Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Mirabell83- ale CUDNE wieści - cieszę się razem z Tobą !!!!!!! A u mnie dziś wizyta i USG ciekawe co tam wypatrzymy .....boję się i jednocześnie mam nadzieje że wszystko będzie dobrze a przynajmniej bardzo bym chciała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny,ile płaciłyście za pierwsze badania krwi i moczu? mam skierowanie od prywatnego więc muszę prywatnie zrobić, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaFilipinka
Tak,bedziesz musiala zaplacic jak masz skierowanie od prywatnego.niewiem ile sie placi,bo ja bylam w przychodni po skierowanie zeby nie placic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell83--- gratulacje!!! Super, że wszystko u Ciebie oki!!! Gość------Ja morfologię i mocz zrobiłam w swoim ośrodku zdrowia, poszłam do lekarza rodzinnego i poprosiłam o skierowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Cześć;-) Mirabel gratulację;-) a który to już tydzień;-)? super że już tyle wiesz;-) Gosia mi się wydaje że chyba nie za bardzo można używać tego materaca bo on tak dosyć mocno wibruję ale nie wiem. Benia współczuję takiej osoby ale tak to jest ktoś kto nie miał mdłości nie zrozumie i niestety są takie głupie docinki lepiej ogranicz kontakty po co masz się stresować A co do ciąży to moja była planowana udało się już w drugim cyklu;-) W srodę zrobiłam wszystkie badania krwi co lekarz zalecił i mocz ale nic nie płaciłam bo pracuję w szpitalu i dał mi bezpłatne skierowanie mimo że wizyta była płatna;-) Dziś na 18 mam wizytę;-) trzymajcie kciuki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirabell83
Niulex jestem w 11 tygodniu :-) USG bylo tak dokladne, ze sama sie dziwilam. Widzialam nawet malutki kregoslupik :-) Dostalam zdjecia na ktorych widac wszystko super. Papssi bo ja na 28 marca mam termin i jestem u Was goscinnie :-) Noe wiem czy moge :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
hej;) u mnei na razie ok wczoraj powiedzialam kolezance z pracy o c:) bardzo sie ucieszyla i mi gratulowala dzis mi przyniosla ksiazke o ciazy ktora sobie kupila jak byla w ciazy z pierwszym synem a ma ich trzech i maly drobiazg do mieszkania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niulekx
Mirabel super że tak dokładnie było widać;-) mnie też najbardzej wzruszył to że widziałaś jak ssie kciuk;-) ja myslę że możesz sie dopisać;-) Motylek to teraz masz fajna lekturę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulex no mam;) plus to mam taka trylogie pt "wpadka" "padam na twarz" i "dzikie dzieciaki":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Hej ;) ja chyba też muszę wyruszyć po jakieś książki, tymbardziej, że siedząc w domu już czasem nie wiem co mam ze soba zrobić. Mam jednak nadzieję, że w środę lekarz powie, że już najgorsze minęło i mogę wrócić do pracy ;) Te ssanie kciuka też mnie wzruszyło... też bym chciała zobaczyć, a w środę właśnie zacznę 11 tydzień, więc może nic straconego. Dziś śniło mi się, że urodziłam chłopaczka ;) więc może coś w tym jest. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Kobietki a czemu Wy robić te USG prenatalne? są w waszej rodzinie jakieś przypadki chorób czy dla własnego spokoju? sama się nad tym zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede miala badania genetyczne to podobno cos innego od prenatalnych kolezanka mi mowila ze szwagierka jej meza dopiero po 3 miechach albo pozniej miala pierwsze usg bo chodzi na nfz i zadnych genetycznych tez nie robila;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Motylek a robisz je prywtanie? i czemu się zdecydowałaś na nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi mój lekarz powiedział, że USG prenatalne to w 12 tyg i w 20 którymś robi się po to, żeby wykryć różne choroby i wady i to nie chodzi tylko o zespół downa czy jakieś choroby genetyczne, które występowały w rodzinie, można np. wykryć wady serca i różne inne tego typu, a im wcześniej się je wykryje tym szybciej można pomóc maleństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://dzieci.pl/kat,1033563,title,Badania-prenatalne-i-usg-genetyczne-co-o-nich-wiesz,wid,11911860,wiadomosc.html?smgputicaid=611423 wiec robi sie osobno badania prenatalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka Mirabell gratulacje:) fajne to ssanie kciuka ;) Dziewczyny ide w poniedzialek do ginekologa i bede rozmawiac o tych badaniach prenatalnych, ale mysle ze powie mi sie nie musze robic. To jest konieczne wtedy gdy w rodzinie byly choroby genetyczne itd. Powiem wam, ze mdlosci minely:) od 4 dni juz nie mam wiec juz sie ciesze. Aha i juz na zapachy az taka wrazliwa nie jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mirabell to Ty jesteś faktycznie marcówka. A w tabelkę możesz się wpisać t.p. marzec/kwiecień ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
prenatalne inwazyjne robi się w przypadku, gdy na genetycznych 12 tc 22 tc wyszło podejrzenie wady! a także proponuje sie kobietom powyżej 40 roku życia w pewnych krajach granica wiekowa jest juz od 35 roku. np w Finlandii robią sobie kobiety na żadanie. Ja miałam test z krwi pappa i wyszlo ok! a poza tym będę mieć dziewczynkę i wszystko z górki, ciesze sie ogromnie :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczerze, to nie wiem czemu robic badania prenatalne bez wskazan lekarza. Lekarz chyba lepiej wie, czy robic je czy nie. Rozumiem, gdy kobieta ma ponad 35 lat i wystepowaly w rodzinie wady genetyczne badz inne choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona88----- mi się wydaje, że to usg w 12 tyg to jest standardowo robione. Bo moje znajome wszystkie to miały. Jak byłam teraz na wizycie to lekarz sam powiedział że za 5 tyg będziemy robić to usg. ale raczej to zabrzmiało tak,że to norma niż, że w moim przypadku należy zrobić. Sama nie wiem jak to ma być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matydla grudzień
przykład mojej kuzynki z irlandii, miała tam w całej ciąży a właściwie 2 ciążach 2 usg w 12tc i 22tc, oba o nazwie genetyczne, czyli konkretnie sprawdzali jej przezerność plus test z krwi, który tam robią za darmo, nie miała żadnych innych do końca ciąży, nigdy nie miała usg dopochwowo ani żadnych badań dopochwowo, co mnie dziwi. no ale co kraj to obyczaj, a dzieci ma zdrowe :) poród z darmowym znieczuleniem, drugi cesarka z udziałem męża :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też tak było, jak poszłam do przychodni to pow. że między 12tyg. a 14tyg. mam się zapisać na usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylekGość
Matylda gratuluje:) ja wlasnie ejstem po drozdzowym ciescie , w pracy sobie fundnelysmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×