Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła mama :)

Listopadowe Mamy - Listopad 2013.

Polecane posty

Gość Anet1988
Mikołajek rośnie jak na drożdżach obecnie czekamy do 10 kwietnia na ostatnią szczepionkę, dziąsełka zaczynają puchnąć, przez co jest strasznie marudny, podejrzewam że to właśnie ząbki są tego powodem. Z chęcią wyślę fotki i pooglądam Wasze ale niestety nigdy tego nie robiłam i nawet nie wiem gdzie wysyłać :) hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anet1988
Agata przesłałam fotki, ale tak jak zaznaczyłam, trochę nie aktualne :p Jutro prześlę inne jak znajdę USB :) no a teraz szykuję się intensywnie bo dziś mam panieńskie hehe :D Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) agata wiem ze Bebilon pepti dha jest refundowany. Na zwykly nie ma refundacji. anet geatuluje :-) Ja chetnie bym tez juz sie starala o drugie, ale finansowo bysmy nie dali rady, niestety. Poza tym ja chce isc na studia. Amelka dzis sama jadla mleko :D tzn. Sama trzymala butle, wsadzila sobie do buzi i zjadla calw mleko :D dobrze, ze to nagralam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kasia za odpowiedź. Jesteśmy po pierwszym dniu na zwykłym pepti, mam nadzieje że pomoże. Amelka zdolna dziewczynka, jak cale mleczko sama wypiła. Hehe, a ja się cieszyłam jak Misiek sam trzymał butle przez jakieś 30 sekund :D ja w październiku wracam na studia, jeszcze mi dwa lata zostały, a teraz miałam rok przerwy. Z tym, że do tej pory studiowałam dziennie a teraz chce studiować zaocznie. :) w ogóle uważam, że studia dzienne to porażka dla kogoś, kto chce się usamodzielnić i ustatkować. Przez cale trzy lata studiów pracowałam w weekendy, a dokładniej od piątku do niedzieli (zajęcia miałam 4 razy w tygodniu) i prawda jest taka że nie zarobiłam nawet najniższej krajowej, a nie miałam dla siebie ani jednego dnia. Nigdy więcej nie poszlabym na studia dzienne. Znajomi, którzy studiowali zaocznie mogli normalnie pracować albo iść na staż i zdobywać doświadczenie a ja "traciłam" czas na studiach dziennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata masz racje z tymi studiami. Ja tez chce isc zaocznie. Kierunek ktory wybralam kosztuje 420zl/miesiac. Czekam tylko az Amelka podrosnie i znajde jej jakas nianie albo babcie :P tylko tu mam problem bo moja mama sama ma 2 maluchy a tesciowa mieszka poza moim miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelka przechodzi sama siebie dzis :D zasnela wczoraj SAMA (pierwszy raz bez butli) potem wstala o 4:30 zjadla i zasnela. Wstala o 8 i wzielam ja do siebie bo potem juz nie spi, a tu niespodzianka, zjadla i spi do teraz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ładnie śpi Amelka. Mój Misiek śpi zazwyczaj od 21,21.30 do 8-9. Czasami ma jedną pobudkę w nocy, ale nie je. Zazwyczaj bierzemy Go wtedy do nas do łóżka i w ciągu 30 sekund zasypia dalej. Ostatnio zdarzyło Mu się zasnąć o 19, o 21 musiałam Go obudzić na kąpiel, po czym zjadł mleko z kaszką i spał do 9 rano. Spanie to on ewidentnie odziedziczył po rodzicach. W dzień wysypia się szybko, wystarczy Mu 30 minut , ale śpi zawsze miedzy karmieniami. A tak jak juz nawinął się temat jedzenia, jakie porcje mleka zjadają Wasze Maluchy i jak często? Według schematu na Bebilonie, Misiek powinien jeść już 210 ml ale rzadko Mu się zdarza zjeść nawet 180 ml. 150 ml to taka optymalna dla Niego opcja, choć zdarza się, że nawet tyle nie zje. Je 5razy na dobę, w tym jedna porcja mleka jest zagęszczona kaszką ryżową albo kleikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anet- gratulacje :) Kasia, Agata- ja licencjat robiłam na dziennych, a magisterkę na zaocznych. W sumie nie wiem co lepsze, na dziennych bardziej odczułam to "studenckie życie" i też sobie dorabiałam. Kasia- ale śpioszek z Amelki :) Agata- Lenka je 150 ml, zazwyczaj zjada wszystko lub zostawia niewiele. Chyba niedługo będę robić 180 ml. Je 6-7 razy dziennie, na razie tylko mleko. Za jakieś 2 tygodnie spróbuję podać marchewkę, zastanawiałam się, jak wprowadzać pokarmy, ale na stronie Hippa sobie trochę poczytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Ola, to Lenka zjada więcej niż Misiek chociaż jest mlodsza. Misiek je 3 razy po 150 ml, raz 180 ml i raz 180 ml mm z kaszką/kleikiem. dziewczyny, a co myślicie o kaszkach domowych? Wiecie jak przygotować kaszkę ryżową albo jaglaną? Ostatnio mam bzika na punkcie zdrowego odżywiania i chcę zmienić nawyki żywieniowe, swoje i Męża, a Michała od początku uczyć dobrych nawyków. Nie znalazłam jeszcze gotowej kaszki bez ulepszaczy typu cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amelka je 150ml 4 razy na dobe, raz 200ml z kleikiem plus raz zupka albo deser HIPPa. Agata super Ci maly spi! Amelka ostatnio przez ppnad tydzien spala cala noc i teraz znow sie budzi by zjesc i spi dalej. Ale zauwazylam, ze od kilku dni jak rano wstaje to nie placze od razu, z pol godziny potrafi pogaworzyc. Ola widze, ze tez bedziesz dawala HIPPa :-) jeszcze BabyDream sa dobre sloiczki, tez Bio i wiekszy wybor. Ja podaje i Hippa i BabyDreamy. Plus bobofruty 100ml na dobe rozrobione z woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, tak, mój Miś to mega śpioch! Co do jedzenia to wygląda na to, że Michał je najmniej. Jutro mamy szczepienie, brr, już mnie brzuch boli na samą myśl. Znowu muszę iść sama, bo Mąż w pracy. No szlag mnie trafi! A dzisiaj odwiedziła nas koleżanka z porodówki, która urodziła dwa dni przede mną Synka. Wiecie, że jej Synek juz sam siedzi stabilnie? Szok! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Szymon je co dwie godziny po 120 ml z tym,że rano je 150 i na wieczór też z kleikiem lub kaszką , w między czasie obiadek i jabłuszko,choć nie zawsze. Nie raz po prostu nie ma ochoty na inne jedzonko . My jutro mamy szczepienie,ale chyba będzie przełożone,bo mały obudził się z zatkanym noskiem i coś widać ,że go chyba gardełko boli :( wszystko przez tą pogodę ;/ raz 20 stopni a raz 3 ;/ niby u nas ma już się poprawić, i ma wrócić wiosna,no zobaczymy..jak na razie przestało padać -jeden plus :) Agata,to rzeczywiście synek koleżanki szybko zaczął siadać :) fajnie :) mój szymonek,jak mu da się rączki to od razu siada,ale sam jeszcze nie umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ,dawno mnie tu nie było tak czytam wcześniejsze rozmowy i nie zauważyłam żebyście poruszały temat o kanalikach łzowych (albo coś przeoczyłam ) ,nie miałyście problemów z oczkami?pytam bo moja mała miała od urodzenia (łzawiło) i dzisiaj miała zabieg chciałam zapytać czy któraś też to przeszła? i czy pomogło? martwię się bo jak nie przejdzie trzeba będzie powtórzyć :-( a nie było to przyjemne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Szczepienie przełożone na przyszły tydzień. Poza tym zmieniamy mleko na Nutramigen i dostałam receptę na jakąś maść robioną na zamówienie. No i oczywiście czeka nas wizyta u alergologa. Goha, to Szymek też szybko się rozwija. Mój Misiek trochę podnosi główkę ale do siadania się nie podnosi. Potrafi przewracać się na boki i brzucha na plecy, czasem z pleców na brzuch też Mu wyjdzie. Sowiczek, mój Misiek miał zatkany kanalik łzowy - ale wystarczyło masowanie kanalików i kropelki do oczy. Po dwóch dniach było juz ok. Mam nadzieję że jeden zabieg wystarczy i wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam, że mój Syn nie dość, że uwielbia spać i śpi długo, to jeszcze ma mega mocny sen. Właśnie robimy remont łazienki, "rozwalamy" stare kafelki, więc jest huk nieziemski, a Michaś śpi sobie w najlepsze w pokoju obok. Nie mogę wyjść z podziwu! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez masowałam ,dwa razy miała antybiotyk i okulistka powiedziała ze jak do 2 miesiecy nieprzejdzie to mamy isc na zabieg ,a wczoraj dostałam op...ol od lekarki czemu tak długo czekałam ze dawno takiego oka u dziecka niemiały -tyle ropy było...jakbym wiedziala to juz dawno bym poszla,ale skad czlowiek mogł wiedziec ,słuchałam doktorki...od wczoraj ma antybiotyk i ropa juz sama wychodzi ,mam nadzieje ze bedzie dobrze..duze te wasze dzieci :-) moja dalej kruszynka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wiem, że już padały tu takie pytania, ale wtedy nie skupiałam się na tym, bo mnie to aż tak bardzo nie interesowało. Chciałabym wprowadzić niedłguo Lence kleik do mleka na noc. I tak: wieczorem daję jej 180 ml wody z 6 miarkami mleka i czy do tego mam dać 1 miarkę od mleka kleiku? Ryżowego, czy kukurydzianego? Sowiczek- na czym polegał ten zabieg? Nam położna też mówiła, żeby masować. Agata- Misiek jest niemożliwy- tak mocno spać :D. A Lence wcześniej nie przeszkadzał odkurzacz, a teraz płacze, jakgo włączam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowiczek - naszemu Martinowi ropilo sie oczko jeszcze w szpitalu, chyba w 3ej dobie zycia zaczelo. Wygladalo to naprawde okropnie, strasznie bylo mi go zal. Od razu dali nam antybiotyk w kropelkach, ktory podawalam jeszcze przez 5 dni po wyjsciu ze szpitala. Przeszlo i o problemie zapomnielismy. Dzis idziemy po poludniu na bilans zdrowia do nowego pediatry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Sowiczek biedne to Twoje malenstwo :-( oby ten zabieg pomogl. Ola ja daje 180 ml wody + 6 miarek mleka + 2 lyzeczki kleiku kukurydzianego. Amela tez ma twardy sen, nic jej nie obudzi :D Agata pewnie lada moment Tez zacznie sie podnosic :-) Amelka juz sie podnosi dosc wysoko a na macie obkreca sie w kolko :P Jutro idziemy do pediatry, zobaczymy co z tym mlekiem dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeszcze takie głupie pytanie: czy robiłyście większe dziury w smoczku, jak dajecie do mleka kleik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas szczepienie też przełożone . Szymon ma antybiotyk, ma tak strasznie zatkany nosek,że czasem,aż się dusi ,bo nie ma jak złapać powietrza,po prostu coś strasznego :( nawet jak gaworzy to tak smutno,z wielkim żalem,aż płakać się chce :( w nocy co chwile się budzi,popłakuje przez sen :( tak strasznie mi go szkoda :( ja też na 150 /180ml mleka dodeje 2/3 miarki kleiku a co do dziurki w smoku,to nie robilam,mam z tomme tippee 3 i bez problemów leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My juz po wizycie lekarskiej. Nowy pediatra bardzo nam sie podoba - sympatyczny, odpowiedzial na wszystkie pytania, i do Martina zagadal itd.Martino wazy 8.3kg i ma 70 cm. Dr powiedzial, ze gdyby mial 8mcy to ta waga tez bylaby dobra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no pewnie, że będzie się lada moment podnosił, póki co nie mam się czym martwić :) Ola - ja kupiłam smoczek trojprzeplywowy z Avent i na spokojnie pije takie zagęszczone mleczko na "dwójce", a jak robię prawie, że całkiem na gęsto to je na "trójce". Wystarczy ze kupisz większy smoczek do butelki i będzie ok. Super floraska, że nowy pediatra spełnia wasze oczekiwania. Martin duży chłopak, no ale też duży się urodził. Mój Miś waży 6700 g i ma około 67 cm a i tak wydaje mi się ogromny. Wczoraj w przychodni była dziewczynka starsza o dwa miesiące i mniejsza od mojego Miska. To samo synek tej koleżanki z porodówki, niby cięższy od Michała ale mniejszy, tzn. krótszy. :) Kasia, obiecalas wrzucić zdjęcie leginsow własnej "roboty" a nic nie ma :P Goya, biedny Szymek. Michałowi bardzo pomagały takie kropelki do inhalacji - Olbas Oil. Lałam 2-3 krople na pieluszkę tetrową i kladlam ją na komodzie, jakieś dwa metry od główki Małego. Odtykal Mu się nosek po tym prawie natychmiast. Może Twojemu Synkowi też pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goha- ja też mam Tommee Tippee, na razie rozmiar 2, ale dokupiłam dziś jakieś specjalne smoczki- 1 do kaszek, a drugi do gęstego mleka. Zobaczymy, jak się sprawdzą. Biedny Szymek :/. Jednak nie ma nic gorszego niż chorujące dzieci. Agata- właśnie już wiem o tych smoczkach, nawet nei sądziłam, że są takie specjalne do kaszek, a tu proszę :) Lenka dziś kończy 16 tygodni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola a jakie masz butelki? Ja mam avent natural i pr przez 2 leci bardzo dobrze. :-) Biedny Szymonek :-( niech szybko wraca do zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×