Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość LABRADOR

LABRADOR - plusy i minusy posiadania takiego psa

Polecane posty

Gość gość
chciałam napisać że to pies jednego pana, 2 posty wcześniej pomyliłam się na szybko pisałam. To zdecydowanie psy jednego pana, innych kochają ale oddane są jednemu panu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
piszecie, ze sa glupie a psy upodabniaja sie do wlascicieli. u mnie w okolicy jest sporo goldenow i ani jednego nie widzialam zeby szedl niespokojnie, wszystkie ida ladnie przy nodze. jak se wychowasz tak masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GosiaLabradorposiadaczka
Posiadam rodowodowego labradora. Pies ma 8 lat. Zanim zacznę opowiadać o plusach i minusach - podkreślam, że od zawsze kocham psy, miałam już kilka i minusy, które wypiszę to będą obiektywne (subiektywnie dla mnie minusów nie ma). Plusy: pies jest opanowany, cierpliwy, nie szczeka, jest niesamowicie inteligentny, uwielbia podróże samochodem, nie jest wymagający pod względem wielkości mieszkania, zwykle przesypia całe dnie. Minusy (obiektywne): koszt utrzymania ok. 300 zł/miesiąc (jeśli jest zdrowy), drogie wizyty u weterynarza, jest łakomy (bardzo należy pilnować jego diety, w przeciwnym razie jest otyły i/lub choruje), sierść 12 miesięcy w roku, trudny w tresurze, mój jest pierwszym psem w miocie (tzw. wystawowy), jest dominujący, odważny, nieposłuszny, pamiętliwy, nie lubi przytulania, ma zachowania autystyczne (powtarzam za weterynarzem). Dzieci toleruje, ale raczej miłości wielkiej do nich nie przejawia. Koty i małe psy ignoruje. Agresywny w stosunku do psów dużych. Koszt zakupu prawdziwego labradora to ok. 4000 zł, jeśli kogoś nie stać na taki wydatek i utrzymanie psa to odradzam tę rasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukajac po internecie informacji o Golden Retriver znajdywalam same ochy i achy zatem z mezem zdecydowalismy sie na zakup psa Goldena no i to byl najwiekszy blad naszego zycia ! Obecnie pies ma lat 5 nigdy w zyciu tyle sie nie umeczylam z zadnym ze zwierzat domowych jakie posiadalam jak z ta rasa ! Wie jedno ,nigdy juz nie bede sluchac opinii wypisywanych po forach bo juz mniej wiecej wiem na czym to polega ...kazdy pisze same superlatywy bo boi sie powiedziec prawde jakie problemy wychowawcze i nie tylko ma ze swoim pupilem . Boja sie w obawie przed forumowym linczem. Ja nie mam zamiaru ukrywac prawdy w temacie cech charakterystycznych dla tej rasy ani tez tego ze te psy to same problemy poczawszy od wychowania po zdrowie ! Odradzam kupowania Retriverow zwlaszcza Goldenow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mało ludzi wogóle sie nadaje do tego zeby miec psa! A juz znależc odpowiednia dla kazdego rase.. Gosciu powyzej, po prostu nie traiłas na własciwego dla ciebie psa, lablador nie jest dla kazdego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wlasnie miedzy innymi za to nie lubie Retriverow te psy garna sie do wszystkich podejrzewam ze nawet jakby mu jakas osoba wpierdziel spuscila to potem znowu do tej osoby bedzie sie lasil ,nie lubie takich psow dla mnie takie psy sa malo myslace albo wcale !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kupuj tego psa, jak nie możesz mu zapewnić dlugich spacerów conajmniej 2xdziennie. I jeżeli mieszkasz w bloku. Pies wpadnie w depresje albo będzie niszczyl wszystko co mu wpadnie w łapki. Ogólnie ta rasa strasznie linieje, i są to tzw brudasy - każdą kałużę zaliczą i trzeba uważać na karmienie, bo latwo tyja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uwazac trzeba rowniez na to co jedza na podworku a potrafia wszystko wciagnac co lezy jak odkurzacz czasami sa to kiepy czasami patyki kamienie a czasami kupy psie ludzkie smierdzace resztki zdechle zwierzeta kochaja rowniez sie w tym wytarzac :) Maja czeste problemy z przewodem pokarmowym alergie skorne dysplazje oraz problemy z uszami czeste zapalenia. Sa nie posluszne choc latwo ucza sie komend to i tak robia co chca na spacerach. Czesto nie mozna sie ich dowolac zwlaszcza gdy zobacza innego psa albo gdy znajda cos co je zaciekawi. Ogolem sa denerwujace :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie sa psy obronne ani strozujace ! Więc czemu od nich tego wymagacie ? To sa psy mysliwskie! Jak chcecie ujadajacego kundla pod drzwiami, to pomyliłyscie rasy :) Mój baardzo rzadko szczeka.. ale jak juz to jest to odpowiedni warkot :) Ci wszyscy co wypisuja , ze retrivery sa głupie, nieposluszne I maja ADHD.. Wasza głupota poraża ! Jak to ma sie do tego , ze te psy są np. przewodnikami niewidomych? Pracuja z dziecmi z roznego rodzaju zaburzeniami np. autyzm, porazenie mózgowe ? Pracuja w brygadach ratowniczych ? Pewnie dlatego , ze glupie, nieposluszene I z AdHD to sa ich opiekunowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem czy zauwazylas ze zanim sie pojawilo to cos z Anglii takimi psami byly Owczarki Niemieckie :) dla mnie rasa Retriver jest totalna pomylka ! i nie chodzi mi o to aby pies ujadal pod drzwiami albo rzucal sie na kazdego przechodnia dla jasnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdej rasy psa można wychować i wszystkiego nauczyć, tylko trzeba poświęcić mu czas. Chociaz szczerze to nie wiem, czemu retrivery są w 10 najmądrzejszych psów, może to kwestia ilości treningów i podejścia... Moja przyjaciółka ma retrivera, totalnie głupi i nieposluszny pies. Mimo prywatnych lekcji z trenerem i szkoly dla psów - niczego się nie nauczył. po prostu ciapa i sierota, nie mówiąc już, że bywa agresywny dla osób, które zna. na spacerach ucieka i nie reaguje na komendy, potrafi położyć sie na srodku chodnika i za cholere nie da sie go zmusic, by wstał i szedl dalej. Do tego ciagle sie tarza w jakiś odchodach, ogonem zwala wszystko z lawy w salonie... No może to wyjątek, ale zraził mnie do rasy niesamowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym jego sierść wydziela okropny zapach, w domu kumpeli musieli sie pozbyc wszystkich dywanów... I ta sierść... tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja przyjaciółka ma retrivera, totalnie głupi i nieposluszny pies. Mimo prywatnych lekcji z trenerem i szkoly dla psów - niczego się nie nauczył. po prostu ciapa i sierota, nie mówiąc już, że bywa agresywny dla osób, które zna. na spacerach ucieka i nie reaguje na komendy, potrafi położyć sie na srodku chodnika i za cholere nie da sie go zmusic, by wstał i szedl dalej. Do tego ciagle sie tarza w jakiś odchodach, ogonem zwala wszystko z lawy w salonie... No może to wyjątek, ale zraził mnie do rasy niesamowicie. &&&&& nie kochana :) to nie wyjatek one sa wszystkie takie a przynajmniej ich wiekszosc to sa miedzy innymi te cechy za ktore tej rasy nie trawie. Mozna by wymieniac w nieskonczonosc ! Przytocze tylko jeden przyklad....Golden Retriver po wielokrotnych szkoleniach jako pies dla osob niepelnosprawnych ,pies dorosly bo lat juz 5 w srodku nocy wlasciciel wyszedl z nim na dwor co zrobil madry wyszkolony przez tyle lat pies ? Ano zostawil swojego pana na wozku inwalidzkim i pobiegl w dluga wachac trawki facet wolal wzywal i NIC pies wrocil po godzinie jak sie nawachal wylizal co chcial i nawpieprzal wszytskiego co mu w pysk wpadlo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poza tym jego sierść wydziela okropny zapach, w domu kumpeli musieli sie pozbyc wszystkich dywanów... I ta sierść... tragedia. ¤¤¤¤ smrod jest nieporownywalny do zadnego innego zapachu psiaka wiem :) lapy smierdza jak stare nie prane skarpety z pyska wali tym psom kupa a siersc smierdzi skora barania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego ciągną na smyczy strasznie... gość 20:00:15 - Ten smród jest nie do zniesienia. Mam sama cztery psy, trzy w kojcach, one nie śmierdzą tak chociaż fryzjera nie doświadczają... Normalny psi zapach mają, a tamten to faktycznie śmierdzi jak stare nieprane z tydzien skarpety. Z mordy też mu jedzie jak shrekowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na smyczy ciagna okrutnie ! :D mozna je sto razy upominac na chwile sie uspokoja i za moment to samo :O meka nie psy zadna przyjemnosc z nimi spacerkowania na widok innego psa zachowuja sie jak c***y skomla piszcza jakby w zyciu psa nie widzialy takie infantylne zachowanie wkurza zwalszcza ze za kazdym razem ekscytuja sie ze omal z tej ekscytacji nie posraja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobre, to ty wychodzisz sobie na spacerek , a psa bierzesz dla ozdoby ? Ja wychodze na spacer dla PSA ,:P Cóz , w kazdej rasie zdazaja sie wyjatki, gorsza kombinacja genów. Pies mysliwski to nie ozdobny kanapowiec, trzeba bylo sobie yorka fundnąc:) Moi znajomi maja takiego, male, wyglada jak szczur, zalizł by na smierc, ma noralnie ADHD, cieszy sie jak glupi na widok kazdego, a z paszczy tak mu smierdzi, że wmyiekam. Podobno to dlatego, że mu mleczaki nie wypadły I ma podwójny rząd zebow I.. wiadomo co pomiedzy nimi jest. W g***ach uwielbia sie tarzac równiez. Te zachowania nie sa zarezerwowane dla labkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gorsza kombinacja genow to przypadlosc zarezerwowana dla labow i goldkow :P te rasy maja cos z glowa nieteges

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kombinujecie , goldeny ,laby a kupcie boksera najbardziej inteligentny pies ze wszystkich ras .Mały ludzik i kochają dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiamiko1
Labrador to wspaniały pies towarzyski , ale łakomy zależy też czy weźmiesz LABRADORA czy Labradoro podobnego bo to co piszą o tej rasie to prawda ale o ,,RASIE" a nie o czymś raso-podobnym. Co do Bokserów nigdy się z owakim nie spotkałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam kolejnego boksera i innego psa jak bokser nie chcę .Boksery są czyste .Krótka sierśc nie wydziela żadnych zapachów. Uwielbiają dzieci .Sa szalenie zakochane w całej rodzinie.Madre i posluszne.Rozumieja dużo słów .Niezwykle eleganty z manierami .Kałuże ominie , na brudnym nie usiadzie a na pewno się nie położy. Są jakieś stereotypy o jakiejś slinie ale to bzdury .Jedyna ich wada to to że uwielbiają wlazic do łóżka .Nadają się i do bloku i do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
labrador jest za lagodny i zbyt ufny jak dla mnie- lasi sie do kazdego... a jak ktos pana zaatakuje to ucieka razem z wlascicielem... taki wlasnie wieczny szczeniak. owszem ladny i madry ale... ale wole 100razy owczarki niemieckie lub kaukaskie- takie sa nieufne wobec obcych, nie pozwola skrzywdzic wlasciciela, sa inteligentne, silne itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I śmierdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zasadzie moim zdaniem większych minusów to nie ma. Mam dwa labradory, dbam o nie, mam zaufanego weterynarza z http://lecznica.pila.pl/ który dba o to, aby psy były zdrowe i w dobrej formie. Labradory to jedne z najlepszych psów są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam labka od pół roku. Cudowny pies, bardzo kochliwy i przylepka. Pilnuje swojego rewiru- przegania kury sąsiadów. Jest ufny, aż za bardzo. Jednak wymaga rygoru w szkoleniu. Mam małe dziecko, więc szybko musiałam określić zasady. Pies z początku się buntował, ale teraz jest usłuchany. Aktualnie uczymy się chodzić przy wózku, strasznie ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam i nie wierzę. Mam labka (3letniego). Jako szczeniak upodobał sobie listwy przypodłogowe, ale tylko w okresie gdy gubił mleczaki. Potem mu przeszło. Grzeczny, słucha komend, nie niiszczy w domu niczego. Czasem zostaje sam w domu (mieszkanie w bloku) na 9-10 godzin i nic się nie dzieje. Może po prostu nie wychowaliście psa i teraz macie kłopoty. Pies jest cichy, nie skacze na ludzi, nie podkrada jedzenia z niskiego stołu (chyba że nie byłoby mnie w domu;) . Cierpliwe, kochające, oddane. Potrzebują dużo miłości, głaskania, spacerów, wody, zabawek, biegania i znów miłości.To tyle w temacie. Za rok planuję kupić drugiego labka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość labomilosc
wiekszych bzdur w zyciu nie czytalam , nawet nie chce mi się tego komentowac bo mam wrazenie że puisali ci co albo nie mają rozumu albo nigdy labradora nie mieli , całe życie mam labradory, i nie zamienilabym na zadną inna rasę. Pies -psu jak i człowiek człowiekowi nie równy , labrador przy mądrym włąscicielu bedzie super towarzyszem, przy idiocie bedzie idiotą i rozmawiamy o labradorze z krwi i kosci czyli z rodowodem ZKWP FCI a nie kundlu, mixie psie w typie rasy za 500 zł z bazaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Plus dużo mięsa, minus trzeba się uhetać przy oprawianiu bydlaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×