że jest ich dużo to niezbędny jest antybiotk bo podobno przyczyniają się do poronień. zatem słodka cytryna100 życzę zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
slodkacytrynka ja tez mam bakterie w moczu, jeszcze 3 tyg temu miałam ich bardzo dużo - zaczęłam jeść dużo truskawek i wit. C podjadać (małe dawki Kochana max.100 mg dziennie) po kolejnym badaniu ok. tydzień temu okazało się że mam o wiele wiele mniej tych bakterii są teraz nieliczne w polu widzenia. Mi lekarz powiedział, że w ciąży niestety ma się predyspozycje do takich spraw bakteryjnych, do tego ja mam lekką grzybicę echhh pierwszy raz w życiu i to bezobjawowo ją przechodzę ale trzeba to leczyć, bo dzidzia może mieć później pleśniawki w buzi jak nie zadbam o to teraz... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, po badaniach ogolnych moczu lekarz zlecil mi posiew i z posiewu wyszla bakteria, ktora nalezy leczyc. Jak pierwsze badanie moczu robilam to jeszcze przed posiewem jadlam duzo zurawiny i truskawek tez, praktycznie caly czerwiec. Ale poprawy nie bylo. Nic poczytalam troche o tym antybiotyku i nibi jest napisane ze nie wplywa na rozwoj plodu i ze lepiej brac bo wiecej szkody moga wywolac bakterie, wzielam dzis pierwsza tabletke antybiotyku i mam nadzieje ze bedzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! maja..? u mnie to dopiero 12 tydzien i tak caly czas licze na to ze jak zaczne wkoncu 13 to te przeklete mdlosci mina bo juz nie wyrabiam. rano jak otwieram oczy to pierwsze co czuje to mdlosci i juz wiem ze caly dzien przej****y :P moja corcia wrocila :D cala i zdrowa. ma przepieknie opalona buzke na brazowo mimo tego ze w wiekszosci tam lalo i caly czas musiala byc w gumowcach. Jestem z niej potwornie dumna bo to byla wielka szkola przetrwania dla niej. przez cale 10 dni zupelnie zadnego kontaktu,zadnych telefonow nic. Dopiero niedawno przestalam ryczec bo od momentu jak wysiadla z autokaru nie moglam sie powstrzymac. Ale dziekuje Bogu ze juz jest w domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trixii
Witajcie ! Przepraszam że tak rzadko piszę ale mało czasu ostatnio. Wczoraj odebrałam wyniki prenatalnych i cały stres ze mnie zszedł indywidualne ryzyko Trisomy 21 1:5301 Trisomy 18 1: 12316 Trisomy 13 1: 20000 Ale za to po kontrolnym moj lekarz (do którego po woli tracę zaufanie) powiedział mi hmm że mam łożysko przodujące (ale że to może się zmienić). Po czym zadzwoniłam i umówiłam się z innym lekarzem prywatne na konsultacje ( ten lekarz robi prenatalne w szpitalu). Wstępnie powiedziałam mu o co mi chodzi . Na co on do mnie " ale przepraszam jakie łożysko w 13 tygodniu? Przecież w 13 tygodniu nie ma łożyska tylko jest kosmówka więc jak może być mowa o łożysku przodującym" Dziewczyny wiecie coś na ten temat ? Bo ja już naprawdę zgłupiałam... Przeglądałam wyniki z pierwszej ciąży gdzie wzmianka o łożysku pojawiła się w 18 tyg. W internecie zaś na stronach tych medycznych piszą że o łożysku przodującym może być mowa po 20 tyg. Więc o co w ogóle chodzi .... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wyżej to ja pisałam tylko nie wiem czemu mnie ze starego nicka wrzuciło ,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) co tutaj taka cisza? Dzisiaj na obiad naleśniki z serem mmm trzeba uciekać do sklepu po zakupy :) pogoda sie popsuła troszke a miałam robić pranie :) Odezwijcie się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie coś nam przycichło forum ostatnio. U mnie jeszcze piękne słonko świeci, ale też zapowiadali deszcze. Ja się skusiłam i zrobiłam pranie, póki ciepło niech schnie. Titi - nie pomogę niestety, bo o prenatalnych kompletnie nic nie wiem, o łożysku zresztą też bo to moja pierwsza ciąża. Justyna - opowiadaj jak rocznica przebiegła, mąż ucieszył się z tortu?? Bo o córci to już pisałaś, ale ogólnie zadowolona? pojechałaby jeszcze raz na taki obóz? Ja się narazie obijam, ale zaraz jadę do biura coś porobić chociaż w papierkach bo mnie tu rozniesie chyba z nudów. Do usłyszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palinkaaa
titi ja jestem w 14 tc i dopiero zaczęło mi się wykształcać lożysko więc nie wiem jakim cudem Twój lekarz je u Ciebie zobaczył i jeszcze postawił diagnozę... dlatego ja chodzę do dwóch lekarzy na NFZ i prywatnie ( ten na NFZ jest bardzo sensowny jak się okazuje. Ja do końca specjalistą nie jestem ale łożysko przodujące czy nisko schodzące może być przyczyną wcześniejszego porodu, mojego męża bratowa jak była 6 -tym miesiącu okazało się, że ma łożysko nisko schodzące z racji tego, że ona nie umie usiedzieć lekarze połozyli ją do szpitala na 3 tyg. gdyż jak powiedzieli ma 90 % szans na to, że łożysko się podniesie i tak się stało - teraz wszystko jest super :) Trzeba się po prostu oszczędzać, nie dźwigać i zwolnić tempo. a wszystko będzie ok :) -------------------------------------------------------------------------------------------- majaa dziękuję za dobre słowa otuchy, tak też zamierzam robić - wychowac dziecko wg własnych poglądów:) Upał taki u mnie, że nie wyrabiam - właśnie wciągnęłam ( doslownie) spagetti ze szpinakiem i teraz podjadam czereśnie prosto z sadu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Dawno nie pisalam, bylam u mamy na wsi żeby wypocząć na łonie natury. Świetnie mi to zrobiło bo mdłości już zupełnie mnie opuściły. Ostatnio tylko po badaniu krwi przez całą noc nie mogłam spać, bo chciało mi się wymiotować, to był koszmar, ale jednorazowy;) Wczoraj byłam u mojej pani ginekolog, jestem już w 11 tygodniu ciąży, dzidzia świetnie się rozwija i termin przesunął mi się z 25 na 21 stycznia. Maluszek był bardzo r***liwy, nie wiem czy to czasem nie kwestia wypitej wczoraj kawy, od miesiaca nie piłam a wczoraj się skusiłam. Mój chłopak prawie zemdlał jak zobaczył ruszającą się istotkę na ekranie ;D a mnie zatkało i się tylko cieszyłam jak głupia. Teraz wiem, że z dzidzią wszystko ok, już nie mogę doczekac się kolejnego badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz czekam sobie na obiadek, mam lenia strasznego dzisiaj ;) od rana pochłonełam 3 kanapki z sałatą, szynką serem i pomidorem, drożdzówke i loda, apetyt mi dopisuję a przytyłam dopiero pół kilograma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja, u mnie dzis kiepsko mdli mnie od rana bez przerwy i apetytu zero. torcik bardzo smakowal mezowi i naszym gosciom tez ale dzis juz niestety nie moge na niego patrzec. Krem robiam z bitej smietany i serka maskarpone tak wiec nie byl zanadto slodki, taki w sam raz. moja corcia narazie ma dosyc wyjazdow bo deszcze daly sie we znaki, w namiotach podchodzila woda i czasem na glowe kapalo ale i tak dumna z niej jestem ze dala rade. wczoraj mielismy mala sprzeczke z moim mezem ale to tez moje hormony czasem biora gore. otoz od miesiaca rozmawialismy o zmianie auta ale tylko o zmianie a moj maz wczoraj kupil samochod i praktycznie bez uzgodnienia ze mna. bylam potwornie zla ale on mowi ze chcial mi zrobic niespodzianke :P no super tylko ze takie niespodzianki troche kosztuja. ale nic odpuscilam bo tluaczyl ze to ze wzgledu na dzidzie ze bedzie mialo wygodnie i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenkamarzenka
hej dziewczyny:)chwile mnie nie bylo ale bylam chwilowo odlaczona od neta Bylam dzis na usg:)i normalnie pani doktor powiedziała mi ze na dzien dzisiejszy bedzie dziewczynka:)moja LENKA:) ale jestem szczesliwa!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć. Dziewczyny, które były już na usg tym na przezierność karkowa itd, powiedzcie mi czy to usg było już przez powłoki brzuszne? ostatnio o tym pisałam, pytałam ale nikt nie odpowiedział:( czy to zależy od sprzętu do usg? mój gin. tu gdzie teraz idę nie ma 3d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam przez powłoki brzuszne. Z tym że mierzy się wtedy kiedy dziecko ma co najmniej 4,5 cm z tego co się orientuje. Moje miało 5,5 w 12 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,u mnie dzis swieci slonce...hurrraaa a ja sie zabieram za generalne porzadki w domku bo zawsze sa w piatek ale wczoraj moj maz byl w domu a przy nim to ciezko. najlepiej jak jestem sama wtedy porzadki ida sprawniej. malinowa jesli chodzi o usg to roznie, zalezy to od lekarza i od sprzetu. gdzies czytalam ze przez powloki brzuszne robi sie narjczesciej gdy dzieciatko osiagnie juz dlugosc 8 cm.Ta poprzednia lekarka u ktorej bylam robila przez powloki brzuszne ale to durna baba byla i gowno widzialam na tym usg. moj nowy lekarz robil mi usg dowc*pne :) i wyszlo pieknie.dlatego dokladnie to zalezy od kaprysu lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
malinowa, już kilka osób o tym pisało, ja również. To zależy jaki widac dziecko, ja miałam przez brzuch, dziecko ma 6cm, moja koleżanka przez brzuch ale w trakcie badania stwierdzono, że lepiej będzie widać przez usg ginekologiczne. A co to dla Ciebie za różnica? Pójdziesz na badanie to Ci powiedzą jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
a no i najważniejsze, nie ważne jest czy 3D czy 4D, ważne jest jaki lekarz to wykonuje. Nie każdy zrobi dobrze tak ważne usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) powiedzcie mi czy wy tez macie takie dziwne sny :D ja od kiedy jestes w ciazy snią mi sie rozne dziwne rzeczy a na dodatek nigdy nie pamietalam tych snów a teraz wszystko tak wyraźnie.. Dzisiaj mi sie sniło że chyba była wojna bo "Ruscy" napadli na moja miejscowość i wszystkich ludzi do autobusów pchali i gdzies wywozili a ja sie chowalam w piwnicy i tak mnie znaleźli... straszne to było.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie co do usg na przeziernosc karkowa to nie musi byc 3d wystarczy zwykle 2d. Ja mialam robione troche przez powloki brzuszne a troche przez dowc*pne. Tak jak dziewczyny mowily zalezy od maluszka. Moj to sobie zasnal i obrocil sie d*pcia i lekarz musial sie nagimnastykowac zeby go obudzic a nastepnie zmusic do zmiany polozenia, co mu sie nie spodobalo i straszknie wierzgal. Badanie trwalo ponad 30 min. Co do plci to u mnie chyba tez bedzie dziewczynka, w czwzrtek lekarz stwierdzil, ze nic nie dinda pomiedzy nogami, ale na 100% bedziemy wiedziec przy nastepnej wizycie czyli 1 sierpnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam dziwne sny. Dzis mi sie snilo, ze gdzies musialam jechac autem, wychodze z domu chce do niego wsiadac a tam moi sasiedzi , auto zaladowane i oni do mnie mowia ze maja pare rzeczy do przewiezienia, a ze samochod stal to sobie go pozyczyli, mnie zatkalo usiadlam z tylu i tak z nimi jezdzilam. Glupi sen prawda? ale miewam tez te inne sny, bardzo przyjemne. Ach ciekawa ta nasza psychika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×