Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ciaza pozamaciczna w Anglii

Polecane posty

Gość gość

witam, bardzo mnie zastanawia jedna rzecz. skoro w Anglii ciazy nie uznaje sie do 12tc i nie robi sie tez USG to co sie dzieje jak kobieta jest w ciazy pozamacicznej, przeciez nawet o tym nie wie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciąża pozamaciczna szybciej, czy później daje objawy. pewnie kobiety po prostu jadą do szpitala i wtedy im robią badania, a jak wie, że ciąża, no to się szuka. pewnie też często już z krwotokiem trafiają :O. kiedyś widziałam statystyki i w latach 90 w Anglii bodajże było najwięcej zgonów kobiet z ciążą pozamaciczną w porównaniu do innych krajów, no ale już nie mamy lat 90 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciąża pozamaciczna występuje rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia600
Moja znajoma miala taka ciaze ,mieszka w Anglii.Miala robiony zabieg w szpitalu.Zawsze sa objawy jak np.krwawienia i vole brzucha.Jak znasz jezyk to nie powinnas zadawac tak glupich pytan :) A z krwawieniem jedzie sie do szpitala a tam juz wiadomo ,ze cie badaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zawsze są od razu silne objawy, pewnie też są sytuacje, że kobieta doznaje krwawienia do otrzewnej i musi się szybko operacja odbyć, wtedy mocno cierpi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakie sa objawy ciazy pozamacicznej? czy ktos mial ten problem w uk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi podejrzewaja cp, ale odeslali mnie do domu:( Wedlug obliczen to 6tc ale nie widac nic w macicy. Czy ktos przechodzil ciaze pozamaciczna w UK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nie robia USG w 12 tygodniu. Ja mialam bez problemu, ale jak jestes idiotka, ktora nie nauczyla sie jezyka, postanawiajac zyc w innym kraju, to potem nie masz podstawowych badan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co teraz maja zrobic, juz cie otworzyc albo dokonac aborcji? To podejrzenie, wiec musisz czekac. Co bedzie jak okaze sie, ze jednak to nie pozamaciczne ciaza, tylko usg pokazalo niedokladnie? Losie kobieto jestes dopiero w 6 tyg, a srasz sie z tym jakby to 3 miesiac... Pewnie spieszno ci grzac dupke w domku, znudzilo ci sie myc kuble?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce to zboczenie z tym badaniem bo ingerowanie w pochwę jest ryzykiem w takim miejscu jak gabinet lekarski gdzie jest pełno zarazy! To samo usg jest szkodliwe. Nam ginekolog zalecił osłupienie tętna płodu kilka razy dziennie. Mąż przy badaniu jest normą lecz w zacofanej Polsce. To samo z porodem. Podczas zabiegu wsparcie partnera jest ważne. Ja miałam raz badanie w trzecim miesiącu by potwierdzić ciążę oczywiście w obecności męża i drugi raz badano dopiero rozwarcie przy porodzie rodzinnym. Nie ingeruje się w pochwę w gabinetach lekarskich by nie zakażać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 00:01. Nic Ci do tego czy ja grzeje dupke w domu czy myje kible. Tutaj Nie ma L4. Chodzi mi, ze ciaza pozamaciczna moze byc zagrozeniem dla zycia kobiety, jezeli dojdzie do krwotoku wewnetrznego. Mam bole oraz krwawienie/plamienie juz ponad 10 dni. Im dluzej sie czeka tym powazniejsze konsekwencje. Zadalam pytanie, jak diagnozuje sie ciaze pozamaciczna i czy mozna na jakims etapie ciazy ja zobaczec na usg? Czy ktos to przechodzil I jakie ma doswiadzczenia? Dziekuje za odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, podbijam temat. Mimo 6tc ma usg zarowno dopochwowym jak I brzusznym nic nie widac. Badania krwi wykazuja, ze ciaza jest. Tutajsi (mieszkam w Uk)specjalisci podejrzewaja ze moze byc to ciaza pozamaciczna. Za 48h-72h kolejne badania. Moze macie jakies doswiadczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W uk kaza donosic taka ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćtoja
Ja byłam w ciąży pozamacicznej i w 8 tygodniu pękł jajowod i wystąpił krwotok do otrzewnej. Tragedia. Tylko to było w Polsce... Oprócz tego w macicy było puste jajo płodów i przez to nikt nie podejrzewał pozamacicznej, miałam mieć zabieg czyszczenia macicy we wtorek a jajowod pękł w poniedziałek dzień przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to donosic...??? Przeciez taka ciaza jest nie mozliwa do donoszenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Naomi25

Właśnie przechodzę przez to, mieszkam w uk. W dniu spodziewanego okresu zaczęło się krwawienie które trwało bardzo długo. Po 10 dniach zrobiłam test ciążowy. Dwie równie grube krechy. Złudzeń nie miałam. Myślałam, ze doszło do poronienia. Zadzwoniłam do gp, dostałam nr do kliniki wczesnej ciąży za 3 dni. Tam okazało się,ze ciąży niema. Kilka dni przed badaniem pojawił się ostry bol prawego jajnika. Bol promieniujący na nogi. Wiec zrobiono usg dopochwowe które wykazało ciąże pozamacziczna tydz prawie 7.

juz nie wypuszczono mnie do domu. Natychmiast zostałam odprowadzona na oddział. Opieka bardzo dobra. Lekarze, pielęgniarki. Miałam duże wsparcie. Nocami zostawała ze mna przyjaciółka. Nikt nie zwrócił jej uwagi. 
u mnie narazie zastrzyki pomagają. Dokładnie jeden, na 4 i 7 dzień badanie krwi. 7 dnia zatrzymano mnie na oddziale na kilka godzin. 14 dnia znowu mam się wstawić na oddzial, badanie krwi i sprawdzenie jak spada beta. Możliwe,ze dostanę ostatni zastrzyk.

Dodam tylko, ze 4 lata staramy się zajść w ciąże. Dwa lata temu poronienie w 6 tyg. Teraz ciąża pozamaciczna. 
niewiem czy znajdę siły aby jeszcze spróbować. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dostaje bóli ląduje na ostrym dyzurze i sie dowiaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 29.06.2018 o 21:09, Gość gość napisał:

W uk kaza donosic taka ciaze.

Twoj proboszcz chyba zeby miec co roochac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Przy ciąży pozamacicznej bardzo szybko zaczyna się plamienie.  A pogotowiu robią usg i badanie krwi. Porównują wynik do wieku ciazy i tego co widać na usg. Jeśli ciąży nie widać to powtórka usg po tygodniu a w tym czasie badanie krwi co dwa dni. 

 

Po 3 badaniach krwi już wiadomo że ciąża pozamaciczna jest gdy beta nie przyrasta prawidłowo. Lub skacze w górę lub dół. Brak ciąży w macicy gdy się robi usg. To bardzo szybko wychodzi. Kilka dni i wiadomo. 

 

Miałam ciąże pozamaciczna 3 razy. ciąże pozamaciczne szybko wykryte. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×