Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Jolka ja ze względu na uraz pomysluję o cc. Idę do lekarza 10.12 i bedę o tym rozmawiała z nim. Powiedział mi, że zrobi wszystko, że będzie dobrze. Okna na dole umtye, dzisiaj była kolej na górze, ale......pada deszcz i po myciu.Ja teraz czuję się super wiec nie będę leżeć. Najgorsze dla mnie były miesiące od połowy drugiego do końca szóstego. Pozdrawiam jesiennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo prosze o pomoc,niewiem co robic.Mam dwa tygodnie na zrobienie badan prenatalnych,ale nasza sluzba zdrowia nie ma juz na to pieniazkow.Zrobilabym prywatnie ale moj lekarz chce wyniki z danego szpitala,a tam prywatnie nie robia.Czy jak pojde do innej kliniki to beda to wyniki wiarygodne?Ztego co ja go zrozumialam,to roznie to z tymi wynikami bywa.Jestem z Poznania,czy ktoras moze mi cos podpowiedziec?Moze znacie prywatne kliniki naprawde z dobrym sprzetem?Bo chyba tego wlasnie obawia sie moj lekarz.Zgory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Dawno tu nie zagladalam. Chce sie pochwalic ze juz jestem po porodzie. Moja Anna Maria przyszla na swiat sn 26 .10 . Mam sliczna zdrowa dziewczynke. Jestem bardzo szczesliwa. Urodzilam bardzo szybko. Po dotarciu do szpitala urodzila sie po ok 1,5 god. Fakt ze bolalo strasznie ale dlugo sie nie meczylam. Karmie piersia tylko mleko wyeliminowalam bo brzuszek ja bolal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skurcze pojawily mi sie w poniedzialek I pojechalismy z mezem na ip. Lekarz mnie zbadal stwierdzil ze szyjka jest wysoko I zamknieta. No I nie wiem po jaki grom polozyl mnie do szpitala. Po paru godzinacb skurcze minely a ja przelezlam w szpitalu do srody. Urodzilo przy mnie 6 babek I sluchajcie tylko dwie byly mlode I mialy cesarki. Reszta to 37,39,40 I 40 lat.Sama bylam w szoku ze taka srednia wieku. Ale w szpitalu nikt nie byl tym zaskoczony. W srode na prosbe wypisali mnie do domu. Bhlam wsciekla ze jeszcze nie urodzilam. Postanowilam ze nie pojade do szpitala jak na dobre sie nie rozkreci. W piatek znowu skurcze sie nasilily dodam ze caly tydzien chodzilam ze skurczami. Chcialam przdczekac jak najdluzej I w sumie juz jak jechalismy to maz sie bal ze urodze w aucie:-). Do szpitala mamy 30 km.Na szczescie zdazylismy:-) I malenka zaraz byla z nami.:-) Wiem ze latwo mi mowic ale nie bojcie porodu bo to naprawde mgnienie.Juz zapomnialam. Teraz zostalo mi 8 kg.nadwagi I zastanawiam sie jak sie tego pozbyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
malika, gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malika super gratulacje!!!!!! Ależ Ci zazdroszczę,, ja jeszcze 8 tyg. Pozdrawiam gorąco!!!!!!! Gość nie mogę pomóc ,mieszkam w Małopolsce. Jak jesteś po 35 roku, to powinnaś mieć bezpłatne placówkach NFZ. Prywatnie to kupa kasy!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak,mam powyzej 35 lat,ale w tym roku nie ma juz mozliwosci zapisac sie na badania refundowane,nfz nie ma pieniazkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu! Ja nie robilam prenatalnych. Bylam tylko na usg prenatalnym k nt wyszlo mi 2.45 . Z reszty zrezygnowalam. Zalowalam ze wogole zaczelam robic poniewaz zasialam tylko strach na cala ciaze. U mojego lekarza nt wychodzilo 1.3 I zebym przy tym zostala ciaza bylaby mniej stresujaca. Nie moglam doczekac sie porodu zeby zobaczyc dziecko. Na szczescie dzieki Bogu coreczka jest zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Malika super wieści - gratuluję :) gość ciebie pieniądze nfz nie powinny interesować ty z racji wieku jesteś objęta darmowymi badaniami prenatalnym i pieniądze dla ciebie muszą być, masz prawo do takich badań, dla mnie to dziwna sytuacja, może cię źle poinformowali, pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronia wronia
Ja miałam 36 lat jak zaszłam w ciążę i lek prowadzący dał mi skierowanie na badania prenatalne i mogłam je sobie zrobić gdzie chciałam - U mnie w mieście były 3 poradnie wybrałam tą którą chciałam i nie było że nie ma miejsc, ja bym raban zrobiła. Za 2 badania w 11 tyg i 20 tyg nie płaciłam 3 w 30 już płaciłam 400 zł nie musiałam go mieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzwonilam juz do nfz i podali mi dodatkowe 4 poradnie gdzie mam sprobowac,ze moze tam beda jeszcze zapisy.I co?Wszedzie ta sama odpowiedz,brak funduszy na rok 2013.Dzwonilam juz prywatnie,350zl.Niewiem co robic.Ale dzis tez spotkala mnie nie mila niespodzianka,musialam zaplacic za toksoplazmoze,grupe krwi i rozyczke,dlaczego?koniec roku,nie ma pieniazkow.Zaplacilam,pilnie potrzebowalam wyniki,ale te prenatalne jeszcze do tego i wychodzi 450zl.Co za kraj.Chyba faktycznie zrobie jakiegos rabanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bronia wronia
Idz jutro do tej poradni prenatalnej osobiście i mają Cię zapisać-dochodz się tobie te badania sie należą z przydziału ze względu na wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość, Ty nie chodzisz prywatnie do lekarza? Te badania, które wymieniasz są bezpłatne, a zwłaszcza grupa krwi, ale tokso też. Ja robiłam tylko pierwsze prenatalne, wyszło ok wiec potem nie robilam nic. Jedynie to połowkowe trwało dłużej, ale też u mojego lekarza na jego usg. Podobno robi się je na 2d bo dobry lekarz potrafi zobaczyć dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Gość - w tym naszym chorym kraju za wszystko trzeba płacić :( niestety, ja za badania też płaciłam raz 175 zł i drugi raz 180 zł, a teraz co miesiąc krew, mocz - 39 zł, no i oczywiście wizyta u ginekologa co 2 tygodnie 110 zł, człowiek płaci składki co miesiąc a później musi za wszystko płacić, taki kraj :( pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam x Malika gratulacje serdeczne . To teraz dochodzcie szybciutko do siebie :) x Dorota wspolczuje ... , no niestety czasem tak sie po prostu nieszczesliwie sklada , no i bylo , nie bylo z czasem coraz wiecej felernych komorek mamy :( x Gosciu ja nie pomoge niestety ... x Ja jeszcze tez okna przed zima pomylam , ale juz na nie patrzec nie moglam ;) , a przez nie to w ogole sie nie dalo :) x Ewka ja po cesarce nie mialam prawie wcale boli , doszlam do siebie w ekspresowym tempie , wiec nie musi byc zle ... x Jolka mnie sie wydaje , ze najwazniejsze by madry lekarz potrafil prawidlowo ocenic sytuacje , ja tez uwazam , ze ostatnio niepotrzebnie sie 3 dni meczylam , bo pierwszego dnia starsza polozna na zakonczenie dyzuru przepowiedziala mi , ze normalnie dziecka nie urodze , skoro tak dziwnie lezy , ale nikt tego nie chcial sluchac***probowali rozne czary-mary odprawiac ... tez sie moglo zle skonczyc :( x U mnie po wizycie : mala okolo 2100 i z 43 cm , szyjka zamknieta , dluga , skurczy brak , czyli jest dobrze ... tylko , ze panna ktora od 25 tygodnia caly czas lezala sobie glowka w dol , teraz postanowila sie przekrecic i lezy bokiem , co wskazuje na duze prawdopodobienstwo nastepnego cesarskiego :( Najwazniejsze to wytrzymac jeszcze przynajmniej te 2 tygodnie , bo od 36 to dzieciaki sa juz prawie gotowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w ciąży
Zdziwiło mnie że jest problem z dostępem do prenatalnych, mnie gin wysyłała (bo skoro mi przysługują to trzeba skorzystać), ja nie chciałam, nawet musiałam wpisać w kartę i się podpisać, że się nie zgadzam na badania prenatalne. Wniosek: zachodzić w ciążę na początku roku :) :) Fajnie w tej naszej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarze wysylaja na prenatalne,bez problemu daja skierowania,ale potem dopiero jest problem,bo nigdzie przyjac nie chca.Ja chodze do lekarza na nfz,a rozyczke,toksoplazmoze i grupe krwi musialam i tak zrobic prywatnie,bo moj pan doktor na nfz nie chcial mi dac.Pytalam w laboratorium dlaczego tak sie dzieje i dostalam odpowiedz,brak funduszy.Dzis zadzwonilam jeszcze raz do nfz,bylam juz mniej spokojna,pan podal mi adres gdzie powinni mnie przyjac.Dzwonie i mam na 5grudnia,bez jakichkolwiek problemow.Gdyby nie tel do nfz bylabym lzejsza o 350zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny! Mon cheri trzymaj sie juz koncowka. Za chwile bedziesz tulic malenstwo. I zacznie sie:-) Moja Ania nie spala wczoraj od14 do 23. Codziennie wieczorem marudzi ale zeby nie spac tyle godzin?. Teraz smacznie spi kolo mnie I pochrapuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ;) Ewa trzeba przyznać że pomysłowe te dzieciaki ;) a swoją drogą to nie byłam świadoma że tak łatwo się można wydostać z łóżeczka :) ja syna zostawiałam w łóżeczku na szczęście nie był tak pomysłowy;) pozdrawiam miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Mam problem, który nazywa się opryszczka, na środku wargi dolnej. Nie wiem co stosować. c\o można?? Pocieram ją czosnkiem, ale nie znoszę tego zapachu. Podpowiedzcie proszę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa u mnie opryszczki to standard :( lekarz mi powiedział, że jeżeli miałam przed ciążą skłonności do opryszczki to nabrałam już odp***ości , miałam na wardze a teraz małpa przeniosła się pod nos :( mi zalecił smarowanie zowiraxem lub hascovir, pamiętaj myj ręce jak idziesz do toalety żebyś wirusa nie przeniosła na wargi dolne bo to niebezpieczne dla dziecka, u mnie zima na całego:( pozdrawiam miłego dnia 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maść Zowirax
Lekarka mi kazała tym smarować, mimo ciąży.... znikło od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za rady. U nas pogoda paskudna, pada śnieg z deszczem. Zrobię małe zakupy, apteka i domek gdzie cieplutko i sucho. Jolka spisz w nocy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa powiem ci tak szczerze że od niedawna śpię i już nie zaliczam toalety ;) nudności ustały i sen przyszedł nawet całonocny :) wcześniej to nie mogłam spać, budziłam się o 3 i do rana nie mogłam zasnąć ;) u mnie pogoda podobna, zimno i wietrznie :( no cóż zima przychodzi dużymi krokami :( Ewa teraz to mam napady spania od 10 do 12 w południe, tak jak małe dziecko, mam nadzieje że mi to przejdzie ;) jutro do lekarza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja___
Witam.Dziewczyny mam 43 lata ,rok temu poroniłam i bardzo pragne miec jeszcze dziecko.Juz sama nie wiem czy to normalne...w moim wieku.Jak to bylo u Was?Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×