Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Hej Dziewczyny:) Co do chrzcin to też robilismy w knajpce i nie wyobrazam sobie w domu.To co wydalismy zwrocilo sie podwójnie więc nie załuje. Kanisa nie bój sie o laktacje bo nie zaniknie a Ela tak mało ciagnie bo pewnie pije i wystarczy jej pare łyków.Moja przez te upały tez ciagle na cycu wisiala i nie chciala jesc zupek ale dzis juz lepiej zjadła mega deserek:) banan ,brzoskwinia,winogrono i jabłko wszystko rozgniecione :)na reszcie mozna pooddychac swierzym powietrzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) megii_s - my w zeszły weekend byliśmy w okolicach Wisły z półrocznym dzieciaczkiem i muszę przyznać,że było bardzo fajnie:) szukaliśmy kwatery trochę na uboczu ale żeby nie brać ze sobą wanienki i łóżeczka ( łóżeczko miało być na miejscu ale okazało się że nie było) ale to nie problem. Jedynie co mi przeszkadzało to troszkę za wysoka temperatura... w aucie i to że moja Mała nie bardzo lubi fotelik.Jak się dobrze zorganizujecie to wyjazd na pewno nie będzie problemem, widziałam tam dużo osób z mniejszymi dziećmi. Co do kwot za chrzciny, u nas w parafii niby co łaska ale mówią wprost nie mniej niż 100 zł. My też robiliśmy w lokalu i nie żałuję przynajmniej spokojnie można było wyjść z domu a potem posiedzieć, a nie smażyć się przy garach trzy dni. Zresztą to chyba standard,że to co zostało z jedzenia to wszystko dostaliśmy do domku więc i obiad miałam z głowy na kolejne 2 dni:) a cenowo wcale nie wyszło wiele drożej niż jak bym w domu robiła a przynajmniej święty spokój miałam. Wreszcie trochę chłodniej ufff oby tylko taka deszczowa pogoda nie została na dłużej bo od tego siedzenia w domu to mnie już trafia, marzą mi się porządne spacerki a ostatnio to raczej nie było okazji do spacerowania. Kanisa udanych Chrzcin! Anias87 jak poszukiwania pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny;) jakie knajpki poleciłybyście na chrzciny, tak żeby było cenowo w miarę i jedzenie dobre? Ja przy cc też miałam podpajęczynówkowe, ale skutków ubocznych po u mnie nie było. Przed porodem nawet przez myśl mi nie przechodziło, ze będzie jakieś wkłucie w kręgosłup - poród miał być SN, ale po kilku godzinach męczenia się po oksytocynie, braku postępów porodu i przede wszystkim strachu o dziecko akurat to wkłucie to był najmniejszy problem;) Moja mała jest wielkim głodomorkiem;) po niedzieli skonczy siedem tyg a waży ponad pięć kg. Jeszcze nie tak dawno jak chciałam jej zmienic pierś przy karmieniu mogłam obrócić ją bez problemu jednym r****m a teraz już długości rąk mi brakuje;) teraz ubranka już na 62 cm mamy. Wasze dzieciaczki też tak maja, że w ciągu dnia nie chcą spać w tym samym miejscu co w nocy? Moja mała na noc zasypia w łóżeczku, przespi ok 5 godzin, ale po karmieniu w nocy ostatnio już nie chce zasnąć i muszę ja brać do naszego łózka. Z kolei w dzień najlepiej w wóżku na dworze śpi, a jak pogoda kiepska to też w naszym łóżku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
my chrzciny robimy w la grappa na dekabrystow, podobno fajnie i tez nie drogo jest w casablance,malaga-fajny lokal na chrzciny. my szukalismy czegos blisko domu, na dekabrystow to nawet na nogach z wozeczkiem mozemy podejsc,jak dobrze ze wkoncu te upaly sie skonczyly:) my dzis zaliczylismyh pierwsza imprezke (parapetowke) z młodą poza domem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
meggi pewnie robicie 8 września? ja też robię w la grappie blisko i dobre jedzonko a na ile osób przewidujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Kredkaa dzięki :) chrzciny nam się super udały, uroczystość kameralna, w bardzo przyjemnej atmosferze, Ela miała mega ubaw bo ksiądz miał fajną czerwoną kieckę, modlitewnik i trzeba było tego wszystkiego dotknąć. Śmiała się cały czas. Imprezka też super, miałam zastęp pomocników i kucharkę bratową, a i przy dziecku ciągle mnie zmieniali, posprzątli po imprezie, także rewelka. Jeszcze dzisiaj znajomi przyszli na poprawiny :) anias poszłabyś z nami któregoś dnia sprawdzić ten komis dziecięcy? Samej mi się nie chce evia ja biorę Elę też do łóżka ale to rano jak się obudzi, dzisiaj np obudziła się o 7, powierciła sie trochę u nas i pospała do 10, w końcu mogłam odpocząć i dospać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
No i wykrakałam... ropa z oczek się leje:( nie jestem w czestochowie w tym tygodniu , wiec poszłam prywatnie zrobic posiew ( 60 pln :() - i zobaczymy co się wyhoduje bo przeciez juz kilka rodzai kropel nie pomoglo:( My o chrzcinach myślimy kolo października, moze maly będzie juz mniej jadl, bo teraz musiałabym "kino" w kosciele robic:) a chrzcic takj ak wiekszego bede w meczennikach- z Kacperkiem prawie calą msze przesiedzielismy na zachrystii :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny polecam wam nową płytę częstochowskiego zespołu Shamboo "tata", grają z Muńkiem Staszczykiem a gitarzysta, mój sąsiad był u mnie wczoraj na poprawinach :) Grają na Eska Rock tytułową piosenkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
mamanatki dokladnie 8 wrzesnia mamy-a skad wiedzialas?:)tego dnia bedziemy miec tez pierwsza rocznice slubu Kanisa to super ze wszystko sie udalo na chrzcinach,ile ma Twoja córa? martini daj znac jak bedzies miala wyniki małego,trzymam kciuki zeby wszzystko bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
megiii ja też chciałam zorganizować 8 września ale niestety za późno poszłam do lagrappy i wyprzedziłaś mnie :) dziś wybieram się do kancelarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
mamanatki to kiedy organizujecie chrzciny?w parafii św Wojciecha?bylas kiedys w la grappa na jakies imprezie? bo ja troche w ciemno wybralam ten lokal ale mam nadzieje ze wszystko bedzie smacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
megiii tak wcześniej byliśmy "stałymi klientami" la grappy , organizowaliśmy sobie poprawiny sylwestra ale to jekieś 5 lat temu więc troszkę dawno ale zadowoleni byliśmy . my robimy w kościele na Jana Pawła . fajnie że też tam robisz będę "na bieżąco" my płacimy 80 zł. od osoby i menu całkiem , całkiem. z tego co wiem kucharka się nie zmieniła więc jedzonko będzie pyszne. ze względu na małą ilośc gości niestety lokal nie zostanie zamknięty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanisa z miła checia sie z toba wybiorę ale po niedzieli bo ten cały tydzien jesteśmy w klobucku. Dzisiaj byliśmy na 3 szczepieniach plakal Kubus strasznie a waży już 7610 wiec przybiera bardzo ładnie:-) my z mężem mamy dzis druga rocznicę ślubu dobrze ze u dziadków jestesmy to zostana z kubusien a my mozemy ja uczcić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias gratuluje rocznicy ślubu. Przyszły tydzień też mi pasi bo w tym mam zapchany grafik:) pogoda w końcu sprzyja spacerom, więc skorzystałyśmy i spotkałam maciejkę na promenadzie:) mała dzisiaj nie chciała spać, tylko marudziła i marudziła, dobrze że chociaż wyjść z domu się dało bo bym chyba padła. My też jutro na szczepienie, ostatnie, spokój na pół roku z kłuciami. Mam pytanko do mam starszych pociech co do żywienia - jakie mięsko dałyście jako pierwsze? ew jakie rybki -zastanawiam się czy powinnam Eli już dawać deserki, bo nie widzę żeby potrzebowała na razie, może z rana, ale na pewno nie po południu bo wieczorem już wtedy nie jest głodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Kanisa ja dla starszego syncia robilam krolika a zupki na golabkach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne te nasze zdjęcia tylko Ciebie Kanisa na nich brakuje. My jednak nie uczciliśmy rocznicy bo Kubuś dostał wysokiej gorączki i strasznie marudny i słaby dziś jest bardzo mi go szkoda:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z was była może u neurolog dr Bryzik? Muszę wybrać się z córcią na konsultacje, ale ze skierowaniem termin na Sobieskiego dopiero w grudniu;( więc pozostaje iść prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie;) byłyscie może u dr Dmitruczuka na usg bioderek przy sobieskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Odebralam wyniki posiewu oczek. Bakterii i grzybow brak. Czyli walczymy z zatkanymi kanalikami. Ja bylam u dr dmitruczuka taki starszy pan dr ale mily i kolejka szybko idzie bo ma pania do pomocy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bylam na usg u niego ale tez mam dobre zdanie przyjemny konkretny mowi co i jak robic zeby pomoc przy badaniu zrobic to szybko i sprawnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kanisa super super są zdjęcia ze spotkania. Dzieciaczki słodkie jak cukierek;) Maciejka byłyśmy w tym samym czasie na parkitce- poznałam twojego synusia po bujnej czuprynie. Pielęgniarka na przyniosła z jakiś badań moją córcię i trzymała na drugim ramieniu właśnie Bartusia- takich włosów się nie zapomina;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super zdjęcie dziewczyny :D Kurcze może po niedzieli byśmy się spotkały bo ja za 2 tyg wracam do pracy więc nie wiem jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy wiecie może jakie dokumenty są wymagane do becikowego, tzn. chodzi mi o dokumenty potwierdzające dochody i tą składkę zdrowotną. Czy musi być zaświadczenie z US i zakładu pracy o tych składkach, czy można np. złożyć oświadczenie i dołączyć rozliczenie roczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy oświadczenie o dochodach nie trzeba nic z zakładu pracy, z US i żadnych rozliczeń się nie dołącza. Ja też bym był chętna na spotkanie jeśli tylko czas nam pozwoli bo za tydzień chrzciny,impreza w domu i trzeba się powoli szykować ale na spacerek czas trzeba wygospodarować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
ja na spacerek tez bym sie z checia pisała:) dziewczyny czym czyscicie noski swoim szkrabom?bo moja czesto ma kozuchy w nosie,probowalam troche gruchom ale slyszalam ze bardzo wysusza nosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak coś to fridom wysysam a jak ciężko idzie to wcześniej zakrapiam jej wode morską albo sól fizjologiczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×