Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kanisa

Mamusie w Częstochowie

Polecane posty

Hej Dziewczyny:) Witam nowe mamusie fajnie ze dołączyłyście :) Kanisa ja zaczęłam wprowadzanie glutenu jak mała miała skończone 5 msc.Dodawałam łyżeczkę kaszki manny z bobovita do deserku lub obiadku i tak przez 2 msc.Nic małej nie było.Przeczytalam o tym na stronie bobovita.Moja mała własnie z bobovity lubi najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LILARÓZ moja mała skończyła 9 i tez dopiero zaczela siadać.Juz sie zaczynałam martwic bo dzieci koleżanek sa młodsze a juz dawno maja to za sobą ,ba nawet niektóre juz chodzą.Ale Paulinka jest sporym dzieckiem hehe wazy 10 kg wiec tak jak Kanisa mówisz ,d*pka ciezka wiec chyba dlatego tak pózno zaczela siadanie.Zreszta chyba kazde dziecko inaczej sie rozwija i nie ma co panikowac:) Kanisa byłam w akademickim na chrzcinach bo moja przyjaciółka tam robiła:) super kościół ,super atmoswera,ludzie,ksiadz:) byłam zachwycona bo nigdy nie byłam w takim rodzinnym,normalnym kościele :)a co do tego slubu to najwazniejsze żebyście Wy tego chcieli a nie tesciowa czy ktokolwiek inny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 18 maja jestem na wychowawczym (bezpłatnym) i póki co na razie do końca roku,a później zobaczymy.Wiadomo ze chciałabym być z Paulinka jak najdłużej w domu,ale to zależy czy damy rade finansowo.Ale jestem dobrej mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze dzieciaczki 🌻 23.10.2009 ....Emilka ......... Lolunia 17.03.2012 .... Marysia ....... Lilaróz 16.09.2012 .... Paulinka ...... Suzi82 02.02.2013 .... Elżunia ........ Kanisa 13.02.2013 .... Emilka ......... Roxy100 25.02.2013 .... Ala .............. Gusia 02.03.2013 .... Hubert ......... Ann8912 12.03.2013 .... Jagódka ....... Deigi_89 21.03.2013 .... Kubuś ......... Anias87 03.06.2013 .... Lenka .......... Pierworódka 18.06.2013 .... Kajtek .......... Martini12 🌻 Lilaróz to fakt u ciebie już z górki ale teraz to już wogóle oczy dookoła głowy przy chodzącym szkrabie, z jednej strony nie mogę się tego już doczekać a wiem że później będe mówić jak fajnie było jak w leżaczku sobie siedziała :D Ja rodziłam na Parkitce i byłam zadowolona 🌻 Anias moja nie siedzi a d 2 dni zaczełam wprowadzac marcheweczke, ale nie bardzo jej podchodzi. W ogóle chyba będzie ciężko z nowymi rzeczami bo ona nawet wody/wody z glukozą nie chce pić a przetestowałam już 4 butelki, ani smoczka ani gryzaczka nie chce . ;( Najfajniejsze są palce jej albo moje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
A już myślałam że mamy nową porządkową;) Moja też nie siedzi, jak ją karmię to kładę ją w leżaczku w pozycji półsiedzącej. Suzi rozejrzę się za tą kaszą manną z Bobowity. Dobrze ci, możesz być z maleństwem dłużej. Będzie mi ciężko zostawić małą, ale z drugiej strony moje służbowe dzieci już mi się śnią po nocach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli24
Witam, również chce do was dolaczyc jestem mama Mikolaja urodzi się 18.01.2013 waga 2950 g 54 cm na chwile obecnoa ma 6500 g i 66 cm skonczyl 5 miesiecy i jest strasznym nie jadkiem :) pozdrawiam pozostale Mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilaróz
Nie jest tak źle. Mała bawi się ładnie na dywanie albo na łóżku, ja mogę iśc obiad ugotowac czy posprzątac, nie jest tak że muszę za nią krok w krok ganiac.:) Fakt był taki okres, ale to jak zaczynała chodzic. Ja z tym glutenem się pomyliłam całkowicie, wprowadziłam małej po 4 msc pół łyżeczki kaszki manny na 150 ml mleka. Na szczęście nic złego nas nie spotkało:) A czy teraz jak zrobiło się trochę chłodniej Wasze dzieciaczki mają większy apetyt? Bo moja wcina, aż obawiam się czy nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nasze dzieciaczki 🌻 23.10.2009 .... Emilka ......... Lolunia 17.03.2012 .... Marysia ....... Lilaróz 16.09.2012 .... Paulinka ...... Suzi82 18.01.2013 .... Mikołaj ........ Poli24 02.02.2013 .... Elżunia ........ Kanisa 13.02.2013 .... Emilka ......... Roxy100 25.02.2013 .... Ala .............. Gusia 02.03.2013 .... Hubert ......... Ann8912 12.03.2013 .... Jagódka ....... Deigi_89 21.03.2013 .... Kubuś ......... Anias87 03.06.2013 .... Lenka .......... Pierworódka 18.06.2013 .... Kajtek .......... Martini12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxy100
Kanisa, ja kupiłam dynię z ziemniakami z Hippa wczoraj w Makro. Mają tam duży wybór. Mnie lekarka powiedziała, żeby po 4 miesiącu wprowadzić najpierw soczki przed karmieniem, a potem stopniowo gotowe dania w miejsce jednego posiłku dziennie. Dla mnie te marchewki to dramat :) Wszystko wypaćkane, a po mleczku, nawet jak się ulało, to nic nie było widać. Moja mała też jeszcze nie siedzi, ale mam fajny patent od koleżanki jak karmić takiego maluszka łyżeczką. Trzeba usiąść z kolanami ugiętymi, oprzeć się na czymś miękkim, położyć dziecko na swoich udach w pozycji lekko pochylonej (kąt nachylenia regulujemy ugięciem kolan) i karmić :)))) Mam pytanie, czy u Was dziewczyny też po 4 miesiącu dziecko zaczęło tolarować tylko rodziców i kiepsko reagować na gości/obcych? Dziś byli u nas znajomi i aż mi się głupio zrobiło, bo grzeczne i uśmiechnięte do tej pory rozpłakało się na widok wujka :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poli24 jak masz na imię :) Dzisiaj na noc dodałam kleiku ryżowego do mleczka. Mam nadzieję że mały dłużej dzięki temu pośpi w nocy :) **** Gusia mój też nie cierpi wody, za to herbatki z Hippa pije, chciaż ostatnio kręci noskiem na tą z koperkiem. Dzisiaj pierwszy raz pił z jabłkiem i chyba mu smakowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ann kupilam wlasnie herbatke z hippa z rumiankiem to moze tez jej posmakuje a jak cos to sprobuje z jablkiem jeszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejgi_87
Anias87 ja tak od dwoch tygodni daje jej kaszkę:)powoli jej wprowadzam wczoraj jej np dałam na noc tylko kaszkę ryżowo-mleczną na noc i super mi spała od 22 do 6 rano:):):):)a w dzień raz jej kaszkę i dosypuję mleka tak dopołudnia i dopiero na noc kaszkę:)Bałam się, że nie będzie tolerowała a tu miłe zaskoczenie:)Oczywiście ją obserwuję ale nic jej nie jest ani brzuszek nie boli ani innych objawów też nie ma. I trochę mniej mleka idzie:)Moja wczoraj zrobiła kolejny postęp:)Złapała butlę z herbatką i wpakowała sobie do buzi:)Co prawda odrazu butla wypadła ale zawsze to coś:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ile dodajecie tej kaszki/kleiku do mleczka do butelki? Wczoraj dałam 4 łyżeczki kleiku do mleka na noc, ale nic nie dało bo o drugiej zbudziła się mała głodomorra. Nie wiem kiedy prześpię całą noc bez pobudki :) ***** Wyrabiałyście karte chipową dla maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anias87
właśnie dajgi87 ile dajesz tej kaszko do mleka?? a i ile ogólnie dajesz mleka i jakiego. Mój je Nan 150 i 5 łyżeczek. I jakie te kaszki kupujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kartę wyrobiłam, zresztą proszą o nią w przychodni więc lipa bez niej by była. Boże to ja się tak cieszę że moja mała jak zje o 20 i zaraz zaśnie tak je dopiero o 5-5,30, i w sumie nie wiem o to brak snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny u mnie chyba zaczyna sie problem kolki w poniedziałek konczymy 4 tygodnie. Lenka przewinięta najedzona a placze i sie pręży kto to przechodził i moze cos poradzic. Za poleceniem położnej stosujemy infacol ale nie wiem czy to pomaga zauważyłam ze jej sie bardziej w brzuszku przelewa a czasami nawet slychac jak tam jej bąbluje. Prosze o rady patrzec nie moge jak cierpi kruszyna a ja nie wiem jak jej pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejgi_87
dziewczyny ja daje tak: jeśli je tą mleczno-ryżową to nie daje mleka wogole tylko 6 łyczeczek tych miarek kaszki i woda na 150ml a jak jej daję tylko ryzową to daję 3 łyżeczki mleka (miarki) i 3 kaszki:)i jak narazie się sprawdza jak dostanie porcję mleka z kaszką to tak 4 do 5 h ją trzyma:)zobaczymy jaka będzie dzisiejsza noc jutro zdam relację:) A ja daję od samego początku nan pro 1, po szpitalu teraz już zwykłe a wczęsniej nan pro ha. My eksperymentujemy z kaszką ale widzę nic się nie dzieje, więc luzik:)tylko przy kaszkach daję jej dużo pić bo się lekko może zapchać:)moja pije wszystkie możliwe herbatki z hippa te od pierwszego miesiąca:)i nie ma problemu z piciem:)Ja też narazie nie wiem co to nieprzespana noc odpukać w niemalowane tfu tfu tfu:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejgi_87
Kaszki kupujemy Nestle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejgi_87
pierworódka dam Ci wieczorkiem namiary na dobrego pediatrę, moja koleżanka męczyła się 2 miesiące zanim stwerdzono kolkę u Małej. Podobno lekarz daje kropelki robione i jest luz:)a poza tym wiem, że do odgazowania używała ten katarakter czy jakoś tak. Ja mojej Jagódce daję od 3 tyg życia kroelki na kolkę bo coś jej sie działo z brzuszkiem daję cały czas 2x dziennie i nic teraz sie nie dzieje:)pediatra mi mówiła, że dobrze zrobiłam, że odrazu zaczęłam podawać kropelki. Z tego co widzę u mojej znajomej ulgę przynosi też trzymanie na rękach ale tak w pozycji wiszącej jakby leżała nie umiem tego inaczej wytłumaczyć;/no i masowanie brzuszka podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejgi_87
aha bo zapomniałam:)teraz te kaszki są w rosmanie w promocji 2 a trzecia gratis my kupujemy te po 4 miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia a jakie dokumenty były potrzebne do tej kary ch? U nas w przychodni nie wołają tylko od razu wyciąga kartę choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxy100
Do wyrobienia karty chipowej potrzebny jest dokument z pracy rodzica, na którego ubezpieczone jest dziecko. Trzeba pójść do pracodawcy i poprosić o zaświadczenie potrzebne do wyrobienia karty, oni już wiedzą co i jak. Jeśli chodzi o kolki, to my podawaliśmy Bobotic 4 razy na dobę i stopniowo zmniejszamy dawki (teraz daję tylko raz na dobę, przed wieczornym karmieniem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
do wyrobienia karty potrzebne są druki ZCMA I ZUA z miejsca pracy ja już wyrobiłam małej kartę, trochę się wyczekałam w kolejce ale już mamy :) przed nami pierwsze szczepienia we wtorek trochę się stresuję jak mała to zniesie , ja na kolke dawałam esputico ale u nas się nie sprawdził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
Na kolki i bóle brzuszka dawałam Bobotic. A był jeszcze ten niemiecki preparat na s....coś tam podono bardzo dobry. Chyba zaraziłam małą, pokasłuje i ma trochę katarku. Jaka jest szansa że jej przejdzie samo? Bo na razie nie widzę potrzeby wizyty u lekarza. Co mogę stosować sama? zawsze biegałyście do lekarza z dzieckiem czy dopiero jak się gorzej robiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też czekałam na kartę chyba z m-c Nas ominęły kolki na szczęście, ale z tego co wiem super krople to sab simplex tyle że niemieckie i przez kogoś by załatwiać. Ale tak jak dziewczyny piszą masowanie brzuszka, rowerek nóżkami ciepłe okłady z pieluszki (wyprasowaną tzn ogrzaną przykładać) noszenie dziecka na przedramieniu tak żeby mu rączki i nóżki zwisały. Moja dzisiaj dostała jabłuszko :D ale też jej nie podchodzi :( i chyba będzie ciężko z tym wprowadzaniem, ale dzisiaj mnie kuzynka pocieszyła bo ma córeczkę 10 m-cy że ona próbowała przez 3 tyg zanim Zuzka załapała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli24
Ann8912 dobrze się domyslasz :) moj Mikolaj wlasnie zjad cala porcje 150 ml kaszki (az jestem w szoku) i spi zobaczymy do ktorej wytrzyma :) od ktorego miesiaca już mozna dawac gluten?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kanisa
poli24 gluten od 5 miesiąca rekomendują po troszku 0,5-1 łyżeczka. A na kolki podobno jeszcze noszenie w chustach pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy do sklepu: www_kinderswiat_pl - podkreślniki oczywiście zamieniamy na kropki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poli24
Sprobejmy jutro z glutenem bo już ma skonczone 5 miesiecy. Wasze dziecieki lubia warzywa te ze slojczkow ? Bo co u nas jest obidek to jest wielki placz ze nie da się go czasem uspojoic?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×