Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Wow ale sie rozpisalyscie :) Moja mala spala z nami w pokoju pol roku, od 3msc spi w swoim pokoiku, juz dawno chcielismy ja przeniesc ale czesto sie budzila bo to zabki, bo to jesc. A teraz spi od 19,30-20 do ok. 6-7, zje butle i dalej spi do ok.9 :) mam nianie u niej w lozeczku i przenosna przy sobie w salonie czy w sypialni wiec jest ok :) Co do zwiedzania w norwegii to zalezy od regionu w krorym bedziesz. A fjordy? Hmm norwedzy sie smieja z polakow ze przyjezdzaja je zobaczyc, bo to nic takiego :) ja mieszkam w okolicach Trondheim. W Trondheim jest duuzo do zwiedzania. Piekny kosciol z grobem krola ktoremu ponoc caly czas rosna wlosy... Niesamowite. Duzo muzeum. Sama przejazdzka po norwegii ich drogami.. Przez skaly, wode dookola :) Co do infekcji ktoras z Was pisala, ja w tamtej ciazy tez cos zalapalam, podczas porodu podali mi antybiotyk i malej po urodzeniu. U nas tez wszystkie wizyty i badania za darmo. I nie trzeba miec ubezpieczenia. Kazda ciezarna i dziecko ma lekarzy za free. Moja mala do 16 roku zycia ma taksowki za darmo sk lekarzy. Jesli przypada nam wizyta kontrolna to pytaja czy wyslac taksowke, ktora nas zawozi i odwozi :) jak nagle potrzebuje jechac do lekarza czy szpitala z nia to tez tylko dzwonie i wysylaja taxi.. Super sprawa. No i becikowe jest tu duuuzo wieksze jak w pl.. Wychodzi ok.17tys zl. Co do pracy to ja mam w domu mini salon w piwnicy, przedluzam wlosy i paznokcie. Jak moj jest w domu i siedzi z mala lub jak ktos z rodziny u mnie jest :) mam kilka klientek tygodniowo tylko, tak dla zbicia nudy :) od listopada corka idzie do zlobka to bede miala troche wicej czasu przez zime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowa w tabelce juz ledwo miejsce znalazlam na plec, a jeszcze pozniej dojda daty porodu i moze imiona dzieci ? :) chyba ze siade pozniej lub rano to pokombinuje czy sie zmiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka i RudaMagda dopiszcie sie do nas do tabelki :) oczywiscie jesli macie ochote nick...................wiek........data ost.@........ .termin..........tc.....ktore dziecko.....plec chudzina123.........23...........12.05.13............19 .02.14......14.......?.......... madziulka123.......21...........16.05.13.......... .26.02.14.......13.......?.......... _Mufinka_............24............24.05.13...........0 1.03.14.......12.......?.......... Creamyful........... .22...........26.05.13...........1-7.03.14.......12....... 2.......... Anetka73..............31......... .31.05.13............07.03.14........11.......?.......... Sieja_wędrowna....32............31.05.13...........08. 03.14.......11.......?.......... annnnna123..........28...........01.06.13............13 .03.14.......11.......1.......... takaCZARNA........26...........02.06.13.............09 .03.14........11.......1.......... nataszka taka mala..26.........03.06.13.............10.03.14........11 .......?.......... vera30..................31............03.06.13........... .10.03.14..........11.......?.......... Atena C................27.......... 06.06.13............13.03.14.........10........?.......... agata_a_..............26............11.06.13........... .19.03.14........9........?.......... zapach ................30............15.06.13............22.03.14 .........9......2.......... koczet.……........…23…..….....16.06.13…....... . .26.03.14.......…9.......?.......... patija23................23............17.06.13......... ... 24.03.14.......9.....1.......... Madźka871..........26............20.06,13............. 28.03.14........8.....1.......... jasieńka.............. 32........... 22.06.13............28.03.14..........8 .......1..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Creamyful ja to bym moze zrezygnowala z tygodnia ciazy w tabelce. Watpie zeby kazda z nas pamietala co tydzien zeby wkleic tabelke od nowa i zrobi sie balagan. Jest data ost miesiaczki, kazda wie w ktorym jest tygodniu wiec mniej wiecej mozna sobie kazdego policzyc, ale to tylko moje zdanie. Moze dziewczyny mysla inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To moze zrobie: nick, wiek, panstwo/miasto? ,data @ , termin porodu, plec, imie i pozniej dojdzie data porodu? Albo wogole skasowac ostatnia @ i zostawic tylko planowany termin porodu? Poczekam na Wasze wypowiedzi i wytedy dopiero zmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możecie mnie wkleić? Ja z tel nie mam jak a przy laptopie rzadko jestem, w pracy to nie chcę by ktoś mi zaglądał :) MAGDA 33 LATA, TERMIN NA 18.03. Myślę, że lepiej termin niż tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
To wyżej to ja. Nie wiem czemu nik nie wszedł. Creamyful ale to Wasze becikowe to zamiast macierzyńskiego dla kogoś kto pracuje tego już nie ma. Ale to i tak super, że dbają o takie osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To becikowe jest dla kazdego, i dla pracujacych i beztobotnych. Mozna wziasc na raz lub rozlozyc na rok czy dwa. A bezrobotne zasilek jeszcze dostana oprocz tego , ale ja nie wiem co i jak bo nie korzystam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę że lepiej termin porodu kraj/miasto płeć a którym a tyg to na bierząco będziemy się informować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja to bym nie mogła żyć tak daleko. I tak jakby "nie u siebie". To pewnie od charakteru zależy. Mam znajomych, którzy zadowoleni są za granicą, ale mam też takich którzy wrócili. Właśnie z Norwegii znajomi. On pracował gdzieś gdzie ciągle jest noc. Creamyful pewnie będzie bardziej w temacie. Kasa pewna ale zimno i depresja. Fakt że socjal lepszy ale piwo pił w Pl bo tam wszystko 4 razy droższe. Dziewczyny zaróbcie na własny biznes i wracajcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudaMagda ja mam inna sytuacje. Nie przyjechalam tutaj do pracy :) jestem w zwiazku z norwegiem. Kupilismy dom, mamy juz corke, niedlugo kolejne. Do Polski napewno nie wracam. Zreszta nie wyobrazam sobie po co mialabym mojego tam ciagnac. W odwiedziny na pare dni ok, ale nie dluzej :) dobrze nam tu sie zyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Creamyful - jak jesteś szczęśliwa i nie tęsknisz to pewnie, że nie masz po co wracać :) dlatego pisałam, że to też od charakteru zależy. Ja z rodziną zżyta jestem, i trochę też wygodna, zawsze jest komu dziecko na weekend podrzucić. A Ty masz tam teściów to też łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Piwo pil w pl bo tam wszystko 4 razy drozsze" Rozwalilo mnie to!Gdyby wychodzic z takiego zalozenia to nawet chleba bym nie kupila bo 4 razy drozszy.Za granica jest inny przelicznik wyzsze ceny ale tez wyzsze zarobki wiec nie ma co przeliczac skoro zyjesz tutaj.Niektorym sie wydaje ze wyjada za granice i beda mieszkac i zyc za darmo a cala kase wysylac do Polski. Bzdura.Jak masz dobra prace to odkladasz kase owszem,ale sporo idzie na utrzymanie jak wszedzie.Tu tez trzeba jesc i placic rachunki tyle,ze ze jest moze lzej bo zarobki dobre. RudaMagda nie obraz sie ale skoro Twoj znajomy musial leciec do Polski zeby napic sie piwa to chyba faktycznie lepiej ze do niej wrocil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jestem zzyta z rodzina, dlatego czesto do mnie przylatuja, za tydzien bedzie mama z moim bratem na 10dni :) co do tesciow to nie badzo... Z tesciem mamy super kontakt ale 4h drogi do niego, tesciowa ma corke 2msc starsza od Michelle i nowego faceta.. Mieszka w sumie z 1,5h od nas ale wiedzialam ja 1 w zyciu po urodzeniu corki, oczywiscie z jej winy. Nawet nie dzwoni do swioich dzieci bo tak zajeta jest swoim nowym zyciem. Napewno sie odezwie w marci zeby zobaczyc wnuka i to wszysko. Co do piwa to tez mnie to rozsmieszylo ale nic nie pisalam. Wiesz jak ktos ma zarobki 15-20tys i kupi piwo za 10-15zl to to wychodzi jeszcze taniej jak w pl... Przy wyplacie 1500-2000 piwo za 1-1,5zl to jak za darmo. Ja juz dawno przesalam przeliczac i widze ze wszytsko jest tutaj o wieleeele taniej patrzac ma zarobki. Nawet pampersy dla dziecka tansze jak w pl bo po 25zl. Kilo seea zoltego 50zl... To jak za 5zl w pl.... Jak sie tu zyje a nie przyjezdza tylko po zarobek to sie inaczej patrzy, jak bym chciala odlozyc wiekszosc kasy do pl to bym nic nie jadla i spala na dworze zapewne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Wiesz, chodzi o to, że on chciał odłożyć by wrócić, więc oszczędzał. W tym także na piwie. Dziewczyny jak Wam się dobrze żyje to super. Nigdy nie mieszkałam za granicą więc znam tylko z opowieści (w tym i z Waszych wypowiedzi) to co ja tam wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Creamyful to Twoja teściowa młodziutka babka musi być. Ja z moją ex teściową nadal dobrze żyje. To dzięki niej mam dosyć wysokie alimenty i ex mąż oddał mi mieszkanie (a w zasadzie swoją część bo było kupione po ślubie). Wpada na kawę, wnukowi zawsze kasę daje, owoce przywozi. A ma od mojego ex 2 wnuczki. Dobra kobieta ogólnie. A matka mojego partnera nie utrzymuje z nim stosunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to juz jest za granica. Jedni przyjedzaja i po prostu tutaj zyja wiec nie przeliczaja a Ci, ktorzy przyjechali tylko zeby zarobic i wrocic inaczej do tego podchodza. Jedno jest pewne nie ma co generalizowac, kazdy jest inny, ma w zyciu inne cele i priorytety czy to w Polsce czy za granica. Jedno jest pewne wiekszosc z nas teskni za krajem, rodzina i znajomymi i tego nie przeskoczymy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesciowa 46... 8 dzieci w tym najstarsze 29 a najmlodsze 10msc. Moja mama tez mloda 42 i moje dzieciaczki to poki co jedyne wnuki i prawnuki w rodzinie, wiec jest szalenstwo :) co chwile przylatuja lub wysylaja paczki. Rozpieszczaja mi ja na maxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mojego męża nasz dzidzia będzie pierwszym wnukiem/ wnuczką i prawnukiem/ prawnuczkiem więc też sądzę że będzie istne szaleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
8 dzieci? Nieźle. To się nie ma co dziwić, że czasu dla wnuczki nie ma :) ale że w tym wieku jeszcze miała siły na dziecko...to ja myślałam, że juz jestem późną matką i się zastanawiałam czy dam radę :D A jeśli chodzi o życie za granicą to tylko szkoda, że nasze państwo nie dba o ludzi, nie ma pracy, socjal tragiczny...ja nawet becikowego nie dostanę :) totalnie nic od państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow dziewczyny, ale musiałam nadrobić :) Ja tylko w pracy siedzę na forum, bo w domu nie odpalam kompa (mam go dość po pracy i inne rzeczy zawsze do zrobienia). Co do tabelki to jestem za wykasowaniem daty ostatniej @ i aktualnego tygodnia ciąży, bo ten ciągle się zmienia. W zamian będzie można wpisać skąd klikamy, potem imię dziecka czy coś :) Co do mieszkania za granicą, to ja tylko na stypendiach byłam: pół roku w Hiszpanii i pół roku w Mexyku. Z Hiszpanii nie chciałam wracać, ale byłam dopiero na 3 roku więc zostały mi jeszcze 2 lata studiów w PL oraz musiałam wrócić na ślub brata, bo byłam świadkową ;) W Meksyku byłam tuż po obronie, ale to już Ameryka Południowa - są nieco specyficzni i trzeba chcieć ich zrozumieć. Ja wiedziałam że za 6miesięcy chcę wracać do PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Zazdroszczę i Hiszpani i Meksyku. Pół roku to trochę długo ale jakbym wiedziała że na pewno wrócę to czemu nie. Super. Ja uwielbiam ciepło i zwiedzanie. Fajne to forum, nie tylko tematem są dolegliwości ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudaMagda, no ja też właśnie uwelbiam ciepło i język hiszpański - dlatego akurat te kraje wybrałąm (mogłam wybrać anglojęzyczne jak Holandia czy UK) Bardzo się cieszę że miałam taka możliwość, bo to coś fajnego :) Jeśli chodzi za to o wyjazd na stałe, to musiałabym się baaaaardzo zastanowić, no i oczywicie zależałoby to od mojej sytuacji w danym czasie - ale myślę że byłoby to możliwe. Narazie nie muszę podejmować tak waznych decyzji - ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpania to jedyny kraj w którym chciała bym mieszkać. Nie byłam tam ale wydaje mi się że była bym tam szczęśliwa..;) Co nie znaczy że w Polsce nie jestem szczęśliwa- generalnie dobrze mi się żyje i nie narzekam..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
I pewnie prędzej Hiszpania? Ja jeszcze tam nie byłam. Planuję w przyszłym roku. Tylko kwestia czy maluch będzie spokojny. Syn znosił podróże doskonale, po prostu przesypiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie Hiszpania jest piekna i ludzie bardzo mili i przyjazni. Co prawda nie mieszkalam tam, ale bylam kilka razy na wakacjach i zawsze chetnie tam wracam :) Kiedys nawet mielismy plan zeby rzucic wszystko, kupic budke z hamburgerami i mieszkac na plazy :) Oczywiscie bylo to tylko chwilowe wakacyjne myslenie. Na dluzsza mete to chyba nie dla mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?..........???.......?????....??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?..........???.......?????....??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......?..........???.......?????....??.??.?? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14......2..........???.......?????....??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......?..........???.......?????....??.??.?? Sieja_wędrowna....32.....Polska.....08.03.14.......?..........???.......?????....??.??.?? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..........???.......?????....??.??.?? nataszka taka.......26.....Polska.....10.03.14......?..........???.......?????....??.??.?? vera30..................31.......UK.........10.03.14.......?..........???.......?????....??.??.?? Atena C................27.....Polska.....13.03.14.......?.......... ???.......?????....??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....13.03.14.......1..........???.......?????....??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?...........???.......?????....??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....19.03.14.......?..........???.......?????....??.??.?? zapach ................30.....Polska.....22.03.14 ......2..........???.......?????....??.??.?? patija23................23.....Polska.....24.03.14.......1..........???.......?????....??.??.?? koczet.…….......…23…..Polska.....26.03.14.......?..........???.......?????....??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1..........???.......?????....??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14.......1..........???.......?????....??.??.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też nosiło w młodości po obcych krajach. Najpierw UK, potem Francja, ale mimo, że miałam możliwość, żeby zostać, uciekłam do PL. Tęsknota to jedno, ale byłam całkiem sama i po prostu przestraszyłam się.... Głupia byłam. Teraz nie miałabym żadnych obiekcji, żeby zostać, ale życie potoczyło się inaczej. Mamy tu swój biznes i niewielkie perspektywy na wyjazd za granicę, bo w naszym zawodzie nie bardzo jest praca, szczególnie dla mojego m. który z językami na bakier trochę. Dziewczyny spoza PL, trochę wam zazdroszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiszpania jest super, choć to też zależy czy PN czy PD. Ja byłam na PN i bardziej mi się podobało, bo na PD jest po prostu więcej turystów i nie jest zbyt czysto - no i są tam większe leniuchy... Ale obecnie w Hiszpanii stopień bezrobocia jest większy niż w Polsce - orientowałam się bo nawet mysleliśmy o zamieszkaniu tam na jakiś czas ze względu na mój sentment do tej kultury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×