Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Mandarynko ty jesteś z nas najmłodsza, więc możesz rozważać starania o trzecie dziecko a nóż się chłopiec uda :) ja już pasuję, lata robią swoje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Jolu ale myślę że ta tym poprzestanę.Jak pomyślę ile stresu kosztowały mnie staranie to odpuszczę.Dziś przyszła pocztą koszula nocna do karmienia która zamówiłam.Jeszcze muszę sobie kupić piżamkę i szlafrok.Do samego porodu będę mieć koszulkę z poprzedniego porodu.20 go idę do lekarza zobaczę ile maleństwo przybrało na wadze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
witajcie dziewczyny ech u mnie nic sie nie dzieje na ktg nawet 1 malutki skurcz nie wyszedl jutro tez mam wizyte zobaczymy co powie gin dzisiaj sprzatam ,piore ,jakas wene zlapalam i bola mnie plecy ale pozatym nic sie nie dzieje a juz bym chciala urodzic bo ciezko chodzic dziewczyny glowy do gory bedzie dobrze dbajcie o siebie i odpoczywajcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane :-) , jutro mam pierwszą wizytę u lekarza i sie stresuję zaczęłam 8 tydz. Oczywiście tak jak wizyta u dentysty z bolącym zębem, pod drzwiami gabinetu nic nie boli, mnie też kurna nic nie boli! I się martwię, ze może za późno ehhhhh że moze wcześniej pójść, sprawdzić, syn ma test i jakoś nie mam głowy z nim powtarzać liczb parzystych :-) No żeby chociaż maluśkie mdłości, cyce tylko bolą ale tez nie szczególnie, w robocie sie nie mogę na niczym skupić, wizytę mam o 11 wiec urywam sie z roboty jak wszysto bedzie dobrze to sie chyba no własnie naet sie człowiek upić nie może pozdrawiam Was kochane dziewvzyny calusy dla wszystich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malika ja podobnie jak Ty wypijam wodę litrami, chyba niedługo się rozpłynę. Malutka juz spora i pewnie przekochana. Dziewczyny dlaczego ma być źle? Myślenie pozytywne dużo daje-zobaczycie, że będzie wszystko dobrze. Ja od początku nie brałam pod uwagę żadnych chorób u dziecka. Może to wpływ lekarza?? Jolu malutki zapisany w USC, ale na PESEL trzeba czekac do miesiąca wiec becikowe tez czeka. Należysz do ZNP? Też wypłacają zasiłek z tytułu urodzenia. Mandarynka ja też nie mogłam się doczekac małego i chyba dlatego urodziłam wcześniej. Jest cudownie!!! Ale ja też już pasuję, chociaż córy brak. Powodzenia na wizytach u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Ewa ja do ZNP nie należę, sama się wypisałam bo się raz wkurzyłam na nich i to bardzo :( i mam ich w nosie ;) jak będziesz miała czas to napisz kochana jakie dokumenty zawoziłaś do szkoły, kiedy zwolnienie lekarskie zamienia się na urlop macierzyński i jakie papiery i gdzie trzeba zawieś, czy do ZUS-u też bo ja jestem zielona w tych sprawach :) wiem że jeszcze mam czas ale jedna koleżanka mi mówiła, że miesiąc przed porodem zaczyna mi się macierzyński, nie wiem ile jest w tym prawdy ;) pozdrawiam miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu do pracy zanosisz tylko akt urodzenia. Jeżeli Ty ubezpieczasz dziecko, to w pracy wypełniają Ci zgłoszenie do ubezpieczenia, jeżeli mąż, to u męża. Takie zgłoszenie wypełnia też położna na pierwszej wizycie. Na urlop macierzyński idziesz kiedy chcesz, najwcześniej możesz miesiąc przed porodem, ale to warto sobie wszystko policzyć.Jak długo posiedzisz w domu, trzeba odliczyć ferie i wakacje, potem, jako urlop uzupełniający, bo musisz je odsiedziec w domu Są strony ,, kalkulator urlopu macierzynskiego 2013", tam liczą Ci do kiedy urlop itp.Jeżeli jesteś na L4 i urodzisz w tym czasie, to urlop liczy się od dnia urodzenia dziecka, a L4 zostaje przerwane. Nie ma przymusu iść na macierzyński przed porodem. Ja idę na ten podstawowy plus dodatkowo 6 tygodni podstawowego. we wrześniu planuję powrót do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa ja planuję iść na roczny bo małego nie będę miała z kim zostawić za bardzo, przyznam się że ja tych przepisów nie rozumiem :( czyli ty jesteś na urlopie macierzyńskim od momentu urodzenia i 100% płatny, bo chyba ten roczny będę miała 80% płatny, a jak sobie wyliczyć ferie i wakacje to chyba robi kadrowa bo ja nie mam pojęcia co i jak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu o ile Ci się wszystko przedłuży przez wakacje i ferie dowiesz się w pracy. to trzeba wykorzystać, bo szkoła nie odpuści, wiec będziesz w domu dłużej. Ważne aby na początku, przy wniosku podać, że idziesz na cały rok, to będzie 80%. Jeżeli określisz, że idziesz np. tylko na ten podstawowoy( 100%), a potem Ci się odmieni i będziesz chciała iść na resztę urlopu to ta reszta będzie płatna 60%. Ja idę do końca czerwca, niestety, boję się o pracę. mam mieć od września etat, ale wiesz, jak jest w szkole teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Ewa jak jest z pracą w szkole :( ja pracuję w nowym tworze w Centrum gdzie władze miasta połączyły ze sobą 7 szkół średnich :( tak że ja chcąc mieć etat pracuję w dwóch placówkach Centrum ;) no cóż taka rzeczywistość nie za ciekawa, mi wychodzi po obliczeniu że muszę wrócić do pracy we wrześniu 2015 roku po rocznym urlopie, na razie o godzinach nie myślę i o pracy bo bym zwariowała ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka jak twoja wizyta u lekarza ? nic nie piszesz ,ja jutro mam wizytę po południu .Mama45 generalne porządki dobry sposób na przyśpieszenie porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam;) Yoko to trzymam kciuki za malucha niech zdrowo rośnie :) ja dzisiaj mam wizytę, pogoda robi się ładna - wiosenna pozdrawiam miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jola daj znać jak po wizycie:) Mama 45 jak samopoczucie? Myszka prosimy o relacje.A jak reszta dziewczyn?która jeszcze była u lekarza? U mnie nic nowego.Jutro chyba wybiorę się na zakupy typu szlafrok i piżama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynko zastanawiam się czy w H&M można kupić biustonosz do karmienia;) ostatnio jak byłam to nie pytałam bo mi z głowy wyszło, no ale teraz powoli to trzeba uzupełniać garderobę szpitalną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że wdziałam takie w h&m.Jeszcze powinny być w smyku i mothercare.Jutro postaram się za nim rozejrzeć. Jola Tobie też ta ciąża tak szybko leci? mnie się wydaje że dopiero test robiłam a tu już zaraz trzeba torbę do szpitala pakować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynko mi leci od wizyty do kolejne wizyty, te dwa tygodnie to mi tak zlatują, dopiero byłam u lekarza i już dzisiaj idę :) brzuszek coraz większy trudniej wykonywać niektóre zadania ;) ostatnio zrobiłam się bardzo ale to bardzo leniwa;) ale dzisiaj u mnie piękna pogoda i tak wyglądając przez okno, widząc mamy spacerujące wyobrażam sobie jak będę spacerować z wózkiem wiosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:) No więc byłam, ginekolog w moim wieku, przystojny jak jasna cholera,aż gębę rozdziawiłam, bardzo miły, nie straszący, zaczęłam się przy nim uspokajać, dziwne, bo on obliczył mi tydzień ciąży nie od dnia początku ostatniej miesiączki tylko o tydzień później, powiedział, że tak się liczy czyli obecnie jestem w 7 tyg. a nie jak wg większości kalkulatorów w 8 tyg. , chociaż na stronie pampersa, kalkulator liczy chyba od dnia domniemanego poczęcia. Zbadał mnie, ale nie zrobił usg, powiedział że macica bardzo ładnie powiększona, zmierzył ph i cieszył się jak głupi ze idealne środowisko wyszło (ginekolodzy są jednak dziwni) pytam się dlaczego mi nie zrobi usg, (a jest jednym z lepszych specjalistów w tej dziedzinie mimo młodego w sumie wieku ) powiedział, ze jak się dobrze czuję, nie krwawię, nie mam bóli to nie ma potrzeby robić, następną wizytę mam 11 i też nie będzie mi robił usg, dopiero w 12 tyg. z opiniii o nim na różnych portalach typu znanylekarz.pl itp. dziewczyny go bardzo chwalą za podejście do kobiet i za to że robi dokładne usg, cisnienie ideane, żylaków nie widać, cytologie robiłam w październiku idealna, prawdopodobnie bedę miała cc, powiedział że zrobimy test PAPPA, jesli usg wyjdzie dobrze to dla pewności test pappa choć nie namawia :) miałam pewiemn niedosyt, że nie zrobił mi usg, ale jakoś humor mi się poprawił, poskarżyłam się ze nie mam nudności, a ten i co z tego, jest Pani w nielicznej grupie kobiet, które przechodzą ciąże bezobjawowo, piersi bolą ja kiwam że bolą no to właśnie jest subiektywny objaw ciąży :) i zakazał czytać głupoty w internecie, że teraz jest ponoć jakaś plaga że zaraz po stosunku kobiety przybiegają i domagają się usg hmmm, 150 zł poleciało, ale odzyskałam wewnętrzny spokój mam nadzieję,że relacja jest dokładna Całuję Was kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota39
Pozdrawiam serdecznie. Myszko czy to Twoja pierwsza ciąża? Ja cały czas zastanawiam się co robić. Czy zaczekać i podjąć decyzję o dziecku,czy jednak nie i antykoncepcja. W lutym muszę podjąć decyzję, dr dała mi nazwy ewent. spirali które poleca. Nigdy tego nie miałam a tabl mi nie służą. Trzymajcie się mamuśki zdrowo,dbajcie o siebie, swoje brzuszki i maluszki narodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się Myszka że jesteś zadowolona :) jak ja dwa tygodnie temu byłam u lekarza to też zmieniła wyliczenie mojej ciąży ja myślałam że jestem w ósmym a ona że wygląda na 6/7 bo robiła mi usg ,serce już biło a fasolka miała 6mm ,ja idę jutro i bardzo się denerwuję ,dzisiaj nie czuję prawie żadnych objawów ciążowych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotko :) to moja druga ciąża mam synka w kwietniu skończy 8 lat :), zakazał mi brać witaminy tylko kwas foliowy pod nazwą Folik, powiedział że od witamin to duże dzieci są, a po co takiego dużego rodzić :), Yoko ja też tak miałam, że przed wizytą, żadnych absolutnie objawów to chyba trochę stres, zresztą zacytowałam "madrości" z forumów, że "ponoć" jak nie ma nudności to ciąża się nie rozwija, powiedział że to jakiś idiotyczny mit rozsiewany po babskich forumach, Trzymajcie się cieplutko kobitki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka cieszę się że wszystko jest o.k.Co do objawów każda ciąża jest inna a nie każda kobieta musi mieć objawy.W mojej rodzinie praktycznie tylko ja miałam mdłości a siostra,bratowa czy szwagierka praktycznie zero. Dorotko wiem że łatwo jest doradzać ale może spróbuj tak żebyś potem nie żałowała. Yoko trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. Jola już niedługo będziemy chodzić z wózkami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) ja po wizycie, wszystko ok :) mały *****iwy, prawidłowo rośnie :) kolejna wizyta 6 lutego ;) trochę się martwię bo nic nie przybrałam na wadze od ostatniej wizyty, nie wiem czy to jest możliwe, żeby nawet parę deko nie przybrać, lekarz mówi że wszystko dobrze a z wagą to jest różnie, przez 2 tygodnie nie można dużo przytyć, no ale ja nic nie przytyłam, jak na początku waga rosła to teraz tym bardziej powinna bo dziecko coraz większe, zobaczymy jaki wynik będzie 6 lutego ;) dziewczyny bardzo się cieszę że u was wszystko ok, niech dzieciaczki zdrowo rosną :) będzie kogo uczyć, prawda Ewa :) niż demograficzny nas nie dopadnie ;) pozdrawiam miłego dnia u nas ferie 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was dziewczyny i jednocześnie żegnam:( ,powiem tak dzieciątko moje przez te dwa tygodnie bardzo urosło jak na ten czas ,powiedziała pani doktor ale właśnie przestało bić serduszko ,najprawdopodobniej stało się to wczoraj lub dzisiaj :(jutro jadę do szpitala na usunięcie :(,ja już rezygnuję widać trzecie mi już nie pisane chociaż zawsze chciałam troje :(Zyczę wam wszystkim szczęśliwych zrowych ciąż ,powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoko niesamowicie mi przykro.Przytulam Cię mocno:* Wiem co przezywasz. Jola z tą waga to jest różnie raz się przybywa raz nie.Może miałaś teraz mniejszy apetyt,może byłaś lżej ubrana.Najważniejsze że z małym wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Myszka łykaj jakiś suplement dla kobiet w ciąży. Nie chcę się wymądrzac, ale mój lekarz miał takie podejście jak Twój. Nic mi nie kazał stosować , tylko Folik. Dieta zbilansowana itp. Ale w ciąży nie jemy wielu produktów. Ja miałam niedobór wapnia i mój mały niestety też.Nie zmagazynował sobie podczas ciąży i musiał dostac dwie kroplówki jak bylismy w szpitalu. Jola trzeba się cieszyć, że waga nie rośnie, Będziesz szybko młodą i szczupłą mamusią. Podobno dzieci odmładzają. Jeżeli chodzi o demografię, to teraz do szkół idzie , pierwszy od wielu lat, wyż. Do ciebie w średniej dojdzie za kilka lat. Yoko przykro mi i mocno przytulam. Co sądzicie o bliźniakach z Włocławka?? Ja mam ochotę udusić tych lekarzy. Dlaczego my, zwykli ludziie. jesteśmy uzależnieni od ich chęci do pracy. Jak można się teraz tłumaczyć, że szpital zrobił wszystko??? A nie zrobił NIC!!!! To jakaś masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
witajcie dziewczyny ja jeszcze nie urodzilam , ledwo sie juz turlam najprostrze czynnosci sprawiaja mi problem tak mi zal tych blizniakow jak mozna bylo tak zaniedbac szok. w tej ciazy bylam kilka razy w szpitalu i wiem jak jest nic sie nie zmienilo przez 20 lat pozdrawiam milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama 45 ostatnie dni są ciężkie ale już niedługo będziesz po wszystkim.A kiedy masz kolejne ktg? Dziewczyny nie wyobrażam sobie tego przez co przechodzą teraz rodzice tych bliźniąt.Czekali na nie 5 lat i przez błąd lekarski stracili swoje dzieci:( Dramat straszny.Nie mogę ogarnąć tłumaczeń że nie było specjalisty od usg.Jak to nie na ona ta ginekolog czym się niby zajmowała.Przecież to jedna z podstaw tej specjalizacji.To samo że nie miał kto zrobić cc. No to kto tam dyżurował? Mam nadzieję że winni poniosą karę chociaż znając nasz kraj i środowisko lekarzy wszystko rozejdzie się po kościach:/ Ja dziś idę do lekarza i jakoś nie wiem dlaczego czuję niepokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
mandarynka daj znac jak po wizycie, ja ide jutro bo zwolnienie mi sie konczy ciekawe czy da jeszcze czy juz macierzynski kurde nie znam sie na tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×