Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość annnnnnna123
Ja już po wizycie. Szyjka się trochę skróciła od ostatniego razu. Mam założony pessar i dostałam leki dopochwowe na grzybice i jeszcze mase innych. Samo zakładanie było nieprzyjemne i trochę bolesne ale trwało chwilke i teraz już nic nie czuje. Przeraziła mnie wielkość tego krążka. Myslałam ze jest dużo mniejszy. Wygląda jak statek ufo z dziurą w srodku. No i niestety cena jest wysoka. Pessary nie są refundowane, podobno nawet jak zakładają w szpitalu to trzeba za krążek zapłacić ok 170 zł. Ja zapłaciłam za pessar, założenie, wizyte i usg 400zl i do tego dostałam receptę za którą zapłace ok300zł. Najdroższe są te tabletki dopochwowe na grzybice. Ale gin musiał mi je przepisac zgodnie z antybiogramem który był razem z wynikiem posiewu. Powiedział ze mam najgorszy rodzaj grzybicy, który się najtrudniej leczy. Za tydzień mam się pokazac do kontroli żeby sprawdzić czy pessar dobrze się trzyma. Nadal musze lezec i tak już będzie do końca. Gin powiedział ze wypadałoby donosić ciąże chociarz do 35 tygodnia a najlepiej do 37. kazał być dobrej mysli Jestem już dużo spokojniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Anna, cieszę się, że już masz za sobą tę wizytę. Też czułabym się spokojniej, wiedząc, że mam "wspomagacz". Teraz już tylko trzymaj się zaleceń i zobaczysz, że donosisz do tego 37 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
anna ty jestes juz w 28tyg? no to napewno uda sie donosic, trzymam kciuki, lez i nie stresuj sie, bedzie dobrze :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnna123
Tak dzisiaj dokładnie jest 27 tydzień i 1 dzień. Dzieki za wasze wsparcie. Teraz będę dalej grzebać w necie i kompletować powoli wyprawke. Mam dużo czasu na szukanie okazji, promocji itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
dokladnie lepiej skupic sie na przyjemnosciach, czym niewatpliwie jest kompletowanie wyprawki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala9oa
Hej Dziewczyny :) też mam termin na marzec - dokładnie to 03.03.2014 :) więc dziś zaczynam 29ty tydzień hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala9oa
Hej dziewczynki i jak tam ?? u mnie monotonia i nudy hi hi ale dziś idę na zajęcia do szkoły rodzenia więc powinno troszkę czasu zlecieć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!Witaj Natala :) Napisz nam cos wiecej o sobie... Anna wspolczuje Ci tych przezyc z szyjka, ale najwazniejsze ze lekarka szybko zareagowala i teraz musisz sie po prostu bardzo oszczedzac. Zostalo nam juz bardzo niewiele wiec jestem pewna, ze wszystko bedzie ok. Wspolczuje Ci tego ciaglego lezenia, ale chodzi o dobro maluszka wiec trzeba sie poswiecic :) Pomysl jaka czeka Cie nagroda :) Ja w sobote bylam u polskiego lekarza i wszystko w jak najlepszym porzadku. Lekarz sie pytal jak to zrobilismy bo cala ciaze maly rozwija sie na 50 centylu wiec idealnie :) Zbadal mi tez szyjke bo jak wiecie tu w Anglii nie badaja i tez wszystko ok. Nasmialam sie strasznie bo maly cale badanie dlubal sobie w nosie :) Powiem Wam dziewczyny, ze od 3 tygodni dwa razy w tygodniu chodze na basen i czuje sie po tym super. Wczesniej troche pobolewaly mnie plecy, a po basenie kompletnie te dolegliwosc**przeszly. Czasem tylko w nocy lapia mnie jakies skurcze w noge, no ale nie moze byc az tak idealnie. W koncu jestem w ciazy ;) Tak wiec jak ktoras ma mozliwosc troche poplywac to na prawde polecam :) A jak u Was z wyprawka? Ja zaczelam kupowac juz pierwsze ciuszki, ale w sumie nadal mam tego niewiele. Mysle, ze dopiero po swietach rusze pelna para :) Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
vera jak robi mi sie smutno i lezenie bardzo mi doskwiera to wyobrazam sobie mojego synka, jak go trzymam na rekach i przytulam i to mi pomaga. Mnie od tego lezenia boli wszystko. czasem mam wrazenie ze czuje kazdą kosc. No i dołujące jest to ze jeszcze z 9 tygodni bede tak lezec, ale co tam, najwazniejsze zeby pessar trzymał. Bede miała zdjęty jakos po 36 tygodniu bo wtedy juz bedzie bezpiecznie dla dziecka i nie bede musiała lezec. Tez mam juz troche ubranek ale jeszcze sporo musze dokupic. Niestety ominie mnie kupowanie wózka i szykowanie pokoju dla dziecka , to spadnie na mojego męża. Do konca ciąży bedziemy mieszkac u moich rodziców, bo mąż pracuje a ja nie moge nic robic i nie jestem sama cały dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lapsy i zima
36 tydzien wcale nie jest bezpieczny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala9oa
hej hej a co byście chciały wiedzieć :) termin 03.03.2014. oczekuję Zuzi :) dziś byłam na zajęciach w szkole rodzenia i było fajnie hehe sama byłam więc mogłam wypytać o to i o tamto . a rozmawiałyśmy o okresie przed porodem, porodzie i po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lapsy i zima- to że w 36 tyg ściągną szew to nie znaczy że urodzi. A to stwierdzenie że lepiej urodzić w 7 niż w 8 miesiącu to już dawna przeszło do lamusa. Każdy dzień jest dla dzieciątka ważny. Natala- a czy to twoje pierwsze dzieciątko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma co sie cieszyc ze 36 niby super i można rodzic to jest dopiero głupie stwierdzenie nie po to ciąża trwa 40 tygodni by rodzic w 36 ten miesiac jest mega ważny , nie zycze nikomu urodzic w 36 tygodniu tylko prosze nie wierzyc ze jest to bezpieczne i obojetne dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim mamusiom!.. Wszedzie do okola slychac ,ze ktoras z nas jest w szpitalu.. Moja kolezanka trafila wczoraj do szpitala, jest w 23 tygodniu i miala dziwne uplawy wiec pojechala to skonsultowac z Ginekologiem.Okazalo sie, ze wody plodowe jej odchodza. .;/ Jest zalamana..Lekarze zalozyli od razu ze dziecko nie przezyje, powiedzielu jej o tym.Wyobrazacie sobie co ona teraz czuje na sama mysl ciarki mi przechodza ale trzymam za nia i za maluszka kciuki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyobrażam sobie co musi czuć, niestety jeśli sączą jej się wody, to bardzo źle, w tak wczesnym czasie ciąży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to straszne ..;/ jeszcze lekarze ja tak zdolowali..Wiem, ze to bardzo zle wrozy saczace sie wody w takim wczesnym tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnna123
Ale ja napisałam ze krążek bedzie ściągniety PO 36 tygodniu!!! A poród w 38 tyg jest juz uznawany za normalny poród w terminie. Moja ciocia urodziła dziecko 2 tygodnie i 3 dni przed terminem i było to traktowane jak normalny poród, dziecko nie było wczesniakiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poród między 38 a 42 tygodniem jest uznawany za wlaściwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telealemele
uuu wody w 23 kiepsko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna nie przejmuj sie gosciem. To ze zdejma C*****sar nie oznacza, ze od razu tego samego dnia urodzisz. Moja siostra lezala na podtrzymaniu pol ciazy, miala szew na szyjce, a na koncu ciaze przenosila wiec nie ma reguly. Pati przykro mi z powodu kolezanki :( Miejmy nadzieje, ze jednak wszystko skonczy sie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera, ja tez mam taka nadzieje.Szkoda mi jej ona od samego poczatku ma klopoty z ciaza.. Moja kuzynka rodzila w 38 tygodniu i tez wszystko bylo ok. .;) takze Aniuu trzymam kciuki. .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo że im dłużej dzidzia w brzuchu tym lepiej ale zdarzają się przypadki wczesnych porodów i z dzieckiem jest ok. Moja znajoma urodziła w 28 tyg dziecko miało 1kg a teraz ma 3 lata i taki harpagan że koniec świata. Drugie dziecko urodziła w 32 tyg i też na razie ok jest. Pati współczuje koleżance..;/ale miejmy nadzieje że będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala9oa
tak tak :) to moje pierwsze dziecko hi hi za tydzień idę do gina na usg i kontrolę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
margiovitalla naisz cos o sobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Byłam dziś u lekarza, dała mi żelazo bo mi wyniki morfologii spadły i mam zrobić krzywą cukrową. Nastepna wizyta po nowym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 20 tygodnia przeszłam na L4 i tak siedzę i się nudzę , szukałam osób w podobnym stanie więc napisałam tutaj , u mnie ciąża przebiega książkowo , na zwolnienie przeszłam bo chce trochę odpocząć od pracy i porelaksować się przed narodzinami synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natala9oa
hehe a ja jestem na L4 od 5 T.C. hi hi i już totalnie znudzona jestem tym siedzeniem w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×