Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

A kiedy te badania na Zespół Dawna się robi? To się standardowo takie USG robi czy dodatkowo jak ktoś chce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasienka ja znalazlam taka informacje na jednej stronie: Ocena ultrasonograficzna rozwoju płodu między 11. a 14. tygodniem ciąży wykonywana jest sondą dopochwową lub brzuszną. Głównymi celami tego badania są: dokładna ocena wieku ciążowego, wykrycie ciąży mnogiej, identyfikacja wskaźników ultrasonograficznych, które wskazują na zwiększone ryzyko wystąpienia aberracji chromosomalnych np. Zespół Downa. Jednym z takich markerów jest ocena przezierności karkowej (NT). identyfikacja płodów z wadami strukturalnymi. W późniejszym okresie ciąży metodą badania jest USG przez powłoki brzuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
jasienka takie badanie sie robi standardowo. Z tego co wiem to wszystkie znajome miały to zlecane przez lekarzy. teraz to jest standart. Ja tam wcale niechciałam, ale gin mi wytłumaczył co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wam dziewczyny a widziałam dzidzie w 7 tyg i dopiero za tydzień zobaczę drugi raz. Mój gin przyjmuje rano wiec muszę sama chodzić na wizyty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija23 - u mnie jest osobno USG i osobno wizyta...tak jakoś jest wymyślone w tej przychodni (prywatna) więc na USG udało mi się umówić na popołudnie. Na wizytę po tym USG jadę jutro sama też - wtedy dowiem się co i jak dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas wizyta jest razem z usg. Tylko przed lekarzem trzeba się wyczekać na opracowanie ( czyli waga, ciśnienie, tętno)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny:) Ale sie rozpisalyscie:) Dawno mnie tu nie bylo, bylismy na urlopie pozniej u tesciow i nie bylo jakos czasu na wchodzenie na forum a teraz mam prawie 20 stron zaleglosci. Ale postaram sie jak najszybciej to nadrobic:) Dzisiaj bylam u lekarza i mam jakies zapalenie i za wysokie cisnienie:/ Ale bedzie dobrze, juz jestem na zwolnieniu wiec bede duzo odpoczywac;) A we wtorek usg i zobacze nasza dzidzie:) Pozdrawiam i zabieram sie za czytanie:*:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?... .........???.......?????......??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?.... .........???.......?????.......??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......?.. ..........???.......?????.......??.??.?? happinesss…….…….34…..Polska….. 2-3.03.14….. 3 …..……. ??? ..….. ????? …….. ??.??.?? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14.....2............???.......?????. ... ..??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......1... .........????.......?????.......??.??.?? Sieja_wędrowna....32...Wrocław...08.03.14.......1...... ......???.......?????.......??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....08.03.14.......1... .. .......???.......?????.......??.??.?? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..... .. .....???.......?????.......??.??.?? nataszka taka.......26......Polska.....10.03.14........?.......Klara/ Amelia/ Miłosz/ Tymon... ..........??.??.?? vera30..................31.......UK.........10.03.14.... ..?............???.......?????......??.??.?? agan123.............22......Polska........12.03.14......1.... .....???.......?????......??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?.... .. .......???.......?????.......??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....19.03.14.......?. ...........???.......?????.......??.??.?? zapach ................30.....Polska......22.03.14 ......2............???.......?????.......??.??.?? patija23...............23.....Bochnia....24.03.14...... 1............???.......?????.......??.??.?? malinka1818........20.....Polska......25.03.14.......1... .........???.......?????......??.??.?? koczet.….….........…23…..Warszawa...26.03.14.....1 ............???.....Leon/Ada...??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1.. ..........???.......?????.......??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14........1...........???.......??? ? ?.......??.??.?? artemcia..............29......Polska.....28.03.14........ 2............???.......?????.......??.??.?? ciekawe co z reszta dziewczyn z tabelki ktore sie nie odzywaja?? chudzinka, madziulka ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anetka73
Witam Marcowki. Widze ze wklejacie zdjeci swoich brzuszkow a ja nie mam co wkleic. Nic a nic nie widac, zaczynam sie martic czy wszystko ok. Waga ani drgnie, no ale jak ma drgnac jak nie ma dnia, zebym nie obejmowala ubikacji. Lekarz mowi, ze wszystko jak najbardziej w porzadku. W poniedzialek ide na badania genetycznie, NT itp wiec zobaczymy nasze bambino. To bedzie juz 13 tydzien wiec pewnie zobaczymy cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem ciekawa od czego to zależy że niektórym widać brzuszek a nie którym nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jestem ciekawe czy to zalezyod formy sprzed ciazy a moze genow..ja sie coraz bardziej mecze 2 h spaceru mnie meczy naprawde...moj maz pojdzie ze mna 17 wrzesnia pierwszy raz na usg tak wysyalalam mu tylko mailami larwe nasz ukochana..jeszcze tydzien..i tylko na 3tyg...musimy je dobrze wykorzystac moze gdzies wyjedziemy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Jestem w 11 tyg ciąży i chciałabym do was dołączyć. Mimo że to nie moja pierwsza ciąża to strasznie się nad nią trzęse dwie poroniłam a młodszą córke przeleżałam, tej nie planowałam ale i tak bardzo się ciesze. czy któraś z Was miała badania prenatalne i czy wie jak one wyglądją mam je mieć za tydzień i bardzo się stresuje tym co mnie czeka. Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
Witaj Mitika :) Wydaje mi się, że pod nazwą badania prenatalne kryją się dwie rzeczy. Test PAPP-a, który jest badaniem laboratoryjnym na próbce krwi (pobierają małą probówkę) i badanie USG z pomiarem przezierności karkowej. Obydwa są praktycznie nieinwazyjne. Jeśli są wyraźne wskazania, przeprowadza się amniopunkcję (czyli pobranie cienką igłą płynu owodniowego). Po tym badaniu jest ryzyko wycieku płynu, więc nie wykonuje się go ot tak. Przepraszam, jeśli się wymądrzam. Marzę o tym, żeby dołączyła do nas jakaś doświadczona położna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od początku strasznie się męczę i mam mega zadyche jak przejdę trochę pod górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje i tak lepiej mi wytłumaczyłaś niż moja lekarka mimo że to nie moja pierwsza ciąża a piąta lekarka zarządziła prenatalne bo dwie ciążę obumarły bez wyraźnej przyczyny Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Położna Angelika
Drogie mamy jeżeli macie ochotę wypełnić ankietę odnośnie autonomii kobiet ciężarnych i rodzących a urodziłyście dzidziusia w latach 2011-2013 proszę kliknąć w poniższy link. proszę o pomoc w badaniach!:):) http://moje-ankiety.pl/respond-51280.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj Mitika :) dopisz sie do nas :) w jakim wieku corcia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już kiedyś pisałam, że używałam chusty. Wcale nie tak trudno się wiąże.Córka lubiła w niej być aczkolwiek teraz kupię nosidło ergonomiczne tula, które dla dziecka jest jak chusta ale łatwiej je zdjąć. Bywa często bowiem tak, że dziecko nagle w chuście uleje albo się zakrzutsi własną śliną i wtedy wierzcie mi rozerwałybyście tą chustę by wyjąć jak najszybciej maleństwo. Ja po którymś takim razie rzuciłam chustę w kąt. Niestety rozplątanie dziecka z tego w momencie zakrztuszenia trwa wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patija ja nie uzuwalam ani chusty ani zadnych nosidelek wiec nie wiem nic na ich temat. Kolezanka z mezem uzywala chuste i chwalili. A wogole to moja mama wlasnie wyladowala :D za 1,5h dojada do domu ;) hurrra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapach- musiałam przeoczyć jak pisałaś o chuście. A czy takie nosidełko to od niemowlaka można używać? nie mam wogóle pojęcia bo nikt ze znajomych tego nie używał. Creamyful- to super będziesz mieć pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrze teraz na internecie i super te nosidełka... Bardzo mi się podobają chyba będe musiała się zaopatrzyć w to. Tylko nie należy do najtańszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patija rozumiem,że pytasz o noworodka a nie niemowlaka:) Dla noworodka można dokupić taką wkładkę. Ja dziś ubrałam obcisłą koszulkę i spódnicę ale taką zapinaną wysoko w pasie i zdecydowanie widać, że jestem w ciąży:) A co do brzuszka czy widać czy nie. Zależy to od tuszy-jak ktoś szczuplejszy to szybciej widać, od predyspozycji genetycznych, od tego czy topierwsza czy kolejna ciąża, od tego czy ma się tyłozgięcie macicy i tak dalej. Mały brzuch nie powinien martwić. Ja miałam bardzo mały. Na porodówkę szłam z takim jaki moja koleżanka miała w 20 tygodniu. I przytyłam 9 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
zapach, to ciekawe co mówisz z tym tyłozgięciem. Czy wtedy widać wcześniej, czy pózniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna123
dziewczyny ja juz po usg. Wszystko jest ok! Maluch tak sie wiercił ze lekarz miał problem z dokonaniem pomiarów ale wkoncu sie udało :) Az sie śmielismy. Wszystkie pomiary wyszły super z czego sie bardzo ciesze. Usg było przez brzuch. Zdziwiłam sie , ale lekarz powiedział ze od 12 tygodnia juz sie robi przez brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna123
aaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Ja chusty kupować nie będę bo dostałam nosidło. Okaże się czy się przyda, bo kumpela mi dała a sama podobno 2 razy użyła. Maluch zimą był w wieku odpowiednim do nosidła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×