Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marcowa

MARCOWE MAMY NA START!

Polecane posty

Gość gość
dziewczyny dzis ,mialam usg przez brzuch czemu lekarz nie dal mi zdjecia tylko po wynik mam isc w poniedzialek teraz jest 12tydz i 6 dz ciazy, usg robilam w szpitalu bo tam mnie prowadzacy wyslal bo w przychodni nie mial aparatu(ten sam lekarz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnna od czytania forum i przeszukiwania google naprawde idzie zwariowac.... Ja juz staram sie omijac ;) w tamtej ciazy mialam dni kiedy z godzine potrafilam siedziec na youtube ogladac filmiki o dzieciach ktore zmarly przy porodzie czy urodzily sie martwe w 20-30 tyg.., tragedia... A pozniej ryczalam jak glupia, sama sobie winna!! Teraz tylko czytam strony na ktorych opisywana jest ciaza tydzien po tygodniu i rozwoj dziecka :) czasem jak mi cos dolega to szukam podobnego przypadku... Ale juz staram sie omijac... Bo naprawde niektorzy glupoty pisza a my sie tylko stresujemy nie potrzebnie :) Aaaaa sledzie??? Mmmmm pychotka... Az lece zaraz do lodowki :D Dobranoc dziewczyny i udanego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Creamyful pisząc głupoty, masz kogoś? na myśli to napisz jego pseudonim, sama także nie jesteś święta i zrównoważona psychicznie skoro, na innych forach piszesz coś innego, żal mi twojego dziecka że ma tak stuknięta matkę, czas się ustatkować i dorosnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem ciekawa czy ją naprawdę obrzydza karmienie i czy uważa piersi tylko za zabawkę dla męża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogos ma mysli??? Przeciez o nikim nic nie pisze!!! Wes sie gosciu za przeproszeniem odp*****l ode mnie i zajmij swoim zyciem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agan123
oj tam:) ja też jadłam makrele i jedyne co mi się po niej stało to 2 dniowa zgaga;/ także teraz ja omijam. Lekarz mówił mi, że można jeść to na co przyjdzie ochota, też mu wspominalam kilkakrotne co to ja czytałam na forach i czy to prawda?? powiedział mi wtedy,że jak chcę ciąże prowadzić według internetu to do niego mogę wcale nie przychodzić, a jak wspomnę jeszcze raz o modrościach na forach to mnie wyprosi;/ i zmieniłam go na Panią doktor, która mi przynajmniej wyjaśnia moje wątpliwości jak się głupot naczytam:) ale jeżeli chodzi o jedzenie to i ona powiedziała mi aby jeść co się nam głównie podoba, potem podczas karmienia trzeba troszkę uważać ale teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety ale z surowymi rybami i mięsem trzeba uważać. Można zarazić się listerią. Owszem można całą ciążę jeść i nic się nie stanie a raz zjeść i się zarazić. Ja też mam ochotę na wędzone ryby, śledzie czy tatarze ale nie jem. Któaś z Was bierze jeszcze d*phaston? Bo ja mam za 6 dni odstawić i trochę się niepokoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" Bo naprawde niektorzy glupoty pisza a my sie tylko stresujemy nie potrzebnie usmiech.gif " to są twoje słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu najpierw naucz sie czytac ze zrozumieniem a pozniej komentuj!!! Bo co jak co to Ty sie tutaj kompromitujesz a nie ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
Dziewczyny ja sie naprawde martwie ta listerią. Naczytałam sie takich rzeczy ze przeryczałam pół wieczora. Wszyscy mi w domu tłumaczą ze makrela jest wędzona w wysokiej temperaturze i bakterie giną. A co do sledzi to czytałam na forum jak dziewczyna pisałam ze jej lekarz powiedział ze sledzie są zamarynowane i trzyma sie je w osolonej wodzie i sa biezpieczne. Ale na innych stronach znowu twierdzą ze nie powinno sie jesc. Mi lekarz mówił tylko o tym zeby nie jesc surowego mięsa i dokładnie myc owoce i warzywa. O rybach nic nie wspominał. Jak mu powiem ze wyczytałam cos w internecie to pewnie znowu zrobi ta swoją mine i spojrzy na mnie z pożałowaniem. Juz nieraz przyleciałam do niego w panice, jeszcze przed ciążą, ze cos tam wyczytałam. On mi zawsze cierpliwie tłumaczył i na koniec zabraniał czytac internet bo sie niepotrzebnie stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
Ja moge nie jesc ryb wedzonych i sledzi. Ale jak byłąs nieswiadoma to sie najadłam i teraz sie boje ze cos sie moze stac dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agan123
Annnna nie panikuj za bardzo:-) ja tez czytałam że nie można jesc parowek, pasztetu itp. Lekarz mnie prawie wyśmiał i jednoczesnie nakrzyczał. Wszystko bd dobrze! A tego goscia nie można jakos zgłosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnaa123
dziewczyny ja sie jakas strasznie uczuciowa i rozryczana zrobiłam. Jak wczoraj wieczorem sobie przypomniałam jak mój maluszek sobie fikał i wiercił sie na usg i ze mogłam mu zrobic jakąs krzywde tymi śledziami i makrelą to zaczęłam ryczec i nie mogłam przestac. Mąż nie mógł mnie uspokoic. Czy ja wariuje/?! czy to hormony tak namnie działają? creamyful a z tymi filmami to ja ogladałam w tv taki progam o wczesniakach. Oczywiscie siedziałam i chlipałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RudaMagda
Cześć! My dziś z samego rana wpadliśmy na pomysł wyjazdu gdzie oczy poniosą i tak znaleźliśmy się w Szklarskiej. Wracamy jutro. Dzis zaliczyliśmy wodospad Szklarkę. Potem na takie wypadu może nie być czasu. Annnn też uważam, że panikujesz. Do lasu też nie pójdziesz bo może kleszcz się czaić? Ja akurat ryb nie jadam za często ale na weselu w czerwcu jadłam tatara i jakoś włosow z głowy nie rwałam jak się okazało, że już byłam w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sieja_wędrowna
No z tym kleszczem w lesie, to akurat ja mam fobię. Pewnie dlatego, że dwa tygodnie temu u mojego teścia zdiagnozowano boreliozę odkleszczową... Uwielbiam chodzić na grzyby, ale w tym roku chyba odpuszczę. A tak poza tym, okazało się, że mój 90 letni dziadziuś ma prątkującą gruźlicę (a widywałam się z panem starszym), latam teraz co chwilę z psem do weterynarza, bo zrobił mu się jakiś nieprzyjemny ropień i ogólnie, jakby się tak zastanowić ile wokół nas niebezpieczeństw czyha na zdrowie naszych maluszków, to nic, tylko siedzieć w domu, najlepiej w maseczce na ustach... Staram się myśleć racjonalnie, eliminować niepotrzebne ryzyko (jeśli mogę odpuścić alkohol i zredukować kawę z 5 filiżanek dziennie do jednej, to mogę też wyrzec się sera pleśniowego, czy surowej polędwicy) i cieszyć się swoim wyczekanym stanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elużuńka
Nieśmiało witam. Kończę powoli 3 trymestr i zaczynam wreszcie wierzyć że faktycznie ja i moje maleństwo dotrwamy w zdrowiu do marca. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy :) Nie ma to jak urodzić na wiosnę. 5 lat temu urodziłam synka w Dzień Matki a teraz mam termin na Dzień Kobiet :D - może będzie mała kobietka? ;) Ja to mam szczęście z tymi dniami ale to tylko termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elużuńka
Odnośnie jedzenia to ostatnio bardzo mi smakowały plastry wędzonego łososia na chleb i nie uważam że zrobiłam wielkie przestępstwo. Co więcej myślę, że było tam dużo potrzebnych dziecku kwasów omega i witamin. Wczoraj odebrałam wyniki m.in. TOXO IgG i wszystko jest idealnie :) Bardzo lubię wędzone ryby... Chyba ich sobie nie odmówię. Jeśli mam czegoś sobie odmówić to wolę porzucić słodycze i wszystkie bezwartościowe sztuczne napoje typu cola itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elużuńka
Dopisuję się do tabelki ;) Creamyful nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?... .........???.......?????......??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?.... .........???.......?????.......??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......?.. ..........???.......?????.......??.??.?? happinesss…….…….34…..Polska….. 2-3.03.14….. 3 …..……. ??? ..….. ????? …….. ??.??.?? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14.....2............???.......?????. ... ..??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......1... .........????.......?????.......??.??.?? Sieja_wędrowna....32...Wrocław...08.03.14.......1...... ......???.......?????.......??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....08.03.14.......1... .. .......???.......?????.......??.??.?? elużuńka................25.....Pomorze..08.03.14.......2..........Melania/Zofia/Monika/Tomasz/Mateusz/Rafał..........??? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..... .. .....???.......?????.......??.??.?? nataszka taka.......26......Polska.....10.03.14........?.......Klara/ Amelia/ Miłosz/ Tymon... ..........??.??.?? vera30..................31.......UK.........10.03.14.... ..?............???.......?????......??.??.?? agan123.............22......Polska........12.03.14......1 .... .....???.......?????......??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?.... .. .......???.......?????.......??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....19.03.14.......?. ...........???.......?????.......??.??.?? zapach ................30.....Polska......22.03.14 ......2............???.......?????.......??.??.?? patija23...............23.....Bochnia....24.03.14...... 1............???.......?????.......??.??.?? malinka1818........20.....Polska......25.03.14.......1... .........???.......?????......??.??.?? koczet.….….........…23…..Warszawa...26.03.14..... 1 ............???.....Leon/Ada...??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1.. ..........???.......?????.......??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14........1...........???.......??? ? ?.......??.??.?? artemcia..............29......Polska.....28.03.14........ 2............???.......?????.......??.??.?? ciekawe co z reszta dziewczyn z tabelki ktore sie nie odzywaja?? chud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elużuńka
annnnnnaa123 ja przepłakałam już wiele a najwięcej zanim zobaczyłam, że moja kruszynka macha do mnie rączkami i nóżkami na USG, to mnie trochę uspokoiło, bo rok temu poroniłam i teraz gdy znów się udało zamiast się cieszyć piłam melisę na uspokojenie. Teraz staram się myśleć pozytywnie, bo wiem że to pomoże mi i mojemu maleństwu <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja na pocztaku ciazy jak nic nie widzilam czytalam internet chodze do jednego lekarzy w moim wojewodztwie smial sie i mowil ze nie czytac tych gupot, wszytstko mozna jesc byle nie surowe na wszelki wypadek..nawet seri camembert bri u nas sa tylko z mleka pasteryzowanego ! a nie mozna jesc z nie pasteryzowanego mleka! ja mu wierze jest z najlpeszych lekarzy umnie mowil ze rybyjesc pozwlil mi nawet jesc watrobke bo mowilze tam jest wit a ale nie tyle co w tabsach a duzo kwasow omega..ja od 2 dni mam glupie sny kolezanka naopowiadala mi o chorych dzieciachi snia mi sie koszmary glupie..we wtorek ide zbadac karczek malemu...a w czwarek moj maz niestety na tylko 20 dni..i wroci w styczniu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agan123
Nataszka bez meża trudo, wiem coś o tym bo moj jest wojskowym. Mam termin na 12.03 a on w kwietniu jedzie na pół roku na misje takze długo sie dzidzia nie pocieszy. Mam tylko nadzieje że wszystko bd ok i ze sie w ogóle na porod zalapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koczet
Cześć elżuńka! Nataszka, podpisuję się pod tym co napisałaś obiema rękami! Co do tego jedzenia surowizny jeszcze: nie ma co się martwić jak coś zjadłyście, bo to chodzi o to, żebyście WY się nie zatruły, bo skutkiem są wymioty i odwodnienie. Ale jeśli nic Wam się nie dzieje, to naprawdę nic nie stanie się maleństwu! Jeśli macie pewne źródło, świeże itd. to nie ma co tak ze wszystkiego rezygnować. Ja nawet zastanawiam się, czy nie pójdę na ukochanego tatara w mojej ulubionej restauracji ;) A z innej beczki, zwierzę się Wam trochę. Byłam teraz od czwartku do soboty u cioci do której zazwyczaj uwielbiam przyjeżdżać. To tak naprawdę niedużo starsza ode mnie dziewczyna, ale nie może mieć dzieci, mimo, że starają się od wielu lat. Tym razem ta wizyta wykończyła mnie psychicznie, ciocia robiła mi przykre przytyki ciągle, między wierszami mówiąc, że ja i mój mąż nie nadajemy się na rodziców itd. Najgorzej, że mój mąż z jej mężem wybywali na całe dnie fotografować samoloty, więc ciocia się za bardzo nie hamowała. Kiedy wróciliśmy wczoraj do domu ryczałam przez cały wieczór. Czy Wy też zetknęłyście się z takimi przykrymi zachowaniami w ciąży? Bo ja normalnie potrafię sobie z czymś takim radzić, ale kiedy w roli agresora jest ktoś, kogo lubię to wszystko przyjmuję na klatę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczet-ciotka robila to z zazdrosci...u mnie bylo tak z siostra ma 3 cory a ciagle mi przygadywala jak ty se poradzisz ty matka no ale sa rozne ekstrema itp mowie co ty kuzwa chcesz a jej chodizlo tylko o to ze mam fajnego meza ze szybko zaszlam i mlodo a ona bedzie miec po 40 grubo zanim dzieci pojda do komuni i tylko o to jej chodzilo ludzie sa dziwni naprawde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki i witaj Elzunka! U mnie dzis fatalna pogoda wiec wstyd sie przyznac, ale jeszcze sie wyleguje i czekam wlasnie na sniadanie do lozka. Na swoja obrone mam tylko to, ze u nas jest godzina do tylu :) Koczet ciotka przegiela z tymi docinkami i tak jak mowi nataszka zrobila to z czystej zazdrosci. Pamietam jak ja bardzo chcialam miec dziecko, potem poronilam... czulam taka zazdrosc jak widzialam u znajomych male dzieci. Wiem, ze to okropne, ale bylo to silniejsze ode mnie tyle, ze ja nigdy nie docinalam nikomu z tego powodu, nawet by mi to przez mysl nie przeszlo. Mam kolezanke grubo po trzydziestce, bez faceta wiec i o dziecko bedzie jej trudno, a wiem, ze bardzo by chciala. Kiedy dowiedziala sie o mojej ciazy niby mi pogratulowala, ale w jej minie widzialam zazdrosc. Sama sie zreszta przyznala, ale jak to powiedziala, jest to taka zdrowa zazdrosc w zadnym wypadku nie zyczy mi zle. Po prostu chialaby byc na moim miejscu. Tak wiec mysle, ze czesto sie to zdarza, choc absolutnie nie rozumiem reakcji Twojej ciotki zwlaszcza, ze jestes z nia blisko i powinna cieszyc sie z Twojego szczescia. A co do tej burzy o jedzenie. Anna nie przejmuj sie tak, jezeli do tej pory nic Ci nie bylo i sie nie zatrulas to jest ok. Wiecej szkody narobisz dziecku tymi nerwami niz narobilas jednorazowo ta ryba. Glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co sie przejmowac takimi glupimi komentarzami. Ja mam podobna sytuacje z bratem meza, wszystkiego zazdrosci. Jak bralismy slub to nie byl zadowolony, jak powiedzielismy o dziecku to nawet nie pogratulowal. Taki typ czlowieka, ciezki charakter ale ja sie tym juz nie przejmuje:) Pozdrawiam i milej niedzieli zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick.................wiek....skad......termin....ktore dziecko...plec....imie....data porodu chudzina123.........23.....Polska.....19.02.14.......?... .........???.......?????......??.??.?? madziulka123.......21.....Polska.....26.02.14.......?.... .........???.......?????.......??.??.?? _Mufinka_............24.....Polska.....01.03.14.......?.. ..........???.......?????.......??.??.?? happinesss…….…….34…..Polska….. 2-3.03.14….. 3 …..……. ??? ..….. ????? …….. ??.??.?? Creamyful........... .22...Norwegia...1-7.03.14.....2............???.......?????. ... ..??.??.?? Anetka73..............31....Chicago....07.03.14......1... .........????.......?????.......??.??.?? Sieja_wędrowna....32...Wrocław...08.03.14.......1...... ......???.......?????.......??.??.?? annnnna123..........28.....Polska.....08.03.14.......1... .. .......???.......?????.......??.??.?? elużuńka................25.....Pomorze..08.03.14....... 2..........Melania/Zofia/Monika/Tomasz/Mateusz/Rafał....... ...??? takaCZARNA........26.....Polska.....09.03.14.......1..... .. .....???.......?????.......??.??.?? nataszka taka.......26......Polska.....10.03.14........?.......Klara/ Amelia/ Miłosz/ Tymon... ..........??.??.?? vera30..................31.......UK.........10.03.14.... ..?............???.......?????......??.??.?? agan123.............22......Polska........12.03.14......1 .... .....???.......?????......??.??.?? RudaMagda..........33.....Polska.....18.03.14.......?.... .. .......???.......?????.......??.??.?? agata_a_..............26.....Polska.....18.03.14.......1. ...........???.......?????.......??.??.?? zapach ................30.....Polska......22.03.14 ......2............???.......?????.......??.??.?? patija23...............23.....Bochnia....24.03.14...... 1............???.......?????.......??.??.?? malinka1818........20.....Polska......25.03.14.......1... .........???.......?????......??.??.?? koczet.….….........…23…..Warszawa...26.03.14..... 1 ............???.....Leon/Ada...??.??.?? Madźka871..........26......Polska.....28.03.14.......1.. ..........???.......?????.......??.??.?? jasieńka.............. 32......Polska.....28.03.14........1...........???.......??? ? ?.......??.??.?? artemcia..............29......Polska.....28.03.14........ 2............???.......?????.......??.??.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×