Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Hej. Kredkaa ja kupiłam Eli skarpetko kapcie na skórzanej cienkiej podeszwie. Gdzieś wyczytałam, że dla zaczynających chodzić dzieci niewskazane są kapcie, bo stopa musi mieć dobry kontakt z podłożem i w sumie to najlepiej boso. Szykuję tylko torcik na niedzielę, chrzestnych nie będzie, dziadek jeden chory a drugi na diecie :) Ale zakupiłam z 50 balonów, serpentyny itd, i na niedzielny poranek mała będzie miała niespodziankę:) Popisałabym trochę, ale czasu nie ma, jak znajdę chwilę to napiszę co u nas. Oby do wiosny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) od 5 grudnia jestem mama Leona i pisze z zapytaniem czy przyjmiecie mnie do waszego grona?:) czytalam, że urzadzacie wspolne spacery - my troszke samotni jestesmy wiec mam nadzieje z uda nam sie kiedys uczestniczyc w takim spotkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
gratulacje Martuska !!!! kanisa ma racje z tym śmiganiem na boso , moja Natka do 1,5 roku śmigała w skarpetkach antypoślizgowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rowniez gratuluje Martuska. Ładne imie wybralas. Gdybym miala synka tez zastanawialabym sie wlasnie nad tym imieniem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
u nas pojawił się kolejny ząbek , dolna dwójeczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo imienia wieksza większość :P znajomych pytaja co nami kierowalo, ze wybralismy takie dziwaczne imie..:) czy ktoras z Was miala takiego malego glodomorka, który w wieku 2 miesiecy potrafil zjeść każdorazowo 150 ml mleka?:) dodam, że nie karmie piersia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się czy nie przekarmiam małego..żeby później problemow nie było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
martuska jeśli mały prawidłowo przybiera na wadze to jest ok. każde maleństwo je tyle ile chce , przynajmniej tak było u nas. jeśli miała ochotę zjeść 70 to tyle zjadała a potem zjadła 180 . w tej chwili mała ma nie całe 9 m-cy i zjada ok 90 ml mleka i wazy nie całe 9 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leosiowi jeszcze nie zdarzylo sie odmowic chociażby 10ml mleczka. Zazwyczaj po zjedzeniu porcji nastepuje pisk i tochodzi chyba o to ze jeszcze zjadlby troszeczke-ale staram sie nie przesadzac. Jak dla mnie a doświadczenia mi brak przybiera w zawrotnym tempie. Gdy sie urodzil wazy 3700g, za trzy dni skonczy 2 mies i jest juz 6kg i ubranka 68.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corcia urodzila sie z waga prawie 4100 g i karmiona byla i jest jeszcze troche piersia. Przy pierwszym szczepieniu po wyjsciu ze szpitala, czyli ok 8 tygodnia wazyla 5,5 kg. Jak na dziewczynke chyba calkiem niezle, wiec moze nie masz co sie martwic. Teraz skonczyla 7 miesiecy i wazy 8,5 kg. W razie watpliwosc***orozmawiaj z pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Martuska mój Kubuś też jadł więcej niż powinien i nic mu się nie działo więc spokojnie. Ogólnie taki się z niego głodomor zrobił że masakra. Wczoraj zjadł prawie całą miseczke rosołu z makaronem później całą miskę obiadku ogólnie je co popadnie nawet kluski śląskie ostatnio jadł i nic mu nie było. Ogólnie u nas wszystko ok Kuba zaczyna już bardzo śmiało wstawać do wszytskiego cały czas by chodził zaczęło się:) Mam pytanie widziała gdzieś któraś z Was sklep gdzie można dla małego dziecka kupić przebranie na karnawał bo Kubuś ma w żłobki bal karnawałowo walentynkowy i przebranie jest obowiązkowe:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anias87- a ja wyczytałam, że Twój mąż jest z tego samego miasta co ja :) moze sie okaze, ze sie znamy bo swiat jest taki mały:) jeszcze jedno pytanko do bardziej doswiadczonych mam - czy Wasze malenstwa tez mialy caly czas zacisniete dłonie - czy to moze byc objaw wzmozonego napiecia miesniowego? pogoda dzis cudowna, że zaraz uciekamy na spacerek..miejmy nadzieje ze zima do nas nie wroci..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuska no widzisz jaki świat mały:) Z Ostrowca Św. jest:) Mieszkał na os. Pułanki a ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
U nas znowu nowosc-Kajtkowi trzeba przepchac kanaliki lzowe:( jak przezyje tych moich chorowitkow to z cala pewnoscia bede mogla zostac pediatra::) dolaczam do pytania o stroj- potrzebny stroj spidermana na 4latka na srode:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anias87-ja dokladnie mieszkalam pod ostrowcem, a moze Pawel ma na imie bo znalam takiego jednego co do Swietego Miasta wyemigrowal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Paweł nie Tomek:)więc chyba jednak się nie znamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dziewczyny jeśli szukacie stroju na 1 bal oto namiary na wypożyczalnie Magiczna Kraina Aleja Niepodległości 31, Częstochowa Telefon:34 363 06 40 , 20 zł wypożyczenie stroju. jeśli chodzi o kupno to Finezja w I alei , na Piłsudskiego też jest sklep z zabawkami i pewnie stroje też mają , w Pepco widziałam ostatnio i może w Jagiellończykach. Ja kupowałam w Bumixie , ale tam nie ma sprzedaży detalicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatki dzięki za info mam nadzieję że znajdę tam kostium dla Kubusia bo w takim rozmiarze to ciężko cos znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
witajcie my już po wizycie u dermatologa i jednak AZS ale bardzo łagodne . Na razie nie dostaliśmy żadnych leków jedynie smarować i kąpiel w emoilatach . prawdopodobnie na tle alergicznym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Mamonatki- to u Kasi ten delikatny azs? Ja dziś byłam na usg jąderek z Kajem- są oba!!:):):) trzeba je tylko zciągnąć na miejsce za kilka miesięcy. Są w dobrym stanie:) ufff A ja wypożyczyłam strój od naszej Pani z przedszkola!:) Uratowała nam życie:) a strój jak to powiedział Kacper - czadowy:) i jutro idzie po raz pierwszy od października do przedszkola:) Spokojnej nocy!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
kredka Ja byłam u dr. Anny Paluch od lat leczymy się u niej . martini tak delikatne azs bo te placki są niewidoczne ale wyczuwalne jak przejedzie się ręką np. po nóżce to czuję takie suche miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamonatki-ta Pani doktor była kiedyś ordynatorem dermatologii w szpitalu na barbary? A jeszcze zapytam czy byłaś prywatnie czy na kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
kredka tak Pani była ordynatorem na barbary ale nie wiem czy jeszcze jest. byłam prywatnie , wizyta 80 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) i my po chorobie :/ na początku małą złapała gorączka potem katar i kaszel ale dwa tyg i wszystko ok. tyle tylko ze na koniec mnie rozłożyło :( ehh. Dziewczyny a tak z innej beczki temat "roczek" co planujecie? u nas za dwa miesiące i sama nie wiem co zrobić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
martini zastanawiałaś się gdzie Kacper będzie chodzić do zerówki ? do szkoły czy do przedszkola? ja mam dylemat z Natką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
O rety a to ja nawet nie wiedzialam ze tak trzeba wybierac. Jakos wogole nie wyobrazam go sobie w szkole:) chyba trzeba bedzie zobaczyc gdzie lepsze warunki dla takich malcow. Jesli bylby wybor to mysle ze wolalabym przedszkole glownie ze wzgledu na to ze nie musialby wchodzic w swiat duzo starszych dzieci od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
ja myślę o szkole a właściwie o oddziale szkolno-przedszkolnym , wybieram się żeby zobaczyć warunki , pogadać z nauczycielami. jestem ciekawa jak t wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martini12
Mamonatki a to juz we wrzesniu idzie Natka? Kacper bedzie mial w kwietniu 5lat to on tez juz do zerowki? Kurcze zielona jestem w tym temacie- widze ze Ty obcykana :) moze dasz sie namowic na kawe kiedys to mi wytlumaczysz jak to teraz z tym szkolnictwem:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×