Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość gość
sama się pakuj słoniczko , twoj lekarz to rzeznik w takim razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosciu wez spadaj saczyc jad w inne miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
straszni są Ci ludzi.. Co ich to obchodzi czy ktoś będzie miał cc czy normalny poród..;( patola.. I dlatego profil na FC jest świetny że nikt się nie wpierdziela..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak fejsBóg to coś dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć jestem ciekawa co słychać u dziewczyn które były marcowymi mamami ale nie udało się straciły swoje maleństwa, odzywają się czasami? Bo nie mogę jakoś odnaleźć wątku Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, byliśmy wczoraj na USG i mała ma wymiary na 31tc, waga 1690. Lekarka nas postraszyła że jest za mała i że trzeba będzie kontrolować czy będzie przyrastać :( Poza tym wszystko u niej w normie, tylko odbiega od tabelek o 1.5 tyggodnia. Stosuję dietę na moją cukrzycę ciążową i wyniki nie są takie złe, oby tak zostało. Przytyłam wlaśnie 9.5kg, poza tym kazali mi wiecej pić, bo jakieś tam złe wyniki w moczu mi wyszły. Zatem teraz wypijam morze wody mineralnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jasienka. Ja bylam tez w 31 tygodniu na usg i mala wazyla 1628g, lekarz powiedzial ze ta waga jest idealna. Zdaje sobie sprawe z tego, ze raczej duza nie bedzie, bo moja mama miala dzieci o wadze 2300g i 2600g (ja). Nie martw sie. Ja tez kontroluje cukier i tez jest ok. 17 lutego mam ostatnia wizyte u diabetologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Jasieńka, ja też się niepozytywnie zaskoczyłam. Wczoraj miałam USG i waga Tosi nie zmieniła się od tygodnia (a miałam nadzieję, że przybierze). Biorę pod uwagę, że badania były wykonywane na dwóch różnych aparatach, ale przyznaję, że liczyłam na to, że będzie trochę więcej. Jestem w 35/36 tyg. Waga płodu 2300... Lekarz polecił mi pić MEDARGIN. Polepsza przepływ substancji odżywczych przez łożysko. Obrzydliwie niedobry preparat, ale może uda się małą jeszcze trochę podtuczyć ;) Za to, cały zeszły tydzień piłam wodę jak wielbłąd i w nagrodę usłyszałam, że zwiększyła się ilość wód płodowych. Bardzo chciałabym dotrzymać do tego 38 tygodnia, ale i tak jestem spokojniejsza niż mogłam być kiedy mnie przyjmowano do szpitala w 30 tygodniu... Ja ważę o 8 kg więcej niż przed ciążą (ale zaliczyłam dietę cud w szpitalu i poleciało mi ponad 3kg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde przepraszam nie doczytalam, Ty jestes w 33...przepraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy które mają cukrzyce ciążową to dzieciaczki są mniejsze z powodu diety.. Ja mam wizytę w poniedziałek. Jak byłam na wizycie w 29 tyg mała ważyła 1416g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
do goscia- ja jestem byla marcowa mama zaczynamy w lutym , oby szybko sie udalo zaciazyc :) dziewczyny ale ten czas minał ,lada chwila bede Wam gratulowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
Dziewczyny ja ostatnie usg miałam w 28 tygodniu i młody wazył wtedy 1180. Teraz jestem w 36 tc i nie mam pojecia ile wazy ale obawiam sie bo ja przytyłam tylko 5 kg. Kazdy kto mnie widzi zaczyna biadolic jaka to ja jestem chuda :O Fakt ze rece, nogi, twarz mam szczupłe i tylko taka piłka mi z przodu wystaje. Ale ja mam taki ucisk na żołądek ze moge jesc tylko małymi porcjami bo inaczej mi sie wszystko cofa i zgaga jest masakryczna. Za 8 dni mam wizyte u gina i mam nadzieje ze z małym wszystko bedzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnaa nie ważne ile się przytyje, ważne żeby z dzieciątkiem było dobrze i na pewno będzie..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Nie martwcie się zbytnio wagą. Jedźcie troszkę bardziej wartościowe rzeczy, dzidziusie podrosną. Błąd pomiaru USG to nawet 400g na tym etapie więc możliwe,że problemu nie ma. A po drugie, nie wszystkie dzieci muszą mieć 3,5-4kg przy urodzeniu :) Później nadrobią jak moi synowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija23 - to skoro dzieci są za małe to czemu mi diete każą stosować...przecież to jest nielogiczne...do 22tc kiedy nie byłam na diecie mała miała idealne wymiary i wagę....teraz trzymam poziom cukru niby to mi hipotrofia płodu grozi, no dziękuję bardzo.....nie kumam tego Mam tylko nadzieję że malutka podgoni jeszcze, albo jak nie to że nie będzie z tego powodu zadnych komplikacji...trzymajmy kciuki za nasze Kruszynki dziewczyny !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Co tam dziewczyny u Was? Ja według kalkulatora Haczewskiego http://dziecko.haczewski.pl/index.php?cykl=30&dzien=31&miesiac=5&rok=2013&bg=000 jestem w 36 tyg, 3 dniu. Od tygodnia mam coraz bardziej regularne i bolesne skurcze. Najgorsze są w nocy, trwają przez okres ok. dwóch godzin, tak mniej więcej co 10 min po dwie minuty. Jestem już nastawiona psychicznie, że do marca nie dotrzymam, ale wiadomo, każdy kolejny dzień w brzuc****est istotny. W środę mam mieć USG. Ciekawe, czy dotrzymam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mam nadzieje, ze wytrzymamy jeszcze troche i urodzimy blizej terminow. Ja dzis zaczynam 37 tydzien wiec jeszcze dwa tygodnie chcialabym wytrzymac bo pokoik jeszcze do konca nie gotowy :) Ja nawet nie wiem ile wazy moj maly bo ostatnie USG mialam w 28 tygodniu i byl w sam raz, ale nawet nie pamietam ile wazyl. Tutaj polozna na kazdej wizycie mierzy wysokosc macicy i na tej podstawie okresla wielkosc dziecka. Mi przewiduje pomiedzy 3 a 3.5 kg wiec zobaczymy czy ta metoda sie sprawdza. Wam tez juz jest coraz ciezej. Ja cala ciaze mialam takiego powera a teraz wycieranie kurzu mnie meczy. Masakra! Anna ty chudzinko. 5kg?? Zostawisz je od razu w szpitalu. U mnie waga juz +14 niestety, a zgaga i cofanie pokarmu dobija mnie totalnie. Nawet jak nic nie jem to mam zgage wiec ja juz nie wiem od czego to zalezy, ale moge smialo powiedziec, ze to byla moja najgorsza ciazowa dolegliwosc. Wszystko inne zapomne bardzo szybko ale ta zgaga...koszmar. Aguuu trzymam za Ciebie kciuki kochana :) :) :) Ciekawe jak tam marcowa, nic sie nie odzywa :( Kurde dziewczyny nie moge uwierzyc, ze to juz niedlugo. Zaczynam miec stresa przed porodem. Ciagle o tym mysle. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze bo ogarnia mnie jakas dziwna panika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wam:) u mnie 35 tydzien leci, za 3 tygodnie bede miec cesarke na 99%, bo mala dalej siedzi, a ciąze chca konczyc wczesniej ze wzgledu na cukrzyce ciazowa i nadcisnienie. vera pisalas o zgadze. Zgodze się z Toba, to jest najgorsze. A w nocy szczegolnie. A jesli chodzi o wage to +11kg i pare rozstepow na brzuchu. sieja - trzymaj sie, na pewno bedzie wszystko w porzadku. Jutro rozkladamy lozeczko, trzeba je przemyc i wywietrzyc, wiec dlatego wczesniej. Nie wierze, ze tak szybko to minelo:) Pozdrawiam was mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na zgagę dobre są migdały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę dziś do lekarza a mam potworną zgagę i pije mleko na okrągło... Ja zaczynam dziś 35 tydzień mam jeszcze duuużo czasu..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu migdaly na poczatku dawaly rade,niestety teraz juz nic nie pomaga.Czasem rennie daje rade ale staram sie jesc max 1 dziennie.No nic trzeba to jakos przezyc.Ja wlasnie prasuje zaslonki do pokoiku.Tak jak nie nawidze prasowac tak prasowanie cieszkow i innych rzeczy dla malego sprawia mi niezwykla frajde. Fiona u mnie lozeczko i mebelki skrecone juz od dwoch tygodni.Czekam jedynie z ubraniem lozeczka jeszcze troche zeby sie nie kurzylo,choc strasznie mnie juz korci zeby wszystko bylo gotowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patija no Ty jeszcze troche musisz sie pooszczedzac :)Daj znac jak wizyta u lekarza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Mnie najważniejsze przygotowania ominęły ze względu na szpital. Mąż na cito zwoził od rodziny i przyjaciół ciuszki i resztę akcesoriów. Pranie i prasowanie załatwiła moja mama. W sobotę skręciliśmy łóżeczko i ustawiliśmy już wszystko tak, jak ma docelowo stać. Zdążyłam kupić staniki do karmienia i spakować torby. Jestem logistycznie przygotowana do porodu, ale nie ukrywam, że chciałabym żeby się odbył w przewidzianym terminie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sieja jeszcze sie napierzesz i naprasujesz ubranek dla malej az bedziesz miala dosc.Mysle,ze to tylko za pierwszym razem sprawia frajde.Po nieprzespanych nocach ostatnie na co bede miala ochote to stanie przy desce :) Dzis po pracy troche ogarnelam,poprasowalam i teraz czuje ze mam delikatne skurcze wiec chyba czas sie polozyc na kanape i nic nie robic... Fiona a czemu bedziesz miec cesarke?Mala jest zle ulozona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguuuuuu
dzieki vera:) w srode punkcja a potem transfer i zobaczymy ;) pozdrowienia dla wszystkich :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po wizycie dobrze mała ma 2200g. Dostałam leki na nad ciśnienie. Szyjka twarda, zamknięta i dobrze utrzymana. Malutka wstydnisia i się chowała za rączką i nie dała się podglądnąć..;) Następna wizyta 27 lutego i będę mieć pobierane gbs. Lekarz nie przewiduje wcześniejszego porodu..;) A na zgagę polecam zawiesinę GAVISCON po łyżeczce 3 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grupa na fb jest juz tajna, nikt nowy nie moze dolaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda bo tutaj już nikt nie zagląda. Zresztą ja mam zarezerwowany nick, nawet na liście jestem wpisana. można zobaczyć że pisałam tutaj na forum wcześniej. trudno, znajde sobie inne osoby do pogadania :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×