Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

zastanawiam się od czego to zależy że dziecko jest albo nie jest wrazliwe na to co jemy. Mojego małego nie rusza nic, jem wszystko, żadnej biegunki,zaparć, wysypki póki co. Tylko że ja założyłam od początku ze jem jak wcześniej a dietę wprowadzę tylko wtedy jak zauważe że coś mu szkodzi. ... u nas też noc minęła super, ciekawe co przyniesie najbliższa. .. karmicie z 2 piersi na raz? jak długo zajmuje Wam karmienie. Ja nadal karmię z każdej po 30min, czyli jedno karmienie 1h, jak próbowałam skrócić to dziecko zaraz było godne. Trochę to uciążliwe :/ ... mi póki co trochę doskwiera rutyna i monotonia kazdego dnia, nawet zaczęłam tęsknić za pracą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla u nas karmienie trwa zazwyczaj ok 10min. Karmie na raz z jednej piersi, chyba ze sie nie najada to wtedy przystawiam do drugiej. Zazwyczaj jak pisalam to ok 10min, ale czasem bywa 5min czasem 25. Chyba mi z cycow strasznie szybko pokarm wyplywa, bo czasem to jak Mloda wypluje piers to widze jak z niej doslownie tryska pod cisnieniem, bywa ze po polikach i czole cory ;D. Poza tym ona strasznie lapczywie sie zasysa. Zastanawialam sie czy o nie za krotko, ale ladnie na wadze przybiera, wiec jej to starcza. Widac jest z tych szybkojedzacych jak rodzice :) Karmimy co 2,5 - 3h, choc wczoraj bylo co godzine. A w nocy usypiamy ja ok 20 to budzi sie ok 1 lub 2 a pozniej ok 4 lub 5. Chyba ze jest kiepska noc tak jak ostatnio, to jeszcze potrafi sie o 23 obudzic, czyli co 3h. X Dzieki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie kup. Fajnie, ze mozna sie z kims skonsultowac, kto ma dziecko w identycznym wieku. Widac wszystko podobnie przebiega. X Maria dzis ma spokojny dzien. Wstalysmy ok 7:30 a pierwsza drzemke miala 9.30 do 10.30, a teraz od 11.45 spi, ale zaraz pewnie pobudka, bo sie juz krecic zaczyna, no i czas cos zjesc. Pewnie pozniej nam nie usnie az do kapieli o 19, oby noc spokojna byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj chodzę półprzytomna- moje maleństwo od 23 do 3 nad ranem cierpiało przez brzuszek a ja razem z nim nie wiedząc już co mam robić. Nie pomagały kropelki ani masaże. Dopiero jak włożyłam delikatnie termometr w pupcię to wyszła ogromna kupa i dziecko zasnęło po 5 minutach. Tylko że od rana znowu mieliśmy atrakcje kolkowe i wygląda to tak że mały jest zmęczony a zasnąć nie może bo co chwilkę go brzuszek przeżyna a jak juz zaśnie to na 10-15min. Ostatnio coraz częściej tak się dzieje a ja nic nie mogę zrobić, ani obiadu ani cokolwiek. Dziś z ledwością zrobiłam córce śniadanie i ją uczesałam przed szkołą. Jeśli chodzi o czujność mojego synka to jest identycznie jak piszecie. Byle szelest go wybudza. A jeszcze niedawno można było wszystko robić głośno. ... Zaczynam odliczać do dnia kiedy skończy 3,4miesiące i mam nadzieję że te wstrętne kolki odpuszczą. A najlepiej żeby wcześniej to się stało. ... W wlkp dziś pochmurno i pada deszcz momentami ale wyszłam chwilę na spacerek i od tamtej pory Oskarek śpi. Nie wyciagam go już z wózka bo zawsze się wybudzał że ledwo zdążyłam buty ściągnąć. Tylko odkrywam go. ... Dziewczyny dajecie jakieś herbatki do picia bo widziałam że już są jakieś od 1-go miesiąca a moje dziecko jakoś za koperkiem nie przepada. A słodzić chyba raczej nie można prawda? Ktoś mi mówił że niby odrobiną glukozy można posłodzić. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam prośbę o pomoc w zalogowaniu się na nowe forum. Jakie hasło mam podać? W mailu dostałam link i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla ja tez w sumie wszystko jem z drobnymi wyjątkami n.im.czekolada, moód cytrusy, no i warzywa wzdymajace. Wysypka okazala sie tradzikiem niemowlencym narazie Tomek biegunek ani zaparc tez nie ma. za to mnie sie zdarzają. Karmie z dwoch piersi, średnio 10-12 minut z jednej wiec wychodzi okolo 20-25 minut, wystarcza to Tomkowi na 3-3,5 godziny. chyba ze w nocy to potrafi spac okolo 5 godzin, na wadze tez ladnie przybiera. A mleka mam dosc duzo bo jak czasem Tomek pusc****ers a ja nadal ja trzymam i naciskam, to niezla fonntana poleci. poza tym. jak przerwa jest w marmieniu to widze po drugiej piersi jak pokarm doslownie leci strumykiem, wiec jak jest M to podstawia miseczke i go lapie, natomiast jak jestem sama to wszystko leci w recznik. Jeśli chodzi o herbatrki to mnie pediatra powiedzaila ze jak karmie piersia to tylko piers i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zazdroszcze Wam takiego ekspresowego karmienia. Ja na bank nie mam aż tyle mleka, bo fakt kapie ale nie tryska jak fontanna. Spróbuję skrócic czas do 20min na jedną pierś może sie uda. Ogólnie moje dziecko może jeść bez końca, w zasadzie po tej godzinie karmienia to ja go zawsze siłą odrywam od piersi bo by tak wisiał 24h. A no i dodam że przez tą godzinę 90% czasu słyszę jak połyka. Po piersi 2x dziennie podaję mm i też nie ma problemu żeby to zjadł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas z karmieniem jest tak, że też trwa około 10 minut karmię z jednej piersi z tym że czasami po przewinięciu jak jest zmęczona to też domaga się piersi i usypia przy niej Ja mam pełne piersi po nocy, bo mam przerwę w karmieniu. Dzisiaj nakarmiłam Małą i jeszcze odciągnęłam 60ml na jutro, bo mam wyjście. Wieczorem już mleczka jest dużo mniej. Wtedy wisi mi na piersi nawet 30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przyslijcie mi prosze wszystkie niezbedne info, bo tez bym chciala na to nowe forum i do maila miec dostep. Moj mail jej_@op.pl dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejciu nie było mnie 1 dzień i mam 3 strony do nadrobienia. :)Super, ze tyle piszecie. Nie moge tylko załapać co z tym nowym forum. Co się stało, że się chcecie przenieść? Ja dwóch forum raczej nie ogarnę. x Byłam wczoraj na ważeniu i niestety Alicja nic nie przybrała przez tydzień:( i muszę dokarmiać mm. Zryczałam się wczoraj strasznie. Boję się, ze strace swój pokarm, ale wiem, że to konieczne, bo widać mój jest za słaby,a jadła też zawsze koło godziny. Pewnie dlatego, że słabo jej leciało. Od wczoraj zaczęłam pić koper i mam nadzieję, że nie stracę pokarmu. Dostawiam ją teraz na 15 minut do piersi, a później jeszcze wypija 100 mm. x Majaaa, czy Twoje dzieciątko bez problemu przestawia się z piersi na butelkę i odwrotnie? x Obudziła się Alicja, jutro zajrzę. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maju tam na forum musisz sie zarejestrowac, a kaem jako administrator aktywuje ci konto. Ja daje malej herbatke koperkowa i slodze odrobina glukozy tak na 80ml na czubku lyzeczki. ja tez odliczam do 3-4 miesiaca, a z drugiej strony bokje sie, ze ten czas tak szybko mija i juz taka malenka nie bedziie. Ja tez z Wlkp. Ale u mnie byla swietna sloneczna pogoda. ... Maly misiu zarejestruj sie do nas nna forum. .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok ja również zarejestrowałam się i czekam na akceptację. Dziękuję dziewczyny za pomoc. .. Mały Misiu też tak właśnie miałam że mały nie najadał się moim pokarmem dodatkowo złościł się bo było go mało. Przede wszystkim jednak nie przybierał na wadze a że urodził się ponad 4kg to musiałam zacząc dokarmiać bo on po 4tyg przybrał tylko 200g. Ja najpierw dawałam bebiko ale zmieniłam na Enfamil i teraz Oski przez tydzień przybrał 300g, ale fakt że więcej już zjada posiłków mm niż z piersi. Jeśli chodzi o przestawienie to jest problem żeby złapał smoczka od butelki bo jak odciągnę go od piersi i chcę dać butlę to dłuższą chwilę uczy się go złapać. Niestety wtedy też łapie powietrze. Poza tym innych dolegliwości nie zauważyłam. A Wy jakim mleczkiem dokarmiacie? I ile razy robią Wam dziennie kupkę maluszki po mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany jak czytam ze karmicie po 10 min z każdej piersi i o tych fontannach to szczerze zazdroszczę. Ja małą mam przy piersi 80-90% czasu w dzień. Ssie godzinę po czym zasypia i budzi się po pół godzinie glodna i w kółko to samo. Dzisiaj łapałam depreche bo gdy tylko odkładałam ja do lozeczka to zaczynało się wycie. Przez 2 ostatnie dni nie dokarmilam ale tak nie da się funkcjonowac więc muszę wrócić do 30 mil NAN1 co drugie karmienie bo wtedy chociaż godzinke pospi. Widze ze sporo dokarmiacie, ja troche boję się straty pokarmu a gdy nie dam nic mm to wydaje mi się ze ja glodze i dziewczyna nie może się wyspać :-( Na szczęście bez problemu przestawia się cyc-butelka . U nas wydzieliny z noska tez brak, na szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmie mala bebiko. Kupki pojawiaja sie raz na dwa dni. Sa ladne i raczej bez wysilku. Ogolnie mleczko jest tolerowane przez moja Julie. A na tym nowym forum tez nie moge sie zalogowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczynki, jestem mega wkurzona, poszlam dzisiaj z Tomkiem na wizyte do ortopedy lekarka fajna stwierdziła ze z Tomkiem wszystko ok, dobre napiecia i takie tam jak to podczas badania. Sensowanie odpowiadała na moje pytania m.in.stwierdzila zebym obserwowała to ze lubi bardziej na lewa strone leżec, i zeby powiedziec o tym pediatrze, bo jesli bedzie sie to utrzymywac to warto podejsc do neurologa na kontrole, na koniec wizyty dala skierowanie na usg, juz bylam niezadowolona ze znowu gdzies mamy isc i ze nie robi tego w czasie wizyty. A dopiero na maxa sie wkurzylam jak zadzownilam ustalic termin usg okazalo sie ze dopiero na koniec kwietnia sa terminy bo pan doktor tylko raz w tygodniu wykonuj***adania i to tylko przez 4 godziny. no moze pan doktor sie zlituje i przyjmie nas w polowie marca ale trzeba przyjechac i rozmawiac i prosic. co to ma byc do diaska!! gdybym wiedziala ze przychodnia rehabilitacyjna nie ma na stanie usg to bym nigdy sie tam nie zapisala. teraz zostalam bez skierowania do ortopedy, ze skierowaniem na usg ktore jest honorowane tylko w konkretnej przychodni buu.Takze jesli jeszcze ktoras nie byla u ortopedy to radzie sie wypytac przed wizyta zeby nie bylo tak jak u mnie. Tomek dostal znowu histerii ale waszym sposobem podalam mu piers i uspokoil sie i zasnal. wiec moze te "jego histerie" to nie kolki tylko chec przytulenia sie i napicia sie. bo pojadl kilka minut i znowu usnal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały misiu ja też dokarmiam mm, ale tylko małymi ilościami bo podaje 2x dziennie po 30ml i to wystarczyło żeby waga ruszyła z kopyta (w 7dni 400g) . Nie stracisz pokarmu, pamiętaj tylko, żeby podawać mm po piersi a nie zamiast niej i kup butelkę z dynamicznym smoczkiem. Ja dokarmiam Nan pro1, ale wszystkie te mleka to jeden pikuś. .. przy karmieniu tylko piersią nie trzeba dopajać maluchów. .. ja też pytałam o co chodzi z tym nowym forum bo nic nie kapuję, co i dzie mam zarejestrować? ale nikt mi nie odpowiedział :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały misiu --> u mnie też licho przybiera Wiki i dzisiaj też pediatra zaproponowała aby dokarmiać mm dała jej jeszcze tydzień i wtedy zobaczymy :( ... a u nas KOLKI PIEP... męczą :( bardzo mi szkoda córci, bo masaże też mało co pomagają a do tego wyczytał mój M dzisiaj że Bigaja zaczyna dopiero działać po 20 dniach jak się podaje codziennie - jakaś paranoja! :( no i kupy strasznie rzadko - też powoli łapię doła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki kod potwierdzający na nowym forum trzeba wpisać??? kurczę nie mogę się zarejestrować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to sobie spadajcie na inne forum bo tego się czasem czytać nie dało, znawczynie od wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla wejdz na maila tam bedziesz miala adres forum, jak nie to postaram sie go jutro tam zamiescis bo z tel nie dam rady, wchodzisz na ten adres i sie rejestrujesz, zakladasz konto, bardzo prosto i szybko sie to robi, potem dziewczyny aktywuja twoj profil. Forum jest calkowicie zamknniete i nikt z zewnatrz tam nie moze zagladac, dziewczyny nawet galerie zalozyly i zdjecia mozna wrzucac. W razie problemow z rejestracja sluze pomoca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miskapyska masakra z tym ortopeda, mój ortopeda byll maks nie miły, ale przynajmniej mial usg. Kurde tak to isc gdzieś na kase chorych. Kurcze moze zapisz sie prywatnie gdzieś bo ten kwiecień to lipa, jak wszystko będzie dobrze to Oki. A jak nie to sobie w brodę będziesz pluć. Aw77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joleczka miałam ten sam problem przy rejestracji musisz albo zmienić w opcjach internetowych zabezpieczenia na niższe niż masz obecnie,albo tak jak ja przesiadlam się na inny komputer,dopiero jak wyślesz formularz rejestracyjny to hanja będzie mogła aktywować ci konto. Do Gościa z 23:24 wybacz ze sama zdecyduje czy będę tu dalej się udzielać.jestem tu od początku i narazie sprobuje zaglądać na jedno i drugie,chyba ze tutaj juz nikt nie będzie pisał.choc tego obawiałam się podczas odejścia dziewczyn na fb,a jednak wątek jest i żyje i pisze mi się z wami super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyska kaem aktywuje kody, ja tylko wam napisalam jak sie tam dostac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reniu daj znać czy udało ci się zalogować na nowe forum? Maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napiszcie mi prosze adres tego nowego gorum, bo chcialabym dalej z wami pisac. Moj mail jej_@op.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maju wlasnie nie :( dostalam maila ale tam tylko widze jakies wpisy podaje jeszcze raz adres rena611@wp.pl -moze to co dostalam to to ale ja nic tam nie kumam :( (blondynka jestem ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaa ja dokarmiam Bebilonem i mam nadzieję, ze będzie dobrze przybierać.Jeśli chodzi o kupki, to robi kilka dziennie. Jak była tylko na piersi robiła ostatnio mniej, około 2 dziennie, ale wczoraj jak ją dokarmiałam zrobiła więcej. Dzisiaj już zrobiła 3. x Jeśli chodzi o ortopedę, to ja byłam prywatnie, zapłaciłam 70zł., a wizyta, czytaj USG tylko, trwało może minutę albo dwie. I lekarz za wiele nie powiedział. Jak zapytałam, czy wszystko w porządku, to powiedział, że nie, bo w Ukrainie sie leją, fajne poczucie humoru. x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarejestrowałam się na nowym forum i proszę o akceptację. Nie wiem, czy się tam odnajdę. Dobrze mi tu na kafe. Pozdrawiam dziewczynki i życzę miłego popołudnia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×