Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

badania prenatalny- chciałabym je zrobić.

Polecane posty

Gość gość

Od kiedy zaszła w ciążę boję się że urodzi mi się chore dziecko. Moja koleżanka ostatnio usunęła ciąży bo po badaniach prenatalnych okazało się ze nosi chore dziecko. Boję się że lekarz sam nie zobaczy np zespołu dawna. Pomóżcie co za badania powinnam zrobić, ile one kosztują i czy robią je nawet osoba młodym 24l gdy w rodzinie nie było przypadkach ciężkiej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
możesz je zrobić w każdym prywatnym gabinecie, który ma dobry sprzęt (do tego musi być specjalne usg, zwykłe jest za słabe), choć lekarze często kupują wypasione aparaty, żeby ciągnąć kasę, a fachowcami są zwyczajnymi. najlepiej, gdyby robił te badania gin z specjalnością w odczytach usg. ja polecam poradnie genetyczne, mają tam dobrych fachowców i dobre sprzęty. prawdopodobnie nie dostaniesz skierowania na bezpłatne, koszt różnie od 200-400zł. usg + badanie krwi i analiza wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tyle jestem w stanie zapłacić. A słyszałam że to badanie nie jest do końca bezpieczne dla dziecka, czy to prawda. Nie mam dlatego pojęcia o tym, proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkal
Usg i testy Pappa są w 100% bezpieczne dla dziecka. Gdy wychodza jakies nieprawidłowości, to pacjentka jest kierowana na amniopunkcję, to jest badanie obarczone ryzykiem 1% poronienia, ale daje 100% pewność, czy dzidzius jest zdrowy. Jeśli wyniki Pappa(test z krwi) są nieprawidłowe, to amniopunkcje masz za darmo na nfz, jesli chcesz ja zrobić sama z siebie koszt jest 1500zł. Na pewno bedziesz miała usg genetyczne miedzy 11 a 14 tc i lekarz wtedy zobaczy czy masz wskazania do dalszych badań. Na usg na pewno nikt nie rozpozna zwspołu downa z całą pewnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ten test pappa wykluczy na 100% choroby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkal
nie. Test Pappa okresli Ci tylko prawdopodobieństwo. Np jesli Wyjdzie ci wynik 1:200 to oznacza on, ze jedna kobieta na 200 z takimi samymi wynikami jak Ty urodzi chore dziecko. I jesli wychodzi 1:300 i wszystkie powyżej 300(czyli np 1:700) uznawane są za wynik prawidłowy, a te powyżej za wynik nieprawidłowy i wtedy dalsza diagnostyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha. A jak wykonuje się ten test¿? Z krwi? Robi GO ginekolog? Mieszkam w Kielcach i nie orientuje się gdzie mogę te badania zrobić!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkal
Test Pappa to po prostu pobranie krwi. Ja to robiłam w prywatnej klinice, po wyjsciu od lekarza z gabinetu zaprowadzono mnie do laboratorium i tam pielęgniarka pobrała krew, na wynik czekałam 10 dni. Musisz w swoim miescie sie zorientowac znaleźć klinike, która komnpleksowo robi badania prenatalne - na pewno takie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki wielkie, bardzo mi pomogła. Muszę poszukać gdzie u nas wykonują takowe badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkal
Nie ma sprawy. Życzę pomyslnych wyników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×