Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy da sie wyleczyc samemu alkoholizm?

Polecane posty

Gość gość
Da, ale osoba uzależniona musi tego mocno chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto z tym problemem udać się do lekarza, specjalisty który zna się na tym problemie i wie jak go pokonać. Sprawdź http://terapiamanawa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie pomoże, alkoholik jest do końca swojego życia wierny alkoholowi, wystarczy wypić jeden kieliszek, i..no właśnie, bańka mydlana pęka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem alkoholiczką i wcale nie mam zamiaru całkowicie zrezygnować z alkoholu, chce nad piciem panować i tylko czasem mi to nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deevilla
Co prawda trzeba mieć samozaparcie, ale motywacja zewnętrzna i pomoc innych jest podstawa walki z uzależnieniem. Mój znajomy długo próbował sam wyjść z alkoholizmu, dopiero leczenie w ośrodku pomogło. W necie jest Ranking ośrodków terapii i tam są najlepsze ośrodki leczenia uzależnień, warto spróbować i pomóc. Najważniejsze to uświadomić sobie że czas najwyższy leczyć się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodka

W mojej rodzinie mielismy problem z osobą która piła i nie dało się normalnie żyć. Ale w końcu udało nam się go przekonać do leczenia. Jest wiele ośrodków leczenia uzależnień, które cieszą się dobrą opinią i można wyszukać Ranking ośrodków terapii. Wiadomo, przy leczeniu należy podejść do każdego pacjenta indywidualnie, ale bardzo dużo ludzi wychodzi w tej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehehe

Mieczaki i to ich pieprzenie o tym ze samemu sie nie da czegos zrobic. A ciekawe jak inni alkoholicy maja w tym pomoc. Opowiadajac jak zniszczyli swoje zycie? Jak lali w lozko i inne gowna odwalali. Ja pilam duzo przez wiele lat. Ale postanowilam z tym skonczyc. Teraz nienawidze alkoholu i wolalabym umrzec niz sie napic tego gowna. Nie pije 3 lata. Wiec da sie a ktos kto gada inaczej po prostu gowno wie, i slucha wymyslow innych mieczakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehehe

Przestalam pic oczywiscie bez zadnej "pomocy". 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocny

Myślę, że nie. Przeważnie alkoholicy są bardzo słabi ....myślę że potrzebują wsparcia rodziny, psychologa.... dobrze by było tez zdecydować się na zabieg z esperalem ...wiem, że w Warszawie na Nowowiejskiej się tym zajmują. Słyszałem wiele pozytywnych opinii na ich temat. Poza tym są dyskretni, wiec nie musisz się martwic, ze koś się dowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie terapia alkoholowa jest bardzo skuteczna. Mój ojciec długi czas korzystał z prywatnego ośrodka, gdzie spędził kilka lat. Teraz nadal chodzi na spotkania, ale po alkohol nie sięgnął już od 5 lat. Jestem z niego dumna, że przezwyciężył tak trudną chorobę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grazyna12

Wątpię mój ojciec też zawsze twierdził ze da rade ale nie dał. W końcu wysłaliśmy go na leczenie. Mamie ktoś polecił ośrodek Medox http://medox.org.pl/  W Nowym modlinie. I dobrze bo jakoś udało się ojca przekonać. Tam miał spokój , mógł się wyciszyć z daleka od zgiełku miasta. Poza tym bardzo dobrzy lekarze sie nim zajęli. Pracują tam dobrzy psychologowie,wiedzą jak podjąc odpowiednie kroki w kierunku leczenia alkoholizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosit

Mysle, ze mimo wszystko dobrze jest miec jakies wsparcie ze strony rodziny, bliskich. To sie przydaje w przypadku, gdy masz doła, wtedy latwo siegnac po kieliszek, a jednak rozmowa z bratnia dusza pomaga sie pohamowac :) mozesz tez zdecydowac sie na leczenie w osrodku uzaleznien. mi to pomoglo,bylam w NEFO na kilka tygodni i odzyskalam taka wewnetrzna rownowage, spokoj i zlapalam motywacje, zeby wyjsc na prosta i porzucic nalog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Najlepsze warunki spotkałem w ośrodku Want na Kaszubach, uzaleznienia-terapia.pl. Pełne zaplecze terapeutyczne, relaksacja, filmoterapia, indywidualne spotkania, grupy zadaniowe, mnóstwo warsztatów. Do tego odwyk alkoholowy przy wsparciu lekarzy z faktyczną specjalizacją. Uwierzyłem, że mogę wyzdrowieć po spotkaniach w grupie AA. Były takie historie, że po prostu szczęka opada. Żywe świadectwo zobaczyć to praktycznie oświecenie wewnętrzne. Odbieram pozytywnie terapię, z rodziną odzyskałem kontakt, bo zauważyli, że próbuję coś ze sobą zrobić w końcu. Ponad 10 lat picia, a wcześniej nie miałem do czynienia z żadną terapią. Tym bardziej polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ciężko samemu sobie porobić z tą chorobą. Na pewno potrzebne jest wsparcie bliskich. Mój mąż miał poważne problemy z alkoholem gdy stracił pracę i podupadł na zdrowiu. Po pewnym czasie doszliśmy do wniosku, że potrzebna mu profesjonalna pomoc. Udał się na odwyk do ośrodka www.systemmed.pl. Powoli z tego wyszedł, znalazł nową pracę i nie pije już od 2 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Mnie, krótko mówiąc wyleczyli w ośrodku Want uzaleznienia-terapia.pl i naprawdę w godnych warunkach. Terapeuci nie są dobrani z przypadku, tylko ekipa zgrana, rozumiejąca problemy pacjentów. Dużo rzeczy do robienia i plan dnia nie pozwala się nudzić. W innych ośrodkach, jak przebywałem to to było moim dość dużym problemem przyznam szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

da sie samemu i bez bzdurnych terapii gdzie potem będziesz odliczał sobie ile to dni już nie pijesz, porażka. Po prostu trzeba zlikwidować przyczyne, złogi emocjonalne zakopane w głowie, człowiek pije bo jest nieszczęśliwy i chce sie zamroczyć. Człowiek szczęśliwy pije tylko do towarzystwa i nie musi uchlewać mordy nietomności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alan i Betty

Wystarczy nie kupować alkoholu, przestać pić i unikać ludzi którzy piją, pozbyć się znajomości gdzie piją i gitara. Da się bo tak zrobiliśmy i jest to jak najbardziej możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Udało mi się wyleczyć z alkoholizmu, a raczej opanować problem ze wsparciem ośrodka uzaleznienia-terapia.pl i mojej rodziny. Wspólne zajęcia edukacyjne dużo dały. Nie miałem pojęcia, jak alkohol wpływa na rodzinę, na moje córki. Teraz cała moja rodzina wie, jak reagować w razie wystąpienia drobnych problemów, niepokojów. Mam wsparcie i doceniam bardzo. Zmieniłem się na przestrzeni lat, a duża zasługa w tym wskazanego ośrodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenass

Nie da sie. Tata kilka razy próbował, obiecywał ,zapewniał i nic 😕 ile wycierpieliśmy to nasze. Ośrodek dopiero  mu pomógł, Tratwa w Wiśle. Prywatny, ale dobry. Pomogli mi i nam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dam radę

Najskuteczniejszy jest ośrodek nie_czytaj_postów-reklamowych_osrodkow-odwykowych.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×