Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość niedosswiadczonaaaaa
hej dziewczyny ja nie wiem co to moze byc w piatek dostałam plamienia dzis juz prawie nie ma koloru brazowego wspołzyłąm w dni plodneee do miesiaczki zostało mi 6 dni co to moze byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej RudaMagda :) mojego dwojka synow zostala poczeta gdy mama brala tabletki... czesto tak sie zdarza :) moja pierwsza corka tez na tabletkach, chociaz fakt zapomnialam 1 i to moze przez to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasieńka, koleżanka była w prawidłowej ciąży. U lekarza była w 7 tygodniu. Wszystko było dobrze. Kontrola w 12 tygodniu i serce dziecka już nie biło. Nie wiadomo dlaczego. Takich historii jest mnóstwo ale po co się tym nakręcać? niedoświadczona możeszbyć w ciąży,może masz nadżerkę, może...jest milion powodów. Idź do lekarza,albo zrób test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapach - aha, czyli tak to działa...trochę dziwne że kobieta nie ma żadnych oznak że coś jest nie tak. Jakieś to dla mnie nielogiczne...ale kto zrozumie naturę hehe No ale pewnie, po co się nakręcać - ja nie w tym celu piszę :) A wiecie może czy ból w okolicy kości ogonowej może być związany z ciążą (nic innego nie przychodzi mi do głowy, bo nic takiego nie robiłam co mogłoby spowodować taki długotrwały uraz)? Jakoś można na to pomóc? Bo mam od czwartku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasienka nie ma co sie zastanawiac i zamartwiac... mam znajoma, dodala np fb zdjecie z 5-6 tyg z usg... napisalam do niej ze ze wg mnie troche wczesnie zeby takie informacje udzielac swiatu. 2 tyg pozniej poszla na usg i jajeczko bylo puste... zdjecie z fb z prawie 200 komentarzami gratulacji usunela... przykro o ale czasem tak bywa :) ja w tamtej ciazy mialam tylko plamienia podczas pierwszego okresu w tej mialam raz plamienia przez 2 tyg do tego straszny bol brzucha, nie wiadomo dlaczego... ponoc dziecko sie zagniezdzalo a macica powieksza... na szczescie przeszlo... czasem mam jakies klocia.... nastepna wizyta za niecale 2 miesiace... mysle moze o zakupie w tej ciazy detektora tętna płodu. bardzo fajna rzecz na poczatku ciazy jak i pozniej kiedy np dzidzius caly dzien sie nie rusza a my sie zamartwiamy czy wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasienka co do bolow w dole plecow czy kosci ogonowej to prawdopodobnie masz lozysko na tylniej sciane :) ja tak mialam w poprzedniej ciazy, teraz chyba tez bo czasem az sie ruszyc nie moge, tak boli.... a jakie skurcze porodowe mialam lohoho.... krzyzowe ponoc duuuuzo gorsze od brzusznych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie lędźwie bolą jak dłużej postoje.. I też zastanawiam się czy od ciąży tak jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Creamyful ja nie zapomniałam tabletki. Piłam alkohol na weselu. W czerwcu. Może przez to? Tak myślę, że jak już będzie maluszek to będę szczęśliwa ale po tylu latach to dla mnie jak pierwsza ciąża. Totalnie nie pamiętam ani numeracji ubranek, jaki rozmiar kupić, ile, itd. Mamy 3 pokoje. Gdzie ulokować malucha? Co w pracy powiedzieć? Ja dopiero tak naprawdę niedawno zaczęłam żyć bo przez wiele lat byłam samotną matką...przerasta mnie to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
Ja sie boje własnie takiej sytuacji o której napisała zapach kwiatów. Ze w piątek pójde do gina i dowiem sie ze serce przestało bic. Wiadomo ze nie myśle o tym i staram sie nastawiac pozytywnie, ale tez nie ma we mnie jakiejs nieskończonej radosci i euforii bo wiem ze jeszcze wiele sie moze zdarzyc. Mój mąż za to jest mega optymistą i pęka ze szczęścia. Zresztą pocieszam sie ze skoro urósł mi progesteron w ciągu ostatniego tygodnia to znaczy ze ciąża sie rozwija. Niestety prawda jest taka ze nigdy człowiek nie przewidzi wszystkiego. Niedawno zona znajomego musiała urodzic martwe dziecko w 7 miesiącu. To jest dopiero tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Zazdroszcze Wam tej radości z ciąży takiej w 100%. Nie nakręcajcie się czarnowidztwem bo po co psuć te chwile. Ja pełna rozsterek jestem. Jedyne co wiem, że finansowo jest ok, że na pewno pod tym wzgledem sobie poradzę. Dziewczyny a tak przy okazji: do kiedy zamierzacie pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruda ile Ty masz lat? Ja Cię całkowicie rozumiem bo w Twoim przypadku to jest wywrócenie całkowite życia do góry nogami. Moja Teściowa zaszła w taką niespodziewaną ciążę jak miała 38 lat i dwóch prawie dorosłych synów. Opowiada, że wyszła od ginekologa i całą drogę do domu płakała. A teraz? Młody ma 16 lat i jest inteligentnym chłopakiem. Dzieci wychowywane wśród starszego rodzeństwa często szybkouczą się różnych rzeczy typu czytanie i ogólne rozeznanie w świecie. Drugi przypadek to moja kuzynka, która świadomie zaszła w ciążę mając 38 lat i13 letniego syna. Dziś młody ma 6 lat. I choć fakt, że między rodzeństwem już nie ma aż takiej więzi bo starsi raczej niańczą młodszych zamiast wspólnie przeżywać rodzeństwo ale to nie znaczy,że takie rodzeństwo jest gorsze. Jest po prostu inne. Oswoisz się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna123
Ruda to ja mam w rodzinie jeszcze lepszy przypadek. Jedna ciotka jak miała 44 lata myślała ze zaczyna się u niej menopauza bo okres jej się zatrzymał. Poszła w końcu do lekarza i usłyszała ze jest w czwartym miesiącu ciąży!!! Zemdlała w gabinecie z wrażenia. A oprócz zatrzymanego okresu nie miała żadnych objawów ciązy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka73
A mi sie jakas infekcja drog moczowych przyplatala. Juz miesiac temu bralam serie antybiotykow ale jak widac to cholersto jest trudne to wytepienia. Borykam sie z tym problemem juz ladnych pare lat i kazdy lekarz to ignoruje- zurawina, urospet i furagina no ale ile mozna ja sie pytam??? Dzis mam wizyte kontrolna (11-ty tydzien) i nie wyjde z gabinetu dopoki mnie nie skieruje na jakies kompleksowe badania bo posiem mam robiny co miesiac i non stop takie same wyniki. A tak poza tym to przygotowania do slubu w pelni, mdlosci trwaja i jest cudnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Mam 33 lata. Syn 15. Poczytałam Was troszkę. Creamyful mój partner też ma 2 synów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
Hej dziewczyny! Czytam Was w zasadzie na bieżąco, ale jakoś nic ciekawego się u mnie nie dzieje, więc nie mam co pisać. Zresztą po śmierci dziecka koleżanki która była w 10.tygodniu trochę mi entuzjazm opadł. A oprócz tego przytyłam już prawie 4kg, chociaż jem bardzo zdrowo i racjonalnie, tyle samo co przed ciążą, bez większych zmian w zasadzie... Masakra :( Zawsze byłam szczupła... Jutro zaczynam 9. tydzień, dziś mam wizytę kontrolną i usg. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Cieszę się ogromnie, że grono nam się powiększa i tematy zeszły ze schizowo poronnych ;) postaram się udzielać trochę częściej. Dobrej nocy Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnna123
Oj Anetka jak ja cie dobrze rozumiem. Bardzo łatwo łapie infekcje pęcherza. Już jako dziecko się z tym męczyłam. Normalnie masakra, czujesz ciągle parcie na pęcherz, robisz 3 kropelki i piecze jak cholera, jakby mi ktoś żyletkami ciął... brrrrr Tez zawsze dostawałam to samo co ty i różne zalecenia. Podobno jak jest upał czasem wystarczy napic się czegos bardzo zimnego i to już może sprowokować taka infekcje. ---- koczet a co się stało u twojej koleżanki? Miała jakies objawy ze cos się dzieje złego? ----- Ja dzisiaj po kilku dniach spokoju przywitałam ranek nad kiblem. Ale już mi lepiej. Ostatnio mam straszne huśtawki nastrojów. Często robi mi się smutno z byle powodu i chce mi się płakać. Nie ma opcji zebym jakiś wzruszający film obejrzała bez ryczenia, co mi się nigdy nie zdarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
annnnnna123, właśnie nie miała żadnych objawów, na planowej wizycie to wyszło. Ale wiem, że oni starali się o to dziecko ponad 10 lat i udało się dopiero po inseminacji. Jej partner miał bardzo kiepskiej jakości nasienie, dużo zniekształconych plemników, więc bardzo możliwe, że była to jakaś wada genetyczna. Pocieszam się, że limit tragedii w najbliższym otoczeniu mam wyczerpany i u mnie wszystko musi być ok. Chociaż bardzo przeżyłam ich stratę, koleżanka miała rodzić pod koniec lutego 2014 :( Anetka, na drogi moczowe polecam duże ilości suszonej żurawiny, zarówno jako lekarstwo, jak i prewencje. Mnie kiedyś dopadały niemal miesiąc w miesiąc i żurawinka bardzo pomogła. A żeby było śmieszniej, matka lekarz i mi mówi: córuś, takie częste infekcje pęcherza to najczęściej od nadmiaru seksu :D no ale cóż, przecież nie ograniczę tylko z tego powodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczet - z wiesz że też tak słyszałam, że częste infekcje od nadmiaru sexu :) Ale to chyba też trochę kwestia predyspozycji - jak ze wszystkim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, nowe mamy, gratki :) Vera - same dobre wieści !! Bardzo się cieszę i gorąco pozdrawiam. Mam nadzieję że odpoczęłaś i nabrałaś rozpędu na kolejne dni :) Ja mam już sprecyzowany (nareszcie) plan na urlop Ani GB, ani łódki - tym razem Bułgaria i słodkie lenistwo nad plaży, ta zmiana nastąpiła w wyniku nacisku silnej grupy lobbystycznej (czyli naszych bąków). Dziewczyny, miło się was czyta :) Creamy, może masz jakiś pogląd co konkretnie warto zobaczyć w Norwegii ? Wydaje mi się że cała jest piękna, ale jeżeli kiedyś tam wyruszę, nie będę z pewnością miała czasu aby tyle zobaczyć, raczej tylko to, co na wybrzeżu, bo mam zamiar tam popłynąć. Zdjęcia fiordów mnie rozwalają :) Wiem że to nie ciążowy temat, ale nie mam tam nikogo znajomego i może uda mi się troszkę "wykorzystać" ciebie jako tubylczynię obeznaną w temacie :) Wszystkim życzę miłego ciążenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam pytanie , pierwsza wizyte mialam w 6 tyg na fotelu i cytologie no a dzis mam wizyte i tez na fotelu czy przez brzuch usg , jestem w 11 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Marcowa -zazdroszczę Bułgarii. Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg? My byliśmy na Piaskach. Pięknie i tanio. W tym roku już po wakacjach, byliśmy we Włoszech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takaCzarna - ja nie pomogę, miałam tylko wizytę na fotelu i USG dopochwowo w 5-6 tc. Teraz idę w 9tc - myślę że USG też będzie dopochwowo, jak sądzicie? A tak a propos urlopów, to my wybieramy się na Mazury we wrześniu - już nie mogę się doczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
takaCZARNA, jasieńka - ja idę dziś, 7t6d to Wam powiem co było u mnie. Dzisiaj już pewnie z mężem wejdę, więc bardzo możliwe że przez brzuch. Chyba w teorii od 6tc można przez brzuch coś zobaczyć. Wyjdzie w praniu, po 12.00 będę wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasieńka ja się tak nakręcałam, bólem brzucha i pleców że pojechałam na ostry dyżur, 10 lub 11 tydzień[ dokładnie lekarz nie wie który to tydzień ale wyjdzie później] serduszko bije i nic się złego nie dzieje oprócz torbieli na jajniku. Pozdrawiam Was bardzo ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Anetka ja mam duże doświadczenie z problemai dróg moczowych swoich oraz mojej córki i moja rada jest taka:idź do specjalisty czyli do urologa. On Ci zleci odpowiednie badania, zrobisz posiew, potem leczenie, które polega najpierw na odpowiednio dobranym antybiotyku a potem przez dłuższy czas trzeba brać Furaginę odkażająco.Moja córka przez rok(!) ją brała. marcowa jak ja Ci zazdroszczę tej Bułgarii. U nas w tym roku wakacje właśnie miały trwać no ale z powodu mojej niedyspozycji siedzimy w domu. Nadrobimy za 2 lata:) Bo za rok to sie nie spodziewam możliwości wyjazdu:) takaCZARNA w poprzedniej ciąży pamiętam, że w 10 tygodniu gin spróbował mi zrobić usg przez brzuch ale jednak skończyło się na fotelu:) Czekam na informacje po wizytach lekarskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - mnie już ból brzucha w zasadzie minął - z czego się baaaardzo cieszę. Teraz mam czasem tylko 2-3 minutowe chwile kiedy odczuwam ból jak na okres, ale to sporadycznie już. Co do bólu pleców, zauważyłam też że rano praktycznie go nie odczuwam, tylko wieczorem...szczerze mówiąc nie nakręcam się że coś złego dzieje się z dzieckiem tylko ciekawa jestem czy to od ciąży czy coś mi się stało i powinnam udać się do lekarza - nieginekologa :) Mam nadzieję że po tygodniu - dwóch ten ból też ustąpi, tak jak ustąpił ból brzucha. koczet - ja dziś mam 7t3d i w przyszłym tygodniu też chcę wejść z mężem więc czekam z niecierpliwoscią na relację i jednocześnie trzymam kciuki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×