Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

Gość Cytrynka963
Hej! Ja tak szybciutko napisze, bo, mimo ze Was czytam, to cos nie moge dodawac postow ze swoje telefonu i tylko na FB siedze, ale nie jestem do grupy wpisana, wiec nie mam kontaktu z dziewczynami. U mnie ok. Coraz czesciej czuje ruchy mojego malca i zazdroszcze Wam, jak co niektore pisza, ze brzuch im skacze, bo moj jest bardzo spokojny chlopczyk. Mam nadzieje, ze po porodzie,tez taki bedzie :) Witam nowe mamy i pozdrawiam wszystkie inne dziewczyny :) Napiszcie, prosze, jak czesto czujecie swoje dzidzie i z jaka intensywnoscia, bo moj jest naprawde baaaardzo spokojny i slabo go wyczuwam. Tak mnie gilgocze w brzuchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynka ja czuję mojego synka najczęściej wieczorem i rano po przebudzeniu oraz kilka razy w dzień ale tylko jak usiądę spokojnie bo jak coś robię to on się nie rusza. Ja też nie widzę aż tak mocnych kopniaczków jeszcze żeby mi brzuch skakał ale myślę że będzie na to jeszcze czas. Tylko kilka razy czułam ruchy jak położyłam dłoń na brzuchu, bo były mocniejsze a tak to czuję je często ale bardziej w środku. W późniejszym okresie ciąży na pewno brzuszek będzie skakał. Ja pamiętam jak byłam z córką w ciąży i wieczorem przytulałam się do męża to on czuł kopniaki na plecach tak mała dawała czadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kams 29
ja tez nieczuje takich mocnych ruchow dziecka ,takich żeby brzuch skakal a to moja trzecia ciaza tak bardziej tez w srodku i tez jak chodz to jest spokojniutki ale to normalne na tym etapie ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziecie wariuje na okąglo i to sa naprawdę poważne ciosy w dzień moze troszkę mniej ale jak sie połoze to mój brzuch przybiera różne krztałty :) i tak prawie cała noc nawet mnie budzi bo tak buszuje a nie daj Boże niech mnie tylko coś w brzuch uciska to juz wogóle sie buntuje okropnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Maja2014 i Kams- to mnie uspokoilyscie,bo ja mam,jak Wy,tj.przewaznie rano i najczesciej,przed snem.Nie wiedzialam,jak to powinno wygladac i dobrze,ze jest to forum,to mozna sie wymienic doswiadczeniami :) CYTRYNKA963

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Magsus,to,chyba,bedziesz miec wariata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytrynka963 poważnie mówię ze moje dziecko jest takie rozbrykane dziś całą noc buszowała nie wysypiam sie bo mnie budzi a uwierz mi nie wszystkie kopniaki sa przyjemne :( w pierwszej ciąży tez miałam takie tańce ale później tzn tak po 25 tyg a teraz juz od 22 tyg szaleje a pierwsze teraz wyczułam około 18 tyg a tamtym razem po 20 tyg. Od 34 tyg z Julia kulałam na lewą nogę bo mi uciskała na jakiś nerw czasami wogóle nie mogłam nią ruszyć jestem ciekawa jak będzie tym razem , na szczęście odrazu po porodzie wszystko wróciło do normy ale dziwi mnie bo 3 tyg temu moja znajoma miała cesarke właśnie dlatego ze ucisk miała na nogę i bali sie ze przy porodzie coś sie tam uszkodzić a ja tez zaliłam sie swojej doktor a wiecie pod koniec było juz 26 kg na plusie to cieżko mi było poruszać sie na jednej nodze moja doktor powiedziała ze tak bywa i tyle . Dziewczyny ja nie ukrywam ze chciała bym teraz cesarke pierwszy porod miałam ciężki został mi taki uraz panicznie sie boje juz teraz jak tylko o tym pomyśle a im bliżej tym gorzej przeżywam :( . Nie chce nikogo straszyć pojechałam do najgorszego szpitala i dlatego chociaż wtedy nie wiedziałam ze tam tak jest bóle mnie złapały w nocy i mój tata mnie wiózł przeżywał strasznie wiec mu kazalam jechać tu gdzie blisko i wyszło mi to bokiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magsus wiem o czym mówisz, jeżeli chodzi o logistyke z 2 dzieci. Mnie tez to czeka. No i patrzę tylko zeby moj Synek zaczal juz sam chodzić bo inaczej bedZie cieżko :-( A u Ciebie jaka bedZie różnica? Ja pierwsze paczki miałam pampersow, potem tylko dady i tak jest do teraz są ok, tak samo z chusteczkami mokrymi. Ja polecam laktator ręczny aventa. I co do wózka faktycznie ceny niektórych kosmos, jak małe auta. A fakt po roku wygodnie mieć jakas fajna parasolke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita 3 u mnie bez miesiąca miedzy dziećmi będzie 3 lata Julia jest z 12 luty 2011 a teraz mam termin na 13 styczen 2013 . O mamo a ja przeżywam jak kura okres czy dam radę a Twój starszy maluszek jeszcze nie chodzi ale jestem niemądra :( a ile ma synek?? Moja córka poszła w swoje urodziny goście sie rozeszli a ja sprzątalam po tej imprezie urodzinowej i nagle patrzę a ona zasówa jak szalona :) i tak jej zostało :) z mowieniem tez łatwo poszło nie pamietam nawet kiedy zaczęła mówić dla mnie to prawie od urodzenia gorzej było z sikaniem na nocnik bo dopiero od 3 miesięcy nie robi w pampersa chociaż jeszcze w nocy zdarza sie ze sie obsiusia. Kochana i tobie życzę żeby synek zaczął chodzić chociaż wiesz wtedy tez jest dużo pilnowania i biegania za nim . Mieszkasz sama czy moze masz jakaś babcie albo kogoś w pobliżu kto pomoże przy dzieciach ?????pytam chociaż ja mieszkam z rodzicami w domu oni maja dół a ja górę a i tak nie mogę za bardzo na nikogo liczyć jak Julia była malutka to przychodzili brali na ręce itak dalej a jak poszła na nogi to ze tak powiem w d....... maja wiec nie liczę na nikogo sama na siebie muszę bo męża tez niema :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita 3 jeszcze jedno mam koleżankę z pracy która jest w podobnej sytuacji jej pierwsza córeczka jeszcze nie chodzi mała miała 3 miesiące ja koleżanka zaszła w druga ciążę i pierwsza jest ze stycznia 2012 a druga tez jakoś w połowie stycznia sie urodzi. Wiem ze bardzo jej cieżko juz teraz kiedy jeszcze jest w ciazy a co dopiero jak sie urodzi ale jakoś trzeba dać radę moja mama miała nas 3 rok po roku miedzy mną a siostra tez jest równo 12 miesięcy i 2 dni za półtorej roku pózniej urodził sie brat także mówię ze mama dała radę to i ja i inne kobiety tez sobie poradzą :) jedno przy drugim sie wychowa dzieci po sobie papuguja i te młodsze szybko sie uczą od starszych :) oby tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaa 2014 ja tez mam tak z moim brzuchalkiem mimo ze przytylam 7 kg to rano wyglądam jak bym miła wzdęcie po południu jest juz większy a wieczorem ogromny skóra napięta i twardy jak skała. Śpię w bieliźnie bo biorę czopki dowcipne :) na bakterie w moczu i nawet luźne majtki mnie uciekają pod brzuchem a rano mi sie z tyłka zsowaja a co lepsze nie jestem zagazowana wiec niewiem skąd ta różnica w wielkości brzucha :) bo na wadze bez zmian !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam się słonecznie:):):) x U mnie mała w brzuchu dokazuje, aż czasem boli, jak mnie skopie i czasem fajnie widać, jak brzuch podskakuje. Mam łożysko na przedniej ścianie i teoretycznie ruchy powinny być mniej odczuwalne, a ja się zastanawiam, co by było, jak bym miała na tylnej ścianie;), to by chyba wyszła przez skórę. Cytrynka, ty jesteś chyba w 22 tc, więc myślę, że na silniejsze ruchy jest jeszcze czas. Podobno najbardziej się odczuwa od 25 do 28 tc;) I u mnie jest jak u dziewczyn, że jak chodzę, to małej nie czuję, ale jak usiądę albo się położę, to się rozkręca impreza;) x A jak dziewczynki u Was z wagą i okropnymi rozstępami??? Ja jestem w 25 tc i mam na plusie 7 -8 kilo i na szczęście na razie nie pojawiło mi się to cholerstwo.;) x Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały misiu :) ja mam rozstepy po poprzedniej ciazy także myśle ze teraz tez będę jakiś mieć chyba ze nie przytyje wiecej niż poprzednim razem :) u mnie tez 7 kg A tak wogóle to czy któraś z was ma juz wycieki:) siary z piersi bo u mnie z prawej to sporo leci mam plamki na bluzkach jak chodzę bez stanika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam troche rozstępów na biuście ponieważ na początku bagatelizowałam smarowanie ale odkąd regularnie smaruje olejkiem z Rossmanna to więcej się nie pojawiło chociaż w mojej rodzinie są duże skłonności do rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki. Ja też mam już roztępy na piersiach :( na brzuszku jeszcze nie, staram się tak jak wy uźywać oliwki, ale nieraz mi się po prostu nie chce. Przed chwilą miałam wizytę mojej położnej środowiskowej, fajna babka, odpowiadała na wszystkie moje pytania i zmierzyła mi ciścienie. Zapytałam teź o ruchy dziecka, ja mam 25 tc, i tak do 30 ruchy mogą być nieregularne, poniewaź dzieciaczek ma dużo miejsca w macicy i moźe się przemieszczać więc się nie stresujcie, źe mało czujecie ruchy malucha, a po 30 tc kazała mi liczyć ruchy najlepiej wieczorem ile ich jest w przeciągu godziny i zapisywać. Zmniejszenie ich może być sygnałem, źe coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz i ja mogę już wpisać płeć :) Edyta33 - 33 - Warszawa - 01.01.14 - Coreczka Majaaa2014 - 29 - wlkp - 02.01.14 - Synek hanja - 33 - wlkp - 02.01.14 - córcia Mały miś - 31 - łódzkie - 04.01.14 - Córcia (chyba) pomaranczowa - 23 - Pabianice - 04.01.14 - Córcia. Styczniowa_mama2014 - Gdańsk - 05.01.14 - Córeczka MamaPysia - 31 - Kraków - 05.01.14 - Córeczka Sysia90 - 23 - Wiedeń - 07.01.14 - Synek kasiax - 25 - Płock - 07.01.14 - Synek ania_sz - 25 - Dąbrowa T. - 08.01.14 - Córcia Uleczkaa - 23 - Krynica- 08.01.14 - Córeczka justyna29oo - 28 - Niemcy - 11.01.14 - Córcia Monbiaa - 20 - Jarosław - 12.01.14 - Córeczka zosia2007 - Mrągowo - 12.01.2014 - Synek magsus85-Warszawa-13.01.2014- córeczka szczesliwa_onaaa - 22 - Kielce - 14.01.14 - Córcia Aniołek23 - 23- Mragowo - 17.01.14 - Córunia aizuz - 25 - Kraków - 17.01.14 – Synek natalia575 - Rzeszów - 18.01.14 - córcia Ita3 - __ - Toruń - 19.01.14 - Synek Gunia1990 - 23 - Świdwin - 20.01.14- córcia (chyba) Cytrynka963 - 29 - Niemcy - 21.01.14 - synek polepiona - 31 - Łódź - 22.01.14 - płeć nieznana Niutka - 23 - Łódź - 23.01.14 - Córcia Mycha251988 - 25 - Świdwin - 24.01.14 - płeć nieznana Malinowaaa - 25 - Wrocław - 24.01.14 - syneczek Aneczka0124- Rzeszów- 27.01.14- płeć nieznana Interesantka25-26-Bielsko-Biała-28.01.14-synek(chyba) KarinaSty2014 - Gdańsk - 28.01.14 - płeć nieznana mimineczka - Lodz - 26.01.14 - płeć nieznana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) dawno nie zaglądałam, bo miałam problem z internetem, ale już nadrobiłam czytanie :) ja już też po połówkowym i moja dziewczynka nadal jest dziewczynką, a co najważniejsze zdrową i wszystko z nią w porządku :) w poniedziałek na wizycie ważyła już 450g :) na początku ładnie pokazała buzię, ale potem zakryła ją rączkami (mam nawet to na zdjęciu ;) ) i znów nakryła nóżkami- chyba lubi tą pozycję ;) chyba też nie podobało jej się, że ją się ogląda bo jak sam gin stwierdził miała niezadowoloną minę ;) widziałam, że poruszyłyście temat pampersów. Ja chyba na początek kupię dada z biedronki- moja kuzynka ich używała dla swojej córki i były w porządku, więc myślę spróbować. co do wózka- sama pewnie też rozejrzę się za używanym tym bardziej, że gondola bardzo mi się nie przyda, bo mieszkam na wsi i w zimie, jak zasypie to różnie jest z odśnieżeniem, ale kawałek do głównej drogi trzeba samemu i ze spacerami też może być średnio, ale jak to mówią wszystko wyjdzie w praniu i coś się zawsze wykombinuje zwłaszcza, że dziecku potrzeba świeżego powietrza. I tak jak piszesz Maju2014- używany też można znależć w dobrym stanie, a inne wydatki na pewno będą spore. co do ruchów to u mnie różnie choć mała bryka częściej i czuję już je mocniej, ale i zdarzają się takie jakby w środku. I też jak przysiądę albo leżę dokazuje. u mnie jak na razie 4kg na plus i rozstępy jeszcze się nie pojawiły, mam oliwkę, ale szczerze to zazwyczaj nie chce mi się smarować, ale pasuje wziąć się za to ;) magsus wycieki też mi się zdarzyły, choć niedużo jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja w pierwszej ciazy smarowalam sie naprawdę regularnie i oliwki i kremy na rozstepy nic nie dały na piersiach mam ale od spodu także nie widać za bardzo ale pod brzuchem i na udach mam spore tylko ze u mnie to raczej moja wina bo tyle przytylam wiec mnie to bardzo nie zdziwiło ze mi wyszły ale póki skura była napięta w ciazy to nie widziałam dopiero kilka dni po porodzie . Chociaż naprawdę kiedy wróciłam do swojej wagi połowa jakby znikła i sa mało wyczowalne w dotyku tylko jak sie dobrze przyjrzeć to widać :) teraz narazie co 3 dni mniej wiecej jak nie zapomnę:) to sie posmaruje ale lenia mam do tego cały czas mam nadzieje ze nie pobije rekordu wagi poprzedniej ciazy to wiecej rozstepow nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też na początku tak smarowałam co 2 3 dni jak mi sie chciało ale jak się przeglądam w lustrze jakie mi rozstępy wyskoczyły naszcześćie pod biustem takie aż czerwone to się zmobilizowałam i ani dnia od tego czasu nie opuściłam i od tego czasu mi się już tylko trochę pojawiło takich mało widocznych przeźroczystych tym bardziej że moja siostra nie smarowała bo twierdziła że to i tak genetyczne i ma biust że aż niemiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
dziewczyny,a na jaki rozmiar kupujecie te 1 ciuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka śliczniusie te twoje ubranka, w porównaniu z moim zbiorem to twój jest pokaźny, a bluzeczka z "uczę mamę.." fenomenalna. Masz też sporo kaftaników, mi jeszcze się nie udało żadnego upolować. Co do rozmiarówki to ja kupuję od 56 ale ich mam mało, a tak 62 i więcej, nieraz się trafi na większe to też biorę na później. Jak się okaże, że dzieciątko będzie malutkie, to na bieżąco dokupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 56 kupuje tylko 3 kompl śpiochy i kaftanik do szpitala a reszta to 62 bo Julii kupiłam dużo 56 i szybko za małe były zreszta dziecko ma długo podkulone nóżki to dla mnie lepsze 62 żeby luźniej w tym było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ciezaroweczki kochane. Wcielo mnie na dłuższy czas ale w ogóle nie miałam czasu, albo internetu albo możliwości:/ w każdym razie wracam do żywych :D. Z newsów: przeszłam porażenie nerwu twarzowego!!! Czekamy na córeczkę:) na 99% będzie Pola:) aaaa i aktualnie jestem przeziebiona:/ plus 38,1 temp. Eh za godz idę do rodzinnej bo nawet nie wiem czym mogę się leczyć:/ widzę ze ostro się przetasowaly mamuski na forum:) witam ponownie wszystkie z Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) kiepska noc ale trochę dłużej pospalysmy :) normalnie corcia wstaje o 7.30 a dziś do 9 pospala :) Dziewczyny jak mnie od wczoraj choler.... Bolą biodra i krzyż :( porażka chyba znowu wraca problem z noga bo jak sie podnioslam z łóżka to kuleje trochę . Dzagatkaa mnie pozwolił lekarz tylko rutinoscorbin 2 razy po 2 tabl na gardło tantum verde do psiknaa a na gorączkę nic nie dostałam bo miałam do 38 kazał pić cherbatke z miodem i cytryna ale bez soku malinowego bo ten jakiś skurcze wywołuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje Drogie :) Mało się udzielam, bo ostatnio dużo pracuję z domu i do tego sfinalizowaliśmy zakup mieszkania, więc dużo się będzie działo, aby ze stanu deweloperskiego wyrobić się do początku grudnia ze wszystkim... Z moich nowych "medycznych" spraw, to zadbałam już odpowiednio o ząbki. Choć staram się oczyszczać je z kamienia regularnie mój dentysta stwierdził, że nawet niewielka jego ilość sprzyja krwawieniom dziąseł, które mnie ostatnio nękały. Warto zrobić czyszczenie i piaskowanie, bo pogłębiające się problemy z dziąsłami czy niewyleczona próchnica to jedne z przyczyn przedwczesnego porodu! Pamiętajcie o tym. Rozstępów u mnie brak, choć przytyłam już niestety 5 kg. Stosuję 1-2 razy dziennie krem Musteli 9 mois (jeden z niewielu na rynku, które można stosować od początku ciąży i tak też robiłam, niestety cena ok 90 zł). Koleżanki polecały mi też polską oliwkę Mamamil (super skład!), ale ja nie znoszę oleistej konsystencji kosmetyków. W przyszłym tygodniu wybieram się na badanie glukozy... Muszę wrócić do Waszych tekstów na ten temat, bo nieco mnie to przeraża... Pytanie: czy to badanie robi się w zwykłym laboratorium (np.Diagnostyka) czy w jakimś bardziej specjalistycznym? W przychodni? Moja znajoma poleciła mi szkołę rodzenia w Salve jako najlepszą w Łodzi. Faktycznie potwierdziłam tam swój udział mimo kosztów (400zł), ale niestety prowadzące kurs wprowadziły mnie w błąd, gdyż przedstawiły się jako położne ze szpitala Madurowicza, czego mój lekarz (tam przyjmujący) nie potwierdził... Polecił mi po prostu szkołę rodzenia przy tym szpitalu, albo w Centrum Służby Rodzinie (trochę mnie przeraża ten klimacik ;)). Łodzianki, macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Maleństwo zaczęło 2-3 dni temu dość mocno dawać o sobie znać. Strasznie mnie to wzrusza :P Nawet mąż wczoraj poczuł kopniaka (w trakcie oglądania meczu - był mega dumny :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i jeszcze jedno - zrobiłam parę podejść do zakupu ciuszków itp, ale na razie nic w sklepach mnie nie zachwyciło. W Kapahl są ubranka już od rozmiaru 44 cm (na przecenie za 10zł z boskiej bawełny eko), ale to chyba mikro małe! Wszyscy radzą kupować od 56 cm. Dostałam od koleżanek listy zakupów ciążowych i jak je przeanalizuję i wyciągnę wnioski to napiszę jak będzie wyglądać moja wyprawka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w deszczowy czwartek. Dzagatka faktycznie chwilę cię nie było. Gratuluję córci i współczuję choroby bo ja też miesiąc temu przerabiałam anginę i wiem jak człowiek się czuje. Tylko że mi lekarz kazał wziąć antybiotyk bo chyba samo by nie przeszło. Jeśli chodzi o rozstępy to ja narazie na brzuchu nie mam żadnych mimo że już 12kg na plusie a na piersiach takie niewielkie po pierwszej ciąży. Oby tak było do końca. Smaruję się codziennie kremem sexi mama . Ja też mam tylko po kilka szt ubranek 56 bo nie wiadomo jakie długie dziecko się urodzi a po drugie maleństwa szybko rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×