Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Gość Martini12
U mnie tak jest ale to może jeszcze Kajtek za mały (7mcy) , ma już ząbki i jak sobie ugryzie kawalątek jabłka albo banana to się zaraz dławi i nie umie nic z tym zrobić- także na razie tylko papki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
u mnie Kasia 8 m-cy i tak samo się dławi muszę się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dziewczyny a kiedy wprowadzałyście gluten ? bo ja już w sumie podaję ale lakarka kazała man się wstrzymać do 9 m-ca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Mnie też lekarka kazała wprowadzać po łyżeczce . Więc powoli podaję- takie dostał bardzo czerwone policzki- mam nadzieje, ze to nie od alergii tylko ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny Co do szczepionki ja szczepiłam skojarzoną żeby zaoszczędzić bólu małej bo przy jednej się upłakała a przy 3 to nawet nie myślę. A nie wydaje mi się żeby była jakaś znaczna różnica może przy jednej dawce mnie jakiś konserwantów podają niż zawierają 3 odrębne próbki .... Co do glutenu to ja jakoś nie wprowadzałam powoli, od 7 m-ca wcina bułkę z masełkiem makarony i nic jej na szczęście nie dolega, tak samo od razu dostała kaszkę manne z owockami i niczym się to nie objawiło. A co do kawałków dziecko musi się dławić żeby nauczyło się radzić z kawałkami Ala ma niecałe 11 m-cy od 7 wcina bułkę i zupki nie miksowane i daje radę czasem się zadławi jak wsadzi większy kawałek ale sama daje radę jedynie oczy się zaszklą czasem. A dalej ma tylko 2 dolne jedynki jakby miała więcej to chyba by schaba jakiegoś wciągnęła. A co tam u was słychać?? Kanisa, Kredka, Anias gdzie się podziewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej gusia dawno Cię nie było. U nas już jest ok Kubusiowi przeszła w końcu biegunka na szczęście bo już się bałam że mi się odwodni. Jedyneczki u góry widać już super a dwójki jeszcze całe nie wyszły jakoś wolno się wyrzynają. Kubuś jeżeli chodzi o jedzenie większych kawałków też ma problem dusi się wymiotuje jak więcej weźmie ale też zależy od dnia czasami je nawet się nie zastanawia więc tu zależy od jesgo widzi mi się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady19900
Witam. Jestem w okolic Częstochowy i właśnie dowiedziałam się o ciąży. I chciałam się zapytać czy możecie mi polecić dobrego lekarza do prowadzenia ciąży? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
witajcie a u nas znowu choróbsko :( ach nawet nie mam siły pisać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny i ja się melduję wreszcie:) Zaczęłam pracę i póki co nie mogę się odnaleźć. U nas ząbki nadal tylko dwa na dole, już się trochę niecierpliwię, ale co zrobić kiedyś w końcu wyjdzie reszta. Natalka rozrabia, mamy już za sobą pierwsze samodzielne kroki, póki co niewiele tego ale puszcza się coraz częściej i z każdym dniem są jakieś postępy. Spodobało się jej chodzenie za dwie rączki, więc od tego marszu po domu plecy mnie zaczynają boleć:) Co do samodzielnego jedzenia, Mała lubi wszystko sama sobie brać do rączek niestety póki co więcej rzeczy ląduje obok niej ale to nic. Obiadków jeszcze nie próbuje jej dawać do samodzielnego jedzenia, tzn. czasem daję jej drugą łyżeczkę żeby sobie sama nabierała. Co do kawałków np. w zupie to jeszcze trochę miksuję, ale tak żeby były większe kawałki, ryz to w całości itd. Bułkę jak jej daję to na kawałki pokrojone, jabłko w duże cząstki żeby łatwo było jej złapać w rączkę. Niestety u nas nadal wprowadzanie jedzenia kuleje tzn. jesteśmy na etapie glutenu i niestety jak zje więcej mącznych rzeczy to męczy ją brzuszek i ma zaognioną buźkę. Jesteśmy już po testach alergicznych jutro będę odbierać wyniki, mam nadzieję, że trochę rozjaśnią nam kwestię jedzenia. Odwidziało jej się już w kwestii nocnika - ucieka z niego szybko, albo nie da się w ogóle posadzić. Charakterek to ona ma, nie wiem po kim:) Dziewczyny, a dajecie już pic dzieciom w czymś innym niż niekapku albo kubku obrotowym? u nas Natka nie che z niczego takiego pic wcale,ale jak widzi taki zwykły kubek, albo szklankę to aż się wyrywa do "dorosłego" picia...ale nie potrafi i kończy się to mega dławieniem i już sama nie wiem co z nią robić. I jeszcze pytanie, czy gotujecie dzieciakom obiady z dwóch dań? i czy korzystacie z mrożonek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kredka Ala tez ma tylko dwie dolne jedynki :-) Co do obiadkow to dostaje albo zupke albo drugie dwoch naraz nie A moj leniuch nie chce na dwoch wygodnie jej na czterech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Mamonatki!! trzymaj się!! Jak ja Cię rozumiem:(( a ja czekam na katar:) w niedziele teść miał katar i myślę, ze chyba jakiś cud musiałby się stać, żeby chłopaki nie złapali:( zobaczymy:) tez już mam dość tych chorob:( na dodatek mnie się caly czas kreci w glowie i nie wiem co to :) ale, ze "kapitan schodzi ze statku ostatni" to jeszcze się trzymam:) bo coz mi innego zostało:) Kredka a jak ta zaogniona buzia wygląda u Was po glutenie? Bo Kajtek ma takie czerwone poliki ale łudzę się, że to od ząbków- a tez pomału daję gluten.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy które karmią piersią mam pytanie czy mialyscie zaczerwienione otoczki brodawek i taką suchą,luszczaca się skórę?smaruje Bepanthenem ale nie pomaga.To już ponad 3 miesiace po porodzie,na poczatku miałam popękane a teraz coś takiego,jakby jakieś uczulenia tylko ze nie swedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja krotko po porodzie uzywalam Lansinoh, 100% lanolina. Inne prepararty nie mialy tak dobrego dzialania. Przez kolejne miesiace nie musialam juz niczym smarowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martini12 policzki Małej były po prostu widocznie mocniej czerwone, takie zaognione a pod skórą takie drobne krostki - taka kaszka jakby i to tylko na policzkach. Do tego były też problemy z brzuchem tzn. nasilenie śluzowych kupek, "kręcenie " w brzuszku po jedzeniu i po piciu -od razu kupka choćby po łyku wody i problemy ze snem. Jak opisałam alergologowi te objawy to stwierdził że to na pewno jakaś nietolerancja, a że nic nie innego nie wprowadzałam w tym czasie to musi być to.Natalia zaraz roczek kończy a my nadal z tym glutkiem się męczymy, a gdzie reszta. To nasze trzecie podejście i wydaje mi się,że wreszcie jest względnie ok.Póki co obserwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Kredkaa to u nas chyba jednak ząbki, bo Kajtuś śpi dobrze i z brzuszkiem na szczęście nie ma problemów. Powodzenia z "glutkiem" :):) życzę, może teraz już będzie z górki:) A z tym rozszerzaniem diety to nie ma się co martwić chyba , jeszcze się w życiu naje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
witajcie dziewczyny dziś dzwoniłam do Instytutu do Rabki w sprawie potwierdzenia alergii i niestety jest III stopień alergii na kurz i roztocza . Tylko tak mnie to dziwi że u nas w Cz-wie wychodzi że nie ma alergii a w Rabce wychodzi że jest . Bądź tu mądry człowieku :) A Kaśka ząbkuje i 3 noc podaję jej paracetamol w czopku ale i tak 2-3 razy się obudzi .Masakra chodzę jak zombiak z niewyspania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Mamonatki i co z ta alergia dalej? Jakos sie dziecko leczy odczula czy jak ? Ja mam w poniedzialek wizyte ale narzie u nas w czwie u alergologa z Kacprem a juz widze ze mi Kajtek caly w czerwonych plamach - buzia raczki nozki, wiec to chyba nie zeby niestety. A czy to moze byc na zoltko ? Narazzie to dla mnie nowy temat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
martini u nas alergia nie objawiała się żadną wysypką ani nic z tych rzeczy u nas to było bardziej to że wciąż katar ,łzawienie i problemy oskrzelowe. trudno powiedzec czy to od żółtka, spróbuj może odstawić najbardziej alergizujące pokarmy i od nowa wprowadzać pojedyńczo. napisz koniecznie co powiedział alergolog.tak podobno można odczulać , ja czekam na kartę informacyjną którą na wysłali i 29 mam wizytę u nas w poradni alergologicznej zobaczymy co na to Pani doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Nie chce byc nudna ale....mamy katar :) nie wiem juz smiac sie czy plakac. Narazie starszy ale pewno zaraz obdzieli brata:) ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn, które korzystaja z urlopu rodzicielskiego. Czy Zus wyplaca wam zasilki w jakims okreslonym terminie np. do 15-go kazdego miesiaca czy w caly swiat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evia,ja dostaję kasę ok.25 ale pierwszą dostałam z poślizgiem dużym i potem jak mi się kończył macierzyński i przedłużałam toteż było zamieszanie i dostałam na raty i w innym terminie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Evia a też dostaję jak w zegareczku:) Jestem po wizycie u alergologa. Diagnoza: atopowe zapalenie skóry + alergiczny nieżyt nosa. Astmy nie ma. Ehhh. za dwa tygodnie idę z małym bo on też cały w jakiś plackach czerwonych- jak brat:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corcia dostala najprawdopodobni ej skazki na mleko. Dawalam Nan 2. Kiedy jeszcze regularnie karmilam piersia czasem dawalam jej Nan 1 i wszystko bylo w porzadku. Lekarka poradzila mleko Nan 2 HA z mniejsza zawartoscia bialka. Czy ktoras z was miala moze podobny problem? Zastanawiam sie czy sprobwac mleka innej firmy np Bebiko. Slyszalam, ze dzieci dobrze je przyswajaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
evia ja podawałam nan ha Natali jak była jescze malutka bo też było podejrzenie skazy i żle go tolerowała przeszliśmy na enfamil i było ok. martini a powiedz mi dostał cos na katarek? bo u nas działa jedynie avamys ale cholerka to steryd i boję się podawać go ciągle , więc max 10 dni i przerwa - do następnego kataru :) ja mam dzis wizytę zobaczymy co powie , a jak się objawia AZS sory że pytam ale jakieś krostki , wysypka , sucha skóra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Hej Mamonatki dokladnie tak jak piszesz takie czerwone suche placki, dla mnie jak takie liszaje to wyglada.dr stwierdzil ze to azs w stopniu umiarkowanym , bo potrafi nawet 80%ciala zaatakowac u niego jesZCZe tak zle nie jest. Dostalam protopic krem ,2 razy dziennie prysznic.cztery razy dziennie snarowanie. Na niezyt mam fanipost do nosa tez steryd i contrahist syrop na alergie. I ten jego katar teraz to wlasnie alergiczny podobnno. Ehh no nic. Leczymy.kontrola za dwa tyg. Co myslisz o takim leczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
martini moja Kasia ma takie małe placki suchej skóry ale nie czerwone tylko żółtawe , myślisz że to też może być to? zapytam dziś alergolog , jeśli chodzi o leki które napisałaś to nie stosowałam nie znam. powiem ci że ja już nie walczę z katarem kiedyś musi przejść , u niej jest dziwnie bo 2 tyg kataru 4 dni spokoju i tak w kółko.zresztą u nas alergia na kurz i roztocza więc tego się nie wytępi, dziś Natka posz la do przedszkola więc wzięłam się ostro za sprzątanie łącznie z myciem okien ale tylko od wewnątrz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
a i Kasia od 2 tyg ma katar :) więc też może alergia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
witajcie byłam wczoraj u alergologa jeśli chodzi o Natkę to nic nowego się nie dowiedziałam :) a jeśli chodzi o Kasię i jej placki na skórze najpierw mam udać się do dermatologa więc we wtorek jadę bo to byc może jest AZS :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam takie pytanie jakich firm kupowałyście buty dla Waszych maluchów? i w sumie kiedy czas na pierwsze kapcie? Natka już coraz lepiej chodzi wprawdzie za rączkę jedną lub dwie ale i coraz częściej sama i wydaje mi się,że czas zakupić jakieś porządne butki,co myślicie?:) Anias, Suzi, Kanisa,Gusia co z Wami? Kanisa, szykujesz jakąś imprezę roczkową w weekend? Zobacz jak to zleciało, za kilka dni nasze dziewczyny kończą roczek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×