Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość kams 29
Maly misiu jak cos jeszcze znajdziesz to nie zapomnij pokazac ale te co znalazlas sa naprawdę wyjątkowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzyn
Cześć. Gratuluję wszystkim znającym płeć. Jako nowa powiem, że termin mam na 9 stycznia, a dziś jest 23t5d. Mieliśmy dziś usg. Wszystko ok. Dziecko nasze nieśmiałe wielce bo płci nie chciało pokazać. Ogólnie bardzo grzeczne na badaniu, nie kręciło się, jedynie ssało kciuk. Za to jak lekarz skończył i zabrał głowicę z mojego brzucha, to od razu harce i swawole i jak nic pełny ekshibicjonizm. Dzidziuś waży ok 535g i jest dość aktywny (czuję średnio 1ruch co pół godziny, a ok 18 i 21 następuje cała seria kopnięć i obrotów) ewidentnie nie lubi jak się garbię nad stołem, bo wtedy kopniaki są gwarantowane :) Właśnie teraz też poczułam 5-6 ruchów. Niestety morfologia mi spadła i stąd moje pytanie: czy bierzecie żelazo? Dostałam receptę i mam łykać 2tabl na czczo. Podobno są różne skutki uboczne, (chodzi głównie o zatwardzenia) czy macie jakieś sposoby na te problemy? Nie dostałam za to skierowania na glukozę, a z tego co tu czytam to większość z Was już je miała. Mnie badali na początku ciąży (75g), bo cukier na czczo wyszedł mi spory. Ale okazało się, że wszystko jest ok. Zdecydowanie polecam zabranie ze sobą cytryny i książki, żeby zająć się czymś w trakcie czekania :). Pozdrawiam Was wszystkich Mamy, Córki i Synów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane Styczniówki:-)Wyczytałam że jest otwarte konto na fb, czy mogłabym do niego dołączyć??Czytam Wasze wpisy od tyłu, choć ciężko jest na tym etapie dołączyć do forum.Chciałabym by nic mnie nie ominęło,dlatego pomyślałam że fb może być bardzo dobrą formą łączności z Wami...z góry dziękuję i pozdrawiam.. ps.spisałam sobie kilka mądrych rad i naprawdę jesteście ogromną Skarbnicą wiedzy, cieszę się i służę radą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! ja właśnie dziś miałam glukozę i jakoś ja przetrwałam:) ogólnie ja to porównałabym do rozpuszczonej dużej ilości cukru pudru... bardziej mnie zapach odrzucał niż smak... no i te siedzenie i czekanie:/ 3 razy kłucie ale też nie było tak źle jak zawsze.... później wizyta u położnej i na ciuszkach kupiłam 2 pary pół śpiochów , było tyle fajnych rzeczy ale i tak juz mam dużo bo jeszcze maż wczoraj przytachał od koleżanki z pracy to mam ich ogrom... a no i dziś mi przyszedł już leżaczek bujaczek, w poniedziałek odbieram łóżeczko i już połowę rzeczy mam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzyn, witamy w naszym gronie;) przekażę na fb dziewczynie, która założyła grupę, żeby wysłała Ci zaproszenie, bo tylko ona może to zrobić. Ten mail który podałaś przy nicku jest aktualny? Gratuluję w ogóle dzidzi, aczkolwiek, szkoda że płci nie znasz jeszcze, jednak że zdrowe jest to najwazniejsze. A powiem Ci jeszcze, że ja mam termin na 8 stycznia, a dziś mam 23 tyg i 2 dni :P Heh jakoś mniej niż Ty, a termin szybciej;) I ja biorę żelazo od ostatnich dwóch wizyt, prawie 2 miesiace juz. Biorę po 1 tab dziennie. Mialam brać na czczo, ale właśnie wtedy mogłyby byc skutki uboczne. I mialam, tzn miałam mdłosci, była senność i w ogóle do bani się czułam. W takim wypadku, jak zaleciła lekarka, miałam brać godzinę po śniadaniu i tak biorę i jest ok. Co do zaparć - to nie mam. Ale ostrzegam, nie zdziw się i nie wystrasz jak Twoja... yy kupka :D będzie czarnaaaaaa jak węgiel;) to efekt brania żelaza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzyn
Ania_Sz, oczywiście się pomyliłam, mamy dziś 22t5d :), a termin na 9 wychodzi mi z usg połówkowego i z tego ok 12tc. Nie boisz się, że zaczniesz rodzić w Sylwestra? Mi co jakiś czas taka myśl do głowy przychodzi, na szczęście moje przeczucia się raczej nie sprawdzają. Dziękuję za info o żelazie, będę wiedziała jak sobie radzić w razie skutków ubocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam termin na 8 stycznia i nie wiem czemu jestem przekonana że jeszcze w grudniu urodzę takie mam jakieś przeczucie chociaż bym chciała przetrzymać do stycznia bo sama jestem z 28 grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
Cześć kobietki, byłam u lekarza i z malutką wszystko bardzo dobrze. Lekarz przepisał mi większą dawkę lekarstwa na tarczyce. No jak mus do mus. Chciałam żeby ją zważył ale odpowiedział, że ostatnio to robił :(. Najbardziej chciało mi się śmiać z P. (był ze mną na badaniu) latał z krzesłem po całym gabinecie i pytał się gdzie może usiąść. Gdy lekarz kazał mi usiąść na fotel by zbadać szyjkę to wystraszony P. uciekł za kotarę. i znowu wziął to krzesło gdy była kolej badania na kozetce. Zachowywał się tak jakby szykował się na jakiś seans filmowy :). Malutka nad wyraz spokojna. Ale zakryła krocze pępowina i nic nie było widać. ( jakoś za każdym razem pytam czy to na pewno dziewczynka :) Od lekarza dostałam siatkę z różnymi próbkami np z Lenorem dla dzieci albo z sudokremem, gazetkami i w jednej z nich buła bardzo fajna książeczka tzn. " Twoja karta wyprawkowa ". Poniżej zamieszczę liste rzeczy z tej karty. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
A tak w ogóle to dziwnie pomieszane są te tygodnie skoro ja mam termin na 5.01 dzis mam 23t i 2d :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniowa_mama2014
PIERWSZE UBRANKA (56-62) ------------------------------------------------------------------------ -koszulki bawełniane, body 5-6 -kaftaniki z długim rękawem 4-6 sztuk -body z krótkim rękawem 5 sztuk -śpiochy lub pajacyki rozpinane w kroku zakrywające stópki 4 sztuki -czapeczki 2-3 sztuki -skarpetki 2-3 sztuki -cieplejsze sweterki lub bluzeczki 2 sztuki -ciepły kombinezon 1 sztuka -śliniaczki 4 sztuki -pieluszki jednorazowe, na dobę potrzebne będzie ok. sztuk -pieluszki flanelowe 4-6 sztuk -pieluszki tetrowe * do użycia zamiast ściereczek 10 sztuk * jako pieluszki na początek 50 sztuk -wilgotne chusteczki pielęgnacyjne, na dobę potrzebne będzie ok. 8 sztuk -śpiwór 1 sztuka -szaliczek miękki 1 sztuka -kocyk 2 cienkie, 1 ciepły -rękawiczki 1 para -rożki 2-3 sztuki APTECZKA MALUSZKA ---------------------------------------------------------------------- -sól fizjologiczna do oczu -spirytus 70% do pępka -aspirator lub gumowa gruszka -termometr KOSMETYKI I PRZYBORY DO PIELĘGNACJI DZIECKA ---------------------------------------------------------------------------- -waciki,gaziki -patyczki z watą -krem pielęgnacyjny -krem na odparzenie -nieperfumowane mydło -oliwka do pielęgnacji -puder -płyn do kąpieli -szampon -nożyczki do paznokci z zaokrąglonymi końcami -miękka szczotka do włosów -niealergizujący proszek lub płyn do prania SPRZĘT CODZIENNEGO UŻYTKU --------------------------------------------------------------------------- -łóżeczko 1 sztuka -materacyk do łóżka 1 sztuka -pościel 2-3 zmiany -prześcieradło frotte lub flanelowe -kołderka lub śpiworek 1 sztuka -ceratka ochoronna na materac 2 sztuki -przewijak 1 sztuka -wózek głęboki 1 sztuka -chusta do noszenia niemowląt 1 sztuka -nosidełko zalecane od 3 miesiąca życia 1 sztuka -wanienka 1 sztuka -myjka frotte 2-3 sztuki - termometr do mierzenia wody 1 -fotelik samochodowy 1 sztuka -torba podręczna 1 sztuka -herbatki na laktacyjne -wkładki laktacyjne -butelka do karmienia 125-250ml - smoczki do karmienia -smoczki uspokajające -laktator -podpaski -wkładki higieniczne -płyn odkażający do pielęgnacji krocza po porodzie -bawełniane biustonosze -krem na pękające brodawki sutkowe -specjalne przewiewne majtki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Gratuluje wszystkim mamusiom udanych wizyt i poznania plci no i widzę ze wiecej chlopcow dojdzie do mojego grona synka:) Rodzyn ja na pierwszej wizycie tez mialam termin 08.01 ale później jakoś sie przesunal na 07.01 :) ja szczerze mówiąc mam nadzieje,ze urodzę w styczniu choć moze to byc różnie :) Piękne te pościele znajdujecie ja będę kupować juz w sklepie gdzie zaopatruję sie w cala niemal wyprawke :) Milego dzionka zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :) dziewczyny mam zmartwienie. Wczoraj robiłam glukozę i boję się, ze trzeba będzie powtórzyć, bo byłam w 23tc+6 dni a podobno robi się to badanie między 24 a 28 tyg ciąży. Pielęgniarki zostały przez mnie poinformowane który tc i nie było żadnej reakcji. W którym tc Wy robiłyście to badanie? Było to takie okropne :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplutko, choć u mnie pogoda jesienna. x Mama Pysia 23+6 = końcówka 24 tygodnia, więc się nie martw;). x Coś ostatnio ucichło to forum,szkoda:( odzywajcie się dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie mamapysia czym sie martwisz, przeciez jestes w koncowce 24 tyg. Wszystko gra:) Rodzyn, jak zaczne rodzic w sylwestra to jeszcse pol biedy bo moze uda sie po polnocy i bedzie 1 stycznia:) gorzej jak wczesniej... Bardzo bym chciala styczen, dlatego od samego poczatku grudnia bede lezec, lezec i jeszcze raz lezec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
a ja mam zmartwienie wczoraj odebrałam wyniki glukozy i na czczo mam w normie a po glukozie 75 ponad norme jest do 120 a ja mam 148 !!dziś bylam u gina na wizycie zakazal jesc słodycze biale pieczywo zero cukru w herbacie i oczywiście zadnych sokow szok mam skerowanie do diabetologa na sobote przepisze mi diete i wypożyczy glukometr zebym sobie miezyla poziom cukru jestem zalamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze kams to nie fajnie. A czy lekarz powiedzial ze to cukrzyca ciazowa czy nie jeszcze?? Oby dieta nie byla zbyt rygorystyczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kams spokojnie,bedziesz pod opieka diabetologa i bedzie dobrze jesli bedzie stosowac diete. Cukrzyca ciazowa to zadna tragedia jesli sie stosuje diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi kams i bardzo Ci współczuję, ale nie załamuj się. Czeka Cie trochę więcej rygoru i będzie wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
dzięki dziewczyny ,gin powiedziała ze to podejrzenie cukrzycy ,ale będę na diecie i gin powiedziała ze mi jej wspolczuje ....ehh zawsze cos ,zobaczymy jaka mi diete da oby tylko wszystko było dobrze i jeszcze ten glukometr kurcze ja wszystko zniose oby tylko wszystko zakonczylo się szczęśliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rodzyn
Kams na pewno będzie dobrze. Glukometrem się absolutnie nie martw. Jest bardzo mały, mieści się w kieszeni a badanie jest szybkie i bezbolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamapysia ja robiłam glukozę w 21 tygodniu bo lekarz z luxmedu mi kazał, a ten prowadzący prywatnie jak mu powiedziałam to stwierdził ze za wcześniej, no ale trudno i tak i tak robi się powtórkę glukozy około 30 tygodnia, bo teraz rzadko wychodzi coś niepokojącego. Kams spokojne z glukometrem nie ma stresu, choć radzę kuć sobie nie kciuki czy wskazujące tylko raczej małe palce, bo później przez kilka dni oczuwać pobolewanie tych ukłutych palców. Generalnie diabetykom każą właśnie cukier badać w tych małych palcach. Dietę też dasz radę, moja koleżanka miała nawet pąpe insulinową wypożyczoną od Owsiaka bo przy blizniakach niestety trzustka sobie nie radzila i dała radę więc spokojnie Ty też dasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minnie28
u nas tez bedzie podobno chłopczyk, wiec drugi łobuz w domu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki. Odnalazłam naszą tabelkę, więc dziewczyny które wiedzą już jakiej płci maleństwo będą miały dopiszcie.... Mam ogromną nadzieje, ze po moim jutrzejszym usg okaże się wszystko w porządku i również będę mogła dopisać płeć do naszej tabelki. Trzymajcie jutro kciuki:) __________________________ Majaaa2014 - 29 - ______ - 02.01.14 - płeć nieznana Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - płeć nieznana szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - płeć nieznana Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - płeć nieznana Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- płeć nieznana Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek(chyba) KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
ja się nie dopisuję do tabelki, bo z ostatniej miesiączki wynika że poród 18 stycznia a z usg genetycznego w że 14 stycznia i to raczej będzie prawda bo w ciążę zaszłam w 9 dniu cyklu. ................... czy któreś z Was nadal na tym etapie ciąży biorą D*phaston albo Luteinę? bo ja kurcze mam przyjmować nadal ze względu podobno na torbiel która jest nadal i była przed ciążą, ma 3cm. Nie wiem czy ten progesteron coś mi daje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karla, ja biorę luteinę dopochwowo - ze wzgl. na niewydolność cieśniowo-szyjkową, czyli skracającą się szyjkę. Przez 2 tygodnie "urosła" o ok 3mm więc chyba luteinka działa, przynajmniej w jakimś tam stopniu. Nie wiem jak to się ma w przypadku torbieli, ale zasada jest taka, że progesteron nie zaszkodzi, a może ew. pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla Ja jestem na luteinie od samego początku...najpierw ze względu na to ze zaszłam w ciąże na bromergonie(o ciążę staraliśmy sie dość długo) a na nim jest ryzyko poronienia pierwszych tygodniach ciąży przy odstawianiu własnie tego leku...wiec dostałam ją zapobiegawczo,natomiast biore ja do tej pory dlatego że często brzuch mnie boli,lekarz nie widzi nic niepokojącego ,lecz dmucha na zimne wiec biore nadal i tak pewnie zostanie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miskapyska co miala wypozyczone?? "pąpe" ???? brak słow :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ty co?ortografii przyszłać złośliwcu tutaj uczyć?o.......l sie raz na zawsze...!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×