Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

basia10051-71

Ciąża i macierzyństwo około 40 :)

Polecane posty

Gość Ola Karola
Witam Was:) U nas mroźny poranek. mam pytanie: czy warto kupić krzesełko do karmienia 2 w jednym firmy sun baby. Czy któraś z Was używała? Przydało się? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia z 01.35- no wlasnie! ale czlowieku wiecej ludzi jednak zyje w polsce niz na emigracji i kierujmy sie tym, co jest w polsce a nie w uk, w niemczech, irlandii itd. nie kazdego stac na to, zeby zaryzykowac i wyjechac. dlatego dla mnie to jakis absurd pisac, ze taki 40latek ma bog wie co, jak w rzeczywistosci z praca zawsze jest cienko, wlasna firma moze upasc, a kredyty ma sie w kazdym wieku. nawet dojrzalosci mozna nie miec kolo 50! jak ktos robi sobie ile popadnie dzieci, to o jakiej dojrzalosci mowimy wobec tych malych istot?poruszam kilka tematow na raz, ale wszystkie sa ze soba powiazane. jak ktos wypowiada sie, ze mozna dac rade, to pytanie gdzie mieszkasz?? bo w polsce nie zawsze powie sie, "ze dam rade", a zycie jednak jest inne. w polsce na rodzine w zlych warunkach bytowych dostaje sie grosze, a w uk ile? nawet w niemczech masz 400 euro. czesc mojej rodziny np mieszka w niemczech, a grubsze zakupy robia w polsce, bo taniej. do dentysty pojda w polsce, skorzane rzeczy typu torebki, portfele to tez w polsce kupuja, bo w niemczech wszystko jest drozsze przy emeryturze 1200euro. mimo to pomoc dla rodzin biedniejszych jest lepsza. tego trzymajmy sie- wiekszosc zyje w polsce. pozrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko, jaką krzywdę robicie swoim dzieciom... ciąża po 40? to istna głupota, totalny brak odpowiedzialności,dzieci w szkołach beda się smiać że Wasze dziecko ma tak starą matką, kompletnie nie macie wyobraźni. A Wasze dzieci szybko zostana sierotami, dzieci rodzi się po 20 a nie po 40!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem to
Po 20 tce dzisiaj się studiuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i du.pa się zrobiła z fajnego topiku... Szkoda, bo kilka osób dostało tu wsparcie. No ale co zrobić jak się buractwo do komputerów dosiadło. * Jakby każdy tak myślał jak osobnik co się często tutaj produkuje to w sumie najlepiej by było dołek sobie wykopać, ułożyć się w nim i na śmierć czekać... Bo ani pracy, ani mieszkania i pomocy znikąd. Współczuję takiego spojrzenia na świat. Mam 40 lat. Mam super męża, czwórkę super dzieciaków. Mąż pracuje, ja też. Mamy duże mieszkanie w blokach (kupione za własne, ciężko zarobione pieniądze - bez kredytu). Dom na wsi z ogrodem, gdzie spędzamy 4-5 miesięcy w roku, też mamy. A na dodatek co rok na wakacje jedziemy. Też za własne, zarobione pieniądze. Jeśli mnie zwolnią, znajdę coś innego. Jak nie będę mogła, wymyślę coś innego. Ludzie, po to ma się mózg i ręce, żeby w życiu sobie radzić! Ale niektórzy pewnie by woleli posiedzieć i poczekać aż im państwo da. Dla tych propozycja: jak wam tu tak źle, to nikt siłą nie trzyma, dojczlandia czeka. I krzyżyk na drogę. A i jeszcze jedno. Jak będę chciała to jeszcze troje dzieci sobie urodzę i nic wam do tego. Moje życie, moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wanda1972
Brawo Andzia . Jestem o rok od Ciebie starsza i mam podobnie.Miałam 3-pokojowe mieszkanko w blokach i sprzedałam je,bo otrzymałam po dziadkach dom z dużym ogrodem/3km od miasta/..Rodzice mają swój domek i nie miał tam kto zamieszkać.Mam 1 dziecko,ale myślę jeszcze o następnym.Kredytów nigdy nie mieliśmy. Zaraz się odezwą,że sama się nie dorobiłam,tylko dostałam.Tak-dostałam, bo nikt do grobu nie zabiera. Jeśli w rodzinie jest czymś naturalnym,że się pracuje,nie trwoni pieniędzy,nie ogląda na zasiłki-to każdy może czegoś się dorobić. Nie ma w tym nic złego.Nie jestem jedynaczką /to dla ciekawości wszechwiedzącej/. Mam jeszcze 2 siostry /ale dziecioroby moi rodzice-prawda trollu?/. Aby nie czuły się skrzywdzone,że mi przypadł dom,każda dostała od rodziców po 300tys. Takie pieniądze są w stanie zaoszczędzić wszyscy pracujący rodzice. Woda sodowa do głowy nikomu nie uderzyła.Za otrzymane pieniądze kupiły małe 38 m mieszkanka w W-wie /obok siebie:) /. W tej chwili je wynajmują studentom.Za parę lat przydadzą się ich dzieciom /studia,praca/. Pokazałam mechanizm pomnażania pieniędzy w sposób uczciwy.Tylko nie można siedzieć godzinami przed monitorem i pluć jadem,"bo ja nie mam,to was chociaż podenerwuję". Jesteście żałosnymi istotkami.Jeżeli nie weźmiecie się poważnie za swoje życie-zawsze będziecie "wylęgarnią"biedy.Bo jaki przykład płynie dla waszych dzieci? Polska zła,kredyty be,praca niepewna ,pracować też nie ma sensu,bo mało płacą,może jakiś zasiłek.....itd. Wasz los i życie w dużej mierze zależy od was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co sądzicie o zostaniu matka w wieku 54 lat, tak jak Gianna Nannini? Miała zrezygnować z macierzyństwa czy jednak się zdecydować? Ona akurat zaszła dzięki in vitro, ale wiele kobiet w tym wieku zaszło w sposób naturalnny, co sądzicie o zostaniu matką w tym wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzenie dzieci po 40 to szczyt kretynizmu? Z jakiej jesteś wsi? Za granicą często dopiero w tym wieku myślą o pierwszym dziecku. W Polsce tylko wypisują bzdury na temat statystyk, a kobiety rodzą nawet po 50 i jest ich wcale niemało. Ty po 40 będziesz już zapewne babcią z moherowym beretem na głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po30me
powiem Wam ze nie mi oceniać kobiety, każdy rodzi kiedy chce, ja urodziłam dziecko mając 25 lat, teraz mam dwoje , a drugie w wieku 32, nie wiem czy zdecydowałabym się na ciąże w wieku 40 lat, według mnie troche późno, ale nie ma rzeczy niemożliwych,powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podpisuje się w 100%, kobieta jest stworzona do wczesnego rodzenia dzieci a nie w okresie menopauzy, 35 lat wydaje mi się taką granicą, ale ludzie 40, 50! o zgrozo to już jest krzywdzenie dzieci i tu nie chodzi o zadne statystyki, trzeba spojrzec prawdzie w oczy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teraz nastała moda na rodzenie
teraz nastała moda na rodzenie dzieci w późnym wieku, prawda jest taka że nie jest to dobre ani dla kobiet ani dla ich dzieci, taka moda i już, teraz kobiety robią kariery, i nie myślą o dzieciach, zaproacowane dom praca dom praca i tak wkólko trudno się dziwić takie są realia teraz , ze świat każe nam zapiepszać a rodzina schodzi na dalszy plan, ale prawda jest taka że rodzenie dzieci w późnym wieku nie jest za dobre i chyba każdy sobie zdaje z tego sprawę. A na macierzystwo nigdy się nie jest gotowym, czy mając 20 lat czy 30 czy 40 czy 50 itd, zawsze to jest rewolucja w życiu kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 45 rz jest całkiem normalny czas na ciąże. A rodzą nawet po 50. Każdy ma prawo mieć dzieci wtedy kiedy chce lub jest na nie gotowy i nie wy jesteście od oceniania decyzji innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35 to maksymalna granica?? Niektórzy w tym wieku nie są jeszcz egotowi na dziecko. Do 45 rz jest całkiem normalny czas na ciąże. A rodzą nawet po 50. Każdy ma prawo mieć dzieci wtedy kiedy chce lub jest na nie gotowy i nie wy jesteście od oceniania decyzji innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam ze do macierzyństwa trzeba dojrzeć i jedni maja instynkt macierzyński wcześniej a inni później. Jedni maja partnerow wcześniej inni później - a dzieci można mieć i w wieku 20 i w wieku 54. Kobieta wbrew pozorom jest długo płodna, a najwięcej da dziecku wtedy kiedy czuje ze to jest odpowiedni moment dla niej. Wiecej tolerancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz dziecko np. w wieku 25 i co najmniej do 45 musisz je wychowywać, przegralas młodość, lepiej mieć dzieci później i najpierw cos przezyc i tak robia na zachodzie, bylabym afrustrowana majac dziecko w wieku 25 i wiedzac ze do 45 będę nim zaaosorbowana, jak się usamodzielni to będę mieć menopauzę..>Krytykuja osoby które się wkopaly w pieluchy i zal im d**e sciska ze już nie uzyja mlodosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czyli 3/4 spoleczeństwa Twoim tokiem rozumowania przegrała młodość? bo wiekszość dzieci jednak rodzą kobiety w wieku 20-35 lat, wiec śmieszne co piszesz, dziecko w wieku 25 lat i przegrana młodośc? rozumiem że mowa tu o 16 latce ale o dorosłej kobiecie? co za brednie piszecie. skoro uważasz ze dziecko rujnuje młodosć czyli że rujnuje całe zycie i takie osoby jak ty nie powinny miec dziecka nawet w wieku 70 lat, bo sa po prostu emocjonalnie nie dojrzale do takiej zmiany jakim jest dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej mieć dziecko do trzydziestki , ale nie zawsze każdemu to wychodzi nie każdy chce nie kazdy dorósł, ważne byle wychować na dobrego człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam ze w Polsce rodza za szybko dzieci a dziecko w wieku 25 lat to za wcześnie i jest to przegrana mlodosc. Nie dlatego ze nie warto mieć dzieci, ale po co się tak spieszyć? dziecko w wieku 25 i w wieku 50 jesteś już babcia, a a wieku 75 prababcia, po co się tak spieszyć? Mowisz bzdury ze rodza a takim i takim wieku, bo rodza 16-55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ludzie spasujcie trochę po co to chamstwo wzajemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiekszej bzdury nie słyszałam, ze najlepiej mieć dziecko do 30. Najlepiej mieć dziecko wtedy kiedy się jest na nie gotowym, a ta magiczna 30 to wbrew pozorom młody wiek i nie jest wyznacznikiem niczego, kobieta jest plodna do 50 i dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest chamstwo tylko polemiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urodziłam mając 27
i nie nie przegrałam swojej młodości nie wiem co to za bzdury wypisujecie tutaj, teraz mam 38 i za chwile też zostane mamą (35tc) nie czułam sie w wieku 27 lat za młoda a w sam raz ,teraz mając prawie 40 czuje się rownie mlodo i pełna sił nie czuje sie stara a w pełni życia.Nie badzcie takie protekcjonalne.Dla mnie osoby w wieku 25 lat są w idealnym wieku i w wieku 40 tez:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy od osoby, ja tez bym nie chciała mieć dziecka w wieku 27 lat, nie wopbrazam sobie nawet ciąży przed 30, ciaza do 40 jest w sam raz, po 40 już trochę pozno,38 jest jeszcze ok, nie masz 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alalalalalalala
Trollu ale ten prawdziwy gdzie się podziewasz?Brakuje Tu Ciebie w tych jalowych przepychankach:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w UK I widze, ze ty kobieto nie nadajesz sie na ten kraj, ze swoim zasciankiem powinnas siedziec dalej w swojej wsi, a nie zagranice wyjezdzac... To tylko w Polsce moze byc takie myslenie, ze kobieta w wieku 45 lat zadna swiadomie nie decyduje sie na dziecko... No wiekszych bzdur nie czytalam nigdy. I ty mieszkasz w UK? W kraju, gdzie kobiety, rodza dzieci w roznym wieku I nie przejmuja sie opinia innych I inni tez nie maja prawa wpie**alac sie im w ich prywatne zycie. Tutaj kobieta chce miec dziecko w wieku 40 lat I dalej, bo wczesniej robila kariere, to lekarz nie mowi jej, ze jest za stara, tylko ja bada, czy jest zdrowa I mowi, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanki w moim wieku myślą już raczej o wnukach...jestem dla nich bardzo dziwnym zjawiskiem. Ja uważam że każda kobieta ma prawo zadecydować kiedy chce mieć dziecko. Jestem szczęśliwa że mogę do Was napisać, życzę wszystkim szczęścia! No tak, w wieku 40 mysla już o wnukach, to jest Polska właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja ciocia urodziła w wieku 50 zdrowe dziecko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola Karola, krzesełko do karmienia jak najbardziej. Ja miałam baby ono, ale to o którym pisałaś też wygląda na funkcjonalne. No i chyba polskiej firmy, jak dla mnie to zaleta :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest zwykłe krzesełko tylko magiczne, dzieci siedzące na nim robią się zielone i mają większy apetyt, nie plują kaszką, mamy nie muszą biegac po kuchni ze ścierką, polecam wszystkim to krzesełko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do założycielek topicu: czy istnieje dla Was jakas granica wiekowa zostania matką? Gianna Nannini została matką w wieku 54 lat, czy to za póżno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×