Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sweetsugar

Emigracja do Niemiec - moim zdaniem warto

Polecane posty

Hej, Dużo rzeczy napisaliście o emigracji. Z większością opini się zgadzam, niektóre rozumiem choć mam inne zdanie, ale sadzę, że każdy powinien sam tego spróbować, bo przecież nie ma się wiele do starcenia, a bardzo wiele do zyskania. Jedno jest pewne to nie jest tak jak z urodzeniem się dziecka, że się jest ugotowanym w zasadzie na całe życie :D Emigracja, to decyzja, którą można w każdej chwili cofnąć. Angli i anglików nienawidzę, mieszkałam tam 2 lata. Brzydki, smutny kraj, depresyjna pogoda i brudni, zgorzkniali ludzie przepełnieni nienawiścią do cudzoziemców zwłaszcza polaków, bo innych nacji sie boją. Ja mam same przykre doświadczenia związane z tym krajem dlatego cieszę się, że któregoś piknego dnia postanowiłam przenieść się do Niemiec. Mieszkam od 2 lat we Frankfurcie nad Menem i żeby się nie rozpisywać napiszę krótko: jestem tu szczęśliwa, czuje się bezpiecznie i nie martwię o przyszłość. I żeby nikt nie myślał że jestem po studiach medycznych umiem perfekt niemiecki wiec mi dobrze. Przyjechałam tu w ciemno i tak z pół roku lekko nie było ale dałam rade ^^ przetrwałam i teraz mogę tylko czerpać z tej decyzji same korzyści. Tak wię rodacy pakujcie walizki, nie ma się czego bać, gorzej jak w Polsce nie będzie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty sie piznij :D gdzie napisala ze zna niemiecki perfekt? czytac sie naucz ze zrozumieniem ? masz jakis problem ze soba czlowieku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
naucz sie czytac tepy debilu ze zrozumieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angieee77
już polaczki muszą dopi****ać. Znałaś wcześniej niemiecki?Jak szybko się nauczyłaś? ja znam niestety podstawy, a też myślę o emigracji. Z powodu języka raczej Anglia,ale do Niemiec mam bliżej i z tego co mowisz jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jak maja nas nie nienawidziec, jak za gowniane zarobki zgadzamy sie pracowac w uragajacych ludziom warunkach. Na wszystko mowimy "yes", prawie dodajemy sir i padamy na kolana. I zmuszamy tych ludzi, ktorzy maja kredyty hipoteczne za domy, do splaty, co maja samochody ( w Polsce wciaz to oznaka luksusu, a nie dobro powszechnego uzytku) do utrzymania, zeby dojechac do pracy, po pracy chca zyc, bawic sie, a nie siedziec ciagle przed kompem i wpierdalac chemiczne gowno na sniadanie, obiad, kolacje... dziwicie sie, bo ja nie. To tak jakby do Polski przyjechal Ukrainiec, wy pracujecie na kasie za 2000 zl, oplat macie 1500 zl, a taki Ukrainiec ze szczerbem na ustach, zgodzi sie pracowac za 1200 zl i bedzie pracowal w tempie blyskawicy, a po pracy on nie zyje, tylko lezy i na nic juz nie ma sily... Dziwicie sie, bo ja nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli się nie zna języka w stopniu umożliwiającym normalne życie i funkcjonowanie, to nie warto się pchać nigdzie, czy to do Niemiec, czy do Anglii. Ja z racji języka zawsze będę wybierał kraje anglojęzyczne. Niemców nie lubię za przeszłość i za teraźniejszość. Anglicy nienawidzą cudzoziemców ? A Niemcy to niby tacy święci są tak ? Ale do ''Polaków-złodziei'' to kto jeździ na zakupy albo do fryzjera, bo taniej. Nie lubię niemieckiego języka i niemieckiej mentalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgodzę się że w Anglii są smutni ludzie, w Polsce są dużo smutniejsi. Ja chyba od października będę musiał przeprowadzić się do Bawarii i trochę się obawiam, tym bardziej że język znam słabo. Dotychczas w Niemczech byłem tylko przejazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech oddadzą to co nakradli i wywieźli do siebie w czasie wojny. Nigdy ich nie spotkała należyta kara za to co zrobili, zawsze spadali na cztery łapy a za kilkanaście lat będą w szkołach uczyć o polskich obozach koncentracyjnych. Tak oto oprawcy się wybielają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żydzi chyba sobie wywalczyli jakieś gigantyczne rekompensaty, problem w tym że Polska władza jest za miękka, by w ogóle zacząć poruszać ten temat. Z drugiej strony przesunięcie granic Polski na zachód jednak jest rekompensatą samą w sobie, uzyskane ziemie są wiele cenniejsze niż utracone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również od kilku miesięcy mieszkam w Niemczech a dokładnie na Bawarii. Nie wiem jak jest w Anglii więc się nie wypowiadam. Jeżeli chodzi o znajomość języka to znam tylko podstawy i dużo się uczę. Na tą chwilę wynajmuję piętro ładnego domku, wystarcza nam na życie baa a nawet zostaje nam coś na przyszły miesiąc. Bawarczycy to bardzo mili i przyjaźni ludzie, okolice są przepiękne ... A Historia cóż ... trochę razi , ale przed wyjazdem brakowało nam na pampersy, mleko itp. Tutaj takich problemów poprostu nie ma, na razie jestem w szoku ze mogę iść do sklepu bez kalkulatora, kupić ładny ciuch a w weekend jechać w Alpy. Aby godnie żyć na pewno nie będziemy mogli zrobić jakiś większych oszczędności. Jednak nie oczekuję cudów , ze słabą znajomością języka dla mnie to lux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba byc jebnietym zeby wyciagac teraz hisrotie z czasow wojny. ;-( zal. ci ludzie co zrobili cos zlego przeciez juz nie zyja. jakby twoj ocjcie kogos zg****il a potem zabij to ciebie tez powinni zabic w takim razie..zeby odpkutowac????? pustak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''trzeba byc j**nietym zeby wyciagac teraz hisrotie z czasow wojny. ;-( zal. ci ludzie co zrobili cos zlego przeciez juz nie zyja. jakby twoj ocjcie kogos zg****il a potem zabij to ciebie tez powinni zabic w takim razie..zeby odpkutowac????? pustak'' --------------------------------------------- Oj zyja zyja, ilu sie poukrywalo a ilu pouciekalo za ocean, do Ameryki Pd. Ale masz racje, po co przypominac o czyms co odbija nam sie czkawka do tej pory. Polacy zawsze pozwalali soba pomiatac i sie okradac, dlatego nic nie mamy i wiecznie jestesmy 100 lat za murzynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektorzy widac nie lubia Anglikow-jak autorka i laurki niemieckie pisza :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sweetsugar- ja mieszkam we frankfurcie od 10 lat, pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak tak a hitler z mangela zyja i piwem sie racza w argentynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agga40
Witam ... A ja trochę z innej beczki . Mamy oszczędności i zastanawiamy się nad kupnem domku lub mieszkania w Niemczech i poukładania sobie tam życia .Może coś doradzicie podpowiecie??? Zależy mi na opiniach osób ktore tam mieszkają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
We wrześniu jadę do Frankfurtu nad Menem do pracy, czy ktoś z życzliwych Polaków mógłby mi pomóc w sprawach... papierkowych? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska mentalność. Pochwalić się, ale broń Boże, aby miał rodak lepiej ode mnie, więc nie pomogę mu. Na co liczysz frajerska istoto? Dostałeś/aś pierwszą lekcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O le! Mimo wszystko wierzę, że to wynika z braku wiedzy, wszak każdy z nas jest tam nowy;-) Ale te historie o Polakach za granicą słyszałem. Przekonam się na własnej skórze:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre dobre 2 lata w DE i "umiem perfekt niemiecki" oczywiscie :D ja mieszkam kilkadziesiat lat tz od dziecka i slysze na codzien jak perfekt Polacy po polsku mowia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do goscia powyzej- czytanie ze zrozumieniem sie klania . :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkalam 13 lat w de, na poczatku na czarno pozniej 9 lat legalnie. jezdzac regularnie do pl stwiedrzam, ze w de o duzo latwiej sie zyje nawet majac male dochody, zawsze mozna zoszczedzic i jeszcze kilka razy w roku gdzies wyjechac.. w pl drozyzna, ze szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile pieniędzy potrzeba dla rodziny z trojką dzieci na miesiąc ? czy dwa tysiące euro starczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też myślę od dłuższego czasu o wyjeździe do Niemiec. Język, cóż... bardziej ogarniam pisany niż mówiony a w szczególnośc**przez niemca ale chcialabym się uczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakos nie moge uwierzyc, ze Niemcy, ktorzy kilkadziesiat lat temu uwazali Polakow za podludzi ( nie , nie tylko hitlerowcy - wiekszosc narodu) nagle sie zmienili. Nie mogłabym zyc wsrod nich. Pokolenie ich dziadkow bylo wychowane w pogardzie do Slowian - a ci ludzie jeszce zyja i to oni wychowali mlodsze pokolenia . Nawet , jak sie zmieniaja, to nie tak szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym wolała
umrzeć z głodu niż mieszkać w kraju WROGA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
anglicy tez nie chceli umierac za Gdansk i sie doopa wypieli, nie przeszkadza wam mieszkac ze zdrajcami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym wolała
:) pewnie Anglicy też nic nie warc****odobnie jak Francuziki :) Dlatego mieszkam w NZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NOO juz niemcy nas kochaja:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×