Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Gość mamusiaa79
tak mysle ,ze dla mnie tez byloby abym wczesniej urodzila,ale to nie zalezy ode mnie :)wydaje mi sie ,ze Twoj Skarb jest ciut mniejszy :) Najwazniejsze ,ze lekarz powiedzial ,ze jest zdrowy! Mimo wszystko ta waga troche niepokoi.Za tydzien ost usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
benihimex a moze Ty juz na porodowce?Po tym co opisywalas wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy :) Jak samopoczucie? Cieszę sie ze u Was tez wszystko ok po wizytach u gin:) Znów nie śpię od 5 ale przynajmniej cała noc przespana i nawet niezle sie czuje. Moze faktycznie Kasia sie wlasnie rozpakowywuje:) Ciekawe. Miłego dnia wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyga
Hej dziewczyny. Fajnie że wizyty się udały. No też tak myślę co u Kasi. U mnie dziś oprócz krwi z nosa od rana to wszystko ok. wczorajszy alarm okazał się fałszywy. U mnie tez gin zawsze na usg określa stopień dojrzałości łożyska teraz też mam stopień drugi. Sprawdzałam usg z poprzedniej ciąży to stopień 3 miałam przed samym porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nie mogłam pisać, bo nie miałam chwilowo dojścia do interneru. Poza tym 21 w poniedziałek wieczorem zaczęły się skurcze przepowiadajace i do teraz je mam, nie są regularne, ale potrafią nieźle boleć. Jak dziś nie przejdą to jadę na IP. Zaczęłam dziś 39 tydzień z miesiączki. Mogłabym już urodzić... xxx Agata jak ta dojrzałość jest oznaczona na usg? Tyle się napisałyście, że nie wiem komu co napisać. Cieszę się, że Wasze wizyty się udały i z malenstwami jest wszystko wporządku :-) Zapowiada się kolejny słoneczny i ciepły dzień. A nóż któraś się rozpakuje :D xxx Też do Was wszyscy już wydzwaniają i pytają czy urodziłyście? Bo mnie już to.powoli irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floraska
hej cos widze, ze nie spieszy sie Maluchom z przyjsciem na swiat. Tydzien temu lekarz mowil mi, ze to juz lada moment, ale zwolnilam tempo i jak narazie zadnych sygnalow nie ma. Bylam dzis zrobic to badanie na paciorkowca, nawet szybko poszlo. Przy okazji zobaczylam jak wyglada pobliski szpital - to tak na wypadek gdyby nie bylo czasu pojechac do tego specjalistycznego. Albo gdybym musiala wezwac pogotowie - wtedy pewnie tez zawiezliby mnie to najblizszego szpitala, a nie gdzie mnie sie podoba! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
Witam dawno mnie tu nie bylo ja mam termin na 15 listopad jestem w 37 tc czy wy tez nie mozecie spac w nocy zasypiam kolo 3 badz 4 nad ranem masakra.Chciala bym juz urodzic mialam w 34 bole porodowe z rozwarciem na dwa palce ale dali mi na podtrzymanie i narazie tylko skorcze przepowiadajace nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata- to ja mam pewnie 2 lub 3 stopien, skoro mi gin powiedzial, że mi się łożysko starzeje (ale nei użył tego fachowego określenia, o którym Ty pisałaś ;) ) Ja też się najbardziej boję tego niedotlenienia właśnie, ale ostatnio zaczęłam też myśleć o bólu, jaki będzie temu wszystkiemu towarzyszył. Och... ile ja bym dała za cesarkę.... Będę robić wszystko, żeby mała urodziła się w 38 t.c., żeby choć trochę była mniejsza niż to, co zapowiedział gin. A w 38 a nie w 37, żeby mieć pewność, że wszystko ok, chyba że gin wcześniej powie, że mogę rodzić, to będę prosiła Lenkę, żeby łaskawie zechciała wyjść :D mmamusia79- a u Ciebie nie stwierdzono cukrzycy ciążowej? Czy po prostu w rodzinie rodzą się u Ciebie większe dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
Ile waza wasze dzieciaczki? moja wazy w 37 tc 3.200 boje sie ze przebije do terminu wage do 4 kg.Mialam robione badanie na cukrzyce bo dzieciaczek duzy ale nie mam wyniki sa perfekcyjne.Rodzilam corke wazyla 4.300 masakra poprostu bardzo ciezki porod tak duzego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betrix witaj po dlugiej przerwie :-) Twoje maleństwo wcale nie jest takie duże. Moja w 38 tc ważyła 3 kg. Olu a nie grozi Ci przez to starzejące łożysko przedwczesny poród? xxx miała już któraś z Was ktg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
Hej Dziewczynki :) cieszę się, że u Was i waszych Szkrabów wszystko ok Betrix4- ja też zasypiam co dzień ok 4, zmieniając co chwilę pozycję bo ciężko się ułożyć wygodnie na dłużej. Mój mały tydzień temu ważył 2800, teraz zaczynam 39tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
Cześc dziewczyny! Widzę, że ze spaniem u was różnie, ja dziś spałam tak dobrze, że nie pamiętam kiedy ostatnio tak miałam, ani jednej pobudki do 9 rano spałam w najlepsze, miła odmiana ponieważ teraz latam do toalety 2-3 razy i budzę się przy każdej zmianie pozycji. Dziewczyny, a powiedzcie bo czytam , że z uwagi na prawdopodobieństwo urodzenia dużego dziecka chcecie przyspieszyc poród, jak to jest czy lekarze bądź położne sprawdzają współmieność rozmiaru miednicy i dziecka przed porodem czy tak tylko piszą w amerykańskich poradnikach, ja czytałam, że lekarz bada, czy dziecko przecisnie się czy może być problem, jeśli jest wysokie ryzyko, że dziecko jest za duże w stosunku do miednicy rodzącej jest to wskazanie do cc, nie uczęszczałam do szkoły rodzenia, temat w ogóle mnie nie dotyczy ale uważam że w cywilizowanym kraju do jakiego aspirujemy powinno to byc na porzadku dziennym, a nie ze w 37 czy 38 tc kobieta myje okna, idzie na jogging, pierze dywan tuli brzozę zeby zaraz urodzić z obawy zeby jej za przeproszeniem dupska nie rozerwało albo zeby dziecko nie utknęło w kanale rodnym. Oczywiście co innego jeśli kobieta chce rodzić naturalnie mimo swojej filigranowej budowy i jest poinstruowana o tym, że może byc ciężko i o ewentualnych komplikacjach i ich nastepstwach. betrix4 no no dałaś radę, oby teraz było lżej, wiedziałaś wczesniej że dziecko będzie takie duże czy to było zaskoczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś ma termin na 4 / 6 listopad?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
benihimex mi ktg lekarz robił tydzień temu na wizycie, co prawda nie mierzył przez całe 20 min tak jak w szpitalu to robią ale sprawdzał czy wszystko ok. Pixi mi robiono kilkakrotnie pomiary miednicy i kanału rodnego w stosunku do dziecka. Pierwszy pomiar miałam ok 30 tc i składało się na niego zarówno badanie zewnętrze , jak i pomiary z usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
Hej pixidixiikot ja wtedy nie wiedzialam ze dziecko bedzie takie duze to bylo 13 lat temu i mialam taka ginekolog jak widac nie mierzyla mala wogole.To byla moja druga corka pierwsza wazyla 2.700 to byla pestka urodzic teraz znow mam miec duza corke lekarz prowadzacy moja ciaze mowi ze do 4.500 kobiety moga rodzic normalnie nie ma wskazan do cesarki.Boje sie okropnie ze urosnie znow ponad 4 kg i bedzie meka.A po tamtym porodzie nawet zostalam juz tam szersza zero przyjemnosci z sexu i tak mi zostalo bo wstyd bylo o tym mowic,teraz powiedzialam mojemu lekrzowi o tym i mowi ze jak cos to po tym porodzie moze mnie zoperowac zmniejszyc rozwartosc tam w srodku zebym byla ciasniejsza.Czy wy tez po porodach macie z tym problem tzn z czuciem partnera w pochwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pixidixiikot u mnie lekarz tego nie mierzył. Mimo, że mam strasznie wąskie biodra.. dobrze, że o tym napisałas to go w poniedzialek zapytam o to (o ile do tego czasu nie urodze :D) gosciu ja mam termin z miesiączki na 6.11. marbre i jak to wygląda dokładniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
betrix kiedy rozmawiałam z moim ginem o porodzie, pomagał mi podjąc decyzję czy cc czy sn powiedział otwarcie, że po sn kobieta nie zostaje taka sama, że są kobiety które sa tak wąskie, że dopiero po sn odczuwają przyjemność ale większość kobiet jest tam szersza powiedział też że jeżeli traci się przyjemność z sexu po sn to należy koniecznie powiedzieć o tym swojemu lekarzowi i on sie dziwi, że kobiety wstydzą sie o tym mówić albo nie ufają na tyle swoim lekarzom, powiedział ze to kwestia kilkuminutowego zabiegu i wszystko wraca do normy. Super, że zebrałaś się na odwagę bo to ważny aspekt naszego życia, zasługujemy na to, żeby po urodzeniu dzieci nadal czerpać przyjemność z sexu w końcu kobiecość nie musi kończyc się na macierzyństwie a lekarz ktory zbagatelizowałby taki problem to wg mnie ostatni gbur i nieuk. ja miałam cc i czeka mnie kolejne ale w razie luzów w podwoziu na pewno bym pognała na zabieg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betrix, moja mała w 33 tygodniu i 6 dniu ważyła między 2000 a 2380 g. Ja mam niestety cukrzycę ciążową i na dzień dzisiejszy w dniu porodu mała ma podobno ważyć ponad 3,5 kg, co mnie przeraża. U mnie w szpitalu też cesarka dopiero powyżej 4,5 kg. Tragedia... Kasia- pytałam lekarza o wcześniejszy poród, powiedział, ze za daleko wybiegam w przyszlość, ale musi mnie teraz częściej obserwować. Na razie nic nie wskazywało na wcześniejszy poród. Za tydzień w czw idę na kolejną wizytę i pózniej za kolejne dwa tygodnie. Ktg jeszcze nie miałam. Pixi- dziś też się nadvtym zastanawiałam, czy lekarze w jakiś sposób to sprawdzają, ale obawiam się, że chyba nie. O, a teraz doczytałam, że są lekarze, którzy to sprawdzają. Tego też się boję, bo mam wąskie biodra i ogólnie jestem tam dość wąska, ale moze skurcze tak działają, ze wszystko się rozszerza i jakoś idzie? Lekarz musiałby chyba zmierzyć obwód głowy dziecka i jakoś to wszystko porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
benihimex - Leży się na plecach z nogami wyprostowanymi i takim jakby dużym metalowym cyrklem mierzą odległość bodajrze między kolcami biodrowymi przednimi górnymi. Drugi pomiar jest w leżeniu na boku, jeden koniec tego "cyrkla" przykładają w okolice wzgórka łonowego a drugi gdzieś na pupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
Mnie tez nikt nigdy bioder nie mierzyl corka ktora wazyla 4.300 z trudem sie przedostala nawet przed samym porodem mi nie zrobiono usg dostalam kroplowke z braku rozwarcia i tak kilka godzin sama przelezalam czekajac na bole.Mala urodzila sie juz cala fioletowa jeszcze chwila i by sie udusila bedzo ciezko bylo mi ja urodzic jestem drobnych kosci waskie biodra ale udalo sie czym poplacilam utrata czucia w pochwie.Dopiero teraz po 13 latach odwazylam sie o tym powiedziec mojemu lekarzowi i tez wlasnie powiedzial ze dziwi sie ze my kobiety wstydzimy sie o tym mowic a powinnysmy bo przeciez udany sex w malzenstwie cementuje ,moje nie uratowalam dlatego teraz po porodzie poprawie to i owo i chce tez czerpac przyjemnosc z sexu.A co do porodu boje sie okropnie strach mnie przerasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
Dziewczyny, ja myślę,że nie ma co się martwić, bo szczupła sylwetka i wąskość w biodrach nie muszą oznaczać męczarni podczas porodu... na pewno znacie w swoim otoczeniu chudzielców, które urodziły całkiem spore dzieci i bez cc. Ja znam kilka takich dziewczyn "szczypiorów", chudych jak cholera, o wąziuteńkich biodrach i każdy się dziwi jak one to zrobiły. A one same twierdzą,że dały radę bez większych problemów :) Damy radę Dziewczyny :) nie martwmy się na zapas, a wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
To prawda nawet kobiety o waziutkich biodrach urodzily duze dzieciatka przed porodem biodra sie rozchodza i przepuszaca dziecko a glowka niemowlaka jest elastyczna wiec sie przecisnie.Tyle ze my potem dluzej dochodzimy do siebie ale radosc z dzidzia daje sile.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
betrix4- ja myślę, że po takich przeżyciach jakie miałaś bez większego problemu powinni Ci zrobić cc. Nawet jeśli nie masz konkretnych wskazań medycznych to choćby z powodów psychologicznych. Może porozmawiaj ze swoim lekarzem i powiedz mu o swoich obawach i strachu i jeśli on nie zadecyduje o cc to możesz iść do psychologa bądź psychiatry i poprosić o zaświadczenie ze wskazaniem do cc. Tylko tez nie wszystkie szpitale je uwzgledniaja, zależy gdzie się trafi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betrix4
Niestety rozmawialam juz z doktorem na ten temat i nic z tego jak kazdy lakarz twierdzi ze kobieta do 4.500 kg moze bez problemu rodzic naturalnie.A twierdzi ze tym bardziej skoro urodzilam 4.300 to dam rade i wieksze.Ja bym tym facetom kazala rodzic takie dzieciaczki duze.Mieszkam w Niemczech niby tutaj lzej sie rodzi i podaja zastrzyk DPD by tak nie bolalo tamte porody mialam w pl wiec i opieka i bez zastrzyku moze teraz sie cos zmienilo w pl ale za moich czasow byla masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - ja dostałam taki wydruk A4 z tego USG ze wszystkimi informacjami. Taki sam wydruk dostałam po badaniach prenatalnych w 21 t.c.. Co do bioder - trochę was postraszę :P Znajoma rodziła dwa lata temu i okazało się, że ma za wąski kanał rodny, mimo, że dziecko naprawdę nieduże się urodziło. Poród skończył się kleszczami, ale bez powikłań, wszystko dobrze z dzieckiem i mamą. Ale wszyscy się dziwią, że ta znajoma ma wąski kanał rodny bo ma szerokie biodra. Kiedy była w drugiej ciąży, nie chcieli jej zrobić cc, bo uznali, że teraz kanał rodny na pewno się poszerzył. Jednak jej się udało załatwić cc, a po porodzie twierdziła, że poród kleszczowy był mimo wszystko łatwiejszy od cc. Trudno tak "na oko" określić szerokości kanału rodnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marbre
no to "świetne" podejście nie ma co, no ale oni się przecież nie będą męczyć więc łatwo im cwaniakować :( co do opieki i rzetelności to myślę, że to nie kwestia kraju tylko ludzi na których się trafi. Wszędzie można trafić na jakieś "zgniłe jajo". Ale spróbuj kochana myśleć pozytywnie, ten poród może być przecież zupełnie inny. Może akurat skoro wcześniejsze miałaś ciężkie porody to ten pójdzie "jak po maśle" :) Trzeba zaklinać rzeczywistość, będzie dobrze i nie ma innej opcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sporo z nas tu ma wąskie bioderka z tego co piszecie. Ale damy radę :-) kto, jeśli nie my. marbre śmiesznie brzmi z opisu to badanie, może lekarz mi je wykona, chociaż jeśli będę miała możliwość wyboru cc to i tak wybiorę sn. Olu faktycznie często masz wizyty, ale jak mus to mus :-) ja bym się cieszyła, będziesz spokojniejsza. xxx nadal mnie te skurcze nie opuszczają.. nie chcę Panikować i jechać do szpitala, ale to już 2, 5 dnia bez przerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaa79
hej dziewczyny tez mam problem z zasnieciem ,potem w nocy sie budze na pare godzin i znow zasypiam. Jestem zaniepokojona od wczoraj mam bardzo twardy brzuch,doslownie jak kamien.Czy Wy tez tak macie?Jakis taki nienaturalny. Dzis mam wizyte wic moge lekarza popytac. . Betrix4 dalas rade widze z tym porodem,aczkolwiek to wielkie ryzyko bylo i dla Ciebie i dziecka ,dobrze ,ze wszystko ok sie skonczylo.Jak pewnie wyczytalas moje moze wazyc podobnie,ale bede kierowana na cesarke.,bo to moje pierwsze malenstwo. Nie mialam pomiaru miednicy i nic takiego,lekarz stwierdza po wadze dziecka, ze najlepszym rozwiazaniem bylaby cesarka. marbre dobrze piszesz,ze szczupla sylwetka nie musi oznaczac ciezkiego porodu,wtedy musi zadzialac hormon relaksyna slyszalyscie pewnie, u kazdej jest to inaczej ,wszystko sie rozchodzi. . ja i ja nie nie mam cukrzycy,pytali mnie czy w rodzinie jakies duze dzieci sa?:)no moj maz jest duzy:) ja urodzilam sie malutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiu - ja właściwie od początku ciąży mam twardy brzuch, czasami jest miękki, ale zdecydowanie częściej twardy. Daj znać jak będziesz po wizycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×