Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość minipizza

cukrzyca ciązowa, jakie pieczywo?

Polecane posty

Gość minipizza

Mam cukrzycę ciążową, jestem na diecie i w ciągu dnia nie przekraczam normy cukru, ale największy problem mam z pieczywem, już nie wiem jakie kupować, zjem 2 kromki żytniego chleba lub grahamkę i cukier mi skacze. i tak co każde śniadanie. jakie pieczywo jecie przy cukrzycy ciążowej? nie wiem czym się ratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w sklepach masz spycjalne pieczywo dla cukrzykow u mnie maly bochenek tak okolo 600 gram kosztuje 3 zl.Mi smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
a w jakim sklepie kupujesz ten chleb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam w malym miescie jest on dostepny w osiedlowym sklepie popytaj moze w piekarniach czy maja bo wiem ze teraz jest duzy wybor teg pieczywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
dietę zaczęłam kilka dni temu i bardzo się pilnuję. latam po piekarnia i próbuję różnego pieczywa i jest bardzo ciężko. gdzieś czytałam że Wasa jest dobra, ale czy można ją swobodnie jeść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi powiedziano ze kobieta w ciąży nie powinna jadac nic co dla cukrzykow (lekarz) ja tez miałam największy problem z chlebem, z czasem wyszlo ze niestety mogę tylko pieczywo chrupkie (daleko mu do prawdziwego chleba ale coz.....) przemeczylam, dalam rade, zycze cierpliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupuję często chleb zytni taki pakowany nie pamiętam jakiej firmy . Sa w nim takie troszke cienkie kromeczki ( chyba 6 sztuk ) nie ma żadnego dodatku cukru, konserwantów itp. Kosztuje ok 3.60. Ale powiem Ci, że czasem jestem po nim głodna. Czytałam tez że wielu osobom po grahamce skacze cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
no właśnie grahamki odpadają, kupiłam żytni w grzybkach i też wynik niby w normie bo 110, ale senna byłam strasznie. jeszcze mam jeden sklep i tam sprawdzę, albo zostanie mi wasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedz warzywa zamiast chleba! juz nie wytrzymasz tych kilku miesiecy? dlaczego ludzie sa tak UZALEZNIENI od chleba? chyba nie powiesz mi, ze np. to ochydne pieczywo chrupkie jest smaczniejsze od pysznych, swiezych, letnich warzyw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jestem w ciąży, ale muszę być na diecie o niskim IG i prawie zrezygnowałam z pieczywa. Od wielkiego dzwonu pozwalam sobie na białą kajzerkę (najczęściej do zupy ogórkowej, jem tak od dziecka i trudno mi z tego tak zupełnie zrezygnować). A tak kupuję raz w tygodniu mały kawałek chleba żytniego (w Putce jest chleb na wagę) i jeszcze czasami wyrzucam, bo nie jestem w stanie go zjeść. W ogóle nie rozumiem tej polskiej mody na kanapki. Wolę w plaster indyka pieczonego zawinąć sobie ogórka, pomidora itp. niż marnować cukier i kalorie na chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscia
ja tez nie w ciazy, ani nie mam cukrzycy, ale zobaczylam ten temat, to postanowilam napisac. sama unikam produktow macznych dla zdrowia. trzeba sobie wyrobic nawyk, ale wbrew pozorom wcale nie jest trudno jesc warzywa zamiast pieczywa. zreszta warzywa powinno sie jesc do kazdego posilku, nie tylko do obiadu/kolacji. gdy gotuje lub pieke warzywa, robie ich po prostu ogrom i potem mam na nastepne dni, np. do omletow jajecznych, moga byc na zimno jako salatka z dodatkiem np. jakiegos sera w kostke, albo miesa pieczonego, albo jajka. takie jedzenie jest duzo zdrowsze i ciekawsze, ale fakt - wymaga troche dyscypliny i pomyslunku. a szczegolnie w okresie ciazy super bedzie dostarczyc organizmowi, dla siebie i dla dzidzi, dodatkowej dozy witamin :) pozdrawiam i zycze zdrowej ciazy i jeszcze zdrowszego malucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego ludzie sa tak UZALEZNIENI od chleba? xxx Bo pieczywo UZALEZNIA. ludzie którzy jedzą chleb, bułki sa uzaleznieni jak ćpuny. to widac po tych co jedzą duzo i nagle odstawiają - mają typowe objawy jak cpun na głodzie. Jak jestes senna, to zapychaj owoce, najlepiej sezonowe. One podnosza cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podnosze bo ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja akurat lubie pieczywo, makarony, kasze itp a z tym trzeba uważac w cukrzycy ciążowej. Nawet do kawy zbozowej mleka nie można dodać! ja kawy zbozoej nie moge pic bo mi cukier podnosi, hebarty nie bo zaraz przesz kofeinę mam wysokie cisnienie i od kilku miesięcy jestem na wodzie niegazowwanej. Do tego miałabym jesc tylko warzywa? bo owoców tez za bardzo nie mozna...no sorki ale ja tak nie wytrzymam bo bym z głodu po prostu padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musi jesc weglowodany zlozone! Mi sluzyl chleb z Kauflandu - puppernikiel ten dla nich robiony. Moglam zjesc 75 gr, na raz, czyli poltora duzej kromki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie musisz jesc samych warzyw (gosc 2 wpisy wyzej), tylko do tego mieso, lub jajko, lub ser (jesli uwazasz na cukier, to kozi ma go b. malo). jakies delikatne miesko typu filet rybny, piers kury, krewetki jesli lubisz, do tego duzo warzyw i najesz sie nak nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie cukier skakal po każdym chlebie, juz nie wiedzialam co jeść, nawet po tym dla cukrzyków. Dopiero zaczelam sobie piec chleb dukana i po nim mi nie podnosil sie i tak do końca ciąży niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
nie jestem uzależniona od pieczywa, ale jem baaardzo dużo warzyw w ciągu dnia, bo lubię, a teraz też po prostu muszę, ale ciężko jeść sałatkę ze świeżych warzyw 3 razy dziennie. jak przejem się sałatkami to mam problemy z żołądkiem. Dlatego na śniadania staram się jeść pieczywo, wcześniej (przed ciążą) robiłam naleśniki, tosty itp. teraz raczej tego nie mogę, więc rano jem kanapki. dopiero zaczęłam dietę i jeszcze nie mam pełnej wiedzy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
To co jadacie na śniadanie zamiast pieczywa? a czy cukrzyca ciężarnej jest wskazaniem do cesarki? bo ja chce rodzić naturalnie, ale martwię się czy nie będzie żadnych przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukrzyca w ciąży nie jest wskazaniem do cesarki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minipizza
a co jadacie na śniadanie jeśli nie pieczywo? w ciągu dnia radzę sobie z posiłkami, ale to śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pomyslunku? Moze platki. Ryby tez podobno podnosza. W cukrzycy podobno dziecku trudno się obrocic, a to juz chyba może być wskazaniem do cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem na takiej diecie co jem na śniadanie: Jajko + avocado + pomidor + cebula Twaróg z jajkiem i warzywami świętymi Kasze z musem jabłkowym bez cukru Smoothie z zielonego banana z woda i avocado Mięso na parze ( tak mięso na śniadanie)z sałatka Micha owoców z jogurtem Zupa ugotowana wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie tez sobie zrobic pieczywo z ziaren jeśli lubicie kanapki. Jest pyszne i bardzo syte Mnóstwo takich przepisów w necie. No chyba ze nie macie czasu bo wiadomo ze co pare dni trzeba upiec nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez mam cukrzycę ciążowa i problem z pieczywem :-( Jem chleb typowy dla diabetyków i cukier mi skacze od dzisiaj jestem na insulinie i musze zmienic pieczywo a pojęcia nie mam na jakie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktoria
Dnia 4.09.2018 o 19:20, Gość gość napisał:

Tez mam cukrzycę ciążowa i problem z pieczywem :-( Jem chleb typowy dla diabetyków i cukier mi skacze od dzisiaj jestem na insulinie i musze zmienic pieczywo a pojęcia nie mam na jakie ...

hmm to może spróbuj pieczywa dla diabetyków ale z Putki? Ja bez pieczywa nie mogę żyć, no po prostu nie najadam się jakimiś papkami czy sałatkami. Chleb musi być nawet jako dodatek a cięzko mi było znaleźć coś odpowiedniego. Nie jest to jakiś wyznacznik ale po tym dla diabetyków z putki to nigdy nic mi nie było... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dąbrowianka

Moja kuzynka miała cukrzyce ciążową. Upiekłam jej mój chlebek domowy z mąki razowej i orkiszowej. Cukier skoczył jej jak talala! Mam też męża z cukrzycą typu 1. Choruje blisko 30 lat. Z doświadczenia więc powiem, że powinnaś w ogóle zrezygnować z pieczywa lub jeść tylko okazyjnie - raz w tygodniu. Zamiast tego warzywa - witaminy są Wam bardzo potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

To tych osob co pisza zeby nie jesc chleba wcale- widac ze zadna z was nie miala cukrzycy ciazowej. Ja chleba jadlam bardzo malo I moja dieta byla zdrowa a to owsianka a to chude mieso lub ryba z surowka do tego troche orzechow jako przekaska, zero cukrow itp. Poszlam do poradni diabetologicznej a babka na to ze glodze dziecko ze musze jest kasze, makarony I chleb bo dziecko potrzebuje wiecej zlozonych weglowodanow wiec nie piszcie tym ciezarnym kobiety ze zle robia szukajac odpowiedniego chleba. Przy cukrzycy ciazowej ilosc, regularnosc i sklad posilkow jest bardzo wazny I trzeba zjesc tych 20 WW cukrow kazdego dnia zeby dziecko nie glodowalo. Swoja droga ja jem chleb gryczano-ryzowy bo mam nietolerancje glutenu ale maly bochenek kosztuje prawie 12 zeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×