Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monbiaa

Styczeń 2014 :)) NOWE FORUM zapraszam świeże ciężarne :)

Polecane posty

To ostatnie USG miałam w 32 tyg., tydzień temu, ale nie miałam czasu o tym napisać ;) ... xenomi dzięki za opis, na szkole rodzenia ominęłam ten moment chyba. Będę bardziej uświadomiona ;) póki co u mnie zwykły śluz się pojawia, ale żadnych bólów podbrzusza nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Justin trzymaj sie mocno wsxystko bedzie dobrze.Mnie znow od rana boli glowa mam juz dosc 3dzien cierpie chyba jutro zadzwonie do dr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No rena 611 nie zazdroszcze....mnie takie migreny dopadały w pierwszym trymestrze....mi lekarz kazał przetrzymać niestety...ewentualnie apap(ten biały)-paracetamol,który w moim przypdku i tak nie działał....dla mnie zawsze zbawieniem jest ibuprofen,którego w ciazy brac nie wolno. Trzymaj sie i może faktycznie skonsultuj sie z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, właśnie dowiedziałam się, że siostra ma podejrzenie półpaśca!! spróbuję jutro skontaktować się z moim ginem, ale coś mi się kojarzy,że tłumaczył mi na ostatniej wizycie, że jakby coś się działo przy długim weekendzie to mam jechać na izbę przyjęć bo on wyjeżdza na parę dni. nie jest to sprawa dla lekarza na izbę przyjęć, bo wyjdę na histeryczkę, mam do was prośbę, szczególnie do tych które mają w tym tygodniu wizytę, czy przy okazji mogłybyście podpytać lekarza czy jest coś do mogę zrobić, czy tylko obserwować się i modlić, że się nie zaraziłam. będę wdzięczna pozdrawiam weekendowo. P.S ospę przechorowałam w dzieciństwie, a teraz jestem w 30 tygodniu ciąży. Wg netu niebezpieczny jest półpasiec w 1 trymestrze, ale i tak się stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama Oliwki
Cześć, do tej pory nie dołączyłam do forum bo nie bardzo mam kiedy, ale też mam termin na koniec stycznia 2014. Obecnie mam jednak pytanie. Dostałam koszmarnie swędzącej wysypki na brzuchu i piersiach, ponieważ nie chciała przejść pojechałam do dermatologa. Ten stwierdził PUPP i przepisał leki, m.in. Afloderm maść z kortykosteroidami i tu się zastanawiam- kortykosteroidy przenikają przez skórę, ja mam wysypkę na tyle dużą, że musiałabym posmarować cały tułów,nie da się tego zastosować miejscowo. Czy któraś z Was to brała? Mój gin jest akurat na urlopie i zawczasu mówiła, że nie będzie dostępna pod telefonem, a ja nie wiem czy mogę to wziąć. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła Mama Oliwki czy nie masz przypadkiem uczulenia na balsam/oliwkę na rozstępy?? bo objawy opisujesz podobne do tych które miałam miesiąc temu, odstawiłam oliwkę pobrałam wapno dwa razy dziennie tylko zwykłe nie smakowe i zmieniłam oliwkę na emulsję. nie znam się na tych lekach o których piszesz ja zachowawczo chyba bym przetestowała mój sposób jak nie pomoże do jutra to zawsze leki od dermatologa możesz wziąźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dziewczynki dzięki Wam i ja jestem w trakcie zakupów. Ubranka mam, bez śpiworka, Kołyskę do spania również, U jednego z violowych allegrowiczów wydałam wczoraj z 250 zł, Teraz pora na wózek. Przeglądam i przeglądam, wiele widziałam i już prawie kupowałam, ale jednak to nie było to. Teraz zdecydowałam się na firmę: teutonia. Macie jakieś doświadczenie? Coś wiecie? Ja póki co spotykam się na razie z samymi pozytywami. Często porównuje wózki na bangli. Wczoraj w ten sposób uniknęłam kupienia termometru, który tani nie był a rodzice po nim później mocno jechali. Ogłonie chyba doszło do mnie że czas na zakupy i ogarnianie rzeczy dla małej żeby potem nie obudzić się z palcem w nocniku jak to mówią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miskapyska współczuję nowego stresu. niestety w tym temacie jestem zupełnie zielona a wizytę mam dopiero za 2 tygodnie. Nie wiem, co Ci doradzić:(. x Przyszła mama Oliwki może warto spróbować, tak jak radzi Miskapyska i rozpocząć od wapna. Nie wiem, co to jest PUPP i z tymi maściami tez niestety nie mogę pomóc. Może jak do jutra nie zaobserwujesz poprawy po wapnie, skonsultuj się z internistą i zaczerpnij porady, czy powinnaś wziąć tamte leki. Mam nadzieję, że Ci przejdzie po wapnie. x Rozka słyszałam, że Teutonia to bardzo dobra firma. Mi sprzedawca ją gorąco polecał, mówił, że to towar z wysokiej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różka mój mąż kupił dla naszego Synka właśnie wóżek firmy tautonia, bo nie znalazł żadnych negatywnych opinii, poza tym że naklejka na rączce się ściera, no i ceną nowa kosztuje cholernie dużo. kupiliśmy używaną, przez allegro, z osobistym odbiorem, była używana przez 8 miesięcy, ale nie znaleźliśmy żadnych wad związanych z użytkowaniem poza właśnie tą startą naklejką. malo tego poprzednia właścicielka dała nam jeszcze kartę gwarancyjną bo jeszcze jest ponad pół roku gawarancji. bardzo nie chciałam używanego wózka bo się bałam, jakiś chorób i w ogóle. ale jak poczytałam i zobaczyłam,że w zasadzie cały wózek mogę rozebrać do częsci pierwszych i wszystkie części materiałowe zapakować do pralki u uprać, to zgodziłam się na używany pewnie w innym wypadku upierałabym się nad nowym. nie mam doświadczenia jak się sprawuje podczas użytkowania. Poprzednia włascicielka podala powód, że sprzedaje dlatego, że nie ma miejsca gdzie trzymać (małe mieszkanie) gondoli, a fotelik jest mocno zabudowany i jej dziecko (8 m-cy) denerwuje się, że za mało widzi, w związku z tym kupila fotelik dla większego dziecka i x-landera spacerówke i stwierdziła do mnie że nie poleca spacerówki x-landera po pierwszej wizycie na wsi zaczęła skrzypieć, bo najprawdopodobniej gdzieś piach się dostał i ma zamiar ją reklamować po 2 tygodniach użytkowania. ---------------- Mały misiu dziekuje za wsparcie, chyba już tak muszę mieć ciągle jakiś problem, bo za długo nie może być ok. będę próbowała może w luxmedzie jakiś gin ze mną pogada jutro, choć wiadomo, że większe zaufanie ma się do porowadzącego a nie do tego z przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość futuremother
Cześć dziewczyny. Podczytuje sobie Wasze forum już dość długo - zawsze mogę się upewnić, że moje objawy są "naturalne", ale jakoś tak nigdy nie napisałam :D. Teraz- bliżej terminu postanowiłam się uaktywnić bo jakoś tak w grupie raźniej. Napiszę coś o sobie : jestem z Gdyni, to moja pierwsza ciąża - 32 tydzień- termin na 11/01/2014. Ma być dziewczynka - Lilka :D MiśkaPyśka80 - skoro chorowałaś na ospę w dzieciństwie na ospę to możesz być spokojna. To cytat z wikipedii:"Od chorego na półpaśca można się zarazić ospą wietrzną, ale nie półpaścem. Wirus jest obecny w wydzielinie z pęcherzy i choroba jest zakaźna dopóki wszystkie pęcherze się nie zagoją. Dla zdrowej osoby, która przechorowała ospę, kontakt z chorym na półpaśca nie będzie stanowił zagrożenia. Warto jednak osłonić wykwity, a osoba, która nie chorowała na ospę, powinna kontakty z chorym na półpaśca ograniczyć, nawet jeśli wykwity są osłonięte. Kobiety w ciąży, które nie przechodziły ospy wietrznej w przeszłości i osoby o osłabionym układzie immunologicznym powinny unikać osób chorych na półpaśca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny witam po weekendzie :) justin1234 - dobrze, że z Franusiem wszystko dobrze, oby tak dalej. .... Czop śluzowy może również przypominać budyń, taki gęsty podbarwiony na brązowo. Może odejść miesiąc przed porodem albo 2, 3 dni przed lub w ten sam dzień. Co ważne to on chroni dziecko przed bakteriami więc lepiej, żeby odszedł jak najpóźniej. ..... miskapyska80 - fakt, że półpasiec jest groźny ale w 1 trymestrze i myślę, że nie tak łatwo go "złapać", chyba, że masz jakiś wielki spadek odp***ości. A i jest on pozostałością po ospie i tak sobie ten wirus siedzi w nas ukryty. ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Futuremother wiesz nie obraź się ale wiele głupot jest na wikipedii, wiem że półpaścem można się zarazić dotykając zakaźoną skórę, co prawda ja dotykałam wczesne wykwity, nie te pękające z wodą. Hanja wiem, że 1 trymestr jest najniebezpieczniejszy, z resztą jak leżałam w szpitalu to dziewczyna z mojej sali przechodziła półpaśca w 13 tygodniu mówiła, że mega stres ale dostała antybiotyk i lekarze ją uspakajali, że nie ma zagrożenia. Wiem że przy spadku odp***ości, niby czuje się ok nawet kataru nie mam. no właśnie nie jest łatwo przy spadku odp***ości to nawet kropelkowo, ale głównie własnie przez dotyk zakaźonej skóry, no a jak siostra mnie odwiedziła to poprosiła żebym zobaczyła co ma na karku i dotknęłam te dwie krosteczki były małe i czerwone i wcale nie wyglądały jak ospa czy półpasiec. ehh bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama Oliwki
miskapyska80 i mały mis- dzięki, ale to już 6 dzień wysypki i poszłam do lekarza tylko dlatego, że wapno nic mi nie dało. No ale nic, posmaruję maścią tylko najgorsze miejsca i to też tylko te do których mała "nie podchodzi". ;) Balsamy też podejrzewałam, ale niestety odstawienie ich nie pomogło. Tak samo jak zrezygnowanie ze wszystkich ostatnio wprowadzonych produktów żywieniowych. Także jedyne co, to pozostaje czekać, bo okazuje się, że PUPP nawet po lekach może nie przejść, tylko trzeba po prostu czekać na poród ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj!!!!przyszła mama Oliwki Jak te zmiany wygladaja u ciebie?.....bo ja od jakiegoś czasu mam coś dziwnego na twarzy...wyglada to jakby takie drobniusieńkie,czerwone suche krostki-mój lekarz własnie stwierdził ze jesli wczesnej przed ciazą nic takiego mi nie dolegało to napewno uczulenie na wskutek zmian hormonalnych i takie reczy to raczej po porodzie znikaja samoistie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może to głupie pytanie, ale muszę zapytać: co to jest PUPP? x Futuremother witaj wśród styczniowek i pisz często, bo w grupie raźniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karla4
Miskapyska wydaje mi sie, że półpaścem można sie zarazić zanim u osoby chorej wyjdą zmiany skórne i chyba choroba rozwija się kilka tygodni. Tak mi się wydaje, bo w lipcu koleżnka w pracy miała półpaśca i wszyscy z nią przebywaliśmy, oglądaliśmy jej dziwne krosty na twarzy i nikt się nie zaraził. Futuremother podesłała Ci tekst z wiki, bo chyba jak więkoszośc z nas nie jest lekarzem i nikt nic pewnego na 100% Ci tu nie powie. ..... Kurcze przede mną równo 2 miesiące do terminu porodu :) boję się straszliwie. ..... koleżanka ma wózek teutonia, jest zadowowlona, kupiła używany bo ceny są 3x niższe niż nowych .... dzięki za rady co o fridy i gruszki, chyba wobec tego kupię najpierw poczciwą, stara gruszkę w aptece a jak będzie zła to zostanie mi ta wysysarka ustna bleee .... co do butelki to macie rację, warto mieć choćby na wszelki wypadek. Chyba kupię tą Calmę z Medeli, żeby nie oduczyć malucha od ssania piersi i ona nie jest chyba dostosowywana do wieku. Chyba Tommee Tippee ma też tego typu butelkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimineczkanielogowana
Pisze z telefonu i przepraszam za literowki. **** Justin super,ze sie odzywasz i Maluszek ma sie dobrze. Dacie rade!! *** Następną wizytę z usg mam za 2 tyg i to chyba ostatne juz badanie bedzie oraz możliwość zerkniecia na dzidziusiowa płeć. **** Teutonia super wózki. Piękne i przemyślane funkcjonalnie. Mieliśmy kupić zestaw ok 3500 zł w promocji, ale w końcu bierzemy od znajomych innej marki i kupujemy nowa ramę. Rozsądek zwyciężył :) *** Ja dziś poszłam na mega długi spacer po lesie i super sie czuje. Mam nadzieję, ze pospie po takim wysiłku. *** Kupujecie juz świąteczne prezenty? Ją jestem na etapie listy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Rena ja też od wczoraj cierpię na ból głowy ale do tej pory zganiam to na ciśnienie. Jak do jutra nie przejdzie to chyba poratuje się tabletką. Też dzisiaj zaliczyłam spacerek i trochę ból się zmniejszył. ........... Za daleko od domu niestety się nie wypuszczam na spacer bo pęcherz mi na to nie pozwala. .......... Witam mamę Oliwki (piękne imię) i Futuremother, piszcie dziewczyny jak macie ochote bo w grupie raźniej. .......... Mój brzuchol już jest wielki-110cm na wysokości pępka. A dziś mi się śniło że urodziłam i cieszyłam się do męża że w końcu stopy widzę a po brzuchu została tylko taka mała fałdka i chciałam ją zwykłym kremem nivea smarować żeby zniknęła. Ja coraz częściej mam sny odnośnie porodu i coraz więcej obaw. Planowo zostało mi 52dni do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniows_mama2014
Cześć Wam dziewczyny, dawno nie pisałam bo od września przede wszystkim udzielam się na fb. Choć nie oznacza to, ze nie śledze co u Was :-) futuremothet, widzę, że też jesteś z Trójmiasta. Na jaki szpital się zdecydowałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama Oliwki
PUPP to dermatoza ciążowa, albo inaczej pokrzywka ciężarnych. Pojawia się w III trymestrze ciąży ale nie wiadomo dlaczego. Są to takie małe, czerwone krostki, choć pod palcami wyczuwam też taką"kaszkę", która jest chyba w kolorze skóry. Ogólnie krostek jest tyle, że nie wiem czy wszystkie są czerwone i przez to bardziej widoczne. Ale podobno PUPP omija twarz, także Interesantka25- to może faktycznie być zwykła alergia i za to trzymaj kciuki, bo to świństwo, które mnie dopadło- na razie nie znika tylko się rozprzestrzenia a swędzi jak diabli. Choć plusem jest to, że samo w sobie nie zaszkodzi dziecku,a w końcu do porodu zostały niecałe trzy miesiące, więc chyba przetrwam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do butelek, to ja kupilam wlasnie tommee tippee, bo wyczytalam na forach i roznych portalach z opiniami, ze ma najbardziej podobny smock do piersi mamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśkapyska80 baaardzo dziękuję za tak szczegółową wypowiedź! A zdradzisz jaki model macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karla ja nie prosiłam nikogo o odpowiedz na moje pytanie co mam robić z półpaścem prosiłam o ewentualne zapytanie Lekarza ginekologa podczas wizyty, jeśli któraś z was może to zrobić bo ma wizytę w tym tygodniu. Futuremother mam alergie na wiki bo wg niej moje dziecko już dwa razy powinnam stracić a narazie mam nadzieje przynajmniej ma się dobrze bo własnie "ćwiczy sobie". jeśli cię uraziłam to sorry jestem rozdrażniona i zła tym co się stało, poza tym jak wyżej alergia na wiki oraz prośba o info od lekarza a nie z netu. sama cały dzień siedzę i czytam więc naprawdę wybacznie, ale Doktor Google nie jest i nigdy nie był autorytetem. Także ponawiam swoją prośbę jeśli któraś może zapytać gina czy jest coś co mogę zrobić w mojej sytuacji będę wdzieczna, jak również o nie podawanie mi kolejnych rewelacji od pana google czy jest to dla mnie niebezpieczne czy nie. ------------------ Różka mąż sprawdził kililiśmy model cosmo firma tautonia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po długim weekendzie. Ja dziś wcześniej na nogach bo musiałam badania krew i mocz zrobić. Dziś w nocy znowu ciągłe sny o porodzie dzieciach itd. Dziewczyny czy Wy też tak macie czy ja coś z głową dostaję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, naprodukowałam się i komp mi się odłączył z zasilania :/ Nie mam siły żeby ponownie pisać... ostatnio w ogóle nie mam weny do pisania, ale czytam Was regularnie. U mnie tradycyjnie ból brzucha i skurcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie obuwie macie lub planujecie zabrać do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja2014 widzę, że nie tylko ja odliczam ile zostało do końca ciąży :) Czytałam, że już 35 tc.jest w miarę bezpieczny dla dziecka. Chciałabym coś w domku zrobić a nie tylko "leżeć i pachnieć". Chociaż nie chciałabym latać z Maleństwem do lekarzy z powodu wcześniejszych narodzin. W wakacje przyszła do mnie koleżanka z synem, okazało się, że ma ospę (koleżanka oczywiście nie pomyślała, żeby odpuścić odwiedziny). Pytałam o to lekarza,powiedział, że byłoby niedobrze gdybym ja się zaraziła (groźny jest początek ciąży i okres porodu),ale tak to nie ma się czym martwić. Poza tym u moich znajomych i u syna w szkole panuje ospa, dobrze, że moje dzieci chorowały na nią rok temu. Nigdy nie wiadomo czy ludzie, których spotykamy w sklepie, w przychodni, w autobusie nie chorują na jakieś paskudne choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×