Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość gość
Witam serdecznie! Jestem studentką studiów medycznych i prowadzę badania naukowe na temat porodu. W tym celu stworzyłam ankietę. Ankieta ta jest całkowicie anonimowa i dobrowolna, przeznaczona zarówno dla kobiet które już rodziły jak i do tych, które dopiero to czeka. Jeśli któraś z Pan zechciałaby wypełnić, będę dozgonnie wdzięczna. Każda wypełniona ankieta to malutki krok do przodu w napisaniu pracy :-) Podaję adres: http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/51cef6ffc8279/ Z góry dziękuję i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vera, też słyszałam, że w UK - i nie tylko tam - macierzyństwo zaczyna się od 4 m-ca. Aż dziwne, bo przecież wiele można zrobić jeszcze we wczesnym stadium, żeby pomóc utrzymaniu się zarodka. Ale co kraj to obyczaj, pytanie tylko, czy zdrowy. Mam przyjaciół w UK, dziewczyna jest w drugiej, zaawansowanej ciąży, też znalazła na miejscu polskiego lekarza, który ją prowadzi, nawet ZLA wypisuje (bo ubezpieczona w PL). Na marginesie, właśnie się do tych przyjaciół wybieramy w sierpniu:) Nawet mam dylemat, czy samolot nam nie zaszkodzi. Mam zamiar spytać o to lekarza - to będzie 3 mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie! Jestem studentką studiów medycznych i prowadzę badania naukowe na temat porodu. W tym celu stworzyłam ankietę. Ankieta ta jest całkowicie anonimowa i dobrowolna, przeznaczona zarówno dla kobiet które już rodziły jak i do tych, które dopiero to czeka. Jeśli któraś z Pan zechciałaby wypełnić, będę dozgonnie wdzięczna. Każda wypełniona ankieta to malutki krok do przodu w napisaniu pracy :-) Podaję adres: http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/51cef6ffc8279/ Z góry dziękuję i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vera30
Mam dokladnie ten sam dylemat.Pod koniec lipca mielismy jechac autem do Polski ale w tym wypadku nie wiem czy to dobry pomysl.Masz racje najlepiej zapytac lekarza.byc moze polecimy samolotem w zaleznosci co zdaniem lekarza jest bardziej wskazane?A w ktora czesc Anglii sie wybieracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
vera- gratulacje!! :)) super wiadomosc! tez slyszałam, ze w uk ciaza jest liczona po 3 miesiacu, zenada, ciaza to ciaza i jesli jest mozliwosc podtrzymania jej to jak najbardziej... z czasem bedzie nas tu coraz wiecej a tymczasem ide spac bo padam na twarz, ta robota mnie wykonczy, dobranoc , trzymajcie sie cieplo :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy do sklepu: www_kinderswiat_pl - podkreślniki oczywiście zamieniamy na kropkiusmiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Dołącze również :) 2 piękne kreseczki zobaczyłam tydzien temu, u ginekologa bylam ale jeszcze nic nie widzial :( za tydzien ide znowu :) Ja się czuję ogólnie dobrze, czasem mnie troche brzuch poboli w stylu jak na @ ale łagodniej , no i piersi - to akurat masakra... jak tylko zdejme stanik to musze je podrzymywac bo tak strasznie bola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i moja stopka wyżej jest nieaktualna juz dawno;p oczywiscie sie nie odchudzam teraz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vera30
Witamy nowa mame:) masz racje chudzinko z czasem bedzie coraz wiecej "marcowycg mam":) Powiem Wam dziewczyny,ze do mnie to jeszcze nie dociera.Po tym poronieniu w grudniu boje sie przyzwyczaic do mysli ze bede mama.Mam nadzieje,ze z czasem pozbede sie tych lekow i bede mogla cieszyc sie ciaza.I bardzo pragne zeby tym razem sie udalo.Marcowa jestem ciekawa co Twoj lekarz powie odnosnie samolotu.Z tego co troche poczytalam w necie to co lekarz to opinia niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, Mufinko, gratuluję kreseczek! A 45 kg jako cel... nieźle, ja ważę 58 i też miałam szczery zamiar się odchudzać no ale teraz ani mi się śni - mam pretekst żeby odłożyć to na conajmniej rok. Zresztą poprzednie ciąże bardzo pozytywnie wpływały na moją wagę - po porodzie chudło się samo, wystarczyło po prostu karmić piersią :) Vera, ja też liczę, że wszystko tym razem będzie u Ciebie ok, a może nawet więcej niż OK? Wiesz, np: takie podwójne OK - to byłby czad :) Właśnie rozmiawiałam z UK, moja przyjaciółka ma już fajny bębenek, a jej pierwsza laleczka już sama drepta... Słodka jest. Dziadki właśnie przyjechały, muszę kończyć. Swoją drogą - kiedy im powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
Witajcie z "rana" :P co do wagi to mi od poczatku ciazy przytyło się już 3 kg, waze teraz 59kg, rosne w szybkim tępie ale to pewnie dlatego, że jem bez opamietania, ale co zrobic gdy jestem ciągle głodna ;/ ssanie mam okrutne :P Udanej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety, chudzina, niektóre z nas zapewne będą się turlać na porodówkę :) ale czego się nie robi dla dzieciaka. Wprawdzie mam zamiar nie przesadzać z jedzeniem, ale szczere chęci a rzeczywistość... same wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzisiaj:) Mowilyscie juz komus o ciązy? My jeszcze nie i narazie nie chce, bo porpostu sie boje czy bedzie wszystko ok..tyle sie naczytalam tematow ze pierwsze tygodnie sa najgorsze, ze co troche latam do lazienki zobaczyc czy wszytsko ok.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Ja postanowilam nikomu nie mowic.Ostatnio powiedzialam bardzo szybko rodzinie, znajomym nawet szefowi no i skonczylo sie jak sie skonczylo :( Teraz postanowilismy, ze nie bedziemy nikomu mowic. Chociaz ciezko bedzie...Szykuje sie kilka rodzinnych imprez, teraz lato to wiadomo grile itp wiec ciezko bedzie sie ciagle wykrecac i tlumaczyc dlaczego nie pije nawet lyka piwa...Znajomi i rodzina wiedza, ze sie staralismy wiec pewnie sami sie domysla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
to prawda , niektore beda sie kulac, ja pewnie bede na czele :D co do ciązy to już rodzinie powiedzialam a było to dość szybko bo chwile po tym jak się dowiedziałam, jakoś w 5 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.kinderswiat.pl Zapraszam wszystkie przyszłe oraz obecne mamy na bezpieczne zakupy wyprawki oraz innych artykułów dla Waszej Pociechy do sklepu www.kinderswiat.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam dla przyszłej mamy pyszne ciasta na www.elastyczna.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry, kobitki :) no właśnie wysyłam dzieciaki do babci na tydzień. Dzieci już wiedzą, i boję się że wypaplają mamie przez przypadek po prostu, dlatego mam zamiar jej powiedzieć - co ma wisieć nie utonie. Vera - tobie się nie dziwię, że nie chcesz zapeszać, i wiem, że to strasznie trudne trzymać język za zębami, bo chcesz czy nie chcesz, ciągle o tym myślisz. Ja mam z tym wielki problem. Też mieliśmy nikomu o tym nie mówić, ale co tam... A jak samopoczucie? Macie jakieś dolegliwości? Powiem wam, że u mnie spokój, nawet biust odpuścił. Nic się nie dzieje. Huśtawka nastrojów też mi przeszła. Za to mój m. - istna burza hormonów, zupełnie jak gdyby to on był w ciąży. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
marcowa- co do obiawów to ja dalej 0 mdłosci tylko znowu biust zaczał boleć, poza tym to jest idealnie, mam nadzieje , ze ju do rozwiązania, dziś weszłam w 8 tydzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Witam dziewczynki:) Ja niestety w pracy jestem i jakos tak ciezko mi sie skupic...caly czas myslami jestem gdzie indziej. No ale coz byle do 16.Co do objawow to u mnie zero co mnie troche martwi :( Troche pobolewa mnie brzuch jak na okres i tyle. A hormony...bede na nie zwalac teraz wszystko...a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Serdecznie marcowe mamusie. Ja w zeszłym tygodniu zrobiłam test i wyszły dwie kreski. (druga bladzina) Żeby potwierdzić ciąże poszłam na USG. Jest pęcherzyk ciążowy bez echa zarodka.(4tc) Bardzo się martwię czy w ogóle będzie. Dodam że to moja druga ciąża (mam już 5 letniego synka) a przezywam jakby była pierwszą ciążą. Na kolejne USG potwierdzające mam być 12 lipca. Ja do tego czasu to chyba zwariuje. Według OM termin porodu mam na 8 marca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Witaj ola.wawa! 4tc to jeszcze bardzo wczesnie tak wiec sie nie martw. Nie zalecaja tak wczesnego USG wlasnie ze wzgledu na to ze nic jeszcze nie widac takze spokojnie bedzie dobrze:) Mi z OM wychodzi 9 marca. Wybieram sie do lekarza w sobote, ale nie spodziewam sie, ze cos zobacze, chce po prostu dostac lek na podtrzymanie dlatego jade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ola.wawa! Witamy cieplutko. Wszystko będzie dobrze. Może powtórz sobie teścik, żeby się podbudować, bo te dwie kreski z czasem robią się wyraźniejsze, podnosi się w końcu poziom HCG. To który tp wydaje się być dokładniejszy? Z om czy z dnia poczęcia? Kurczę, nie mam pojęcia, a powinnam, w końcu to nie pierwszyzna :) Z om wychodz mi 04.03, a wg dnia poczęcia 12.03. No i powiedziałam dzisiaj dziadkom. Reakcja prawidłowa - wszystko pod kontrolą, cieszą się, nawet się wzruszyli, kazali chuchać i dmuchać itd... Przyznam, że trochę się sama wzruszyłam ich reakcją i tak powzruszaliśmy się dobrą chwilę. W sumie mogę powiedzieć że ta ciąża to prezent urodzinowy - dzisiaj kończę fafnaście lat :) A przynajmniej tak się czuję, liczę że też czujecie się fruwająco, czego z całego serca wszystkim mamuśkom życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
No to marcowa wszystkiego najlepszego a przede wszystkim spokojnej ciazy i zdrowego slicznego bobaska!!!Fajnie,ze rodzice sie ucieszyli na kolejnego wnuka lub wnuczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avaqqq
Hej a czy odczuwałyście jakoś zagnieżdżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowa Wszystkiego Naj naj.... Ja jutro odbieram drugą bete. Mam nadzieje że się podbuduję nią :) pierwsza była 55,5 dnia 27.06 Dziś zakupiłam kolejną książkę o ciąży, wariactwo. Tak bardzo chce mieć drugie bejbi. Póki co boli mnie brzuch jak na okres, piersi nic a nic nie bolą. Ba nawet nie podrosły. Czytałam że przy drugiej ciąży tak bywa. A propo zagnieżdżenia się to pięć lat temu to poczułam okropny ból nawet po brzuchu się biłam. Myślałam że kota dostanę. Wtedy Pani ginekolog wyjaśniła mi że poczułam zagnieżdżanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo, co tu taka cisza ?:) ola.wawa i jak tam Twoja beta? Ja z niecierpliwoscia czekam na 8 lipca, wtedy mam nadzieje zobacze na usg serduszko i chyba dopiero wtedy troche odetchne i zacznę się cieszyć ze swojego stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×