Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nina84

czy danonki są niezdrowe czyli czego unikać w żywieniu dzieci?

Polecane posty

Gość gość
poczytajcie w necie o syropie glukozowo-fruktozowym. Jest wszechobecny, a to większe gooowno niż cukier :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój niemowlaczek ma niecałe 5 miesięcy, dopajam go wodą, nie ma mowy o soku, który jest pełny cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego w Polsce nie ma produktów Hippa i innych firm bez cukru i dodatków? Bo polski klient jest mało wybredny, chętnie daje to co słodkie, bo cukier krzepi ;) wystarczy spojrzeć na to forum jak napiszesz, że chcesz dać bez cukru i sztucznego dodatku o smaku owoców to niemal zjedzą cię żywcem wyzywając od fanatyczek, no bo jak można nie dawać słodkich ulepków Bobovity czy Nestle. Dlaczego tylko w polskich słoiczkach było GMO powód jak wyżej a także brak szacunku dla klienta, tak jak w Polsce była reklama Media Markt "nie dla idiotów", tak w Niemczech była "nie dla Polaków" - przykre to ale coś w tym jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Outlawss
Teraz niestety sporo chemii znajduje się w produktach. :/ To straszne, ale często te produkty reklamowane jako "dla dzieci" są zbiorowiskiem chemii i cukru - w końcu skądś muszą mieć ten fantazyjne kolory itp. Np. te soczki to sam cukier. Jeśli chodzi o danonki to ja słyszałam, że można je podawać od 3 roku życia, także ja jeszcze nie podaję,bo mój szkrab za tydzień dwa lata kończy dopiero. :)) Ale nabiał tak czy siak podaję. Od dietetyka został mi polecony serek Bieluch i jest stałym elementem w diecie synka (a mojej też:). Nie sięgam natomiast po soczki albo wody słodzone. Bez sensu. Już lepiej dziecku herbatę zrobić. Ja staram się wybierać produkty jak najmniej przetworzone, ale wiem, niestety, że od całej chemii nie ucieknę i staram się też nie przeginać w drugą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
danonki dla dziecka sa ok w odpowiednich ilościach, no dajcie spokój, to nie są snickersy czy nie wiadomo co. soki kupuję specjalne dla dzieci. cenowo nie ma różnicy, hipp bio w polo markecie chociażby za 2,40, a jestem pewna że daje dziecku dobry sok, specjalnie dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
danonki dla dziecka sa ok w odpowiednich ilościach, no dajcie spokój, to nie są snickersy czy nie wiadomo co. soki kupuję specjalne dla dzieci. cenowo nie ma różnicy, hipp bio w polo markecie chociażby za 2,40, a jestem pewna że daje dziecku dobry sok, specjalnie dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soki z hipa sa zdrowe? hmm 2,40 za sok to od razu cena wskazuje ze jest super zdrowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W danonkach czy innych jogurtach sa zywe kultury bakteri potrzebne organizmowi.ale w soczkach?wiecie z jakich owocow robione sa soki? z polzgnilych.a pozatym jezeli taki soczek ma waznosc rok czasu to znaczy ze zdrowych rzeczy tam nie ma.bo pomyslcie jezeli sami wycisniemy sok z owocow to on postoi jeden dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×