Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sweetsugar

Emigracja do Niemiec - moim zdaniem warto

Polecane posty

Gość gość
akos nie moge uwierzyc, ze Niemcy, ktorzy kilkadziesiat lat temu uwazali Polakow za podludzi ( nie , nie tylko hitlerowcy - wiekszosc narodu) nagle sie zmienili. Nie mogłabym zyc wsrod nich / i tak jest do dzisiaj pod pozorem uprzejmosci -usmiechaja sie ale nienawidza nas jak cholera !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również uważam że niemcy sa o niebo lepsi.nie sa fałszywi jak brytyjczycy, wielu nie lubi nas polaków i wcale sie z tym nie kryje, a brytyjczycy udają miłych i tolerancyjnych a w gruncie rzeczy przeszkadzasz im w ich kraju.dlatego wszystko co powiesz ,co myślisz jest dla nich RUDE! o byle g***o nawet nie możesz im zwrócic uwagi. lepiej miec wroga niz fałszywego przyjaciela.bliżej nam mentalnie do niemców, niemki sie uczą potem studiują i pracują a dopiero potem zakładaja rodziny, a brytyjki to takie krowy rozpłodowe, 22 lata już 4 dziec***oza tym kultura jazdy na drogach.niemcy cie przepuszczą jak chcesz przejść na drugą strone, nawet w miejscu gdzie nie ma pasów, w anglii czekasz na przejściu to ci jeszcze zatrąbi jak musisz szybko przebiec na druga strone, i jeszcze cie wyzwa od idtiotów, bo lenie śmierdzące musza sie zatrzymać, zmienic bieg, ruszyć znowu pedałem itd. wiele razy spotykałam sie z tym.auto wiele metrów dalej w bezpiecznej odległości, ja przebiegam przez ulice a ten czy ta wyzywają.żałuj***ardzo że nie uczyłam sie niemieckiego, tylko zawsze wolałam angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niemcy to wredne padlo a ich uprzejmosc jest sztuczna udawana polakow nie cierpia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam ja tez mieszkam w De..juz 3 lata stac mnie na jakies normalne zycie i wiem ze jak strace prace nie zostane bez niczego ...moj jezyk tak sobie i nad tym ubolewam. Pozdrawiam z kolic frankfurtu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co z zyciem? wegetujesz dla kasy jak niemcy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość londynka2
Zgadzam sie co do anglikow. To narod upadly, bez zadnych wartosci, sztuczny, wszystko ciu-ciu a potem ci d**e obrobia. Jestem to 8 lat i zaluje ze dopiero teraz to widze :( Odradzam emigracje tutaj, mentalnie jestesmy jak z roznych planet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Emigracja nie jest dla kazdego. Jeden sobie poradzi i bedzie zadowolony inny nie. W Polsce rynek pracy jest traaaagiczny, a pensje slabiutkie. Dlatego ludzie wyjezdzaja, bo gdyby stworzyc im lepsze warunki w kraju, to kazdy by sobie troche popodrozowal moze nawet wyjechal na jakis czas, ale potem by wrocic do Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakoś nie zauważyłem, żeby Niemcy specjalnie obdarzali mnie niesamowitą miłością, ale wolę życie w tutejszej obojętności, niż wśród pełnych zawiści i nienawiści rodaków. Fakt, w Niemczech trzeba żyć zgodnie z zasadami, ale mi się te zasady coraz bardziej podobają. Że podpierniczają - zgoda, ale z drugiej strony to trzeba żyć tak, żeby nie mieli powodów do podpierniczania, a nie jak to typowy Polak - pokombinuję, żeby tylko, kosztem innych, coś zaoszczędzić, przycwaniaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie wróciłem z Niemiec, rozglądałem się tam za mieszkaniem i pracą. W chwili obecnej nie jest tam łatwo coś załatwić, ale się udało. Teraz w środę wracam i podpisuję umowę na wynajem mieszkania. W Polsce prowadzę własną działalność i jest bardzo ciężko, dlatego że ludzie (klienci) pieniędzy nie mają. Od grudnia do lutego spadły obroty znacznie, brakuje pieniędzy na opłaty i zdecydowałem się spróbować w Niemczech bo bliżej do domu. Jestem rozgoryczony tą całą sytuacją, nigdy nie myślałem o emigracji, ale jak widzę jak nasze państwo traktuje Nas to łzy mi lecą. Po kilku dniach w Diez wyciągnąłem wnioski takie właśnie. Tam starsi ludzie na emeryturze korzystają z życia, bo też stać ich na to. Jest inna atmosfera, wydaje się że życie "płynie" wolniej. Nie myślcie że tam nie trzeba pracować, pieniądze spadną z nieba. Dostałem ofertę na 6 tygodni (tymczasowa praca) za 10,7 brutto euro. Gwarantowane 180 godzin w miesiącu. Szału nie ma, ale mam nadzieję że to będzie dobry początek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wsciekly jestem na rzad w Polsce ze doprowadzil do tego iz musimy sie tulac po swiecie aby moc w miare godnie zyc! Mieszkam w Niemczech i jest tu zwyczajnie okropnie! Tyle tylko ze mam jako taki zarobek na oplaty wystarcza i w miare normalne zycie choc slowo normalne w tym kraju to nie odpowiednie slowo.Chcialbym kiedys moc wrocic do PL :O tutaj nie da sie normalnie zyc mimo iz ma sie za co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak z ciekawosci a co moglbys robic w polsce czego w niemczech nie mozesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
robic mozna nawet za darmo :) zatem pytanie jakies dziwne zadajesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tutaj nie da sie normalnie zyc mimo iz ma sie za co -- dlaczego ? co tu jest innego niz w polsce ? co tu jest nienormalne ? w polsce nie musialbys pracowac ? musialbys, wiec o co chodzi ? o to mi chodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My z mężem wyjeżdżamy do Wiednia, nie zamierzamy dłużej wegetować w Polsce. Sytuacja w Polsce jest zła, i wcale nie zapowiada się na lepsze czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość tak z ciekawosci a co moglbys robic w polsce czego w niemczech nie mozesz ? ))) zyc ! normalnie na co dzien czuc ze zyjesz ! nie wegetujesz tutaj tylko Arbeiten, Pissen, Scheißen, Essen, Schlafen. i tak w kolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rety, w Polsce też żyję z mężem godnie i co miesiąc odkładamy kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to co dodatkowo robilbys w Polsce oprocz pissen arbeiten essen, wytlumacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko na co mialem ochote :) i przede wszystkim ludzie sa inni maja zainteresowania hobby pasje a tutaj jedyne co potrafia to siedziec w domach i dokuczac sasiadom :) oni nawet z wlasnymi rodzinami sie nie spotykaja w Polsce brakowalo kasy a tutaj kasa jest a zycia nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystko na co mialem ochote usmiech.gif --- a kto ci broni tutaj robic to, na co masz ochote ? ---- i przede wszystkim ludzie sa inni maja zainteresowania hobby pasje a tutaj jedyne co potrafia to siedziec w domach i dokuczac sasiadom usmiech.gif --- masz zlaych sasiadow, zmien ich, a hobby maja i to takie ze by ci oko zbielalo, jachty, tennis, sport, nawet skladanie modeli (moj sasiad - starszy niemiec) ---- oni nawet z wlasnymi rodzinami sie nie spotykaja --- kompletna bzdura, zaslyszales i powtarzasz --- w Polsce brakowalo kasy a tutaj kasa jest a zycia nie ma --- po prostu nie nadajesz sie na emigracje, jestes wrogo nastawiony, wiec nic pozytywnego nie chcesz widziec pytanie tylko czy cie tu niemcy zapraszali czy w postronku przywlekli ? Pzdr. Ps. Rada - wracaj !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze jedno - zaloze sie ze mowisz slabo po niemiecku, stad ta niechec, bo nie mozesz z nimi pogadac tak jak z kumplami w polsce, jestes spetany. gdybys sprechal, to z tym sasiadem bys niejedno piwo wypil i dobrze bawil, niemcy wsapniali sa do zabawy, maja podobne poczucie humoru, i jak sie bawia to na calego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
p*********z az cie czytac nie mozna balwanie :) z niemcem pijesz piwo jednego dnia drugiego cie podp********** o jakich sasiadach ty piszesz? nie chcialbys wiedziec co ci sasiedzo i tobie mysla gdy cie nie ma w poblizu ? jakich sasiadow zmienic ? chyba masz na mysli odizolowac sie od durni falszywych niemieckich :D wyprowadzic calkiem do lasu bo mieszkac nimi obok w sasiedztwie to przej***** na maksa! szkoda kase wydawac na kupowanie domu ! "niemcy wsapniali sa do zabawy, maja podobne poczucie humoru, i jak sie bawia to na calego." ewidentnie nie znasz ani jezyka ani tych ludzi :D :D albo tak bardzo ci zalezy na tym aby cie zaakceptowali ze za przeproszeniem wciskasz sie im w tylki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sorry, jestem tutaj 10 lat, mam meza niemca, niemieckich znajomych, nikomu nie musialam wlazic do tylka, zeby mnie zaakceptowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego ich tak bronisz bo masz szwaba w domu :) a prawda jest taka ze to ch****e i wredny narod zwlaszcza starsze pokolenia mlodsi juz nie tyle choc jak wyrastaja to staja sie podobni. Ja tu jestem 22 lata :) uwierz mi na nie jedno sie napatrzylem nie jednego doswiadczylem wielu ludzi poznalem w wielu miejscach mieszkalem obecnie wynajmuje dom ale kupic nigdy bym sie nie zdecydowal tutaj nawet budy dla psa ! Z reszta to taki narod ze jak za dobrze sie powodzi auslanderom to straszne klody pod nogi klada taka ich paskudna natura i mentalnosc. Z reszta nikomu nieczego nie musze udawadniac zbyt dlugo tu jestem wystarczajaco czesto sie przekonalem do czego sa zdolni. Poza tym zauwazylem ze to czesta przypadlosc ludzi z krajow gdzie kapitalizm zmienia styl i forme zycia oraz zaopatrywania sie wiele spraw. W Polsce powoli zaczyna sie dziac to samo tyle ,ze tam jestem u siebie :) A tu prowadze tylko interesy i zarabiam na wygodne i spokojne zycie w swoim kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jestem 30 lat, jezyk znam perfekt w mowie i pismie moj drogi, wiec przestan pieprzyc farmazony. jesli ty sie wilkiem patrzysz na niemcow to i oni na ciebie wilkiem, tak jest wszedzie. pracuje z niemcami, spedzam czas z niemcami, mam przyjaciolke od serca niemke. a jak ci zle to wyjezdzaj, ja bym sie 5 minut nie zastanawiala jakbym miala taka nienawisc do niemcow jak ty. i jeszcze raz pytam, zapraszal cie tu kto czy na postronku na sile przywlokl. nikt cie nie zapraszal, nikt cie na sile nie sciagal, wiec spadaj, nikt tu za toba plakac nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tego z 10.16 to mozna porownac do turasa nienawidzi niemcow, integrowac sie nie chce ale trzyma sie niemiec jak pijany plotu, nie oderwiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z milosci to tych s*******i tutaj nie jestem a jedynie dla kasy :) zatem nie twoja brocha jednej z druga macie swoich niemiaszkow to im sie cisnijcie w tylki bo jeszcze do pracy pogonia ty z niemcami pracujesz ja niemcow ale tylko nie ktorych przyjmuje do niej :) tylko takich co w miare cos potrafia i nie sa smierdzacymi leniami jak to maja w naturze albo alkoholicy choc smieja sie z Polakow jakoby nasz narod taki zapijaczony a oni po pracy zamykaja sie w swych klitkach betonowych i chleja w samotnosci tak wyglada wlasnie ich zycie ,wszystko co robia i mowia to tylko pozory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak przyjmujesz do pracy :) siedzisz na 100 % na Hartz IV albo na gewerbe bez zlecen :D :D od rana do nocy na posterunku na kafeterii ... hahahaha wypad stad, takich polaczkow co nam wstyd robia mamy juz dosc najgorsze talatajstwo sie zjechalo jak otworzyli granice dla takich debilow jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
debilka to ty jestes- sprzedajna kretynko :) takich jak ty nalezaloby na roboty zsylac tak aby sobie przypomnieli te wspanialomyslnosc niemiecka jestes taka sama jak te sciery szkopskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niemcy są inni niż my. Mają odmienną mentalność, nawyki, kulturę i obyczaje. Na każdym gruncie ta inność zaznacza się bardzo wyraźnie. Kiedy czytam wypowiedzi tych- którzy uważają Niemców za naszych przyjaciół, niedowierzam. Zwykle ukrywa się za tym zachwytem zwykły kompleks niższości i chęć akceptacji za w s z e l k ą cenę :) Okropne ze Polacy zapomnieli, że potęga Niemiec, powstała z wyrwanych kombinerkami złotych zębów. W obozach ich przodkom!. Z ukradzionych Europie dzieł sztuki, zlicytowanych po wojnie. Z niewolniczej pracy dla wroga, dwóch Pokoleń Polaków !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×