Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Hej dziewczynki! Dzięki ola za życzenia. No proszę nie wiedziałam, że zagnieżdzenie boli... u mnie wszystko raczej wskazywało że dostanę zwykły, upierdliwy @. Z książek o ciąży polecam "W oczekiwaniu na dziecko" takie mądre tomisko; konkretnie i fachowo, nie wiem czy są nowe wydania, ja swoją ciążową biblię mam jeszcze z czasów kiedy nosiłam w brzuszku swoją pierworodną (tj. 13 lat temu). Dzisiaj umordowana jak nie wiem, chyba powinnam się bardziej oszczędzać. Więc muszę szybko iść spać bo padam. Dobrej nocy wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, gratulujacje dla Was. Ja ciągle czekam. @ mi sie spóźnia 4 dzień, nie mam żadnych objawów. Wczoraj po pracy zrobiłam test i wyszedł negatywny. Być może zrobiłam go za wcześnie albo powinnam go zrobić z rana. Zaczekam jeszcze kilka dni i zrobię następny test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Hej dziewczynki!Jak tam samopoczucie od rana? Reinka trzymamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Hej dziewczynki!Jak tam samopoczucie od rana? Reinka trzymamy kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry bardzo, ale pogoda,co? Niech się cieszą ci co wyjechali. Witaj reinka, życzę dwóch krech, też trzymam kciuki. Mnie od rana trochę brzuch smyra. Czuję się trochę dziwnie, dzieci nie ma, nie ma nawet psa (też pojechała na wakacje), a m. w pracy. Rzadko się zdarza żebym cały dzień była sama. Jutro idę do gina, chyba spiszę sobie listę pytań bo mam całe mnóstwo. Podpowiedzcie mi, o co mogłabym pytać, mam zamiar mocno go przemaglować. Jaka dawkę kwasu foliowego bierzecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawka, bo o pogodzie to trochę samolubnie się wypowiedziałam u Was niekoniecznie musi być ta sama. Miałam na myśli pogodę w Małopolsce - lampa jak nie wiem, lato po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Łódzkim też lato w pełni :) Ja dziś dobrze się czuje, ale spać to bym mogła chyba cały dzień, no ale trzeba trochę ogarnąć mieszkanie i obiadek ugotować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aa wiecie co mi dokucza? Kolana.. chyba to nie ma związku z ciążą, ale w sumie zaczęło się w podobnym czasie więc nie wiem... Szczególnie lewe mnie boli, ale drugie tez trochę i do tego czasem mam jakby "prąd" w ręce i czasem w nocy mi drętwieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie laseczki! W Warszawie też ukrop.dobrze że nie pracuje mogę się wylegiwać w łóżku. Moja betka 438. Urosła. Uff. I tak dalej się zamartwiam. Dopóki nie usłyszę bicia serducha. To jeszcze tyleee czasu. Hmm o co najlepiej zapytać ginka. Chyba to sprawa indywidualna. Jest tyle informacji w necie że można sobie śmiało poradzić. No i w książkach. Ja się zapytam czy mogę wyjechać nad morze. Mam zaplanowany urlop pod koniec lipca więc ciekawa jestem czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Oby nie bo mój pierworodny by się załamał. Dziewczyny a czy ćmi Was brzuch jak na @? Czy tylko ja tak mam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mnie ćmi dokładnie tak. Pisałam rano. Też się biorę za obiad, chociaż niekoniecznie mam ochotę wąchać obiadowe smrodki. W ogóle z węchem będę miała jazdę coś tak czuję. W poprzednich ciążach powyrzucałam ulubione perfumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOVA_1
Witam U mnie tez 2 kreseczki Wyszło zupełnie nieplanowane Zimą pierwszy raz zaszłam w ciąże ( 2 lata starań) Tydzień szczęścia i poronienie 6tc Teraz dużo pracowałam Ostatnie 2 tyg przechodziłam silną infekcje Brałam mocny antybiotyk i leki p/wirusowe Niestety antybiotyk nie pomógł Chciałam zmienić ale coś mnie podkusiło żeby zrobić test Wyszły 2 kreski Nie wierzyłam więc powtórzyłam następnego dnia rano - test pozytywny Teraz czekam, lecze się domowymi sposobami Już jest prawie ok Ale do gina pójde dopiero w 8 tygoniu Na razie nikt nie wie ( poza ojcem oczywiście) Zobaczymy co z tego wyniknie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Ola.wawa super wiadomosc, ze beta rosnie :) jezeli chodzi o zamartwianie sie to chyba wszystkie kobiety tak maja. Faceci maja wiekszego luza my niestety zamartwiamy sie caly czas..taka juz nasz kobieca natura. Ja dzis pol nocy nie spalam bo mialam jakies czarne mysli w glowie. Fajnie macie, ze u Was sloneczko swieci. W uk niestety szaro buro i ponuro, ale od jutra niby ma byc cieplutko i slonecznie. Ja jestem w pracy wiec w sumie bez roznicy. Wizyte u lekarza mam na sobote i tez przygotowuje liste pytan:) A co do bolu brzucha pobolewal mnie kilka dni przed terminem miesiaczki, ale teraz juz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vera30
Witaj Nowa_1 gratuleuje dwoch kreseczek. Ja tez przezylam poronienie w grudniu w 9 tygodniu wiec znam ten bol doskonale. Teraz powtarzam sobie, ze tym razem musi sie udac!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj, nova, tym razem musi być dobrze - szczególnie, że udało się zajść, jak pisałaś, w trudnych warunkach (dużo pracy, choroba). Trzymamy kciuki. vera, ja siedzę (chcę czy nie chcę) od 16 codziennie na wimbledonie, bo mój m. ogląda wszystkie tenisowe mecze, i wczoraj widziałam właśnie, że na trybunach ludzie w kurtkach. No i lało. I pomyślałam o tobie i o tej mojej ciężarnej znajomej... A niechże ten niż idzie precz... Ciężarne potrzebują słoneczka i witaminek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowa u nas "marcowa" pogoda non stop :) Sloneczka jak na lekarstwo w depresje mozna popasc..no ale coz...weekend wyglad obiecujaco wiec moze w niedziele wyskoczymy nad morze powdychac troche jodu i zlapac witaminki D. A propos witaminek...lykacie cos oprocz kwasu foliowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łykam preparat dla przyszłych i karmiących mam, taki jeden z najtańszych na rynku, ale dowiadywałam się czy dobry, i jest porównywalny, jeśli chodzi o jakość z tymi droższymi. Przy droższych płacisz za markę i ładne opakowanie, czy ja wiem zresztą, co jeszcze. Ten mój preparat ma jednak tylko 2 mg kwasu foliowego, więc doładowuję się osobno 4 mg, co daje razem 6 mg, czyli zalecaną dawkę. Ten preparat biorę dlatego, że moje odżywianie nie jest ostatnio najlepsze. Nie chodzi tu o fastfoody tylko raz jem, a raz w ogóle nie jem. Prócz tego biorę magnez, bo piję kawę. Słabą wprawdzie i niektórzy na moją kawę mówią "mleko o smaku kawowym", ale zawsze... O ten magnez zapytam jednak lekarza. Wiem też, że magnez zapobiega skurczom w łydkach, co zdarzało mi się we wcześniejszych ciążach i było paskudnym objawem, szczególnie w środku nocy. I wiecie co, polecam domowy pełnoziarnisty chleb z dużą ilością różnych ziaren - macie w takim pachnącym bochenku całą aptekę. No i poza tym - mniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu dzisiaj cisza....Wszystkie przyszle mamy korzystaja chyba z ladnej pogody a nie z komputera :) Swoja droga bardzo dobry wybor :) Ja niestety w pracy nie mam wyjscia. Marcowa ja biore Centrum dla kobiet w ciazy i karmiacych i dodatkowo kwas foliowy. Jak bylam na wizycie po poronieniu to lekarz kazal mi lykac tylko zestaw witamin w ktorym jest juz kwas foliowy ale powiedzial, ze jak zajde to mam brac dodatkowo jeszcze sam kwas foliowy bo jest bardzo wazny a jego nadmiar jest po prostu wydalany i nie szkodzi wiec tak robie. Piszesz, ze pijesz kawe. Ja jestem straszna kawiara, potrafilam wypic dziennie nawet 5. Co prawda podobnie jak Ty pije mleko z kawa ale za to bardzo namietnie :) Odkad dowiedzialam sie o ciazy pije bardzo rzadko, w sumie co kilka dni jak juz nie moge wytrzymac a tak to jade na herbatkach owocowych,sokach i wodzie przez co moi koledzy w pracy dziwnie na mnie patrza...Mysle, ze cos podejrzewaja, ale na razie nikt mnie jeszcze wprost nie zapytal z czego sie ciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczór. Żar z nieba się leje i nic się robić nie chce. Gratuluje koleżance wyniku POZYTYWNEGO. Jezu tak piszecie o tych poronieniach że sama zaczynam panikować już. Wiem jestem nienormalna ale nic na to nie poradzę. Do dziewczyn które czekają na drugą dzidzie.....Czy bolą Was teraz piersi? Mnie nic a nic, kurde belek nawet nie rosną. To tak ma być? W ogóle twarz mi się sypie i w nocy się budzę. Wiecie jakieś głupie sny mnie męczą. Co do kawy to uwielbiam. Rano mam zawsze na śniadanie standard od 2 lat to samo na śniadanie: kawa + serek wiejski z truskawkami + bułeczka orkiszowa. Jeszcze mi się nie znudziło, hehe. Lubie te poranki. Mniam. Marcowa----> a propo perfum to samo miałam w poprzedniej ciąży. Pooddawałam koleżanką, do dziś gdy czyje zapach CHANEL Mademoiselle mnie mdli bo kojarzy mi się z nudnościami pierwszej ciąży. Wiecie co? Ale kurcze nie mam mdłości. Ufff może nie będę już mieć.5 lat temu mdłości miałam do 6 miesiąca o każdej porze.To była masakra!! Dobra bo się rozpisałam za bardzo. Buźka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sieja_wędrowna
Czy mogę się przyłączyć? Wczoraj wyszły dwie kreski, USG pokazało 3mm "kropka" . Staramy się już piąty rok, jesteśmy z mężem w pozytywnym szoku. Lekko podekscytowani, ale też odrobinę spięci, że coś może pójść nie tak. Boli mnie podbrzusze (jak na okres) i mam rekordowo ogromne i obolałe piersi. No, pożaliłam się, pochwaliłam, a teraz mam nadzieję, że wszystkie dobrniemy do pozytywnego rozwiązania w marcu 2014 :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sieja :) Gratulacje :D faktycznie bardzo długo te starania trwaly, ale dobrze ze sie udalo :) to pierwsze dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sieja_wędrowna
:) najpierwszy raz, dlatego mam tyle obaw. W sumie w zeszłym miesiącu podjęliśmy decyzję o inseminacji, zaczęłam robić niezbędne badania, a tu proszę :) Trzymam za nas wszystkie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sieja!Gratuluje!5 lat staran to bardzo dlugo,super ze w koncu sie udalo.Ola.wawa ja tez nie mam mdlosci i mam nadzieje,ze tak zostanie a co do piersi to tez jakis spektakularnych efektow nie widze a przydaloby sie...Marcowa jak Twoja wizyta u lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj SIEJA wśród marcowych mamuś:)) Moje Gratki dla Ciebie i Męża. _____________________________________________________________ Ja jestem taka pierdoła że uderzyłam się paluchem w pufę i paznokieć mi się złamał w połowie. mam nadzieje że się zrośnie że nie będę musiała go zrywać. Jezuuuu!!! Boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoda fabia
OvuFriend to miejsce dla kobiet starających się zajść w ciążę. Codziennie poznasz tutaj status swojej płodności i dowiesz się kiedy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w Twoim przypadku jest najwyższe. Ponadto czeka tu na Ciebie wiele cennych porad na temat starania się o dziecko. Można tu również prowadzić kalendarz ciąży. Bezpłatna rejestracja zajmie Ci zaledwie 27 sekund. Zarejestruj się tutaj: http://ovufriend.pl/?code=e29f73b02184f17414f32d2ece6451af170a19b2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
hej dziewczeta długo mnie nie było ale ostatnio źle się czuje... dzieki Bogu ndalej nie mecza mnie mdłosci ale niestety zasłabniecia i omdlenia ;/ dziś stojac w kolejce zasłabłam i kobietki musiały mnie wynosić. martwi mnie to bo to raczej nie jest normalne gratulacje dla nowo zafasolkowanych!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewuszki, pogody pięknej c.d. sieja, serdeczne gratki! a ja biadoliłam że pół roku i nic.... ola, o mamy trochę wspólnego jeśli chodzi o pierdołowatość, generalnie jestem w rodzinnej czołówce :) i też mam ostatnio nocne pobudki. A jakie bzdury mi się śnią! budze się pierwsza-druga i zasypiam jak ptaszyska już się dobrą chwilę za oknem wydzierają. kawiary, można pić 1 kawę dziennie (w umiarze) i brać magnez i bedzie dobrze. Lekarz tak powiedział. Vera, podobno jak się jest w ciąży to od razu widać po... nie wiem po czym, ale widać i ludzie to jakoś czują (chyba że wyjątkowo w siebie zapatrzeni), więc nie zdziwiłabym się, jakby szepty u ciebie w pracy już się rozpoczęły. chudzinko, do lekarza, natychmiast, i badania zrobić w te pędy. A propos lekarza: byłam! widziałam!..... czarną kropkę na tle szarej mgły. I normalnie już tak tą kropeczkę kocham. Serduszka jeszcze wprawdzie nie widać. Termin mi mój gin wywróżył na dzień kobiet, ale był ostrożny w dostarczaniu mi powodów do radości, co mnie trochę niepokoi. Dał też d*phaston na podtrzymanie - wprawdzie wszystko w porzo, ale w moim wieku... no i te plamienia o których mu mówiłam... powiedział, że żadne plamienia nie są bezpieczne. UK odleciał w strefę marzeń, ze względu na różnicę ciśnień, więc na wakacje siedzę na tyłku w PL, ale chcę wysłać rodzinę, niech mają coś z życia. Nie wiem tylko czy się zgodzą, sierotki. Dodatkowo gin zlecił mi furę badań. Na za tydzień. I zalecił dużo wypoczynku. To zalecenie zamierzam skrzętnie wypełniać, póki moje bąki na wywczasach. Wczoraj pierwszy raz mnie zemdliło - uhhh, mam nadzieję że pierwszy i ostatni, w poprzednich ciążach omijały mnie te przyjemności. Dzisiaj już spoko. A co do piersi - paskudnie mam obolałe. I urosły mi już z rozmiar conajmniej. W tym tempie pod koniec ciąży braknie mi rozmiarówki :) Piszcie dużo o sobie bo ciekawa jestem wszystkiego. Ciepło pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcowa - super, ze widzialas juz kropeczke :) Ktory to tydzien? U mnie dzis zaczął się 7, a w poniedzialek usg wiec mam nadzieje ze serduszko juz zobacze, jak myslicie? Co do piersi to mi tez urosly i strasznie bola jak zdejme stanik. No i mdlosci sie dzis zaczely... nie wymiotuje ale caly czas mi niedobrze i nie moge patrzec na niektore potrawy - nie wiedzialam ze te objawy mogą tak szybko dopasc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzina123
mufinka na kiedy masz termion? bo ja weszlam w 8 tydzien a termin mam na 19 lutego, to wychodzi na to, ze Ty rowniez masz na luty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dziewczyny pęcherzyk ciążowy miał wczoraj 14,7 mm, i z tego pomiaru wyszło mojemu gin 5t2d i termin 8 marca. U was na pewno serduszko już tyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×