Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Majka012345

KWIECIEŃ 2014 PRZYSZŁE MAMY

Polecane posty

Gość mamaFilipinka
Zawsze robia usg ok 12tyg.mierza przeziernos karkowa i kosc nosowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide do lekarza w poniedzialek to sie dowiem, ja mialam robiana przeziernosc karkowa wczoraj itd. Ale chodzi mi o ten test pappa i inne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej:) ojoj ale się narobiło zamieszanie z tymi badaniami. Z informacji które mam to badanie usg które wykonuje się w 11-14 a potem w 21-24 tygodniu to badania genetyczne i one są dla wszystkich, tzn. nawet jak się chodzi na nfz to lekarz robi te badania w ramach ubezpieczenia. A badania prenatalne tak jak któraś wcześniej pisała, robi się gdy któreś z badań genetycznych wyjdzie źle. Dla kobiet które mają w rodzinie choroby genetyczne lub są po którymś roku życia te badania też są bezpłatne, ale to lekarz musi wystawić skierowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
czesc mamuski:)nie mam nawet czasu zeby popisac:Pmaluch mi daje w kosc..zrobilam badania moczu i krwi i we wtorek ide do lekarza,papsi wszystkiego dobrego:*chcialam sie wpisac w tabelke ale nwm jak :(pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
fiona88 a mialas usg 4d?ze widzialas kciuka jak dzidzius ssal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Aleksia
oj przepraszam tak to jest jak sie nadrabia tyle stron :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Ja już jestem po wizycie i USG , według obliczeń lekarza to 6 tydzień i niestety jeszcze nie widziałam jak bije serduszko :( . Kolejna wizyta za tydzień ....zobaczymy (lekarka kazała się nie niepokoić tylko spokojnie czekać ) A wy w którym tygodniu widziałyście bijące serduszko ?????? Myślicie że 6 to za wcześnie żeby zobaczyć akcję ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKIELCE
nie boj sie:) u mnie tez tak bylo, spokojnie czekaj tydzien, ja czekalam i zobaczylam sliczne serduszko:) stresu musisz unikac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia pamietam jak tez sie tak balam, czemu nie ma serduszka:) ale troche cierpliwosci i za tydzien bedzie napewno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Benia ja w 6 też nie słyszałam jeszcze serduszka, a tydzień później pięknie maleństwo wyglądało i serducho waliło szybko, bo mamie też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia8905
Kobietki a co do moich pytań dzisiejszych o te badania. Genetyczne też zrobię... po prostu u mnie w rodzinie siostra męża ma dwie córeczki z wadami... w dodatku faszerowałam się hormonami bo mieliśmy problemy z zajściem i mam obawy. Ale mam dobre przeczucia ;) W środę mam wizytę, więc zapytam sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaFilipinka
ja miałam USG w 6tyg4dzien wg USG, lekarz powiedział ze bardzo mała ciąża, na początku tez nie widział serduszka, szukał szukał i znalazł pieknie bijące. ale gdyby był inny to by zakończył badanie i kazał czekać, wiec sie nie martw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnetaKIELCE
dziewczyny, a jak u Was w kwestiach formalno-cywilnych?:) u mnie pojawił się problem :(z chłopakiem jestem już długo, oświadczył mi się, planujemy ślub (za półtora miesiąca cywilny), za dwa lata kościelny i wesele :)jak dla mnie mogłoby być teraz bez ślubu,ale wiem że łatwiej wszystkie sprawy formalne załatwi się będąc małżeństwem, dlatego się zdecydowaliśmy. a kościelny później bo po prostu nas teraz nie stać, a nie chcemy też wesela "na odwal się" - czyli pierwsza lepsza wolna sala, orkiestra itd. Mi to odpowiada, rodzicom nie...bardzo się kłócimy :( powiedzieli że sprawię im przykrość jak wezmę cywilny...pomijając nawet ten fakt, że kościelny będzie tylko później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Największa panikara Marion jest już po wizycie i wszystko jest w porządku!:) Moje maleństwo ma prawie 2 cm i widziałam bijące serduszko, lekarz założył mi kartę ciąży, wyniki morfologii i reszty miałąm idealne, więc nie ma potrzeby brać dodatkow jakiś witamin, żeby dzieciaczek podczas porodu nie miał 6 kilo:D dostałam tylko receptę na lek na zaparcia, które mnie męczą, a oczywiście z braku mdłości i wymiotów lekarz kazał mi się tylko cieszyć. Jestem przeszczęśliwa, kolejna wizyta 5 października :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie! Dawno się nie odzywałam...ze szpitala wyszłam już w środę, ale dziś odebrałam wyniki toxoplazmozy i się martwię :( Mianowicie rok temu w kwietniu 2012 przechodziłam ostrą toxo węzłową i byłam na leczeniu w szpitalu wyniki : 21.02.2012 - IgG > 200 IgM 7,94 (dodatni od 0,6) 26.05.2012 - IgG >200 IgM 2,50 Dziś w innym laboratorium po takim czasie... IgG - 266,8 (dod. od >3) IgM - 3,84 (dodatni >1) I znów stres, czy to możliwe żebym ponownie przechodziła zakażenie toxo po takim czasie? Boję się, dzwoniłam do gina bo jest na urlopie i mówił że mam powtórzyć i zrobić najlepiej awidność, bo może jest błąd laboratorium. Nie wiem co myśleć, w necie znalazłam że sprzeczne informacje, raz piszą że można się zarazić drugi raz, a raz że nie można :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marion Silver- kochana powiedz mi czy dopiero teraz zobaczyłaś serduszko ??? Czy wcześniej też lekarz nie widział ??? Słuchajcie ile artykułów , tyle opinii i już sama nie wiem co myśleć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Marion - mowilam, ze bedzie dobrze:) gratuluje Benia - pisalam Ci, ze ja tez nie widzialam serduszka w 6 tygodniu i tez sie balam ale za 2 tygodnie, bylo juz serduszko. Nie czytaj w necie, bo zwariujesz. Natalia - nie wiem co mam napisac, bo nie orientuje sie:( nie wiem jak w tamtym roku sie zarazilas. Trzymam kciuki zeby sie wyjasnilo Ja mam kotke, ale jest tylko w domu, tylko sucha karma. Moj zmienia jej kuwete i codziennie wyrzuca nieczystosci. Tez sie balam, ale bez przesady. Myje dokladnie owoce i warzywa i uwazam jak przygotowuje mieso. Z badan mi wyszlo ze nigdy nie chorowalam wiec musze sie pilnowac MDLOSCI MINELY:) a ja juz weszlam w 12 tydzien:) jeszcze tydzien i koncze I trymestr. Ale to minelo. Ale juz musze sobie kupic chyba leginsy z panelem, bo wczoraj mialam normalne i przez brzuch non stop mi zjezdzaly. No a brzuch tez juz jest, maly ale jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiona - pisząc 6 tydzień miałaś na myśli czas ciąży czy okres od zapłodnienia ?? Bo ja mam 6 tydzień rozwoju płodu czyli 8 ciąży ....nadal mam się nie stresować ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dluzszej przerwie. BENIU a masz mozliwosc isc teraz do jakiegos labolatorium 24 godzinnego I zrobic Bete? Jesli winik okaze sie , z e Nadal przyrasta to wszystko ok jak spada to.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia, mialam dokladnie 6-7tydz (tak zapisane w mojej kartotece) od OM. Kazda ciaza jest inna. Lekarka powiedziala, ze masz przyjsc za tydzien. Zobaczysz bedzie serduszko. Mialam tak samo, stresowalam sie, czytalam a bylo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmana - dziś już raczej nie ale w poniedziałek zrobię bete , a potem kiedy ją powtórzyć ???? na następny dzień ??? Fiona- widzisz chyba jestem jedną z tych co panikują ;) mam nadzieje że cały ten niepokój jest niepotrzebny , tak naprawdę to zastanawiam się czy lekarka nie wzbudziła we mnie niepokoju , sama gubiła się w tym który to tydzień ciąży , nawet nie mierzyła wielkości fasoli , co dla mnie jako pacjentki ejst naturalne aby zmierzyć parametry. Mąż mi mówi żeby zmieniła lekarza ....kurcze sama nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benia, rob co chcesz, ja tez sie bardzo stresowalam. Mi lekarka na pierwszej wizycie pokazala pecherzyk i cialko zolte i mi nawet dokladnie nie okreslila tygodnia!! dopiero na nastepnej wizycie podpatrzylam ze 6-7tydzien. Aha i wskazujac na cialko zolte powiedziala "to jeszcze nie jest zarodek"... wiec mysle ze naprawde niepotrzebnie panikujesz. Co ci to da??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×