Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Witajcie, Agger gratuluję bliźniąt:) Dbaj o siebie. Ja początki ciąży strasznie znosiłam nie byłam w stanie jeść,pić,chodzić,zajmować się córką normalnie dramat.Też brałam na początku leki na podtrzymanie ale po 9tc lekarz zaczął mi je powoli odstawiać. Nie robiłam żadnych badać prenatalnych oprócz oczywiście usg w 12tc.W ciążę zaszłam tuż po 35 urodzinach i jakoś lekarz nie nalegał na te badania.W sumie i tak nie bardzo miałam jak je zrobić bo w tym okresie moja córka i następnie ja tak się rozchorowałyśmy że ledwo z łóżka wstawałam.Oczywiście mam wyrzuty i boję się czy wszystko z dzieckiem jest w porządku ale staram się myśleć pozytywnie. Jola często masz wizyty u gina?Ja w sumie raz w miesiącu podobnie jak w pierwszej ciąży.Wybrałaś już szpital w którym będziesz rodzić? Mon cheri:* Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka na początku ciąży nie ma jakiś strasznych objawów, ja może parę razy w pierwszym trymestrze zaliczyłam sedes ;) pracowałam do 4 miesiąca a potem zwolnienie, ty kochana ze względu ze pracujesz z chemikaliami to od razu bierz zwolnienie a co, przecież jest 100 % płatne ;) objawy przyjdą w swoim czasie ;) mama45 a ty kochana masz już imię dla dzidzi :) spakowana już jesteś, na kiedy masz termin porodu? pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynko chodzę co 2 tygodnie, tak mi daje mój lekarz zwolnienie, co zrobić ;) kobieta w ciąży to dobry biznes co 2 tygodnie jestem lżejsza o 150 zł, będę rodzić w tym szpitalu gdzie pracuje mój ginekolog, jest on zastępcą ordynatora, ale jeszcze z nim konkretnie nie rozmawiałam o porodzie, znając jego podejście do porodu to o cesarce mogę tylko pomarzyć ;) jego słynne powiedzenie na każdej wizycie - no to moja droga młodzieży wskakuj na samolot ;) a mi jest coraz trudniej wspinać się na ten sprzęt ;) każdą kobietę traktuję jak nastolatkę, zawsze mówi moja żona rodziła naturalnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
syn wybral imie dla malego ma byc FILIP, termin mam na 30.01 Myszka a tymi objawami to roznie bywa ja dowiedzialam sie ze jestem w ciazy w 4 m cu a z objawow to tylko bylam zmeczona i senna i przez cala ciaze nic wiecej tak ze sie nie martw kazda inaczej przechodzi ciaze a i zaczelam jesc slodycze chociaz nigdy nie lubilam tak ze przez cala ciaze wiecej czekplady zjadlam niz przez cale zycie ale nie przytylam wiele ok 12 kg a tak naprawde ciaza robi cuda ja od kilku lat leczylam sie na astme i nadcisnienie w ciazy odstawilam leki i jak na razie chorobska ustapily oby tak juz zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chce rodzić tam gdzie mój gin pracuje.Pierwszy poród wspominam dobrze.Teraz też chcę rodzić sn.Ja mam wizytę 20 go jestem ciekawa ile niuńka waży. Ech ostatnio pochodziłam po Krakowskich uliczkach i taki sentyment mnie ogarnął.Zaczęłam sobie wspominać swoją paczkę,pierwsze randki,imprezki.Ucieszyłam się bardzo że jazz,rock cafe jeszcze istnieje.No i na takie wspominki mnie wzięło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mandarynko ja w Krakowie studiowałam 5 lat, dom buduję godzinę od Krakowa ale to jest już województwo świętokrzyskie, w każde wakacje z moimi chłopakami odwiedzam Kraków, uwielbiam to miasto :) mama45 Filip to ładne imię, mi też się podoba ale już w rodzinie jest jeden Filipek, u mnie ma być Michałek bądź Piotruś albo Antek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka nie musisz mieć ,,strasznych objawów" ja właściwie nie miałam żadnych poza ogromną sennością przez pierwsze trzy miesiące i całkowity odrzut od mięsa. Trochę pobolewały piersi. Na zwolnienie idź jak najszybciej ze względu na charakter pracy. Jola ja chodziłam co trzy tygodnie do gina, bo tak dawał mi zwolnienie, jest ordynatorem i tak nie było go przy porodzie, bo był wtedy na urlopie. Miałam wizyte na 2 stycznia, ale juz nie zdążyłam. Ja płaciłam 120 zł, ale dostawałam wydruk z kasy fiskalnej, co mnie zaskakiwało. Antoś jest super, oby tak dalej. W sobotę skończy dwa tygodnie. Nie chcę zapeszyć. Pozdrawiam wiosennie, bo u nas taka pogoda jak w kwietniu, kwitną mi stokrotki i ciemierniki, a na różach pękają liście. świat oszalał Mama trzymaj się u mnie imię tez wybierali synowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też krakowska studentka, a mieszkam, autostradą 45 min do Krakowa, słoneczko mamy cudowne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz jest wiosennie a jak przyjdzie kwiecień to będzie zima ;) dobrze że nie mieszkamy w USA tam to dopiero są mrozy :( przynajmniej się trochę zaoszczędzi na ogrzewaniu bo po ostatniej zimie miałam 480 zł dopłaty do centralnego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewacia na patrz Antoś jest już z Toba dwa tyg:) Fajnie że nie ma mrozów bo możecie sobie spacerować.A jak opuchlizna?Powiem ci jestem zaskoczona tym wydrukiem z kasy fiskalnej chyba pierwszy raz o tym słyszę.Mój gin mówi że wystarczy raz na miesiąc a jakby co to mam dzwonić .Już to przerabiałam w pierwszej ciąży więc mam zaufanie do niego. Filip to bardzo ładne imię.Już niedługo będziesz go tulić:)Zresztą każde mi się podoba i Michałek i Antoś.U mnie jakby był chłopczyk to właśnie Michałek albo Jaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to my dziewczyny południowe Polki, ja obecnie ślązaczka ale nie z dziada pradziada nawet po śląsku nie umie mówić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny, pewnie mnie nie pamietacie :) tak czy siak ja tez z południowej Polski pochodzę... :) Pozdrawiam wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To juz bedzie prawie 2 lata jak zaczęłam tutaj pisać... niedługo mój Jasiek skonczy roczek :) Jak ten czas leci...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wywiało 2000 km od rodzinnych stron... to juz ponad 15 lat...:(( Pozdrawiam wszystkie "stare" znajome, nowe , rozpakowane i czekające!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
ale dzisiaj dobry dzien na pisanie hehe Piotrusia mam meza, Antosia brata , Michala ziecia a ja jestem z Lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama45 no to ile ty masz tych przystojniaków w domu ? bo ja na razie dwóch, a w kwietniu trzech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
2 synow a teraz 3 plus maz , ziec i wnuczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja studiowałam w Krakowie, na Polibudzie, pochodzę z lubelskiego, a mieszkam w Warszawie :), ale do Krakowa wracam z sentymentem ehhhhh, chciałam się osiedlić w Krakowie, ale pracy nie było więc mnie rzuciło w do centralnej Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
tzn w domu juz nie mam zadnego wszyscy sie usamodzielnili juz a maz przyjezdaza na wikendy wiec jestem sama ,tym bardziej ciesze sie ze bede miala to malenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota39
Witajcie Dziewczyny. Cały czas Was podczytuję mimo iż poroniłam już drugi raz. Nie wiem czy mnie jeszcze ktoś pamięta. Cały czas chodzą mi po głowie myśli o ciąży,ale boję się zdecydować. Do tego stopnia że w grudniu gin zapisał mi pigułki które wykupiłam a potem oddałam położnej dla kogo innego. Już sama nie wiem co mi w głowie siedzi. Ten topik jest dla mnie jak narkotyk prawie codziennie tu zaglądam i Was podczytuję. Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamuśki. Ja też z Warszawy, tak jak Myszka i rocznik ten sam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota to nad czym ty się zastanawiasz ;) szkoda każdego cyklu, napisz dlaczego nie możesz donosić ciąży i co mówi lekarz, głowa do góry i do dzieła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama71
Hej dziewczyny , ja Was podczytuje Codziennie a nawet kilka razy dziennie , niedawno urodziłam kolejna córcie , malutka ma 6 miesięcy i tydzień no i już ma 2 ząbki, a czytam was od początku forum wcześniejsze forum tez czytałam , pamiętam, młoda1 i dorota39 ,dziewczyny tylko się nie załamujcie jak jakiś trol ponownie wkroczy na forum i zacznie wszystkim ubliżać , ja to już przechodziłam ale tym się nie przejmowałam :) a nasza malutka jest cudowna i tez rodziłam sn ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota39
Sama nie wiem dlaczego tak się dzieje. Trzy ciąże ok zdrowe dzieciaczki, a teraz no cóż. Łatwo powiedzieć do dzieła, dzieciątko z pierwszego poronienia( w 13 tyg) było z wieloma wadami - zaśniad- a ostatnie, organizm sam odrzucił , tzw ciąża biochemiczna. Boję się czy wszystko będzie ok. Witaj Mamo71 Twojej córci ząbki rosną a mojej 6-cio latce wypadają. Powodzenia i radości z maleństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam mama71 :) mojemu malemu rosna teraz dwójki na dole, na górze szły 4 ząbki naraz... a taki gryzoń z niego... :) o nie wiecie co u Mon Cheri???????????? urodzila juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota39, poczytalam co to ten zasniad... dobrze było gdybys współpracowala z lekarzem i wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i dziekuje za gratulacje :) dzis mialam straszny poranek bo nudnosci ,ktore ostatnio oslably znowu sie nasilily i w drodze do pracy "wyladowalam w krzakach" ale pocieszam sie ze to sie juz nie dlugo skonczy:) 15.01 mam wizyte i licze ze poznam plec dzieci:):) mama 45 ja tez jestem z lublina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama45
witajcie dziewczyny u mnie noc koszmarna bol plecow i wstawanie do wc co godzine ech dzisiaj ktg i wizyta trzymajcie kciuki pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×