Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

mamaAnisi mój Antek wczoraj skończył 4 miesiące i jest karmiony piersią. Ja od tygodnia podaję mu marchewkę i wcina cudownie. Potem, jak napisała gość, kolejne warzywka. Nie będę czekała do 6 miesiąca, bo mały pięknie rośnie i myślę, że jego organizm potrzebuje więcej różnych składników. Warzywka nie są jeszcze jednym posiłkiem, ale takim dodatkiem. Jutro mam szczepienie więc zobaczymy co powie lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie niestety nie jest dobrze. Dzisiaj mam wizytę u dwóch lekarek:( Juliankowi nic nie przechodzi. Zaczyna mnie juz to niepokoić wszystko:( miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my po chrzcinach.. i dobrze bo Mały całą mszę płakał. Połowę spędziłam z zachrystii bo nie można było go uspokoić, nic nie pomagała. Msza była o 13 więc było bardzo duszno a do tego dużo dzieci - 11 chrztów. Nie wiem co mu się stało, później był już spokojny. --- Czy dajecie swoim pociechom wodę i jak ubieracie jak na dworze 22-25 st.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Codo leżenia na brzuszku to zależy od humoru, jak ma dobry humor to chwilę poleży ale nie długo tak do 15 min. a jak ma zły to od razu straszne stękanie. Ja nie daje wody . Karmie mm właśnie nie wiem czy powinnam czy nie i po czym poznac czy on tej wody potrzebuje. Co do ubierania jak wychodzimy na zewnątrz to teraz zakładam mu body z długim rękawem, śpiochy , skarpety, na to dresik i drugie skarpety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy karmieniu mm trzeba dopajac dziecko, przy karmieniu piersia nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny karmiace mm, kiedy wprowadzacie ziemniaczka, marchewke? Po 4 miesiacu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzia tak ubierasz dziecko jak jest 22°? Chyba gruba przesada... dziecko sie zaparzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ubieram body, skarpetki i tylko dresik. Dzisiaj była z małym do szczepienia i mama ubrała dziecko w polarowy pajac, a sama była z krótkim rękawem, bo było 25 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha daj znac jak mały? Co lekarze mówią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuska93
Przy karmieniu mm dziecko trzeba dopajac najlepiej zwykla woda. Mojs jest na mm i chce dac jej marcheweczke od razujak skonczy 4msc;) Jak jest tak cieplo to ubieram body dlugi rekaw geterki skarpetki, albo body na krotk7 rekaw i na to sweterek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alias pani z pieskiem mojej malej nie da sie grubo ubrac , jest zimnolubna ( ma to po mamie) , jak jej troche za cieplo to wrzeszczy poki jej nie porozbieramy , na poczatku nie wiedzielismy o co chodzi straszliwie plakala i nie dala sie uspokoic , okazalo sie ze z ciepla ... wiec jezdzi w wozku na cebulke i jak marudzi to sciagam warstwami, czasem konczy bez skarpetek i w samej bluzeczce z krotkim rekawem , a kocyki to ostatnio od razu laduja w siatce ... x dziewczyny czy wasze maluchy tez tak strasznie sie slinia ? moja lezac na brzuszku zalewa koc litrami , az sie zastanawiam czy miski nie podstawiac :) , no i lapki laduja w buzi w kazdej wolnej sekundzie ... tesciowa twierdzi ze: "zeby ida" , no nie wiem. Ma juz ktorys maluch zabek ? x pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha , jeszcze jedno pytanko : mamy karmiace wylacznie piersia czekal juz ktos 6 dni na pelna pieluche? My od 6 dni bez kupki , dziecko czuje sie dobrze jest wesole , brzuszek miekki , spi , je i bawi sie normalnie. Podobno moze sie zdarzyc , ze maluch przez tydzien nic nie zrobi , moja polozna twierdzi , ze jak wszystko w porzadku , to i 10 -13 dni mozna poczekac , wiec czekam , tylko sie zastanawiam , czy komus , tez sie tak zdarzylo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas najdłużej nie było kupki 6 dni. Tak ok 3 tygodni, w trzecim miesiącu, robił rzadziej kupki, a potem wszystko samo wróciło do normy teraz co 2 dzień, czasami codziennie. Podobno to norma. Mały ślini siię na potęgę i tak uwielbia swoje rączki, że ciężko mu je wyciągnąć. To też mija. Wiem po moich bliźniakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia_cz
Dzień dobry, jestem studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Położnictwo. Piszę pracę magisterską na temat życia seksualnego w okresie okołoporodowym wśród kobiet, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy urodziły dziecko i są aktywne seksualnie. Ankieta jest całkowicie anonimowa i nie zajmie więcej niż 10-15 minut. Bardzo proszę o pomoc w wypełnieniu ankiety. Z góry serdecznie dziękuję za współpracę :) https://docs.google.com/forms/d/1LH4d9LDrR7ZCAvosUuskRbp8NoaTJ7-svuop_xo774s/viewform?sid&c=0&w=1&token

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie dalej to samo .dwóch lekarzy kazało jeszcze poczekac bo Julian cały czas przybiera na wadze....ale ciagle jest tak ze zje i w trakcie jedzenia go czyści:( a jedna pani doktor kazała mu dawac zwykła herbate do picia...wiec sie troche zdziwiłam..ale powiedziała zeby to było tak delikatnie zaparzone. Jejku dziewczyny każdy ma cos...jedni się marwią ze kupki raz na tydzien:( a ja mam podczas każdego jedzenia.....a co myślicie o tej zwykłej herbacie? ------------ ja ubieram małego w spodenki dresowe skarpetki body z długim rękawem i na to bluze....tyle ze jak juz jest tak naprawde ciepło to rozpinam mu tą bluze. Kocyk cieńki też ma ale raczej jest odkryty w wózku. ------------- mój mały też sie ślini i wkłada rączki. Dziewczyny a witamine D podajecie w kapsułkach ? bo ostatnio chciałam kupic w kroplach ale pan w aptece powiedział ze to tylko na recepte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu, tak ubieram dziecko. Jeszcze się nie "zaparzyło", przeważnie siedzimy sobie w cieniu koło domu i najczęściej jest lekki wiatr więc nie uważam że to przesada. Oczywiście jak jest bardzo ciepło to rozpinam zamek przy dresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Mycha,tak czytam ze masz ten sam "problem".Karmisz mm? Nie doczytalam,czy Twoje dziecko ma problemy z brzuszkiem i jak sie zachowuje? U nas tez byla kupa po kazdym karmieniu,lub w trakcie i karmie mm.Od kilku dni jest ich mniej,bo ok.4 dziennie.Na poczatku bylam niespkojna,ale lekarz i pielegniarka powiedzieli,ze tak byc moze.Dziecko potrzebuje miejsca w brzuszku i je robi na nowe mleczko ;) Do tego ladnie trawi,brak bolu i problemu z zaparciami,wiec sie nie martwie.Jak trzeba,niech robi ile wlezie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej cytrynka963 tak karmie małego mm. Julian zachowuje sie tak jakby nic mu nie dolegało.Śmieje się i rozmawia:) a jakim mlekiem karmisz? i czy te kupki są normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrynka963
Mycha, ja karmie mlekiem Hipp. Kupy sa takie, jak po karmieniu naturalnym, tj. nie zbite i plastelinowate, ale rzadkie i zolte. Wydaje się wszystko w porządku. No, teraz sama nie wiem, czy się martwic.....ale karmie od miesiąca ponad i dziecko wygląda zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja karmie corcie od 2 miesiaca bebiko. Teraz ma 3,5 miesiaca i zadnych klopotow z brzuszkiem nie mamy. Robi 1 kupke codziennie albo co 2 dzien. Mysle ze jesli waszym maluchom nie dolegaja bole brzuszka to nie ma sie co marwic. U nas kupki zolte o konssystencji musztardy wiec prawidlowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Dokladnie,kupki o konsystencji musztardy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po chrzcie! Pogoda beznadziejna, non stop deszcz i zimno. Mlody krzyczal, ale tylko przy polewaniu glowy i jak go ksiadz dotykal :P w restauracji bylo ok, troche marudzil, ale malutko w sumie. Padamy kompletnie, jutro napisze wiecej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Mon cheri,jak karmilam piersia,to kupy byly co 3-4 dni i najdluzej 6.Wchlania pokarm bez reszty,to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) szkoda ze tak strasznie pogoda się popsuła Wczoraj musieliśmy znowu założyć cieplejszy kombinezon bo było tylko 8 stopni Tobiasz też robił bardzo rzadko kupy teraz są co 3 dni i lekarz mówi ze wszystko ok U nas też dużo ślinienia i wkładania rąk do buzi. Dziewczyny karmiące piersią czy myślicie już o wprowadzaniu czegoś?? Ile warzą i mierzą wasze dzieciaczki. Mój mały ma 68 cm i waży 6.5kg pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dalej walcze z Juliankiem a w zasadzie z jego kupkami:( jutro znowu do lekarza idziemy:( cytrynka dzięki za odpowiedz:) kurcze dziewczyny a u mnie zawsze cos. odkąd Julek pije bebilon pepti to krztusi sie przy każdym karmieniu. okazuje sie ze mleko to ma jakas inna konsystencje wiec zmieniłam mu smoczek na jedynke ( zamiast isc do przodu to ja się cofam) ale nawet przez jedynke sie krztusi....każde karmienie to dla mnie stres..... miłej, przespanej nocki życze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odpowiedzi ... x a nam dzis ulzylo w przenosni i doslownie , kupka (normalna) zrobiona , plan wykonany i mama mogla odetchnac ... x ewdz moja koza :17 tydzien , 65 cm i tak kolo 7300, ale ubranka nosimy na 74 , bo ten 68 strasznie ostatnio ciasny sie zrobil ;) x z jedzeniem czekam do konca 5 miesiaca , bo mala na razie sie naszymi posilkami nie interesuje , a mlekiem najada :) x Mycha ja nie wiem co w Polsce jest dostepne , ale slyszalam , ze u nas sa rozne mleka , np. przy sklonnosciach do ksztuszenia humana cos tam specjalnego proponuje... a jakim smoczkiem to obojetne byle dzieciaczek sie najadal i byl zadowolony , a juz niedlugo dojdzie normalne jedzebie i miejmy nadzieje klopoty sie skoncza ... x LisaPanda no to czekamy na sprawozdanie. x moja cora wlasnie odkryla , ze ma tez nozki i probuje je chwytac a czasem kopac zabawki z karuzelki, no i ostro przygotowuje sie do przekrecenia na brzuszek , poki co wedruje jak wskazowka zegara ... x pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewdz mój mały ok 65-66 cm, waga 7400, powiem ,że jest juz co nosić. Ciuszki też rozm, 68 z przewagą 74 Ślinienie na potęgę, wierci się bardzo, próbuje zrobić mostek, ładnie łapie zabawki na macie i strrrrasznie chce siedzieć.Uwielbia być na rękach. @ Mycha, a może spytaj lekarza o Humanę2, bo moja siostra dawała córce jak się dławiła. Może trzeba dodać Sinlac, troszkę zagęszcza? @ mon cheri to mała pięknie rośnie. Szkoda tamtego forum, które ktoś rozwalił. Ja miałam w planie coś wprowadzać małemu, ale lekarz na szczepieniu powiedział, żeby nic nie dawać, bo nie ma takiej potrzeby. Pozdrawiam i miłej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon cheri i ewka42 problem w tym że on musi miec mleko bebilon pepti bo ma problem z tymi kupkami. a na zagęszczenie kazali dodawac kleik ryżowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Mycha,polecam mleko hipp 1 combiotic.kupki ladne,smak prawie jak mleko nat,geste mleko i ma duzo.skladnikow odzywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka963
Jeszcze w sprawie smoczka...jesli dziecku nie odpowiada inny,to podpasuj sie jemu,a nie jak zalecaja.ja mojego dalej karmie tym dla noworodkow z aventa,bo tez sie krztusil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×