Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Dziewczyny nie wiem czy widziałyście,ale w Biedronkach są super bodziaki w dwupaku za 19,90 disney;a ,za taką cene chyba warto i jakościowo też są dobre :D Słyszałyście o tej kobiecie w Świnoujściu , urodziła w swoim łózku na sali ,nikt jej nie pomógł. To był 6 miesiąc . Jak powiedziała,że ma bóle to kazali jej stanąć w kolejce do gabinetu. Porażka jakaś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha-Lenka bardzo lubi spacery i zazwyczaj w wózku jest grzeczna, nawet jeśli nie śpi (Agata, Lenka też teraz nie przesypia całego spaceru, tylko obserwuje ;)). Czasem, jak nie może usnąć w domu, to wychodzę z nią na spacer i wtedy ledwo zdążę włożyć ją do gondoli, a ona już śpi ;). Agata- oj, tak, Lenka jest spora, ale teżpodobno dość długa, jak na swój wiek, chyba będzie wysoka po dziadkach, bo my raczej nie należymy do wysokich- ja mam 160 cm, a mój mąż jakieś 175, za to moi rodzice są wysocy, ja taka niska chyba po babci ;) MIśka- ja ostatnio wyrzuciłam do śmieci bodziaka Lenki po kupie ;). Narobiła po pachy. Dosłownie ;). Nie wiem, jak to możliwe, bo nie miała luźno założonego Pampersa... Goha- słyszałąm o tej kobiecie. Nasza służba zdrowia... Temat rzeka. Niech się w końcu dobiorą im do tyłków, bo pracę w szpitalu traktują, jak za karę (oczywiście nie wszyscy), a w prywatnych gabinetach- zupełnie inne podejście. Dziewczyny, czy pierwszą miesiączkę po porodzie też miałyście taką obfitą? Ja dostałam 2 dni temu. Może tylko wydaje mi się obfita, bo do tej pory miałam raczej skąpe, ale tak ze mnie leci, że nie wiem,czy się wybrać na spacer... W ogóle podobno przy tym pierwszym okresie lepiej używać podpasek, a nie tamponów, a ja nienawidzę podpasek. Czuję się okropnie... Ale może to mit? Może można używać tamponów? W sumie nie dopytałam lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historia tej kobiety to jakas masakra! W ogóle sobie tego nie wyobrażam, bo jak leżałam przed porodem prawie dwa tygodnie w szpitalu to ktg miałam minimum 3 razy dziennie, a jak jedno wychodziło trochę gorsze to ktg miałam co 2 godziny. Co chwile położna przychodziła pytać jak się czujemy, czy czegoś nie potrzebujemy. Dziewczyna która leżała ze mną na sali przedporodowej miała cesarskie ciecie wykonane natychmiast jak na ktg wyszły jakieś skoki tetna dziecka. Leżałam w tym samym szpitalu w 12 t.c. i leżała ze mną dziewczyna w 6 miesiącu, która zgłosiła się bo miała skurcze. Na dzień dobry badanie ginekologiczne, usg i ktg co 2 godziny. Chyba jednak dobry szpital wybrałam. co do okresu - ja pierwszy miałam niespełna miesiąc temu i też był bardziej obfity niż przed ciąża, szczególnie pierwsze 2 dni. Podpasek też nie cierpię, wiec używałam tamponów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie... Co się dzieje z Kasią? :| U nas też paskudnie, straszny wiatr, teraz nie pada, ale w nocy padało i tak się zastanawiałam, czy Lenka się nie obudzi, bo na górze mamy skosy i jak pada deszcz, to wali w szyby strasznie, ale jednak twardy sen ma moja córcia :). Na spacer dziś pogoda kiepska, więc mąż przyniósł z piwnicy wózek i malutka na balkonie ;) O! U nas się przejaśnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Widzę, że dużo z Was cwiczy z Chodakowską.. jak ja nie cierpię tej baby! Ćwiczę z Jillian Michaels. Dla mnie świetna. My chrzcimy też w kwietniu :-) musimy w przyszłym tyg jechać do księdza. Amelka wazy 7300, nosi 62, te nogi to ma jak serdele :P Pediatra zmienila nam mleko na Bebilon pepti, bo Amelia ma AZS i uczulenie na białko mleka krowiego. Za 2 miesiące będziemy wracać do HIPPa. A przeprowadzka dobrze. Nauczyłam Amelię zasypiać samej w lozeczku. Tylko wieczorem jak już idzie spać jeszcze zasypia przy mleku. Będę to zmieniać oczywiście :-) My używamy Bepanthenu i chwale go sobie :-) To Amelka chyba najgrubsza :P a urodziła się prawie najmniejsza :P Goha - Amelka ma te body i są jakościowo naprawdę dobre :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś Ty Kobieto była? :D powiedz mi, dostałaś zwykle bebilin pepti czy bebilin pepti dha? Mojemu Synkowi chyba pepti nie służy, tzn to dha ale nie dostanę juz nigdzie zwykłego pepti. Wezmę skierowanie do alergologa jak będziemy na szczepieniu bo juz nie radze sobie z wysypka. Mały ciągle trze to rączkami i rozdrapuje. Pomaga tylko maść ze sterydem ale nie chce go zbyt często tym smarować. A jak juz mamy być na nutramigenie to wolałabym mieć refundację bo prawie 50 zł za puszkę to trochę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
ja i ja pierwszą po porodzie miałam m-c temu i byłam załamana, nie dośc że bardzo obfita to jeszcze 9 dniowa no dramat, uzywałam tamponow, nie cierpię podpasek, teraz kończy mi się druga @ i jest o wiele lepiej, krwawienie normalne i czas trwania 5 dni także może wszystko musi się ustabilizować Zaczęłam 6 weidera dziś dzień 4 w końcu czuję, że brzuch pracuje zobaczymy ile dni wytrzymam... benihimex ja też za Chodakowską nie ten teges, ale już przywykłam do skalpela i trzaskam:) Ale muszę zobaczyć tę Jillian bo duzo osób chwali, nutramigen od 1 marca nie jest w pełni refundowany dopłaty jest 30% więc cena za opakowanie z 9 na 17 no ale co zrobić. Podajecie już słoiczki albo własnej roboty papki? u nas już jabłko-nie bardzo, marchewka z jabłkiem - nie bardzo, sama marchewka też nie bardzo więcej tego ląduje w śliniaku niż w brzuszku, a pediatra każe już zupki jarzynowe podawać, czarno to widzę! Hania waży 6500 a nie wiem ile mierzy nie jest tłuścioszkiem raczej taka akuratna Pogoda u nas też do bani ale zaraz się wybieramy na spacer nie ma co się kisić w domu w końcu z cukru nie jestesmy Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przestałam ćwiczyć z Chodakowska ze względu na to, że ćwiczenia są nudne, ta cala otoczka czyli jej ton głosu i ta muzyczka też. Teraz ćwiczę z Mel B i dodatkowo na Xbox kinect, mam taki program fitness - skacze tam głównie na skakance albo robię cardio i abs, czasem tancze. Zależy na co mam ochotę. Pixi, a wiesz ile kosztuje nutramigen bez refundacji? Pixi - a miałaś od początku refundacje na mleko? Ja do tej pory nie mam refundacji na bebilon pepti dha, teraz nawet nie chodzę po receptę do przychodni bo mogę kupić bez a i tak place 100% ceny. u nas nawet nie ma mowy o spacerze. Wieje tak, ze zrywa linie elektryczne. W mieszkaniach prąd jest, ale latarnie na osiedlu nie dworca i wieczorem jest ciemno jak, zaprzeproszeniem, w du...pie. Wczoraj nawet gradobicie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pixidixiikot
A no to faktycznie w taką wichurę to lepiej się nie ruszać. Nutramigen bez refundacji kosztuje od 35 do 38 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata mamy zwykły bebilon pepti. Jak chciałam skierowanie do alergologa to mi pediatra nie chciała dać :/ przepisała małej Elocom (steryd) ale posmarowałam tylko 3 razy. I od 2 tyg spokój z główka. pixi ja daję już wszystkie sloiczki po 4 mc - jabłko, gruszkę, śliwke, morele, marchewkę, szpinak, kalafior, ryż, obiadki i soki bobofruta. U nas też wichura straszna! Od wczoraj siedzimy w domu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, gdzie dostajesz zwykle pepti? Ja dostałam w aptece informacje ze od stycznia tego roku nie robią juz zwykłego pepti, a właśnie to pepti dha. Niby to to samo, ale wzbogacone o kwasy omega. Jednak z tego co czytałam to dzieci które musiały przejść na dha z braku zwykłego pepti w aptekach miały znowu wysypkę. My stosujemy cutivate, to maść ze sterydem na receptę. Po jednym smarowaniu buzia jest idealnie gładka, ale jak nie smaruje to po trzech dniach znowu jest sucha i czerwona. Mi pediatra sama proponowała skierowanie do alergologa, da mi na szczepieniu, ale najpierw kazała sprawdzić bebilon pepti. dzięki pixi, taka cenę zniose, teraz place 33,01 zł za pepti dha. Lekarka mnie nastraszyla że nutramigen kosztuje okolo 48 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też zajadamy zupki jarzynowe,marchewke,marchewke z jablkiem,marchewke z ryzem,jabłka,banan,ziemniaki z dynia..itp,itd..wszystko po 4m ;) narazie sama mu nie gotuję,poczekam jeszcze z miesiąc,aż dobrze przyswoi sobie te produkty :) uwielbiam minkę po pierwszej łyżeczce ..jakby nie wiadomo co jadł..heh później już jest ok,aż się cały trzęsie z zadowolenia :D Dziewczyny zazdroszcze Wam tej determinacji ..ćwiczenia ohh.. :D U nas chyba od kilku dni dają znać o sobie dziąsełka , wszystko pakuje do buźki,aż krzyczy jakby chciał pożreć wszystko co ma w zasięgu ręki niczym niedziwiedź :D do tego jak pije mleko,to ciągle gryzie smoka zamiast jeść:/ pod wieczór płacze około pół godzinki :( straszne to jest :( Bodziaki z biedronki też mamy i są super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaisa- no nareszcie! Tak podejrzewałam, że chyba przeprowadzka Cię pochłonęła :) Pixi- ja papek/słoiczków jeszcze nie podaję, Lenka nie skończyła jeszcze 4 miesięcy. Chyba będę podawać słoiczki, nie będę robiła sama (tzn. na początku, później zamierzam robić sama), kiedyś położna mówiła, że jak się nie ma dostępu do ekologicznych upraw, to lepiej podawać słoiczki niż robić samemu, ale zupy pewnie będę gotowała sama. Agata- właśnie mi przypomniałaś, że ja mam na Playstation Move jakieś ćwiczenia i tańce (w tym moją ukochaną zumbę)! Muszę się za to wziąć, bo póki co mam słomiany zapał :P U nas ciągle straszny wiatr :/, Lenka od 2 dni na balkonie, bo balkon mamy osłonięty i tylko tam wdycha powietrze, wolę ją wystawić i trochę pobujać, bo jak nie ma spacerów, to jest strasznie marudna cały dzień w domu. U nas dziś tylko 1 pobudka o 3:40 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wasze maluchy chętnie podnoszą głowę, leżąc na brzuchu? Lenka najczęściej śpi na brzuszku i wtedy nie ma problemu, natomiast w ciągu dnia, jak kładę ją na brzuszek, to nie znosi tego... Podnosi główkę, ale niezbyt chętnie i niezbyt często, często za to podkurcza nóżki i podnosi pupę. To normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Misiek robił to samo. Najpierw chętnie podnosił główkę a później jak kladlam Go na brzuszku to odwracał głowę na bok i jej nie podnosił, albo podnosił pupę. Zaczęłam sir juz nawet martwić. Ale jak kladlam Go sobie na klatce piersiowej to wtedy chętniej podnosił główkę (tzn. Ja leżałam a on na mnie). Teraz podnosi główkę prostopadle do ciała, trzyma ja w górze długo i rozgląda sir na boki. Wiec myślę że zachowanie Lenki jest normalne. Nie boisz sie jak Lenka śpi na brzuszku? Ja to boidu.pa jestem i pozwalam tak spać Michałowi tylko w dzień i to jak nie mam nic do roboty i leżę z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata u nas mozna go dostac w 2 aptekach. Wczoraj mieli tylko dwie puszki to zamowilam jeszcze dwie na dzis. U mnie dha jest refundowane, u Ciebie tez musi byc. ale nutramigen tez refunduja, 17 zl sie placi za puszke (bylo 9 zl...) ola no troche. Jeszcze musimy kipic Amelce mebelki do pokoju, ale zastanawiam sie czy nie poczekac troszke i kupic juz z lozkiem. A my wychodzimy. Trzeba chartowac dziecko :-) Super ze Lenka tak ladnie spi :) Amelka przesypia od tygodnia cale noce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że jest refundowane, ale ja dostawałam receptę 100% płatną i właśnie nie rozumiem, czemu niektóre mamy mają refundacje, a niektóre muszą płacić 100%. Zapytam o to przy okazji szczepienia, czyli 26.03. Teraz nie chodzę po receptę, bo można kupić bebilon pepti dha bez recepty. I już nie rozumiem, co jest z tym pepti. U mnie jest tylko Bebilon Pepti DHA, nie ma Bebilonu Pepti (bez DHA), bo ponoć jest wycofany. Ogłupieję normalnie.Co do hartowania, dzisiaj już byliśmy na spacerze, bo w końcu wiatr mniejszy, jak jest brzydka pogoda to też wychodzimy, w mróz też chodziliśmy, ale jak jest wiatr, który zrywa linie napięcia i jest gradobicie, to ja dziękuję za taki spacer. :) . Co myślicie o nosidełkach (takich w stylu plecaka)? To znaczy, od kiedy można go używać bezpiecznie? Wczoraj trochę nosiłam w tym Miśka i był bardzo zadowolony, ale nie wiem, czy mogę Go w tym nosić częściej (w końcu jeszcze sam nie siedzi, a tam jest pozycja trochę taka siedząca - choć nie do końca). Madzia, ale masz piękne opaski dla Asi! Bomba, bardzo mi się podobają :) Wstawcie nowe fotki Dzieciaczków, pochwalcie się jak rosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo! Mama Agata - ja mam nosidelko. Jest tam napisane, ze dziecko twarza na zewnatrz mozna nosic od 4ego m-ca, tzn. wtedy gdy dziecko samo potrafi utrzymac glowke. A twarza w kierunku mamy mozna nosic od urodzenia. Przyznam jednak, ze my jeszcze nie uzywamy tego nosidelka - myslalam bardziej o podrozach, wtedy moze sie przydac, no ale musze tez dziecko przyzwyczajac powoli... U nas bardzo cieplo - w dzien ok. 25 stopni lub wiecej. Bardzo duzo spacerujemy, nawet 3 godz. dziennie szybkiego marszu. Dzieki temu Martino spi, a mnie przyda sie ruch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja benihimex. Nie moge sie zalogowac :/ agata wycofany? :o a w jakim miescie mieszkasz? Dzis nieciekawa pogoda, mzy caly czas :-( Floraska zazdroszcze Ci wspanialej pogody!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata- Lenka, leżąc na mnie, też bez problemu podnosi główkę, na macie też podnosi, ale niezbyt chętnie, zaraz marudzi i zaczyna płakać. No i ta dupka w górze :) Na początku bardzo się bałam kłaść Lenkę do spania na brzuchu, ale teraz nie mam żadnych obaw, bardziej boję się się kłaść ją na plecach (że może się zakrztusi np.), dla pewności włączam monitor oddechu, chociaż wiadomo, że to tylko sprzęt i też może być zawodny. Agata- ja kupiłam ze 2 puszki Pepti i przy ostatniej farmaceutka dała mi taką "ulotkę", na której było napisane, ze nie będzie już tego zwykłego pepti, tylko pepti dha, ale że oni mają jeszcze zapasy, więc zwykłe pepti będą wyprzedawać, może u Ciebie już się po prostu skończyło? To było jakiś miesiąc lub dwa miesiące temu. floraska- ale Cizazdroszczę pogody!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam coś takiego: "Mleka Bebilon pepti 1 i Bebilon pepti 2 będą dostępne w sprzedaży do końca roku – do tego terminu będzie też możliwa realizacja recept z refundacją. W roku 2014 mleko będzie dostępne do wyczerpania zapasów i nie będzie już objęte refundacją. Natomiast w sprzedaży z refundacją dostępny jest już i będzie w 2014 Bebilon pepti DHA. Bebilon pepti DHA to produkt nowej generacji, który od Bebilon pepti różni się poziomem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym poziomem kwasu DHA (kwasu dokozaheksaenowego). Wprowadzenie nowej receptury wynika z dostosowania składu do najnowszych wytycznych dotyczących suplementacji mlek, w tym stanowiska EFSA, czyli Europejskiego Urzędu do spraw Bezpieczeństwa Żywności. Stanowisko to potwierdza, że podwyższona zawartość kwasu tłuszczowego DHA z grupy Omega 3 (0,3% kwasów tłuszczowych w produkcie), wspomaga prawidłowy rozwój wzroku niemowlęcia. Poziom % DHA nie zmienia skuteczności preparatu w leczeniu alergii. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja właśnie taka ulotkę dostałam. Skoro dostałam informację że został wycofany to juz w innych aptekach nie pytałam o zwykle Pepti. Dzisiaj natomiast zapytałam w aptece w CH i dostałam zwykle Pepti, mieli 6 puszek na stanie i farmaceutka patrzyła na mnie jak na kosmitkę jak zapytałam czy zwykle Pepti zostało wycofane. Muszę poszukać innej apteki bliżej domu w której majä zwykle Pepti. Kasiu, a masz refundację na Bebilon Pepti (to bez DHA)? Bo z tego, co Ola napisała to juz tego mm nie refundują, za to refundują Bebilon Pepti DHA. Kupiłam dzisiaj też nowy krem do buzi i ciała dla Małego bo juz sobie nie radzę z ta jego biedną buzią, ciągle ma czerwoną i bardzo suchą, musi go to swedzieć bo często próbuje się drapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedny Michaś, pewnie go niezle swędzi. Kuzynki synek ma atopowe zapalenie skory. Stosują jakies specjalne kosmetyki. Asia wcześniej miała straaasznie suche kolanka, pomogła nivea- mleczko nawilżające. Po kąpieli smarowalam 2 razy i teraz jest ok. Ale u Misia to chyba cos konkretniejszego niż zwykle przesuszenie. Jest w pl E45? Tutaj bardzo chwalą na sucha skórkę. Dzięki Agata, te opaski zamawiam na internecie albo jak gdzieś przypadkiem spotkam jakas to biorę:) Asi lekko uszka odstaja, jak była mniejsza i sie kręciła czy spała to jej sie zaginały:) Michas jest super przystojniaczek i fryz ma czadowy :) Nasze mleko, Aptamil hungry milk, czyli polski Bebilon kosztuje £10 czyli jakies 50 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśkowi pomaga tylko maść ze sterydem, ale nie mogę Go ciągle tym smarować przecież. Licze jeszcze na to zwykle Bebilon Pepti (bez DHA). Na pewno pójdę z nim do alergologa, bo to może być reakcja alergiczna na sierść np. (Michaś ma dużo kontaktu z futrzakiem, mamy psa a sierść jest dosłownie wszędzie), a nie na mleko. A jak jednak na mleko to spróbujemy jeszcze nutramigen. Mam nadzieję że nie rozwinie się to w kolejne alergie pokarmowe np. na gluten, a Misiek po prostu z tego wyrośnie. Ciężko mi też rozszerzać dietę, bo nawet nie zauważę że coś Go uczula bo ciągle ma ta nieszczęsną wysypkę. Podobno ja jako dziecko miałam "brzydką" skórę (urodziłam się z jakąś wadą skóry, przez ciało przechodziła mi taka kreska na 1-2 cm, taka szorstka i chropowata, z reszta dopiero niedawno zniknęła całkiem), w latach wczesnoszkolnych pamiętam że miałam wysypki np. na jednej ręce albo jednej nodze. Mój brat za to cale dzieciństwo nie miał problemów z alergią a jako dorosły człowiek przez cala wiosnę ma katar i zalzawione oczy. Jego syn to też alergik, teraz ma trzy lata i jest lepiej (choć ciągle nie toleruje mleka krowiego w czystej postaci, jogurty itp je), ale był jedynym noworodkiem w historii szpitala, które dostało wysypki od tych "okularków" do naświetlania. Michaś ma taka "brzydką" skore tylko na twarzy, reszta ciała jest ok i ciało smaruje właśnie mleczkiem nawilżającym z Nivei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka- ja też zakładam Lence opaski,bo też zaczęły jejodstawać lekko uszka, a po porodzie miała mocno przylegające do główki ;). Mam nadzieję, że opaski pomogą :D. Agata- to faktycznie problem z tą skórą, oby przeszło, jak najszybciej, żeby Misiek się nei męczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny . My z pierwszym synkiem też mieliśmy problem co do suchej skóry i krostek na policzkach , zmiany mleka,testy na alergie,nic nie pomagalo . Pózniej nawet na rączkach i nogach miał to samo . Jak poszliśmy do dermatologa okazało się ,że ma rogowacenie mieszkowe skóry,jest to choroba genetyczna , nic na to nie można zaradzić . Smarujemy oczywiście specjalnym balsamem . Czasami mu to znika i nie ma nic,a nie raz ma takie rumieńce jakby miał róż na policzkach,a ma już 7 lat . Po wizycie u dermatologa zauważyłam,że ja też na rękach mam takie krostki , i też raz nie ma nic,a raz są..moja siostra to samo..no i nasz mały Szymonek też na policzkach ma takie delikatne krostki i też nie zawsze ,ah..na szczęście to nie swędzi :) a jak tam w ogóle wasze maluszki ? Co już jedzą ? Mojemu ostatnio udało się przewrócić z plecków na brzuszek i odwrotnie ,ale jak narazie to takie jednorazowe było :) jest strasznym śmieszkiem,ciągle się cieszy . Nawet jak w nocy sie obudzi i mówie,że ma iść spać ,to ma banana na twarzy :D ale jest też strasznym terrorystą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anet1988
Hej dziewczynki :) o matko jak długo mnie nie było!!! mam ślub kościelny połączony z chrzcinami Mikołajka w kwietniu i taki człowiek zalatany na nic czasu niema :/ Tak zafascynowało mnie macierzyństwo że po wakacjach jak Mikuś skończy roczek to staramy się o następne hehe :D. Kobietki pytanko mam tego typu, mianowicie synek skończył 2 dni temu 4 miesiące i tak zastanawiam się czy wprowadzać mu jakieś inne produkty, marchewka, ziemniaczki, nawet kaszkę gerbera mam bananową po 4 miesiącu ale trochę się boję czy to nie za wcześnie a wizytę u pediatry mam w połowie kwietnia dopiero co sądzicie ? co podajecie swoim maluszkom??? Pozdrawiamy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha, o dermatologu nie pomyślałam. Pójdę z Nim jeżeli nie będzie poprawy. Anet, gratuluję ślubu :) ja Miśkowi podaję kaszki po 4 miesiącu i kleik od miesiąca jakoś (na razie kaszkę ryżową o smaku bananowym i kleik ryżowy). Z innymi produktami pediatra kazała nam się wstrzymać nawet do 6 miesiąca ale tyle czekać nie będę i myślę że za maksymalnie dwa tygodnie wprowadzę marchewkę. Ja też chętnie staralabyn się o drugie dziecko nawet już (zawsze chciałam mieć 3-4 dzieci z nie za dużą różnicą wieku) ale musimy się wstrzymać ze względu na cesarke. W różnych źródłach różnie podają, generalnie od roku do dwóch lat każą czekać, ale myślę że za rok o tej porze już będziemy myśleć o drugim dziecku. :) co tam u Mikołaja? Prześlij fotki na naszego maila :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×