Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Melduje sie i ja :) Sieja i Ola mamy termin na ten sam dzien :) Mi tez wychodzi 8 marca wedlug OM :) Ja bylam na USG w sobote to byl 4t6d i tez jeszcze nie bylo widac serduszka. Lekarz mowil ze to za wczesnie. Kaczucha ja nie mam zadnych objawow oprocz tego, ze mam hustawki nastrojow i obolale piersi. Marcowa z ta sluzba zdrowia to juz tak jest czy to w PL czy w UK. Nigdy nie jest tak jakby sie chcialo, maja jakies chore przepisy, ktore ciezko przeskoczyc. Czlowiek cale zycie oplaca skladki, a na koncu nawet o podstawowe badania musi sie prosic. Ja wczoraj w nocy w ogole nie spalam mialam wrazenie, ze bierze mnie jakies przeziebienie i strasznie panikowalam. Wypilam w nocy chyba ze 3 herbaty z miodem i cytryna, zeby tylko jakos to powstrzymac. Niby jest ok dziasiaj ale w pracy siedze nieprzytomna i zaraz usne na biurku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vera ja też wieczorem miewam wrażenie że mnie coś bierze. Raz mi zimno, raz gorąco, takie podgorączkowe dreszcze. Gdzieś przeczytałam że to też może być jeden z objawów. Ale nie zaszkodzi trochę wit.C. I jest nas już cztery: 8 marca to też mój termin wg gina :) Jakiś modny ten termin czy co? pozdrawiam ciepło ps.Właśnie miałam stłuczkę. Ale wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej, Byłam i nic nie zobaczyłam. Obecnie jestem w 5,5tc zarodek ma 2mm. Niestety serduszka nie ma jeszcze. Nawet zdjęć nie dostałam z USG. A gin mnie wyśmiał jak zapytałam się czy wszystko jest wpożądku z ciążą.Fantastycznie co??? Stwierdził że nawet za wcześnie bym szła do lekarza ginekologa do którego sie wybieram 18lipca. Jestem tak zdołowana tą wizytą że masakra. Zaraz się poryczę!! Zjem pizze pepperoni i idę spać. Dobranoc kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarlet O'hara
Witam szanowne Panie. Dziś zrobiłam test (na 7 dni przed okresem) i wyszedł pozytywny, także chętnie się dołączę. Do lekarza pójdę koło 7-8 tygodnia bo wcześniej nie widać za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cherry pie
Witam Z góry przepraszam za zaśmiecanie waszego topiku, mam nadzieje że nie weźmiecie mi tego za złe ;) ukazał się dziś materiał z wywiadem z Eleną Tonetti w języku polskim, a takich materiałów tłumaczonych na nasz język jest niewiele, natomiast informacje w nim przedstawione są tak istotne i ważne, iż uważam, że każda kobieta która spodziewa się dziecka lub je planuje, powinna je poznać, dlatego wkleje ten link gdzie tylko się da, by jak najwięcej osób mogło sią z nim zapoznać. Zachęcam Was bardzo do odsłuchania tago wywiadu, choć może nie jest zbyt płynny bo prowadzony z tłumaczem, ale naprawdę jestem przekonana, że takie sprawy jak sposób przyjścia na ten świat, okresu płodowego oraz pierwszych miesięcy i lat życia, mają kluczowy wpływ na nasz rozwój i determinują całe nasze późniejsze życie i jeśli chcemy zmienić nasze życie, życie naszych dzieci i cały nasz świat, mam taką moc. http://www.youtube.com/watch?v=T6w04-TCExg Pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski, Scarlett, witamy i zapraszamy, gratuluję kreseczek :) ola, a nie da się zmienić lekarza? może i jest to wczesna ciąża (ja mam dokładnie tak samo (5t5d), ale zawsze ciąża i wystarczy powiedzieć, że pęcherzyk zagnieździł się prawidłowo, i tak dalej... nie rozumiem pana doktora. Poza tym, serduszko już jest, i bije, tylko go jeszcze nie widać, i nie wygląda jak serduszko, dopiero powstają zawiązki komór, ale pompownia już działa. Piszą, że w 21-22dniu od zapłodnienia zaczyna bić. 22 +14 = 36 dc, a ty jesteś już 42 dc. vera, a no nic poważnego, ta stłuczka. facet wjechał mi w tyłek na przystanku, fajtłapa jeden. tylko jeżdzenia i załatwiania dużo teraz, a ja akurat na to nie mam czasu. Olałabym tą stłuczkę, ale bagażnik mi sie nie zamyka a z otwartym głupio jeździć. Teraz jeżdze z bagażnikiem zamykanym na sznurek :) No i dziewczyny, najważniejsze: moja koza dostała się do gimnazjum, do którego chciała. Dumna jestem :) No, pozdrawiam i do roboty. Cała fura papierów przede mną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
ja mam poczatek tydz ide za2 tyg do gina , bo jak chcialam isc wczesniej nie chcili mnie przyjac ...po co skor o tak nic nie widac, czuje sie masakrycznie spalabym cale dnieposzlam chociaz dzis po skierowanie na krew i mocz zobaczymy moze czegos mam za malo...dalej lykam folik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny mam pytanie , pogubilam sie ost okres mialam 29.05, czyli wychodzi że dziś jest 6 tydzien i 1 dzień a to oznacza ,że jest początek 7 tak? Czyli że 6 się zakończył , gluupio to brzmi ale zaczelam robic jakies kalendarze i się zawinelam w tych liczbach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarlet O'hara
Potwierdzam, że warto chwilę poczekać z wizytą u lekarza bo będzie bardziej owocna ale jak kogoś niepokoi cokolwiek to nic nie stoi na przeszkodzie by iść ale jak nie będzie nic widać to nie oznacza to od razu nieprawidłowości:) Jesteś w 7 tygodniu kaczucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski!Czy Wam tez tak bardzo chce sie spac??Ostatnie dwa dni chodze nieprzytomna. W pracy zasypiam na siedzaco, w domu nie mam sily na nic tylko po pracy od razu klade sie spac. Moglabym spac 24h na dobe. No i jak mam na cos ochote to koniec, dzis caly dzien chodzily za mna placki ziemniaczane. Wlasnie sie nimi objadlam i teraz pekam w szwach :) Ale za to jaka szczesliwa :) Ola kochana nie przejmuj sie tym lekarzem. A prywatnie bylas? Ja bym mu nie zaplacila. U mnie tez niewiele bylo widac, ale wykluczyl ciaze pozamaciczna, odpowiedzial na nurtujace mnie pytania i byl bardzo mily. Dziewczyny farbujecie wlosy? Ja mam zamiar jutro szamponem koloryzujacym bo wlosy mam z natury dosc ciemne, a zawsze farbuje je na blond wiec odrosty sa bardzo widoczne. Lekarz nie widzi przeciwskazan, zaznaczyl tylko, zeby farba byla bez amoniaku, ale mam troche obawy i ciekawa jestem co Wy myslicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
no ja nie wyobrazam chodzic w odrostach;)mam cienkie wloski wiec uzywam castingcolor perlowy blond piekny jest i nie ma amoniaku ja leze w lozku i czytam poradnik wyd. pascal po 9 miesiącach w zyciu kobiety cudnie sie czyta i jasno jest napisany 100 stronchyba w 40 min przeczytalam , az doszlam do dzialu z nacieciem krocza,,ale to mnie przerazilo i zostawiam na jutro chce dobrze spac...;) porod mnie przeraza ale do marca daleko..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
a ibylam dzis u lekarza ogolnego...raju..ze tacy ludzie sa..powiedzial ze nie skieruje mnie na zadne badania ze anemi nie mam raczej ..nie wiem po czym to wniskuje,,a ze zmeczona jestem bo mam wode w organizmie i pewnie mi mozg zalewa..i zepo co mi to dziecko to same koszta i 5 razy robi w pieluchy trzasnelamdrzwiamii wyszlam masakra..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nataszka taka mala
spie non stop...po kilkanascie godzin od 21-8 czasem nawet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera poruszyłaś temat spania.To jest dramat. Ja zasypiam na stojąco a nie mam się jakzdrzemnąć bo mam już jedno dziecko, które od dawna nie chce spać w dzień. W pierwszej ciąży było z tymłatwiej:) Na farbowaniu się nie znam. Zapytałabym lekarza. nataszka żartujesz z tym lekarzem? To brzmi jakby lekarz był kafeteryjnym trollem :P A na deser mój test zrobiony wczoraj czyli tydzień przed okresem i nie z porannego moczu :) http://img692.imageshack.us/img692/3737/fbn4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow Scarlet piekna krecha. Jak na tydzien przed okresem to bardzo dorodna :) U mnie nawet w dzien okresu nie byla tak wyrazna. Moze beda blizniaki :) Nataszka niezly ten Twoj lekarz!!! A potem, ze w Polsce maly przyrost naturalny jesli nawet lekarze maja takie podejscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie mam dzieci. Pierwsza ciaze poronilam i mam nadzieje, ze teraz sie uda. U mnie w rodzinie zawsze wrozono mi blizniaki. Mam siosty blizniaczki, moja mama ma siostry blizniaczki i dziadek mial rodzenstwo blizniakow. Poki co gin wykluczyl dwujajowe, ale nie wykluczyl jednojajowych bo bylo za wczesnie takze jeszcze nic nie wiadomo. Powiem Ci, ze ja to bym sie moze i nawet cieszyla. Wiadomo, ze ciezko i z powrotem do pracy i ogolnie, ale niedlugo skoncze 31 lat i tak dwa od razu...czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to faktycznie masz predyspozycje do bliźniaków. Fajnie to mieć bliźniaki takie już 3 letnie ale wcześniej-nie wyobrażam sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Jak to napisalam to dopiero pomyslalam ze to by byl dopiero kosmos. Zwlaszcza, ze mieszkam za granica bez rodziny, mamy czy tesciowej do pomocy. Chyba bym jednak nie podolala :) No i wieksze ryzyko w ciazy, a co za tym idzie stres tak wiec moze na poczatek niech bedzie jedno :) Scarlet a Twoje dzieciatko w jakim wieku? Chlopiec czy dziewczynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pięknie, rozpisały się dziewczyny na całego. vera, a te bliźniaki w rodzinie to jedno- czy dwujajowe? nataszka, ola, witam w klubie, też mam przejścia u siebie w przychodni. Fachowy i miły lekarz to skarb, o który raczej trudno. Jedna lekarka ogólna u nas w przychodni przezywana jest "biseptol". Z czymkolwiek by nie przyjść, biseptol na recepcie musi być i basta. Ze spaniem mam tak, że spałabym cały dzień. Ale w nocy tylko do pierwszej, a potem męka, bo nie chcę się kręcić po domu żeby nikogo nie budzić, a zasnąć też nie mogę, myśli paskudne mi się kłębią przeróżne, tragedia. Farbowanie: w każdej ciąży farbowałam włosy, robiłam balejaż, malowałam paznokcie, wcierałam kremy (to też chemia), a dzieci wyszły jak marzenie. Uznałam, że mama zadowolona z siebie to lepsza mama niż mama typu zdołowane czupiradło. Hough. A jak brzuchy? Wywaliło choć trochę? U mnie waga stoi, ale brzucha nie mogę wciągnąć i taki jest... spuchnięty :) Nie za wcześnie? Przedtem w czwartym miesiącu byłam jeszcze płaska, nawet w piątym tak tylko lekko wydęło. Teraz już się czuję jak w piątym. Ratunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) bliźniaki w sumie fajnie raz a dobrze ;) narzekałam na osłabienie objawów , no i wczoraj mnie dopadło, dosstałam takich mdłości ,że popołudnie przy kibelku ;) ale mam jakby więcej energi, wstepnie tp mam na 03.03.14 więc będą jadną z pierwszych jak dobrze pojdzie :) Marcowa ja też jakbym miała większy brzuch , jest jakiś inny więc coś chyba dzieje :) Ola ten twj lekarz to jakiś pajac, zmień go , potrzebujesz kogoś kto da ci wsparcie i będziesz mogła mu zaufać, w poprzedniej ciąży usg miałam już na początku 5 tyg, żeby sprzwdzić czy jest oki(u mnie akurat nie było ) Co do państwowej słuzby zdrowia nie moge nic powiedzić bo chodzę prywatnie, choć krew mnie zalewa, że tyle składek zabierają i nic z tego nie ma, wrrrr Dziewczyny trzynajcie proszę za mnie kciuki bo zaczęłam 7 tydzień a moja poprzednia ciąża skończyła się właśnie 1 dnia 8 tygodnia , i trochę to przeżywam Ciężarówki miłego dnia dla was i waszych fasolek czy na tym etapie to galaretek ;)hahahha mam nadzieję ,że żadnej z was nie uraziłam ( ja swoje bejbe nazywam galaretka Carlos ;), na razie przynajmniej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Nie wytrzymałam i poszłam dziś na kolejne USG do przychodni prywatnej gdzie po raz pierwszy 6 lat temu byłam sprawdzić czy ciąża jest żywa. I wiecie co??? Jest serduszko, boże tak się cieszę. Lekarz mi powiedział że wczoraj musiało dopiero zacząć bić bo ciężko było złapać to. Słyszałam takie sekundowe puk. Boże kocham tego lekarza. A to hindus:))) Co do farbowania włosów to w poprzedniej ciąży kompletnie farba mi nie łapała odrostów. Zobaczymy jak będzie tym razem. Tak bliźniaki są okej jak to pierwsza ciąża:) Właśnie teraz mam pod opieką bliźniaki w wieku mojego synka(5lat). Całuje Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Cześć dziewczyny :) Same dobre wieści, cieszę się bardzo. Poruszyłyście temat spania. Ja śpię po 12h i jeszcze w ciągu dnia dopsypiam. Nie wiem, czy to "zaleta" d*phastonu, ale prawie w ogóle mnie nie mdli. Czasem rano, ale nie na tyle, żeby lecieć do kibelka. Poza tym strasznie się byczę. Mam ten komfort, że rodzina bardzo dba o moje samopoczucie i właściwie nic w domu nie muszę robić. Na tym etapie nie wyobrażam sobie opiekować się jednym maluchem i być w ciąży z drugim. No ale wiadomo, że kobieta to silna istota i jak trzeba, to da radę :) Dbajcie o siebie. Nie mogę się doczekać wizyty 25.07. Wtedy się wszystko powinno okazać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola super :) jeśli u ciebie bije, to u mnie też :) ja się przekonam 19-go, mam nadzieję. Też się nie mogę doczekać. Dzisiaj znowu przespałam całe popołudnie, będę wobec tego siedzieć znowu do północy przy kompie. sieja, ja się opiekowałam jednym roczniaczkiem jak zaszłam w ciążę z drugim. Jak się urodziło drugie, to pierwsze miało dwa latka i powiem szczerze, gdy pierwszy raz po porodzie zostałam z dwójką w domu sama na cały dzień, byłam spanikowana a nawet poryczałam się mamie do telefonu, hahaha teraz wydaje mi się to śmieszne, bo spokojnie sobie poradziłam. Myślę, że z bliźniakami sprawa jest podobna; strach ma wielkie oczy, a potem okazuje się że czas się dziwnie rozciąga i na wszystko go wystarcza. kaczucha, "galaretka Carlos" fajnie brzmi. Carlos tym razem da radę, bo to silny chłop (ewentualnie baba). Trzymam kciuki za ciebie i za was wszystkie. Mówię wam, na pewno będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona_88
cześć wam tez zobaczylam dzisiaj II kreseczki. Sama nie wiem co myslec. Boje sie bardzo ale tez jestem podekscytowana. Caly czas mam mysli, ze moze testy sie pomylily. Zrobilam dwa, jeden przed poludniem drugi 2 h temu. Wieczorem kreseczka byla juz troche bardziej wyrazna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć fiona, mamy tu aż nadmiar miejsca dla przyszłych mamuś:) cieszę się z powodu twoich kreseczek :) Jeszcze w sprawie lekarzy: jeżeli zależy wam na dobrym lekarzu, czytajcie opinie w internecie o lekarzach z waszego województwa, np: na portalu znanylekarz.pl albo innego w tym stylu, pełno ich jest. Jak wybierzecie takiego, który wam odpowiada, to łatwo jest wyczaić gdzie przyjmuje, kiedy ,i czy wyłącznie prywatnie, czy może też w NZOZ-ie jakimś. W ginekologii nie ma rejonizacji, można iść do której przychodni się chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka@73
Dopisuje sie do Was dziewczyny. Tydzien temu zrobilam test i dwe grube krechy. Wg lekarza termin na 8 marca. Nie powiem, ze dziecko bylo planowane ale jestesmy w 7 niebie. Slub zaplanowany na pazdziernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×