Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Gratulacje Modesta. u małej wszystko ok za to ja kiepsko bo jestem po zabiegu na palca i dwa dni spędzę w łóżku a czy dłużej to się okaże ;( na razie jest strasznie znieczulenie puściło i zaczyna bolec. Dobrze że mąż w domu i mama chociaż mogą zająć się małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Mam pytanko do mamus karmiacych piersią Czy budzicie maluchy w nocy do karmienia jeśli śpią dłużej niż 3 godziny?czy zawsze czekacie aż się same obudza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Musimy się pochwalić mamy pierwszego ząbka!!!!!!!!!! Doczekaliśmy się w końcu. Wczoraj zauważyłam już mu się wyżyna ostre jak nie wiem (już wiem dlaczego mi wczoraj cała noc nie spał) A długo się tak wyżyna ząbek żeby już był cały???Ale mamy fajną pogodę nic tylko na spacery chodzić:)Co tam u Was coś się cisza zrobiła na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias87 gratulacje:) jupi jest zabek:) Powiem Ci że mojej Paulince ząbki rosna w tempie expresowym:) Jak jej wyszła ta górna jedynka to za dwa dni juz była taka duza że sama sie dziwiłam:) ale mojej przyjaciółki córce rosna mega wolno,więc wydaje mi sie ze to zalezy od dziecka i to jest indywidualna sprawa:) musisz obserwowac:) Modesta ja od poczatku jak karmiłam to nigdy nie budziłam małej w nocy na karmienie.Mimo ze w szpitalu pielegniarki tak kazaly to wyszłam z załozenia ze jak bedzie głodna to sama sie obudzi:) i mój instynkt sie sprawdził:) Paulinka ładnie przybierała wiec nie bylo potrzeby zebym ja jeszcze budziła.Moim zdaniem dziecko najlepiej wie kiedy jest glodne i samo Ci to zaalarmuje:) Moja Paulina za kilka dni skończy 13 msc ,a my dalej sie karmimy i konca nie widac hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1107
Anias gratulacje. My właśnie wróciliśmy z prawie 3 godzinnego spacerku,a popołudniu zmiana na spacerek idzie tatuś:) trzeba korzystać z pogody. Modesta ja budziłam przez pierwszy miesiąc co 3 godziny ale to tylko dlatego że Kacperek był wcześniakiem i trzeba go było troszkę podtuczyć,ale później już ładnie przybierał na wadze więc nie było takiej potrzeby,tak jak Suzi pisze jak będzie ładnie przybierać na wadze to nie ma sensu budzić,ale zawsze można poradzić się pediatry. Suzi a ty pracujesz i karmisz już ponad rok?,ja od grudnia wracam do pracy i też mam ambitny plan karmić dalej tylko trochę martwi mnie to odciąganie pokarmu bo w pracy nie bardzo mam możliwość gdzie to robić i zastanawiam się jak sobie można z tym poradzić,czy organizm się w końcu tak dostosuje że jak nie będę odciągać przez te 8 godzinto będzie mniej mleka produkował...?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
Dzięki kochane; dziś już nie będę budzić:-)Anias gratulacje z okazji pierwszego zabka:-)My od jutra werandujemy już nie mogę się doczekać pierwszego spacerku.Przez ile dni werandowalyscie dzieciaczki zanim wysxlyscie na pierwszy spacerek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama  dwójki
Modesta ja urodzilam w 2 kwietnia bylo zimno wic werandowalam przez tydz a pozniej spacerek 10 minutowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiak1107 ja nie pracuje,jestem na wychowawczym :D i do końca roku na pewno do pracy nie wrócę.wiesz to zalezy na jakim etapie bedzie maluch,bo gdybym miała teraz wrocic do pracy to u mnie z karmieniem nie było by wiekszego problemu:) Paulinka je juz prawie wszystko wiec karmie ja tylko rano jak wstanie i wieczorem przed snem + w nocy jak sie obudzi.Tak że cały dzień funkcjonuje bez piersi:)Fajnie ze bedziesz mogła wychodzic godzinke wczesniej do domu to duzy plus:) Do 3 roku zycia dziecka mozna spokojnie wychodzic godzine wczesniej:) Moja bratowa tak wychodzila . Modesta ja werandowałam tez około tygodnia,a poźniej to zalezy od pogody mozesz spokojnie wyjsc na 10-20 min i stopniowo wydłużać czas spacerków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Jednak nie tylko jeden ząbek jest tylko dwa!!!!!:) Dwie jedyneczki:) Ile to daje radości to masakra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias gratuluje podwójnego pierwszego ząbka! U nas też ząbki na tapecie, a raczej ząbkowa rzeźnia;) Ela nie śpi po nocach, płacze strasznie, daje jej teraz panadol+ bobodent. Dziewczyny co waszym dzieciom pomagało na kryzys ząbkowy? kasiak jeśli codziennie pracujesz w tych samych godzinach to nie musisz ściągać pokarmu, organizm się przyzwyczai że nie trzeba produkować mleka w tym czasie, tylko w innych godzinach. Na początku, kilka dni pewnie będziesz musiała choć trochę ściągnąć, ale tylko tyle, żeby piersi nie były twarde, a po jakimś tygodniu już pewnie będziesz miała spokój. Chyba że pracujesz na zmiany, to jak nie będziesz ściągać to po jakimś czasie pokarm zaniknie. Ja wychodzę do toalety na kilka minut i tam ściągam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Zabkowa rzeznia :):):) dobre, usmialam sie :) u nas Kacper tydzien byl w przedszkolu i teraz zaczyna pokaslywac czyli standard:) Kajtek odpukac narazie zdrowy. Bylismy z nim na konsultacjach w krakowie z tym wnetrostwem. Chirurg wyczul dwa jaderka i to dla nas najwazniejsze, sa bardzo wysoko i bedzie potrzeba operacja po roczku ale jakos nas tak uspokoil ten lekarz. Powiedzial,ze bezplodnosc to jakby bylo nieleczone wiele lat, a zwiekszone ryzyko nowotworu wynika raczej z tego ze czesciej sie te jaderka bada wiec i czesciej sie wykrywa. Milej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1107
Anias no to podwójne gratulacje!!:) Martini super z tymi jąderkami,nawet się ostatnio zastanawiałam czy coś się dalej z tym wyjaśniło. Kanisa,dzięki trochę mi ulżyło,na szczęście mam taką pracę że raczej chodzę na jedną zmianę sporadycznie 2-3 razy w miesiącu muszę być na drugiej zmianie,ja to sobie tak wyobrażam że rano przed wyjściem do pracy nakarmię małego i odciągnę pokarmu na maksa,żeby piersi były jak najbardziej opróżnione i żeby mały miał na drugie śniadanko mleczko:) i jakoś do 15.30 dotrwam,dobrze sobie to kombinuje?:) My od kilku dni walczymy...w sumie to nie wiem jak to nazwać...wieczorną bezsennością?..jest tak Kacper zasypia ładnie po kąpieli i cycu około 20-20.30 pośpi niecałą godzinę i do 24.00 a wczoraj do 1.00 jest jazda,zabawa na całego i dopiero jak już jest na maksa zmęczony to wpada w histerię i po 15 minutach płaczu zasypia,no masakra jakaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękujemy:) Na początku przy pierwszym było fajnie tylko trochę był markotny a przy tym drugim jakaś masakra budzi się z płaczem dziś gorączka kupiłam mu Nurofen raz podałam to trochę pospał tzn z 30min ale chyba mu ulżyło. Kanisa to ile Ela ma już tych ząbków??? A to że mu katar wrócił to może być wina właśni ząbków??? Boję się żeby znowu nic z uchem nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiak1107
aaaa no i katar powrócił u nas również:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anias mamy na razie dwa ząbki, ale dziąsła całe popuchnięte, jakby jej wszystkie na raz miały wyjść. Suzi ile Paulina zjada z piersi na jednym posiedzeniu? Bo moja tylko pociumka trochę, popije i tyle, na pewno sie tym nie najada. Jak jestem w domu to daję jej pierś tak często jak się da, bo boję sie stracić pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anias z tego co wiem to katar może być objawem wyżynających się ząbków. Gratulujemy pierwszych ząbków 🌻 U nas dalej bez ząbków, ale za to królewna zaczęła raczkować i robi to coraz szybciej i dodatkowo jak do czegoś dotrze to próbuje wstawać. Na szczęście jej to nie wychodzi ...jeszcze :D 🌻 Pozdrowienia i buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Hej Dziewczyny pisałyście latem o chrzcinach gdzieś na dekabrystów- moglybyscie napisac jaki to lokal , jak było i jak drogo? Przepraszam,wiem ze jest to gdzies w archiwum ale same wiecie jak zz malucham na rekach da się cokolwiek przejrzeć:) Bylabym bardzo wdzieczna za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera001
Cześć dziewczyny, również chciałabym do was dołączyć. Ja mam synka FILIP urodzony na Parkitce 27-08-2013r. Również mam problem z noskiem, ale głownie nocą (jakby sie dziurka zatykała i tak dziwnie sapie), no i mam problem z kupą bo jest właśnie taka ze śluzem i śmierdząca. Lekarz kazał mi dawac biogaie ale ona za wiele mu nie pomogła. Filip nie ma żadnych wzdec i kolek, ładnie jada. Myślałam ze te kupy od jedzenia bo jest moim cycu, ale ja nic takiego nie jem, strasznie sie z tym zaczełam ograniczac (wszystko gotowane, z owocow to jabłko i banan a warzyw to ziemniaki :) i marchew) Zaraz juz bede jesc tylko chleb :) bo nie wiem od czego ma te kupki. A co do spania to w nocy jest super budzi sie co równe 2h, natomiast w dzien masakra śpi po 10min, ma bardzo lekki sen wrecz oczka tylko przymkniete i jest na czuwaniu :). No i w nocy sypia z rodzicami bo ja zasypiam razem z nim jak karmie :). Ciężko jest to wszystko ogarnąc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wera gratulacje i witamy, moja corcia tez jakis czas temu robila takie kupki ze sluzem, to pediatra zalecila dicoflor w kropelkach, zeby dodawac do swojego mleka odciagnietego, no i jej pomoglo. A z tym jedzeniem to wg mnie nie ograniczaj sie tak, dziecko tez musi cos w tym mleczku dostawac, polozna mi tak powiedzial, zeby jesc raczej normalnie, bez ciezkostrawnych i wzdymajacych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od ostatnich kilku dni bardzo zaczęły wypadac mi włosy. Może to trochę u mnie przez oslabienie po ostatnio przebytej anginie. Dodatkowo corcia daje mi popalicw nocy i budzi sie po cztery razy. Bralyscie coś na to przy karmieniu piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
czesc dziewczyny u nas po staremu walczymy z choroba Natki ale juzw piatek idzie do przedszkola :) kasia na szczescie zdrowa tylko walczymy z zatkanym noskiem :( martini ja robilam na dekabrystow w la grappie i powiem ci ze bez rewelacji placilam 80 zl od osoby. slyszalam ze w studni na jaskrowskiej jest fajnie i nie tak drogo sprobuj moze tam. co do kupek ze sluzemja podaje male lacidofil od dluzszegoczasu ijest ok. na dicoflor nie reagowala. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Mamonatki-dzięki. Dobrze, że już dobrzejecie:). U mnie Kacper w domu- miał takie wypryski na skorze alergiczne a teraz dostał tez kaszel i ropieją mu oczka:( Bylam wczoraj u dr Pachury i po lekach zaczyna się poprawiac ale do przedszkola nie idzie. Kajtek ok, nos tez mu dalej furczy. Patrze tylko caLy czas czy tego zapalenia spojówek nie zlapie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evia24 ja przez cały czas biore FALVIT MAMA i naprawde jest super.Włosy mi nie wypadaja,i przede wszystkim uzupełniam brakujace witaminy ktore sa wazne przy karmieniu piersia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini ja chrzciny robiłam w TEVERE na lipowej,ale na dekabrystów tez jest.Płaciłam 95 od osoby ale to jest kwestia wyboru menu.Ja byłam strasznie zadowolona i goscie też.Jedzenia było bardzo duzo a to co zostalo spakowali mi na wynos.Włascicielka konkretna i szczerze moge polecić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzi wczoraj właśnie uzupelnilam zapas falvit mama. Bralam to wcześniej, ale przerwalam chyba z miesiac temu i może faktycznie stad te problemy z włosami. Polykam troche to mam nadzieje sie zregeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
martini ja robilam chciny w la grappa i polecam,wszystko smacznie,placilam 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Evia po pierwszej ciąży też mi włosy leciały- ale mysle, że to może przez normujące się jeszcze hormony.Teraz widze,ze tez się zaczyna. Dziekuje za rady dot chrzcin! musze jeszcze tylko szybko zorganizować bierzmowanie dla brata i chrzcimy:) Kajtek jakiś kryzys ze spaniem ma chyba. W dzień bardzo mało spi a na noc zasypia na 5 razy. Smiejemy się ze znowu ma ataki "rękozy" - jak się go wezmie na rece to wszystkie bolączki ustepuja:) spi do 23 a potem to już co godzinke pobudka i do cyca:( może macie jakies pomysły jak maluszka nauczyć spac lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 11
cześć dziewczyny mam pytanie odnośnie smoczków do butelek,moje dziecko jest na piersi ale wracam do pracy i będzie musiało pić odciągnięte mleko przynajmniej raz dziennie,zastanawiam się jaki kupić smoczek,do tej pory sporadycznie używaliśmy avent natural z 1 dziurką teraz zastanawiam się czy kupować taki 6m+ z 4 dziurkami o szybkim wypływie,czy nie będzie się krztusić mlekiem przy takim smoczku?a może lepiej taki trój przepływowy? mała ma 7 miesięcy dziękuje za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość11 wydaje mi sie że 3przepływowy bedzie dobry:) Moja Paulina tez jest na piersi ale o butelce mowy nie ma,wypluwa i koniec:) Kanisa co tam u Was słychać ,jak ząbkowanie?Gusia ,a u Was co się dzieje? My korzystamy z pięknej jesiennej pogody:) dzis już po spacerku:) Bylismy w weekend w Zakopanym :) Paulinka super zniosła podróż,płakała tylko czasem ale pewnie uszka jej sie zatykały.To była taka mała wycieczka na 2 rocznicę ślubu:) we wrzesniu nie mielismy czasu wiec troszke sie to odwlekło,ale było warto :) Pogoda dopisała ,a to najwazniejsze:) Dziewczyny moze zorganizujemy jakies spotkanko?Tylko nasza główna dowodząca Kanisa coś ostatnio sie nie odzywa:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×